kryzys ?

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ALEX
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Małopolska
Auto: OBK MY05 3.0
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: kryzys ?

Post 19 cze 2008, o 21:06

jarmaj pisze: Gdybym miał jeździć 60-tką to chyba bym szału za kierownicą dostał. Ew zanudził się na śmierć.

Polska jest jeszcze (choć już w coraz mniejszym stopniu niestety) krajem gdzie da się w miarę normalnie jeździć, a nie wlec ślimaczym tempem, jak w krajach zaawansowanego terroru policyjnego na drogach.
To prawda. Mam nadzieję, że szybko to się nie zmieni!!! ;-)
damaz pisze: byliśmy na plejadach i z powodów oczywistych tankowaliśmy "gdzie bądź" czyli.. na rekomendowanym sporym Statoil. najlepsza 98. zazwyczaj tankujemy najlepszą 98, ale na BP. efekt?
na paliwie Statoil "zasięg" ok. 10% mniejszy niż zazwyczaj. cuda? nie. ostatnio, przypadkiem, dowiedzieliśmy się, że stacje BP w Polsce są po prostu pod rzeczywistym nadzorem Angoli. owszem, nie da się nadzorować wszystkiego wszędzie, więc na BP też można "wtopić", ale tego, że średnia jakość paliwa na tych stacjach jest lepsza, to jestem pewien.
nasz slowmammal też.
Wykazenie różnicy 10% to raczej błąd statystyczny!!! Z mojego doświadczenia ze spaleniem w ostatnim samochodzie mógłbym spokojnie napisać, że spalanie auta (na codzień tankowanego BP Ultimate 98) wzrosło o 100% po zatankowaniu V-Power Racing 99!
Dlaczego taka różnica? Dwie różne próby (statystyka)



EterycznyŻołądź
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: kryzys ?

Post 19 cze 2008, o 23:02

ALEX pisze: Dlaczego taka różnica?

Bo jeździć nie umiesz. :-p

Grzegorz
5 gwiazdek
Lokalizacja: wsi wielkopolskiej
Auto: Peżot
Polubił: 21 razy
Polubione posty: 34 razy

Re: kryzys ?

Post 20 cze 2008, o 08:45

gregski pisze: a jadac plynnie chetnie redukujesz na wyzszy bieg, bo po co zylowac silnik skoro i tak nie przyspieszasz ani nie bedziesz wyprzedzal.
chili piateczka przy 60 km/h.
Piąteczka przy 60 ?? W jakim autku i jakie masz wtedy obroty. To chyba niedobrze robi silnikowi.
pozdrawiam
Grzegorz

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Re: kryzys ?

Post 20 cze 2008, o 10:17

Grzegorz pisze:
gregski pisze: a jadac plynnie chetnie redukujesz na wyzszy bieg, bo po co zylowac silnik skoro i tak nie przyspieszasz ani nie bedziesz wyprzedzal.
chili piateczka przy 60 km/h.
Piąteczka przy 60 ?? W jakim autku i jakie masz wtedy obroty. To chyba niedobrze robi silnikowi.
obk, 2,5 litra, wylaczony reduktor.
uzasadnij, ze toczenie sie 60tka przy obrotach silnika 1500 rpm robi niedobrze silnikowi.

poza tym, zeby ne bylo, ze jestem fanem jazdy a'la emeryt:
przy kazdej doslownie okazji jazdy po ciekawych, kretych drogach poza miastem lub w terenie gdzie ryzyko wybiegniecia dzieciaka na ulice/fotoradaru jest znikome daje buta.
jeszcze wieksza frajde sprawia mi smiganie miata po deszczu, otwierasz dach, kazdy zakret slidem, rozkoszujesz sie napedem na tyl...
natomiast na codzien nie musze otrzymywac porcji adrenaliny w postaci siganki z drechami czy ladowania na granicy rozsadku w miejscach niebezpiecznych.

