[Wrocław] Serwis

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
12fasola12
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Forester '98 2.0 122KM
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [Wrocław] Serwis

Post 11 cze 2013, o 15:22

Cena regulacji zaworów (śrubki) jaką usłyszałem na Owsianej to 500 zł + uszczelki, w MTS - 250 netto, wczoraj pytałem o wymianę sprzęgła - 450 zł + części, więc nie wiem kto ma "ceny prawie jak ASO" :whistle:



Olleo
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [Wrocław] Serwis

Post 12 cze 2013, o 09:48

A ile na karmelkowej?
Największą przyjemność w życiu sprawia robienie tego, co zdaniem innych jest niewykonalne.

kruque
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: festung breslau
Auto: ex obk 2.5i BP9, forek 2.0i SJ5
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: [Wrocław] Serwis

Post 12 cze 2013, o 15:05

Czy prawdziwe sa ploty rozpowszechniane przez znajomych wlascicieli Subaru, ze Marek ostatnio ma zawalony grafik i tygodniami czeka sie na termin?
(...)
A ile na karmelkowej?
a nie prościej zadzwonić?

odpowiadając na pierwsze: będąc osobą 'spoza układu' nigdy nie miałem wyznaczanych megaodległych terminów audiencji w MTSie -- zazwyczaj czekałem max tydzień. problem pojawiał się tylko w przypadku zbliżających się plejad lub dłuższego urlopu personelu. acha, ostatni raz odwiedzałem mekkę w lutym.
Obrazek Obrazek

LOLOPIKUS71
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Outback 08 2,5at
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [Wrocław] Serwis

Post 18 cze 2013, o 11:46

http://www.yacoserwis.pl/

Polecam
-klatki bezpieczeństwa - bo sam miałem robioną
-Serwis -bo nadal tam śmigam i jestem zadowolony
-serwis motorów Enduro i Cross -Jak i wyprawy bo znają super trasy

siekierka
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Wroclove
Auto: Szukam....
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [Wrocław] Serwis

Post 26 cze 2013, o 14:52

Czy Stop Car i osławiony Pan Marcin tam jeszcze działa potrzebuje podjechać z moim WRx-em do kogoś kumatego :) Bo jak czytam ten wątek to już sam nie wiem gdzie jechać :o

Aha i jeszcze takie pytanie ponieważ mam bardzo dobrego mechanika od grupy VW-Audi.Rozumiem,że wymiana zawieszenia lub innych tego typu rzeczy nie musi być wykonywana przez super znawcę Subaru.Takie rzeczy chyba wymienia się tak samo w każdym aucie jeśli się nie mylę? :whistle:

booSTi
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: z piekła rodem
Auto: Black Devil STi
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [Wrocław] Serwis

Post 26 cze 2013, o 18:25

Zróbcie jakiś ranking, bo też mam mętlik we łbie :?

siewcu
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wroclaw
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [Wrocław] Serwis

Post 29 cze 2013, o 10:28

siekierka pisze:Aha i jeszcze takie pytanie ponieważ mam bardzo dobrego mechanika od grupy VW-Audi.Rozumiem,że wymiana zawieszenia lub innych tego typu rzeczy nie musi być wykonywana przez super znawcę Subaru.Takie rzeczy chyba wymienia się tak samo w każdym aucie jeśli się nie mylę? :whistle:
Raczej tak, jeśli wiesz, że umie naprawiać wszystkie samochody a nie tylko VAG to spoko :) kto to w ogóle jest?
Biuro pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych RES - http://www.odszkodowania-res.pl

siekierka
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Wroclove
Auto: Szukam....
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [Wrocław] Serwis

Post 29 cze 2013, o 14:15

Namiary na kolegę ,o którym piszę mogę podać na priv nie chce tu jakiejś gafy z reklamą walnąć :razz: W każdym razie nie raz ratował mnie z poważnych opresji poprawiał spartoloną robotę innych "specjalistów" i mało tego wiem,że co niektórzy mechanicy robią u niego rzeczy ,z którymi sami sobie nie radzą :-) Dziś byłem w pewnym serwisie ,że tak powiem Subaru we Wro po sprawdzeniu zawieszenia jak policzyłem musiałbym zostawić tam jakieś 1000pln chwile później pojawiłem się u wspomnianego kolegi żeby zrobić to samo i zobaczyć co on o tym sądzi no i o dziwo okazało się że połowy rzeczy w zawieszeniu w ogóle nie muszę jeszcze robić bo są w dobrym stanie czyli potwierdziło się to co niektórzy pisali o tym serwisie,że lubią naciągnąć na niepotrzebne rzeczy.Dobrze wiedzieć w takim razie już wiem gdzie będę robił diagnostykę a gdzie zawieszenie :-) .I to jest chyba najsłuszniejsza opcja.

