Koszt regulacji zaworów

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
Morus
0 gwiazdek
Lokalizacja: Dziki wschód
Auto: 2.0 R 06`
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Koszt regulacji zaworów

Post 21 wrz 2011, o 22:39

Witam Panowie,
czy możecie mi napisać, czy regulacja zaworów musi tyle kosztować (1500 PLN) ? Lub rozbiórka silnika do wymiany np jednego zaworu (3500-4500 PLN)? Niestety jest to dla mnie niezrozumiałe... :-(

Posiadam problem który opisałem na "regulacja zaworów" :wall:


Coco Jumbo i do przodu !!!

l_ewy
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Łódź
Auto: mat
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: LPG w SUBARU,za i przeciw..porady i ciosy ;]

Post 22 wrz 2011, o 00:34

Regulacja zaworów nie musi tyle kosztować, kiedy sam wyjmiesz silnik i go późnej włożysz.
Wymiana zaworu to: wyjęcie silnika, demontaż głowicy, wymiana zaworu, nowe uszczelnienia, montaż silnika, drobnicę pominąłem.
Więc albo go pokochasz albo.........
Dziwią mnie tylko problemy jakie masz przy takim przebiegu. Brak ciśnienia na 4tym cylindrze hmm... a może ta połamana świeca to tylko początek. A jeżeli jakiś partacz połamał świece, to może wkręcając uszkodził też gwint w głowicy?

eror
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Poznań
Auto: FOREK 2.0/158 A/T - LPG - PRZESZŁOŚĆ :-(
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: LPG w SUBARU,za i przeciw..porady i ciosy ;]

Post 22 wrz 2011, o 00:46

Zaraz, zaraz ale wpierw piszesz, że REGULACJA nie musi tyle kosztować, po czym opisujesz procedurę WYMIANY.

Morus
0 gwiazdek
Lokalizacja: Dziki wschód
Auto: 2.0 R 06`
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: LPG w SUBARU,za i przeciw..porady i ciosy ;]

Post 22 wrz 2011, o 14:43

l_ewy pisze:Regulacja zaworów nie musi tyle kosztować, kiedy sam wyjmiesz silnik i go późnej włożysz.
Wymiana zaworu to: wyjęcie silnika, demontaż głowicy, wymiana zaworu, nowe uszczelnienia, montaż silnika, drobnicę pominąłem.
Więc albo go pokochasz albo.........
Dziwią mnie tylko problemy jakie masz przy takim przebiegu. Brak ciśnienia na 4tym cylindrze hmm... a może ta połamana świeca to tylko początek. A jeżeli jakiś partacz połamał świece, to może wkręcając uszkodził też gwint w głowicy?
hmm, nie do końca się zgadzam z powyższym, bo "wyjęcie silnika, demontaż głowicy, wymiana zaworu, nowe uszczelnienia, montaż silnika " jest tą samą procedurą co w innych niektórych samochodach i kosztuje to prawie o połowe mniej.. :-/

Przebieg także mnie załamuje, możliwe że połamana świeca to początek, lecz owe ASO reklamacji nie przyjęło (bez komentarza). Inne świece wkręcają się bezprblemowo, łącznie z miernikiem ciśnienia jak i w pozostałe gniazda, więc problem gwintu chyba odpada...?
Coco Jumbo i do przodu !!!

l_ewy
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Łódź
Auto: mat
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: LPG w SUBARU,za i przeciw..porady i ciosy ;]

Post 26 wrz 2011, o 21:41

eror pisze:Zaraz, zaraz ale wpierw piszesz, że REGULACJA nie musi tyle kosztować, po czym opisujesz procedurę WYMIANY.
Pisałem też o miłości.
Morus co do cen to faktycznie nie są małe. Jeżeli znajdziesz zaufany zakład zrobi Ci to o wiele taniej, tylko nie zapominaj, że nie jeździsz Skodą czy Oplem.

