OBK MY04 - buczenie z lewej strony przód

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
Rzeznik
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Auto: VW Passat 3.6 4Motion
Polubił: 0
Polubione posty: 0

OBK MY04 - buczenie z lewej strony przód

Post 20 sty 2008, o 20:53

Jak w temacie. Przy 70-80km/h buczy mi z lewej strony przód. Czy komuś też coś takiego się przydażyło i co to było? Na mój gust to chyba łożysko piasty (na zakrętach w prawo nasila się), albo geometria jest do bani i opona wydaje taki odgłos (sam w to nie wierzę, ale się pocieszam :-D ). Przy innych prędkościach coś huczy, ale trudno wskazać co (dzwięk ten miesza się z innymi).

Pzdr,

Rzeznik

PS. Na pewno nie wożę krowy, która mogłaby buczeć lub muczeć ;-) więc ta przyczyna odpada, a szkoda....


Rzeźnik zbereźnik:)

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Re: OBK MY04 - buczenie z lewej strony przód

Post 20 sty 2008, o 21:01

Rzeznik pisze:Jak w temacie. Przy 70-80km/h buczy mi z lewej strony przód. Czy komuś też coś takiego się przydażyło i co to było? Na mój gust to chyba łożysko piasty (na zakrętach w prawo nasila się), albo geometria jest do bani i opona wydaje taki odgłos (sam w to nie wierzę, ale się pocieszam :-D ). Przy innych prędkościach coś huczy, ale trudno wskazać co (dzwięk ten miesza się z innymi).
Jak nasila się przy skręcie w prawo, a buczy/huczy z lewej, to łożysko (o ile mnie starcza pamięć nie myli :roll: ). Wjedź gdzieś na podnośnik i zakręć kołem - może to rozwiać wątpliwości.
Pzdr.

Rzeznik
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Auto: VW Passat 3.6 4Motion
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 20 sty 2008, o 23:07

A co może ewentualnie dawać takie objawy poza łożyskiem w kole? Nie znam budiwy układu przeniesienia napędu w OBK (w Fordzie ST220 bez problemu byłem stwierdzić co buczy lub stuka:)

Rzeznik
Rzeźnik zbereźnik:)

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Post 20 sty 2008, o 23:15

Rzeznik pisze:A co może ewentualnie dawać takie objawy poza łożyskiem w kole? Nie znam budiwy układu przeniesienia napędu w OBK (w Fordzie ST220 bez problemu byłem stwierdzić co buczy lub stuka:)

Rzeznik
Przegub? Ale dźwięk jest raczej określany jako "terkotanie".

ky
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Boat City
Auto: die Pflaume
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 20 sty 2008, o 23:37

Przegub najpierw puka przy mocno skręconych, napędzanych kołach (jadąc na ludzie można go nie usłyszeć). Jak już puka zawsze, to kaplica jest bliska. Jak buczy, nasila się i słabnie w slalomie, to łożysko.

r.
Wieśniak w trójce. Dla przyjaciół Rufjan.

sherif
2 gwiazdki
Lokalizacja: Wawa
Auto: Outback 3.0 MY08
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: OBK MY04 - buczenie z lewej strony przód

Post 21 sty 2008, o 02:05

Rzeznik pisze:Jak w temacie. Przy 70-80km/h buczy mi z lewej strony przód. Czy komuś też coś takiego się przydażyło i co to było? Na mój gust to chyba łożysko piasty (na zakrętach w prawo nasila się), albo geometria jest do bani i opona wydaje taki odgłos (sam w to nie wierzę, ale się pocieszam :-D ). Przy innych prędkościach coś huczy, ale trudno wskazać co (dzwięk ten miesza się z innymi).

Pzdr,

Rzeznik

PS. Na pewno nie wożę krowy, która mogłaby buczeć lub muczeć ;-) więc ta przyczyna odpada, a szkoda....
U mnie tak sie dzialo akurat z przednim lewym przodem, powodem byla padajca juz piasta. po wymiania ucichlo ;-)
Co do geometri to i tak warto ja sprawdzic/nastawic, jak nie byla ostatnio kontrolowana. Ja u siebie ostatnio sprawdzalem, koszt ok. 150zeta.
Pozdrawiam
Marcin

mc.li
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Poznań
Auto: OBK 2,5MY00
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: OBK MY04 - buczenie z lewej strony przód

Post 21 sty 2008, o 10:10

Gal pisze:Wjedź gdzieś na podnośnik i zakręć kołem - może to rozwiać wątpliwości.
Pzdr.
W subaru może to być kłopotliwe, kręcisz jednym, kręcą sie wszystkie. Ale jeśli nasila się przy wchodzeniu w zakręty to łożysko, jeśli nie, to obejrzyj oponę.

mizoo
Awatar użytkownika
Administrator
Lokalizacja: to tu, to tam
Auto: U r a bus (GT)
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: OBK MY04 - buczenie z lewej strony przód

Post 22 sty 2008, o 16:18

Na podnosniku napedzisz kola i wszystko bedzie slychac... Jak na tacy ;-) Wymienialem lozysko w Grudniu :-P

carfit
3 gwiazdki
Lokalizacja: nowy sącz
Auto: RS6 MY17, JAG E-PACE, WRX by Carfit i inne
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 27 sty 2008, o 00:37

lewe łożysko na 100%, opona jeśli jest wyząbkowana, słychac ją po pierwsze na mniejszych prędkosciach 30-40km/h, po drugie nie ma róznicy przy skrecie.

sherif
2 gwiazdki
Lokalizacja: Wawa
Auto: Outback 3.0 MY08
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 28 sty 2008, o 16:24

carfit pisze:lewe łożysko na 100%, opona jeśli jest wyząbkowana, słychac ją po pierwsze na mniejszych prędkosciach 30-40km/h, po drugie nie ma róznicy przy skrecie.
+ i na ogol dotyczy to tylnich opon
Pozdrawiam
Marcin

ODPOWIEDZ