Kubik1
5 gwiazdek
Auto: impreza 2,0
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [Wrocław] Serwis

Post 29 cze 2013, o 17:00

siekierka pisze: Namiary na kolegę ,o którym piszę mogę podać na priv nie chce tu jakiejś gafy z reklamą walnąć :razz:
Tu możesz pisać takie namiary bez obaw . Na tym forum nie ma wmorderatorów ani nikt nie daje paska . Nowe dobre serwisy są tu mile widziane

siekierka
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Wroclove
Auto: Szukam....
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [Wrocław] Serwis

Post 29 cze 2013, o 18:27

Proszę bardzo RS Service ul.Monte Cassino 18 tel.501 328 335 pytajcie o Przemka no i oczywiście można powołać się na mnie rozmawiając już bezpośrednio z nim ;-)

kris82
2 gwiazdki
Lokalizacja: Wrocław
Auto: GT '99
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [Wrocław] Serwis

Post 13 lip 2013, o 22:49

siekierka pisze: Czy Stop Car i osławiony Pan Marcin tam jeszcze działa potrzebuje podjechać z moim WRx-em do kogoś kumatego :) Bo jak czytam ten wątek to już sam nie wiem gdzie jechać :o
No więc sprawy mają się tak:
- Marcin już od jakiegoś czasu nie pracuje w Stop Car - poszedł na swoje. Nie chciałbym się na jego temat wypowiadać. Jedno mogę tylko potwierdzić - na pewno zna się na Subaru :)
- Nie chcę już polecać Stop Car jako warsztatu, który naprawia Subaraki. Mam co prawda w tym warsztacie jeszcze swoje spore "udziały", ale zająłem się teraz innymi rzeczami i w Stop Car po prostu bywam. Chłopaki nie mają serca i cierpliwości do Subaru, a wiele napraw wymaga większego zaangażowania niż w przypadku "normalnych";) samochodów (chodzi głownie o znalezienie części). Wcześniej zajmowałem się tym osobiście. Oczywiście, jeżeli chcecie wymienić olej, klocki czy opony, to zapraszam, ale na większe roboty polecałbym kogoś innego...
Za bardzo kocham tą markę i lubię ludzi, których dzięki subaru poznałem, żeby musieć świecić przed nimi (Wami) oczami za niewykonaną/spartoloną robotę...
Marzy mi się otwarcie małego warsztatu, z mega fachowcami, zajmujący się tylko subaru. Mam nadzieję, że za jakiś czas tego dokonam i wtedy Was tam z wielką przyjemnością zaproszę :)
Pozdrawiam!

spin
0 gwiazdek
Auto: Subaru Outback II H6
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [Wrocław] Serwis

Post 14 lip 2013, o 13:17

Witam,
no to gdzie w końcu warto oddać Subaru we Wrocławiu? Mam huczenie, buczenie i stukanie w Outbacku przy lekkim skręceniu kierownicą powyżej 40 hm/h. Kto mi to najlepiej zdiagnozuje i nie skasuje jak ASO?

Kubik1
5 gwiazdek
Auto: impreza 2,0
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [Wrocław] Serwis

Post 14 lip 2013, o 13:25

spin pisze:Witam,
no to gdzie w końcu warto oddać Subaru we Wrocławiu? Mam huczenie, buczenie i stukanie w Outbacku przy lekkim skręceniu kierownicą powyżej 40 hm/h. Kto mi to najlepiej zdiagnozuje i nie skasuje jak ASO?
Ja bym jednak pojechał do Dzierżoniowa . Przynajmniej nikt Cie nie oszuka i nie będzie szukał po omacku tylko zrobi to co należy i nic więcej Ci nie 'wymyśli "

siekierka
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Wroclove
Auto: Szukam....
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [Wrocław] Serwis

Post 15 lip 2013, o 11:47

Podjedź do RM Serwis na Kiełczowie znam osobiście trzy Wrx-y łącznie z moim,które się tam serwisują i właściciele są zadowoleni :razz: Nikt na siłę na pewno Ci tam nic nie zrobi jeśli masz łeb na karku i coś o swoim samochodzie wiesz ,ceny przyzwoite i chyba pierwsza wizyta jest free więc jeśli okażę się,że to coś w zawieszeniu to poszukałbym po prostu dobrego mechanika ja bynajmniej takiego zaufanego mam i "zwykłe" rzeczy robię u niego natomiast na typowo subarowe sztuczki jeżdżę do RM ;-)

dombek
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Auto: Subaru Forester MY97 N/A
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [Wrocław] Serwis

Post 15 lip 2013, o 11:57

spin, tylko się nie zgadzaj na wymianę wszystkich tulejek :giggle:
Pozdrawiam, Darek
Obrazek

siekierka
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Wroclove
Auto: Szukam....
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [Wrocław] Serwis

Post 15 lip 2013, o 18:07

Ot to to :giggle:

j33mbo
5 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [Wrocław] Serwis

Post 15 lip 2013, o 18:59

siekierka pisze: Nikt na siłę na pewno Ci tam nic nie zrobi jeśli masz łeb na karku i coś o swoim samochodzie wiesz
no to niezbyt dobrze świadczy o tym miejscu - jak się nie znasz to cię orżną! tak?

siekierka
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Wroclove
Auto: Szukam....
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [Wrocław] Serwis

Post 15 lip 2013, o 19:11

j33mbo pisze:
siekierka pisze: Nikt na siłę na pewno Ci tam nic nie zrobi jeśli masz łeb na karku i coś o swoim samochodzie wiesz
no to niezbyt dobrze świadczy o tym miejscu - jak się nie znasz to cię orżną! tak?