zreszta, imho najrozsadniejszym srodkiem komunikacji jest skuter w miescie.
oczywiscie w Lodzi w ktorej mieszkalem ostatnie dwa lata bylo by to srednio rozsadne, bo nikt nie zwraca uwagi na jednoslady wiec bez sporej mocy nie uciekniesz przed peleton, swoj skut sprzedalem pierwszego dnia po przeprowadzce do Lodzi. ale tutaj ma to sens jak najbardziej, bo raz jest rownie szybki co auta, dwa pali 2,5 l/100km i trzy parkujesz przed samym wejsciem, wszedzie i za free. imho optimum.

wracajac do watku glownego, to czy faktycznie Teresa przechodzi kryzys???
generalnie, co u niej slychac? :))

Grzesiek_67
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Adamów
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: kryzys ?

Post 20 cze 2008, o 10:33

gregski pisze: obk, 2,5 litra, wylaczony reduktor.
uzasadnij, ze toczenie sie 60tka przy obrotach silnika 1500 rpm robi niedobrze silnikowi.

Hejeczka,
Jerumku, właśnie co u Teresy ???? Ludzie, sypnijcie garściem informacji. Rita Foltayano to jednak nie jest to co Maklak z Jasiem (śp.) mogliby uznać za kino "nienudne" ;-)
Cieplutko
Grzegorz

PS. ja to lama jestem ale ktoś mi kiedyś wbijał w łepetynę, że :
- pompa oleju jest sprawna (efektywnie smaruje, daje właściwe ciśnienie) tak od ca. 2000 obr. ,
- w silniczkach z manualną skrzynką (bez pośrednika AFT) jakieś naprężenia powstaje (nie wiem, na wale, panewkach, czy gdzie tam jeszcze ?) ponoć przy próbie przyśpieszenie z tych 1500 obr.

Tyle zapamiętałem, co nie oznacza wcale, że zrozumiałem. Ja lama jestem i w nogach wyłącznie sypiam :mrgreen:
Brak podpisu.

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Re: kryzys ?

Post 20 cze 2008, o 10:53

Grzesiek_67 pisze: - pompa oleju jest sprawna (efektywnie smaruje, daje właściwe ciśnienie) tak od ca. 2000 obr. ,

tez sie nie znam, ale teoria, ze ponizej 2k rpm pompa smaruje nieefektywnie jest odwazna :)
Grzesiek_67 pisze: w silniczkach z manualną skrzynką (bez pośrednika AFT) jakieś naprężenia powstaje (nie wiem, na wale, panewkach, czy gdzie tam jeszcze ?) ponoć przy próbie przyśpieszenie z tych 1500 obr.
noo najzdrowiej dla silnika obciazac go w zakrsie jego maksymalnego zakresu momentu i mocy ..
tak jak najzdrowiej jest nie pic, nie palic i codziennie sie gimnastykowac.. :cofee:
chyba, ze to mniej istotne od traktowania silnika? :-p

idac dalej tym tokiem myslenia niezdrowa moze byc Teresa juz nawet..
nawet bardzo.. a tego bysmy przeciez nie chcieli, w koncu to ikona.. :oops:

hogi
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Kona Stinky
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: kryzys ?

Post 20 cze 2008, o 11:00

Grzesiek_67 pisze: - pompa oleju jest sprawna (efektywnie smaruje, daje właściwe ciśnienie) tak od ca. 2000 obr. ,
Grzesiu, pompa oleju smaruje i na wolnych obrotach. A jak chłodzisz wiatraczek? 8-)
Doradca Finansowy
http://www.greatpe.pl

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: kryzys ?

Post 20 cze 2008, o 11:07

Ja tam się nie znam, ale mówią, że nie należy jeździć na niskich obrotach

http://www.motofakty.pl/artykul/silniki ... orowe.html

Grzesiek_67
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Adamów
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: kryzys ?

Post 20 cze 2008, o 11:13

Kurnia, czy ja napisałem, że w ogóle nie smaruje ??? Smaruje ale pono nie najfajniej.
Kurnia, czy ja napisałem, że najlepiej ostro obciążać przy odcince ?

