[Wrocław] Serwis

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
siewcu
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wroclaw
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 3 wrz 2014, o 20:53

zinc, takie reklamowanie na chama nie jest dobre. gdyby ktoś mi na siłę polecał serwis mówiąc, żeby nie przejmował się negatywnymi opiniami to ja bym się mocno zniechęcił.


Biuro pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych RES - http://www.odszkodowania-res.pl

zinc
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Forester NA MY 99 rally car i Legacy IV 2.0 138hp
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: [Wrocław] Serwis

Post 3 wrz 2014, o 21:14

to nie chodzi o reklamowanie na sile... po prostu nie kumam tych co piszą negatywy o miejscach w których nie byli... dwa co ma yaco do samego wyżej wymienionego ? po za tym ze osobnik ów czasem coś grzebnie korzystając z wynajętego podnośnika? Miałem na myśli tylko i wyłącznie yacentego... widziałem i słyszałem wiele opinii ze dal sobie radę z nie jednym engine itd itp. Czemu miałbym nie polecić kogoś komu ufam w sprawach moto? Ps zawsze pisze ze należy zadzwonić i się dowiedzieć choć mniej więcej czy gość chce, ma kiedy, za ile, na ile zna temat itd...
zresztą nie ważne, mogę więcej o nim nie pisać ale jak ktoś pyta to czemu mam nie wskazać MOIM ZDANIEM trafnego wyboru? gratki dla wszystkich i peace...
Proste sa dla szybkich samochodow, zakrety-dla szybkich kierowcow

siewcu
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wroclaw
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 3 wrz 2014, o 21:32

ale popatrz na to z innej strony. na przykład, chcesz oddać samochód do warsztatu na lakierowanie. ktoś poleca Ci warsztat X, po czym okazuje się, że kilka osób pisze negatywne opinie na temat pracującego tam lakiernika. potem ten sam ktoś pisze, żebyś nie zwracał uwagi na negatywne opinie tylko oddał tam auto... większość ludzi zareaguje na to negatywnie.
Biuro pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych RES - http://www.odszkodowania-res.pl

eMTi
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DW
Auto: zaturbione, wymarzone
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: [Wrocław] Serwis

Post 3 wrz 2014, o 23:55

zinc, wyglądało to, jak byś faktycznie pisał w kontekście Marcina, a nie yaco, więc tak wyszło ;-) My tylko o nim konkretnie pisaliśmy i jak mówiłem, on tam pod ich szyldem chyba nic nie robi ;-)
"If you try to just go round, you don’t go round. You just go straight on." - Ayrton Senna

melon
0 gwiazdek
Lokalizacja: Wrocław
Auto: GT 99
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [Wrocław] Serwis

Post 4 wrz 2014, o 07:32

z warsztatami , nawet tymi najlepszymi ,niestety bywa tak ,że raz na jakiś czas ,ktoś da dupy i tego się nie uniknie ,osobiście korzystam z kilku wymienionych (podobno najlepszych), każdy z nich swego czasu odwalił mi jakąś bube , ale podchodzę do tego w sposób bardziej racjonalny , wiadomo ,że w warsztatach ("nasi fachowcy") rzadko pracują w pojedynkę ,i często jakiś pan "Jasio,czy "Czesiu" , o wiedzy dużo mniejszej dostaje zlecenie od właściela warsztatu na dłubnięcie w naszym skarbie , bo nasz fachura o nieskazitelnej opinii i mega wiedzy grzebie akurat przy innym aucie ,bo się nie rozdwoi ,a kasiora to priorytet i robić trzeba wszystko ;-) ,więc albo można się obrażać albo pilnować ,kto faktycznie auto dotyka ( czasami ciężko) . Tak na marginesie , nie znam osobiście warsztatu ,który mimo swojej niezaprzeczalnej renomy nie sprał jakiejś roboty :razz: ,dlatego naznaczajmy faktycznych naciągaczy i paprochów ,bo jest ich sporo ,a co do opinii o tych średnich ,czy najlepszych ,to wyrabiajmy ją sobie sami ,ja osobiście uważam ,że to czasami kwestia szczęścia .

eMTi
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DW
Auto: zaturbione, wymarzone
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: [Wrocław] Serwis

Post 4 wrz 2014, o 09:04

melon zasadniczo dobrze prawi :-)
"If you try to just go round, you don’t go round. You just go straight on." - Ayrton Senna

zinc
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Forester NA MY 99 rally car i Legacy IV 2.0 138hp
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: [Wrocław] Serwis

Post 4 wrz 2014, o 09:59

Potwierdzam, dobrze mówi... Nawet legenda Pan Mucha jakiś czas temu alternator zrypal... Ps no to teraz jasne, heh, Pozdro
Proste sa dla szybkich samochodow, zakrety-dla szybkich kierowcow