Morus
0 gwiazdek
Lokalizacja: Dziki wschód
Auto: 2.0 R 06`
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: LPG w SUBARU,za i przeciw..porady i ciosy ;]

Post 26 wrz 2011, o 22:08

l_ewy pisze:
eror pisze:Zaraz, zaraz ale wpierw piszesz, że REGULACJA nie musi tyle kosztować, po czym opisujesz procedurę WYMIANY.
Pisałem też o miłości.
Morus co do cen to faktycznie nie są małe. Jeżeli znajdziesz zaufany zakład zrobi Ci to o wiele taniej, tylko nie zapominaj, że nie jeździsz Skodą czy Oplem.
Tak wiem, gdybym o tym nie wiedział, to nie była by to moja już trzecia Impreza....
Coco Jumbo i do przodu !!!

eror
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Poznań
Auto: FOREK 2.0/158 A/T - LPG - PRZESZŁOŚĆ :-(
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Koszt regulacji zaworów

Post 22 gru 2011, o 11:22

Wczoraj odebrałem auto po regulacji zaworów.
Okazało się, że jeden tylko wydechowy wychodził znacząco poza normę.
Koszt całej operacji to 400zł. Przy większej ilości było by to jakieś 500zł.
Według mnie, cena O.K. Tym bardziej, że zakład naprawdę pożądny. Robili mi też (mojemu Forku) inne rzeczy.
Facet w ogóle ma chyzia na punkcie dobrze wykonanej pracy. Odrestaurowuje sobie też auta dla siebie. Lubi dobrą robotę.

witula
0 gwiazdek
Auto: subaru forester
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Koszt regulacji zaworów

Post 22 gru 2011, o 19:29

wczoraj regulowałem w swoim foresterze rocznik 98 zawory czs około jedna godzina - dwie godziny . :cofee: dokładnie nie mierzyłem . powiem szczerze że nie jest łatwo , ale da się . dziwię się tylko jak ktoś pisze że do regulacji potrzeba wyciągać silnik :o w szoku jestem jak słyszę kwoty którymi tu operujecie 1500 , byłbym :x jak bym musiał tyle zapłacić .

eror
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Poznań
Auto: FOREK 2.0/158 A/T - LPG - PRZESZŁOŚĆ :-(
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Koszt regulacji zaworów

Post 22 gru 2011, o 19:59

Bo tak naprawdę nie trzeba wyjmować. Ale z wyjmowaniem jest drożej, więc tak trzeba klientowi wciskać kit.
Podejrzewam, że ci, którzy mówią, że trzeba wyjąć kasują za wyjmowanie a robią bez wyjmowania.
Po co sobie dodatkowej pracy robić ?

witula
0 gwiazdek
Auto: subaru forester
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Koszt regulacji zaworów

Post 22 gru 2011, o 20:10

eror pisze:Bo tak naprawdę nie trzeba wyjmować. Ale z wyjmowaniem jest drożej, więc tak trzeba klientowi wciskać kit.
Podejrzewam, że ci, którzy mówią, że trzeba wyjąć kasują za wyjmowanie a robią bez wyjmowania.
Po co sobie dodatkowej pracy robić ?


chciałeś chyba powiedzieć oszukiwać , z czego niestety serwisy są znane .

Tummi
2 gwiazdki
Lokalizacja: GD/DL
Auto: Legas MY07 & Pug 206
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Koszt regulacji zaworów

Post 22 gru 2011, o 20:32

Panowie, pamietajcie, ze silnik silnikowi nierowny. DOHC na szklankach to nie SOHC na srubkach :/

T.

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Koszt regulacji zaworów

Post 22 gru 2011, o 21:03

Panowie mają silniki mniejsze z ręczną regulacją - a np. H6 już tylko jest regulowana na szklankach więc musi byc wyjęta - bo jakby ktoś zaczął mi rozbierać silnik bez wyjmowania go - to dopiero bym powiedział że naciągacz
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

witula
0 gwiazdek
Auto: subaru forester
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Koszt regulacji zaworów