Miałem na myśli tylko to,że lubią namówić na coś co niekoniecznie wymaga jeszcze wymiany ;)

Krzychu91
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Forester 2.5 XT MY 04
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [Wrocław] Serwis

Post 15 lip 2013, o 19:40

Byłem w RM na Kiełczowie i ogólnie miło było fajnie się rozmawiało z Szefem nawet diagnostykę za free mi zrobili bo kupili nowe urządzenie i chcieli przetestować, ale jakoś auta tam nie zostawiłem jak zobaczyłem listę rzeczy do zrobienia, a że połowa nie wymagała wymiany przez najbliższy czas i jest w bardzo dobrym stanie to jakoś mnie zniechęcił ten warsztat, wolałem podjechać do P. Marka MTS niby dalej, ale pewniej, a ceny też wcale nie takie złe jak ludzie krzyczą, że ceny w Aso zabijają, a więc szczerze polecam Mts :)

siekierka
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Wroclove
Auto: Szukam....
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [Wrocław] Serwis

Post 15 lip 2013, o 22:00

Do Mts-u tak czy inaczej się wybiorę żeby po raz trzeci przetrzepać auto i mieć pełny obraz i opinie tego co naprawdę wymaga wymiany :razz:

spin
0 gwiazdek
Auto: Subaru Outback II H6
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [Wrocław] Serwis

Post 15 lip 2013, o 22:25

Miałem do czynienia z RM zanim jeszcze pojawił się problem z hałasowaniem przy skręcaniu. Goniłem 40 km bo ponoć mieli na stanie kilka drobiazgów, które potrzebowałem. Okazało się, że jednak ich nie mają :) Przejechałem się na darmo. O serwisie się nie wypowiadam bo nic mi nie robili, byłem tylko trochę zirytowany, zmarnowałem kawałek słonecznej soboty. Rzucił mi się w oczy Forester z felgami wymalowanymi na fluorescencyjny pomarańcz stojący przy wjeździe, nie wiem czy to reklama czy auto klienta hehe. Generalnie nie wykluczam, że kiedyś tam jeszcze zawitam, ale w tej chwili jednak spróbuje z MTS. Diagnostyka jak na przegląd i badanie na podnośniku nic nie wykazało, a wali przy skręcie aż czuć w podłodze, przeguby, zawieszenie itp. bez zarzutu, MTS to jedyna nadzieja, opadają mi już ręce.

Kubik1
5 gwiazdek
Auto: impreza 2,0
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [Wrocław] Serwis

Post 15 lip 2013, o 23:05

spin, stawiam na dyfer

siekierka
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Wroclove
Auto: Szukam....
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [Wrocław] Serwis

Post 15 lip 2013, o 23:15

spin pisze:Miałem do czynienia z RM zanim jeszcze pojawił się problem z hałasowaniem przy skręcaniu. Goniłem 40 km bo ponoć mieli na stanie kilka drobiazgów, które potrzebowałem. Okazało się, że jednak ich nie mają :) Przejechałem się na darmo. O serwisie się nie wypowiadam bo nic mi nie robili, byłem tylko trochę zirytowany, zmarnowałem kawałek słonecznej soboty. Rzucił mi się w oczy Forester z felgami wymalowanymi na fluorescencyjny pomarańcz stojący przy wjeździe, nie wiem czy to reklama czy auto klienta hehe. Generalnie nie wykluczam, że kiedyś tam jeszcze zawitam, ale w tej chwili jednak spróbuje z MTS. Diagnostyka jak na przegląd i badanie na podnośniku nic nie wykazało, a wali przy skręcie aż czuć w podłodze, przeguby, zawieszenie itp. bez zarzutu, MTS to jedyna nadzieja, opadają mi już ręce.

Forek właściciela ;-)

gucio1200
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Wioska Cudów
Auto: Jak marzenie!
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [Wrocław] Serwis

Post 27 sie 2013, o 18:32

No to gdzie jechać ? Jeżeli nie MTS... ?

siekierka
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Wroclove
Auto: Szukam....
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [Wrocław] Serwis

Post 28 sie 2013, o 00:16

gucio1200 pisze:No to gdzie jechać ? Jeżeli nie MTS... ?
A czemu nie MTS :?:

ODPOWIEDZ