Bober71
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [Wrocław] Serwis

Post 4 wrz 2014, o 15:56

Jeśli chodzi o Yaco to robiliśmy ostatnio tam Imprezę i polecam w 100%, teraz kończą robić evo i zobaczymy jak wyjdzie ale jesteśmy dobrej myśli i polecamy

myotis
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Wrocław / Biała Podlaska
Auto: Legacek 98, Outback 96, i Outback 00
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [Wrocław] Serwis

Post 5 wrz 2014, o 02:49

No i git. Będę się kontaktował z Yaco. Zobaczymy. Chcę znaleźć jeden porządny serwis i mieć spokój na przyszłość. Z poprzednim Subru jeździłem (duuużo razy) do Dzierżoniowa (i nie mogę powiedzieć złego słowa), ale teraz nie mam nawet jak tego skleić czasowo... Jeśli okażą się godni polecenia to też będę polecał. Wymiana doświadczeń się przydaje. Co widać na moim przykładzie. :thumb:
"Rock’n‘Roll’n‘Rock"

michal2r
0 gwiazdek
Lokalizacja: Wroclove
Auto: Subaru Legacy 2.0D my09
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [Wrocław] Serwis

Post 30 paź 2014, o 23:11

czy możecie polecić kogoś pewnego od sbd we Wrocławiu. Tylko nie MTS, kolejka u nich jest na miesiąc czekania w tej chwili.

sprawa pilna

dzięki i pozdrawiam,
MR

ember
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Wrocław
Auto: GT MY99
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 31 paź 2014, o 12:06

od kilku postow wszyscy polecaja Yacoserwis, z czystym sumieniem sie przylaczam - http://yacoserwis.pl/
Obrazek

michal2r
0 gwiazdek
Lokalizacja: Wroclove
Auto: Subaru Legacy 2.0D my09
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [Wrocław] Serwis

Post 31 paź 2014, o 22:44

dzięki, widziałem, ale czy diesle też ogarniają?

zinc
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Forester NA MY 99 rally car i Legacy IV 2.0 138hp
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: [Wrocław] Serwis

Post 3 lis 2014, o 19:35

Zależy co ale ograniaja. Najlepiej podejdź pogadać albo zadzwoń.
Proste sa dla szybkich samochodow, zakrety-dla szybkich kierowcow

ravo
2 gwiazdki
Auto: GT my01
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [Wrocław] Serwis

Post 14 gru 2014, o 12:23

Hej
Mam pytanie do Was do kogo najlepiej podjechać w sprawie cofniętego delikatnie koła z przodu ? myślałem o Floryn auto gdzie ustawiają zbieżność ale tam nawet umówić się nie można a stać i czekać pod ich warsztatem 4h nie uśmiecha mi się. Nie wiem co może być powodem, zbieżność mi się ustawiła ok, wahacz wygląda na prosty a buda na pewno jest bezwypadkowa.

siewcu
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wroclaw
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 14 gru 2014, o 18:17

do Jacka na Sztabową, ogarnia sporo rajdówek we wro i zna się na temacie ;)
Biuro pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych RES - http://www.odszkodowania-res.pl

ravo
2 gwiazdki
Auto: GT my01
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [Wrocław] Serwis

Post 14 gru 2014, o 20:46

Dzięki siewcu :) z rana przedzwonię czy by mnie przyjęli - czas zacząć w końcu trenować a nie naprawiać :P

komor
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Forester SG 2.0X MY03
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: [Wrocław] Serwis

Post 8 kwie 2016, o 20:44

Odkopuję wątek, gdyż skorzystałem z zawartych w nim informacji :) i to ze skutkiem pozytywnym. Padł mi lewy tylny amor, miałem jeszcze oryginalne SLS-y. Wymianę na typowy cywilny zestaw (Kayaba 334344, 334345; sprężyny Kayaba RC6431) wykonał mi ekspresowo Yaco Motorsport, z którym miałem już wcześniej jeden przelotny kontakt, a polecał mi go jeden z forumowiczów (bo na ten wątek wcześniej nie trafiłem). Ponadto naprawili mi ćwierkanie sprzęgła. Niestety tanio z tym ćwierkaniem nie było, bo trzeba było zdjąć sprzęgło, żeby zdiagnozować co i jak, żeby się przekonać, że jednak łożysko zmienione i innych zonków nie ma. Przy okazji w Yaco pospawali mi rezonujące osłony przy wydechu i rozszczelniony kołnierz, teraz jest zauważalnie ciszej w aucie, przy większych prędkościach też.

