Nawigacja - temat wałkowany

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania

Jaka nawigacja?

SIP z GP mapa
12
17%
Nawigacja sklepowa
59
83%
 
Liczba głosów: 71

radekk
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Zmysłowo/Poznań
Auto: Forester, MX5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 2 lut 2008, o 01:12

prze_luk pisze:Dostałem e-maila od kolegi z "kropki" który kupił zestaw 4 płytowy dedykowany do toyoty i jak pisze w zależności co potrzebuje pakuje odpowiednią płytę do kna -dv3200 i działa, z map jest zadowolony. W przyszłym tygodniu ma mi przesłać więcej informacji o mapach. Jedyny feler to brak komunikatów głosowych ale dla kogoś kto ma już budkę to jest jakieś w miarę tanie rozwiązanie (600-700zł).
Trzeba będzie zacząć kopiować :mrgreen:



Qbasko
1 gwiazdka
Lokalizacja: z Puszczy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 2 lut 2008, o 04:01

Tasior_Miedziak,
taki slajd w przelocie

Obrazek

ale duzo lepiej wygląda na żywo i moim zdaniem na dziś warto vs opcja z nawigacją.

Serd,
Q

radekk
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Zmysłowo/Poznań
Auto: Forester, MX5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 2 lut 2008, o 16:15

Qbasko pisze:Tasior_Miedziak,
taki slajd w przelocie

[url=http://img222.imageshack.us/img222/4530 ... mn6.th.jpg]Obrazek[/URL]

ale duzo lepiej wygląda na żywo i moim zdaniem na dziś warto vs opcja z nawigacją.

Serd,
Q
Qbaski guziczki od radia Ci ukradli :mrgreen:

Qbasko
1 gwiazdka
Lokalizacja: z Puszczy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 2 lut 2008, o 21:08

radeki,

nie ukradli tylko się poodklejały się, a na srebrną taśmę nie chcą sie trzymać :evilgrin:

Serd,
Q

radekk
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Zmysłowo/Poznań
Auto: Forester, MX5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 2 lut 2008, o 22:07

Qbasko pisze:nie ukradli tylko się poodklejały się, a na srebrną taśmę nie chcą sie trzymać :evilgrin:
A to przepraszam :mrgreen:
Fajnie to wygląda, choć dla mnie jakoś dziwnie jak nie ma żadnych guziczków :-P ale na żywo pewnie wcale dziwnie nie wygląda

Tasior_Miedziak
4 gwiazdki
Lokalizacja: z zaświatów
Auto: Czarny karawan na gnojówkę
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 2 lut 2008, o 22:22

Qbasko pisze:Tasior_Miedziak,
taki slajd w przelocie

[url=http://img222.imageshack.us/img222/4530 ... mn6.th.jpg]Obrazek[/URL]

ale duzo lepiej wygląda na żywo i moim zdaniem na dziś warto vs opcja z nawigacją.

Serd,
Q
ŁŁŁŁŁAAAAAAŁŁŁŁŁ :shock: Alez to zajebiscie dobrze wyglada :!: Ale chwile, chwile... Gdzie sie radio podzialo? Czy ten magiczny ekran robi tez za radio? I nawigacja w tym jest tez? Kto to przerabial? Pocieli oryginalny pulpit? Same pytania mam.

Tak czy siak, prostota rozwiazania mnie URZEKLA. O czyms takim wlasnie myslalem, ale nawet nie marzylem, ze tak fajnie to mozna zrobic. Napisz prosze cos wiecej o tym rozwiazaniu. Kto Ci to robil? Za ile? Jakie to ma wady? Mozna pomacac na zywo?

radekk
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Zmysłowo/Poznań
Auto: Forester, MX5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 2 lut 2008, o 23:08

Tasior_Miedziak pisze:Ale chwile, chwile... Gdzie sie radio podzialo?
A po co radio, przecież ma boxera :-P
Sądzę że skoro ekran obsługuję też radio to wadą będzie żeby zmienić, choćby stację, bądź płytę trzeba wyjść z nawigacji.

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Post 2 lut 2008, o 23:37

Qbasko, elegancja francja :!: :!: :!:
Tasior_Miedziak pisze:Czy ten magiczny ekran robi tez za radio? I nawigacja w tym jest tez? Kto to przerabial? Pocieli oryginalny pulpit? Same pytania mam.
no właśnie , jak to jest :?:

Tasior_Miedziak
4 gwiazdki
Lokalizacja: z zaświatów
Auto: Czarny karawan na gnojówkę
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 3 lut 2008, o 00:07

A gdzie sie plyty CD wklada? Pewnie jest zmieniarka. Moze wspolpracuje to ze zmieniarka? A ekran dotykowy jest?