Post 22 gru 2011, o 21:27

OBK H6 pisze:Panowie mają silniki mniejsze z ręczną regulacją - a np. H6 już tylko jest regulowana na szklankach więc musi byc wyjęta - bo jakby ktoś zaczął mi rozbierać silnik bez wyjmowania go - to dopiero bym powiedział że naciągacz
Tummi pisze:Panowie, pamietajcie, ze silnik silnikowi nierowny. DOHC na szklankach to nie SOHC na srubkach :/

T.


racja , tych nie znam . więc macie rację .

jsubarak
0 gwiazdek
Auto: Subaru
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Koszt regulacji zaworów

Post 25 sty 2013, o 14:45

Subaru Forester SH, rocznik 2009, jaki jest koszt regulacji zaworw i propozycje warsztatu, czy trzeba wycigać silnik ?

jsubarak
0 gwiazdek
Auto: Subaru
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Koszt regulacji zaworów

Post 25 sty 2013, o 15:00

eror pisze:Bo tak naprawdę nie trzeba wyjmować. Ale z wyjmowaniem jest drożej, więc tak trzeba klientowi wciskać kit.
Podejrzewam, że ci, którzy mówią, że trzeba wyjąć kasują za wyjmowanie a robią bez wyjmowania.
Po co sobie dodatkowej pracy robić ?

jsubarak
0 gwiazdek
Auto: Subaru
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Koszt regulacji zaworów

Post 25 sty 2013, o 15:00

Proszę o podanie mi namiaru na warsztat gdyie mógł bym zrobić regulację zaworów Forester SH rok budowy 2009

jsubarak
0 gwiazdek
Auto: Subaru
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Koszt regulacji zaworów

Post 25 sty 2013, o 15:02

Proszę o podanie mi namiaru na warsztat gdyie mógł bym zrobić regulację zaworów Forester SH rok budowy 2009

jsubarak
0 gwiazdek
Auto: Subaru
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Koszt regulacji zaworów

Post 25 sty 2013, o 15:05

witula, Proszę o podanie mi namiaru na warsztat gdyie mógł bym zrobić regulację zaworów Forester SH rok budowy 2009

jsubarak
0 gwiazdek
Auto: Subaru
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Koszt regulacji zaworów

Post 25 sty 2013, o 15:06

eror, Proszę o podanie mi namiaru na warsztat gdyie mógł bym zrobić regulację zaworów Forester SH rok budowy 2009

mzy
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Gdańsk
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Koszt regulacji zaworów

Post 25 sty 2013, o 16:02

Kolego, zamiast zaraz po założeniu konta pytać dziesięć razy o to samo w przeciągu nastu minut wysil się i napisz, skąd jesteś (albo uzupełnij sobie profil). Mam dobry namiar w RPA - podesłać?

darecki1981
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Dziki zachód polski
Auto: EVO 6 500 KM
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Koszt regulacji zaworów

Post 25 sty 2013, o 16:10

Albo zachodniopomorskie, tez moge cos polecic ;-)

jsubarak
0 gwiazdek
Auto: Subaru
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Koszt regulacji zaworów

Post 25 sty 2013, o 18:15

darecki1981, Odpowiada mi zachodniopomorskie , okolice Poznania lub niedaleko Jeleniej Gory.

jsubarak
0 gwiazdek
Auto: Subaru
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Koszt regulacji zaworów

Post 25 sty 2013, o 19:36

eror, Proszę podaj mi telefon i adres warsztatu.

sherif
2 gwiazdki
Lokalizacja: Wawa
Auto: Outback 3.0 MY08
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Koszt regulacji zaworów

Post 31 sty 2013, o 00:36

Przy okazji jak to jest w koncu z H6 (My08) ?
Wg serwisu trzeba, wg serwisu lpg, co tez to robia nie trzeba, no i w koncu serwisowka, w ktorej nie ma w opisie procedury wyjecia silnika ?
Pozdrawiam
Marcin

eror
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Poznań
Auto: FOREK 2.0/158 A/T - LPG - PRZESZŁOŚĆ :-(
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Koszt regulacji zaworów

Post 14 lut 2013, o 03:20

jsubarak pisze:eror, Proszę podaj mi telefon i adres warsztatu.
Poszło na PW

ODPOWIEDZ