[Wrocław] Serwis

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
zinc
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Forester NA MY 99 rally car i Legacy IV 2.0 138hp
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: [Wrocław] Serwis

Post 26 wrz 2016, o 22:59

z olesnicy juz nie daleko do nas... yacoserwis.pl


Proste sa dla szybkich samochodow, zakrety-dla szybkich kierowcow

michal2r
0 gwiazdek
Lokalizacja: Wroclove
Auto: Subaru Legacy 2.0D my09
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [Wrocław] Serwis

Post 26 wrz 2016, o 23:05

w boxerach dieslach też grzebiecie?

pozdrawiam,
MR

kasia89t
0 gwiazdek
Auto: subaru forester 2003
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [Wrocław] Serwis

Post 23 sty 2017, o 15:33

To ktory serwis najlepszy i najkorzystniejszy jesli o ceny chodzi? Zbliza sie wymiana rozrządu i co wybrac? Karmelkowa,yaco, owsiana czy ewentualnie Dzierżoniów? Z tego co wyczytalam Kielczow odpada

zinc
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Forester NA MY 99 rally car i Legacy IV 2.0 138hp
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: [Wrocław] Serwis

Post 23 sty 2017, o 15:37

z rozrzadem yaco bym polecil.
Proste sa dla szybkich samochodow, zakrety-dla szybkich kierowcow

siewcu
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wroclaw
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 23 sty 2017, o 15:39

rm auto w kiełczowie już nie ma, zaszły tam ponoć duże zmiany w tej firmie i już tak niby nie lecą w ch... kulki. ale rozrząd Ci wymieni każdy ogarnięty mechanik, zapytaj w "Auto na kawę" tam jak podjedziesz to pracuje jedna osoba zaznajomiona z tematem subaru i powinni ogarnąć :)
Biuro pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych RES - http://www.odszkodowania-res.pl

habeer
0 gwiazdek
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Auto: Subaru Forester 2002
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [Wrocław] Serwis

Post 25 lut 2017, o 20:54

Z czystym sumieniem mogę polecić Yacoserwis. Na dniach naprawiali mi Forka, lista rzeczy zrobionych długa, głównie zawieszenie. Przede wszystkim na sam widok auta nie było litanii rzeczy które bankowo będą do wymiany, tak jak to miało miejsce w przypadku telefonicznego kontaktu z innym warsztatem we Wro, natomiast była bardzo wnikliwa diagnoza. Poświęcili mi przynajmniej z godzinę czasu na ustalenie tego co autu dolega bez pewności czy zlecę im tą naprawę. Ponad to po oszacowaniu wstępnych kosztów dokładnie poinformowano mnie, gdzie jeszcze mogą być dodatkowe ukryte koszta - wymiana śrub po konieczności ich cięcia i takie tam. W trakcie naprawy konsultowano dodatkowe rzeczy które wyszły, jak zawieszenie było zdemontowane. Finalnie auto dobrze zostało naprawione, terminowo i bez niespodzianek przy rozliczeniu. Czy drogo, hmm, biorąc pod uwagę ilość pracy włożonej to około 30% wartości naprawy stanowiła robocizna, zatem w mojej opinii korzystnie. Nie ma punktu odniesienia, ponieważ to moje pierwsze Subaru. Wcześniej kilkanaście lat francuzy miałem i w zaprzyjaźnionym warsztacie podobnie płaciłem za robociznę.

A tak na marginesie, to gdzie we Wrocławiu mogę znaleźć blacharza który naprawiłby podgnite kielichy tylnych amortyzatorów?

Pozdrawiam
Habeer

Kubik1
5 gwiazdek
Auto: impreza 2,0
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [Wrocław] Serwis

Post 27 lut 2017, o 07:15

Ło jeżu.
Ale się ktoś napracował

habeer
0 gwiazdek
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Auto: Subaru Forester 2002
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [Wrocław] Serwis

Post 27 lut 2017, o 10:07

Spam to zwykły

kajtek83
0 gwiazdek
Auto: outback 2.5 benzyna + lpg automat, 2006r
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [Wrocław] Serwis