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Post 3 lut 2008, o 00:16

Kup sobie combo, może być Kenwooda - zawierające radio, DVD, nawigację. Kosztuje to, o ile wiem, około 7-8 tys. Masz all-in-one.
Wadą jest ekran na wyskości kolan - w nawigacji to wada.
Jeżeli kupisz Kenwooda, to jest on oparty (w zakresie nawigacji) na Garminie - trzeba dokupić GPMapę, bo oryginalna mapa Polski w CNE9 jest bardzo kiepska.

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Post 3 lut 2008, o 09:56

Gal pisze:oryginalna mapa Polski w CNE9 jest bardzo kiepska
Prawda. Jednakże GPM jest nadal uboga, jeżeli chodzi o pokrycie adresowe mniejszych miejscowości ( np. 20 tyś. mieszkańców). Z kolei prowadzenie w Oleśnie do Namysłowa przez Rynek pod prąd uważam za duuuuży byk. W Przemkowie było podobnie, przed Głogowem kierowała mnie na boki, a nie do Leszna etc.
W CNE9 wadą jest wrzucenie WSZYSTKICH dróg nawet gruntowych nieistniejących, do jednego worka.

Ech. Długo by pisać.... :roll:
Dolce far niente ;-)

Qbasko
1 gwiazdka
Lokalizacja: z Puszczy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 3 lut 2008, o 11:27

Tasior_Miedziak pisze:Ale chwile, chwile... Gdzie sie radio podzialo?
ten ekranik to jak Gal, napisał jest główna stacja:
- radio
- DVD
- CD
można jeszcze podłączyć nawigację, i pod-a, tuner tv, zmieniarkę CD, telefon, kamerę cofania, dodatkowe ekrany z tyłu.
Zakładał mi wszystko ( coby gwarancja pozostała na miejscu) p. Hubert w Dawoju. Nic nie ciął, bo ten ekranik (dotykowy- guziki wirtualne) wchodzi na miejsce radia 2-din jak ulał.
Największą zaletą jest dwustrefowość- co innego dzieje się z przodu a co innego może być z tyłu.
Z tą wadą na wysokości kolan nie jest tak źle- choć tez się tego bałem.

Serd,

Q

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Post 3 lut 2008, o 11:49

Qbasko, a możesz nam zdradzić chał macz za to cudo ?

Qbasko
1 gwiazdka
Lokalizacja: z Puszczy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 3 lut 2008, o 12:10

esilon,

oficjalna cena combo DNX 7029 (stacja multi z nawigacją)- 6999 PLN. Info z http://www.elcoexim.com.pl

Plus dodatki

Serd,
Q

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Post 3 lut 2008, o 12:20

Qbasko, dziękuję, a montaż długo trwał i jaki koszt?

Qbasko
1 gwiazdka
Lokalizacja: z Puszczy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 3 lut 2008, o 12:27

esilon,
Mr Hubert z dawoja robił to bez pośpiechu 3 dni. W sumie 800 PLN.

Serd,
Q

[ Dodano: 2008-02-03, 11:28 ]
ale na pewno możnaby szybciej i taniej

radekk
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Zmysłowo/Poznań
Auto: Forester, MX5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 3 lut 2008, o 16:57

FUX pisze:Z kolei prowadzenie w Oleśnie do Namysłowa przez Rynek pod prąd uważam za duuuuży byk
Choć w Auto Mapie też mi się przytrafiło, jak dobrze pamiętam w Strzegomiu, że nagle każe mi skręcić w lewo, patrzę tam i jedyne co było to rzeka :-/ Pytałem później znajomego czy kiedyś był tam jakiś most i mówił że nigdy. A na Mazurach kiedyś prowadziło mnie drogą pomiędzy polami zboża i nagle na jakimś rozwidleniu komunikat, że brak trasy, czy coś takiego :shock: i teraz zgryz co dalej :mrgreen:

Tasior_Miedziak
4 gwiazdki
Lokalizacja: z zaświatów
Auto: Czarny karawan na gnojówkę
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 4 lut 2008, o 14:23

Qbasko pisze:esilon,

oficjalna cena combo DNX 7029 (stacja multi z nawigacją)- 6999 PLN. Info z http://www.elcoexim.com.pl

Plus dodatki

Serd,
Q
Cenowa alternatywa to jest w zasadzie zadna. Podobna stacje w US mozna wprawdzie kupic za polowe ceny tylko, ze mapy sa nie takie jak trzeba. Tylko w naszym kochanym kraju sami milionerzy mieszkaja i ceny moga byc wyzsze. Niech to diabli.