Zbieżność po wymianie zawieszenia robiłem w Auto-Jack, na podstawie polecenia z tego wątku (Yaco sam nie robi zbieżności „cywilom”). Bardzo miły pan, poza korektą zbieżności sprawdził mi stan opon i wykrył, że albo źle mi założyli przy wymianie kapci na letnie parę dni wcześniej, albo ze względu na długotrwały przechył budy (przed padnięciem lewego SLS-a) niesymetrycznie się dwie zużyły i wymagały przełożenia tak, żeby na osiach mieć podobnej wysokości i profil bieżnika. Po kupnie auta praktycznie od razu założyłem nowe zimówki, które ściągnąłem parę dni temu, więc te letnie, odziedziczone po Niemcu co płakał jak sprzedawał, dopiero teraz zaczęły u mnie jeździć i pierwszy raz się im dokładniej przyglądnąłem.

Obydwa warsztaty mogę więc polecić.

eMTi
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DW
Auto: zaturbione, wymarzone
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: [Wrocław] Serwis

Post 12 kwie 2016, o 11:03

jeśli te osłony spawali gdzieś do kolektora, to się nie zdziw, jak zaczną po jakimś czasie znowu brzęczeć, bo stali do żeliwa nie da się przyspawać. Jak nie spawali do żeliwa, to powinno być git.
"If you try to just go round, you don’t go round. You just go straight on." - Ayrton Senna

komor
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Forester SG 2.0X MY03
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: [Wrocław] Serwis

Post 12 kwie 2016, o 14:06

No wiadomo, że to takie leczenie trupa pudrem, ale była tam jakaś latająca luźno obejma stalowa, itd. więc na jakiś czas wystarczy. Zobaczymy kiedy wydech upomni się o wymianę.

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: JG
Auto: Subaru Impreza 2.0 GX blobeye LPG
Polubił: 2268 razy
Polubione posty: 137 razy

Re: [Wrocław] Serwis

Post 17 maja 2016, o 19:53

Od siebie dodam, że na dolnym śląsku bardzo dobrym serwisem jest AutoTech: (https://autotech-jg.motointegrator.pl) w Jeleniej Górze. Wcześniej jak mieszkałem we Wrocku to serwisowałem subaraka w niektórych ww. warsztatach. Teraz w AutoTech i podsumowując: jestem z niego najbardziej zadowolony. Możliwe, że to tylko moje subiektywne odczucie, ale jak dla mnie oni są numer 1 na dolnym śląsku.
Jest ryzyko, musi być wybór.

komor
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Forester SG 2.0X MY03
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: [Wrocław] Serwis

Post 17 maja 2016, o 20:26

Widzę, że ul.Wincentego Pola, czyli na tej samej, na której jest ASO i placówka InterCars. :-) Jeszcze serwis opon tam zdaje się wypatrzyłem podczas wizyty u Ligęzy. :)

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: JG
Auto: Subaru Impreza 2.0 GX blobeye LPG
Polubił: 2268 razy
Polubione posty: 137 razy

Re: [Wrocław] Serwis

Post 17 maja 2016, o 22:22

komor, tak tak. Ta sama ulica co ASO Subaru, ale ich omijam szerokim łukiem. Dla mnie oprócz najwyższej jakości usług liczy się też rozsądna cena.
Jest ryzyko, musi być wybór.

vojta
4 gwiazdki
Lokalizacja: Sydenberg
Auto: tojka jariska
Polubił: 64 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: [Wrocław] Serwis

Post 18 maja 2016, o 08:21

ptk22 pisze:Od siebie dodam, że na dolnym śląsku bardzo dobrym serwisem jest AutoTech: (https://autotech-jg.motointegrator.pl) w Jeleniej Górze. Wcześniej jak mieszkałem we Wrocku to serwisowałem subaraka w niektórych ww. warsztatach. Teraz w AutoTech i podsumowując: jestem z niego najbardziej zadowolony. Możliwe, że to tylko moje subiektywne odczucie, ale jak dla mnie oni są numer 1 na dolnym śląsku.
z linku wyskakuje strona, z której wynika że nie robią 4x4 dziwne..... :oops:

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: JG
Auto: Subaru Impreza 2.0 GX blobeye LPG
Polubił: 2268 razy
Polubione posty: 137 razy

Re: [Wrocław] Serwis

Post 18 maja 2016, o 13:08

Robią bardzo dużo subaraków, bo w okolicy JG subaru to popularne auta. A ich rajdówka lata nawet w lokalnych rajdach:

Link: https://www.youtube.com/watch?v=G5zrZFyJnHc
Jest ryzyko, musi być wybór.

Grzegorz
5 gwiazdek
Lokalizacja: wsi wielkopolskiej
Auto: Peżot
Polubił: 21 razy
Polubione posty: 34 razy

Re: [Wrocław] Serwis

Post 23 wrz 2016, o 11:52

A czy ktoś zna i mógłby polecić jakiś warsztat w okolicach Oleśnicy, ewentualnie Ostrowa Wlkp.?
pozdrawiam
Grzegorz

ODPOWIEDZ