Post 15 kwie 2017, o 21:23

A ja wypowiem sie z mojego doświadczenia
Pojechałem do serwisu na Owsianą po zakupie outbacka (pierwsze subaru i pierwszy automat) na wymianę rozrządu, pompy wody, płynów itp. Wycenione na 1200 pln-ów co było bardzo przyzwoitą ceną która zaakceptowałem.
Tego samego dnia po kilku godzinach zadzwonili że auto nadaje sie do oddania bo przekladnia kierownicza cieknie, skrzynia cieknie i huczy, przegub bije.
odebrałem od nich auto nie chcąc ode mnie ani złotówki ( na siłę dałem 50 lub 100 zł za fatyge, uczciwość, ocenę) a mogli wymienić to o co prosiłem i mnie skasować.
PLUS dla OWSIANEJ.
Pojechałem na Karmelkową do Pana Tomasza. Telefonicznie mówiąc że coś sie od spodu "poci" sam powiedział że notorycznie przekładnie kierownicze ciekną i kazde subaru ma ten problem i to wzbudziło moje zaufanie. Zostawiłem auto oczekując diagnozy i wyceny na roboty by doprowadzic auto do dobrego stanu, niestety auto zaczęto naprawiać bez wyceny wymieniając rozrzad, pompe, oleje, skrzynie biegów, regenerujac przekladnie kierownicza, uzupelniając płyny. I już po 2 miesiącach moich telefonów otrzymałem informacje ze auto jest gotowe.
I jakież było moje zdziwienie gdy usłyszałem ze mam do zapłacenie ponad 6400 zł + 2500 zł za skrzynie za którą zapłaciłem wczesniej :wall:
Zgruzowało mnie to doszczętnie i wygięło nadgarstki :? ale Pan Tomasz Tłumaczył ze sam rozrząd to 2000 zł (na Owsianej 1200 za wszystko ), 1500 zł uszczelnieniei przekładni itd.... ok mamy wolny rynek natomiast nie dostałem wczesniejszej wyceny, mój błąd. Skrzynia po wymianie nie huczała ale przy zmianie biegów czesto stukała zwłaszcza na zimnym silniku.
Generalnie zapłaciłem ale jestem nie zadowolony z Karmelkowej
Po pewnym czasie w aucie zaczęło smierdziec benzyną, zlokalizowalem ze przewód paliwowy na laczeniu cieczy ale dostępu brak wiec zajechałem na Klimasa do Auto Plejada pokazując w którym miejscu cieknie. Wyceniono mi robocizne na 400 zł + gumowe łączniki kilkanascie zł. Biorąc pod uwage konsekwencje cieknącego paliwa i ile jest tam rozbierania by sie do przewodów dostać przystałem na ta cene. Na wyjsciu wspomniałem o mojej "bijącej" skrzyni biegów i zadano mi dwa pytania:
1) czy po wymianie była robiona "dynamiczna płukanka" ? Odp. Raczej nie
2)Skrzynia została przyuczona? Odp. Raczej nie
Właściciel powiedział że postara się nią zając.
Po kilku godz telefon czy ma usunąć problem wyskakującego Błedu P0420 coś tam z katalizatorem. koszt 100 zł na co przystałem
Następnego dnia odebrałem auto i miłe słowa właściciela który powiedział "poszło lepiej niż myślałem za wszystko 400 zł, proszę pojeździć i zobaczyć jak sie skrzynia spisuje i dać znać"
Skrzynia nie do poznania, zero szarpania, zero pukania, zero przeciągania. Gdyby nie odgłos silnika i obrotomierz to nie wiedzial bym ze biegi sie zmieniaja.
OGROMNY PLUS dla AutoPlejada z Klimasa
Teraz będę jeździł tylko tam.
Dodam jeszcze ze na czas naprawy dostałem za darmo auto zastępcze

zinc
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Forester NA MY 99 rally car i Legacy IV 2.0 138hp
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: [Wrocław] Serwis

Post 17 kwie 2017, o 19:11

spam i bzdura to wiesz pietro wyzej...
Proste sa dla szybkich samochodow, zakrety-dla szybkich kierowcow

eMTi
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DW
Auto: zaturbione, wymarzone
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: [Wrocław] Serwis

Post 17 kwie 2017, o 22:25

zinc ale robiłeś coś w auto-plejadzie, że tak hejtujesz na wstępie?
"If you try to just go round, you don’t go round. You just go straight on." - Ayrton Senna

siewcu
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wroclaw
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 18 kwie 2017, o 10:25

zinc jest chyba opłacany przez yaco, żeby robił z nich jedyny kompetentny serwis subaru we wro, bo patrząc na ogół jego postów o warsztatach u nas w mieście, takie można odnieść wrażenie.
Biuro pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych RES - http://www.odszkodowania-res.pl

zinc
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Forester NA MY 99 rally car i Legacy IV 2.0 138hp
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: [Wrocław] Serwis