Proszę mi ani gęby ani dupy nie dorabiać :-) Mam swoje i są git i na miejscu. Słowo ;-)

Jakbym miał furaka-subaraka w manualu nie pozwoliłbym mu zejść poniżej 1700 (Jerumku, tylko nie piszcie, ża jak stoisz na światłach to też będziesz go trzymał na 1700 ? - Słowo daję nie odpowiem na takie pytanie :razz: )

Całusy piątkowe.
Hasło dnia : Piątek dzień pedała.

Gwido
Brak podpisu.

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Re: kryzys ?

Post 20 cze 2008, o 11:19

cza ja pisalem ze Teresa to moj rocznik ????

:roll: :giggle:

Dzień Pedała - wystarczyło w piątek wypatrzyć kogoś w pomarańczowych skarpetkach - miał już wtedy przechlapane... (w zależności od regionu, mógł być to kolor czerwony)

z:
http://kultowa.korbatz.com/d.html za free i w ekspresowym tempie od gooooogle.
:whistle:

vibowit
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kiełpin
Auto: szkoda
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: kryzys ?

Post 20 cze 2008, o 11:26

Grzesiek_67, a jak staniesz na światłach to też go trzymać będziesz na 1700? :giggle:

Ja tam się z Tobą zgadzam i słyszałem, że jak turbo pompuje mniej niż 0.8bar to się może zatrzeć. Więc próbuję jeździć tak by pompowało. Nie jest łatwo, ale czego się nie robi dla ukochanego subaraczka. :thumb:
czarne jest piękne...

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Re: kryzys ?

Post 20 cze 2008, o 11:32

hehe to te 60 kmh bym musial jezdzic na dwojce :))
dobra, skoro temat dnia nie przeszedl to jeszcze na pisze dwa slowa o tym powolnym toczeniu sie w kraju mocno za morde trzymanym:
faktycznie na piatce to jak mam pusto od blizerow i wiem, ze do 70kmh niewiele mi grozi..
w ruchu miejskim czesto na 4ce. to daje jakies 1800 rpm i to jest predkosc obrotowa z ktorej silnik sie rozkreca bez redukcji bezbolesnie (takie mam wrazenie)

zeby bylo jeszcze ciekawiej zauwazylem, ze ten bokserek jest na tyle elastyczny, ze czesto pomijam 3 bieg..


:!:

vibowit
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kiełpin
Auto: szkoda
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: kryzys ?

Post 20 cze 2008, o 11:41

gregski pisze:ze ten bokserek jest na tyle elastyczny, ze czesto pomijam 3 bieg..
:o

Strata czasu?
Mam kumpla, który wrzuca zazwyczaj 3 zaraz po 1, bo tak jest szybciej. :wall:
Dodatkowo jeździ prawie non stop na półsprzęgle i twierdzi, że wie, że to nienajlepiej, ale już tak się przyzwyczaił i nie zamierza się odzwyczajać. Cóż.. Co kto lubi..
czarne jest piękne...

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Re: kryzys ?

Post 20 cze 2008, o 11:53

co ty.. lenistwo..
przeciez to nie diesel..
poruszasz sie w zakresie obrotow z 80% momentu wiec spokojnie mozesz tak robic...
nie jezdze na polsprzegle.. :)))

vibowit
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kiełpin
Auto: szkoda
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: kryzys ?

Post 20 cze 2008, o 11:55

gregski, ja wiem, że można, tylko nie widzę w tym sensu? Stąd wielkie oczy. :-)
czarne jest piękne...

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Re: kryzys ?