prze_luk
0 gwiazdek
Lokalizacja: Wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 4 lut 2008, o 15:07

Swoją drogą co SIP powiedział by klientom którzy dokonali zamiany nawigacji za około 4000zł gdyby się pokazały mapy do subaru obejmujące Polskę :?:, zapewne i oto stał się cud :mrgreen:
Pozdrawiam

Tasior_Miedziak
4 gwiazdki
Lokalizacja: z zaświatów
Auto: Czarny karawan na gnojówkę
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 4 lut 2008, o 15:48

prze_luk pisze:Swoją drogą co SIP powiedział by klientom którzy dokonali zamiany nawigacji za około 4000zł gdyby się pokazały mapy do subaru obejmujące Polskę :?:, zapewne i oto stał się cud :mrgreen:
Powinien w imieniu FHI przeprosic za to, ze producent ma w glebokim powazaniu wlasnych klientow w jednym z krajow, w ktorym sprzedaje swoje produkty. Bo nie uwierze, ze brak polskich map w nawigacji jest czymkolwiek innym niz brakiem szackunku dla klientow. Dla FHI opracowanie przeciez takiego rozwiazania nie jest problemem finansowym przeciez.

prze_luk
0 gwiazdek
Lokalizacja: Wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 4 lut 2008, o 16:01

Na forum SIP ktoś rzucił hasło że taką mapę mu oferowali u dealera w Poznaniu za 3000zł- nie chce mi się wierzyć, ale tak czy inaczej mapa obejmująca Polskę to nie problem techniczny ale bardziej ekonomiczny...niestety.
Pozdrawiam

Qbasko
1 gwiazdka
Lokalizacja: z Puszczy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 4 lut 2008, o 16:23

Tasior_Miedziak,

Ja podszedłem do kalkulacji troche inaczej. Kupiłem nowy samochód na Litwie w wersji 000 ( bez nawigacji i skóry) taniej o 4 tyś € niż w SIPie :-D (nawet nie wiecie jak sie cieszę, że mogę to tu wprost napisać)

Zaosczędzoną kasę przeznaczyłem na sprzęt do samochodu i tapicera.

Efekt?? Mam samochód ze sprzętem w cenie golasa. Tyle i aż tyle.

Serd,

Q

Ps. Jeszcze większa jest przebitka na wersji LUN- w marcu 07 to było 6 tys €

Tasior_Miedziak
4 gwiazdki
Lokalizacja: z zaświatów
Auto: Czarny karawan na gnojówkę
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 4 lut 2008, o 17:04

Qbasko pisze:Tasior_Miedziak,

Ja podszedłem do kalkulacji troche inaczej. Kupiłem nowy samochód na Litwie w wersji 000 ( bez nawigacji i skóry) taniej o 4 tyś € niż w SIPie :-D (nawet nie wiecie jak sie cieszę, że mogę to tu wprost napisać)

Zaosczędzoną kasę przeznaczyłem na sprzęt do samochodu i tapicera.

Efekt?? Mam samochód ze sprzętem w cenie golasa. Tyle i aż tyle.

Serd,

Q

Ps. Jeszcze większa jest przebitka na wersji LUN- w marcu 07 to było 6 tys €
No ja w kwietniu zamierzam sobie sprowadzic 2.5XT z CH. Jak bym sobie strzelil takie combo za ponad 7kPLN to byloby to ok. 10% wartosci samochodu, a to juz lekka przesada. Tym bardziej, ze bede musial zamontowavc jakis bluetooth, CB, antyradar i pewnie cos tam doinwestowac bo z uzywanymi zawsze tak jest.

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Post 4 lut 2008, o 17:09

Qbasko pisze:Kupiłem nowy samochód na Litwie

a jak zakupy auta wygladają na Litwie, możesz cos więcej opisac?

Qbasko
1 gwiazdka
Lokalizacja: z Puszczy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 4 lut 2008, o 17:18

esilon,
coby sie utrzymać we wątku to świadomie wybrałem opcję bez nawigacji z SIPu :mrgreen:

Zamawiasz samochód przez brokera.
Samochód kupujesz bezpośrednio od dealera na Litwie (masz gwarancję), przywożą Ci go do Polski z kompletem dokumentów.
Idziesz do UC- płacisz akcyzę.
Idziesz do do US- płacisz VAT.
Płacisz brokerowi prowizję.
Rejestrujesz samochód.
Cieszysz sie pozostałą kasą w portfelu i samochodem, do którego wkładasz jaką chcesz nawigację.

Serd,

Q

ODPOWIEDZ