Post 20 cze 2008, o 11:57

vibowit pisze: Mam kumpla, który wrzuca zazwyczaj 3 zaraz po 1, bo tak jest szybciej

niee ja sie nigdzie nie spiesze..

lenistwo, z jedynki trojka? hmm.. ciut za krotka jedynka.. ale dwojka jest przeciagnieta do setki wiec luuuzz ..
a 4 jest bardzo elastyczna i juz od 40 kmh daje rade.. wiec przy jakis 50 kmh zamiast 3 wrzucam 4 czasem od razu..
ok, jakies pol miliona zrobilem normalnie machaja lub w automacie (tak wiekszosc km raczej) na poczatku dziwnie, ale pomysl logicznie..

hihihi nie jest ciekawiej ? :lol:
polecam sporobowac (min 2,5 i bez turbo :))

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Re: kryzys ?

Post 20 cze 2008, o 11:59

vibowit pisze:gregski, ja wiem, że można, tylko nie widzę w tym sensu? Stąd wielkie oczy. :-)
no wlasnie ja podobnie przestalem widziec sens we wrzucaniu trojki, skoro ruszam na pierwszym, drugi zalozmy do 50kmh, 3 na sekunde by wrzucic 4 i jechac te 60kmh? jak bym ganial szybciej (a nie chce) to rozumiem, trojka dobra rzecz ;-)

vibowit
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kiełpin
Auto: szkoda
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: kryzys ?

Post 20 cze 2008, o 12:01

gregski pisze:hihihi nie jest ciekawiej ? :lol:
polecam sporobowac (min 2,5 i bez turbo :))
Raczej nie skorzystam..
Zresztą nie kwalifikuję się. Oba auta mają mniej niż 2.5 i oba z dmuchawą.
czarne jest piękne...

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Re: kryzys ?

Post 20 cze 2008, o 12:09

nie to nie !
beeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

eh piatek.. pogoda na weekend zapowiada sie ladna, a ja do kielc mam 800 km i 8 godzin..
buuu

vibowit
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kiełpin
Auto: szkoda
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: kryzys ?

Post 20 cze 2008, o 12:20

gregski pisze:eh piatek.. pogoda na weekend zapowiada sie ladna, a ja do kielc mam 800 km i 8 godzin..
Jak będziesz używał wszystkich biegów, to będzie mniej niż 8 godz. :-p także atakuj.

Eh. Zaraz urlop... Lubie te robote. :thumb:
czarne jest piękne...

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: kryzys ?

Post 20 cze 2008, o 12:38

vibowit pisze: Jak będziesz używał wszystkich biegów, to będzie mniej niż 8 godz. :-p także atakuj.

hehe, parsknęło mi się na monitor :mrgreen: :mrgreen: Już wycieram ;-)

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Re: kryzys ?

Post 20 cze 2008, o 12:42

vibowit pisze:
gregski pisze:eh piatek.. pogoda na weekend zapowiada sie ladna, a ja do kielc mam 800 km i 8 godzin..
Jak będziesz używał wszystkich biegów, to będzie mniej niż 8 godz. :-p także atakuj.

Eh. Zaraz urlop... Lubie te robote. :thumb:
no w tej sytuacji to faktycznie, odwazyl bym sie ...

nie mam jeszcze zgody zarzadu na wyjazd niesttety.. pomysl sie pojawil 10 min temu.
jakos nie sledzilem watku kurnia.. :)

ew. bardziej obkiem czy bardziej mazda jechac? tor czy ofroudy?

vibowit
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kiełpin
Auto: szkoda
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: kryzys ?

Post 20 cze 2008, o 12:45

ofroud.. ;-)
Ja jadę GT, którego po wyrypach raczej ciągać nie będę. Zamierzam robić za balast i czyściciela żarła i napojów. 8-)
czarne jest piękne...

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Re: kryzys ?

Post 20 cze 2008, o 12:53

vibowit pisze:ofroud.. ;-)
Ja jadę GT, którego po wyrypach raczej ciągać nie będę. Zamierzam robić za balast i czyściciela żarła i napojów. 8-)
ok. a gdzie piszecie o wyjezdzie? bo nie ogaraniam formy forum do dzis..

vibowit
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kiełpin
Auto: szkoda
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: kryzys ?

Post 20 cze 2008, o 12:55

czarne jest piękne...

ODPOWIEDZ