Post 18 kwie 2017, o 20:39

nie, absolutnie siewcu... ale akurat w tym przypadku... a jesli chcesz moge podac liste warsztatow z dolnego slaska gdzie bym nie bal sie zostawic auta... akurat wyzej wymieniony odpada w przedbiegach :) ale akurat Twoja opinia srednio jest "obiektywna" bo Tobie zawsze wszystko nie pasuje...
co do plejady wystarczy mi jaka cene mi podali za wymiane tulejek zawiasu tylnego... i to jak zrobili kolegi wrx... nie twierdze ze Yaco to jedyny sluszny i poproawny serwis. Są dobrzy ale np auto-moto pietrzykowice tez wymiataja, Igi z Boleslawca tez robi robote niesamowicie i moglbym wymienic sporo konkretnych serwisow...
Proste sa dla szybkich samochodow, zakrety-dla szybkich kierowcow

komor
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Forester SG 2.0X MY03
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: [Wrocław] Serwis

Post 18 kwie 2017, o 22:57

zinc, to podaj inne miejscówki, bo co prawda ja trzymam się Yaco cały czas, ale obecnie mam wch… daleko do nich z miejsca, w którym obecnie mieszkam, więc na wszelki wypad lepiej wiedzieć gdzie bliżej można się doturlać na holu za taksówką. ;)

eMTi
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DW
Auto: zaturbione, wymarzone
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: [Wrocław] Serwis

Post 19 kwie 2017, o 03:03

zinc, ale to było za czasów kiełczowa czy tarnogaju? bo to dwie różne historie.
"If you try to just go round, you don’t go round. You just go straight on." - Ayrton Senna

siewcu
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wroclaw
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 19 kwie 2017, o 10:28

jeśli chodzi o rm auto i auto plejadę, rozmawiałem jakiś czas temu z właścicielem auto plejady - mówił, że jeśli chodzi o kwestie biznesowe, to rozeszli się ze wspólnikiem i otworzył serwis na tarnogaju - a zasłyszana opinia mówi, że dużo się zmieniło, jeśli chodzi o podejście do serwisowania samochodów...

zinc - nie, to nie jest tak, że mi wszystko nie pasuje, ale Twoje naganianie klientów yaco jest przesadne aż do bólu - i możesz mi wierzyć lub nie, ale na ich temat są negatywne opinie i nie są one wzięte z powietrza. łącznie z tym, co widziałem na własne oczy, ale ten temat możemy pominąć, nie będę pisał co kto gdzie i jak. moja obiektywność jest jaka jest, z pewnych względów nie poprę tego konkretami, jednakże Twoje parcie na polecanie yaco jest tak duże, że Twoja obiektywność jest jeszcze mniejsza.
Biuro pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych RES - http://www.odszkodowania-res.pl

danoo
0 gwiazdek
Auto: a
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [Wrocław] Serwis

Post 21 kwie 2017, o 20:03

Witajcie! To mój pierwszy post. Polecicie kogoś, serwis albo stację diagnostyczną we Wrocławiu otwartą w niedzielę? Chciałbym przed zakupem sprawdzić Subaru Outback H6 3.0 "poliftowy". Samochód ma już prawie 265000 km przebiegu i gaz zainstalowany przy 250000km. Został sprowadzony rok temu z Niemiec z usterką silnika. Rok temu "wymienione zostały uszczelki i założone wzmocnione gniazda zaworowe pod LPG" - tak napisał właściciel.

Dzięki!
Daniel

ravo
2 gwiazdki
Auto: GT my01
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [Wrocław] Serwis

Post 21 kwie 2017, o 21:14

Ja nie byłem do końca zadowolony z yaco może z racji mojego zawodu. Za taką postawę mnie by w aso zjedli a cena nie była bardzo różna

tomek12
2 gwiazdki
Auto: Subaru Forester 2.5xt
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [Wrocław] Serwis

Post 22 kwie 2017, o 23:39

Witam,
A co byście polecili na przegląd klimatyzacji i sprawdzenie geometri w foresterze (plus ewentualne ustawienie) ? Nie zależy mi żeby było najtaniej ale raz i dobrze.
Myślałem o serwisie Subaru na Krakowskiej ale jeszcze tam nie byłem a nie mieli najlepszych opinii jak czytałem na forum.

komor
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Forester SG 2.0X MY03
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: [Wrocław] Serwis

Post 23 kwie 2017, o 00:04

Geometria – na forum polecono mi Auto-Jack, Sztabowa 32 i nie zawiodłem się. Choć nie mam porównania zbyt dużego, ale pan znał Subaru, znał 4x4, zaczął od obejrzenia opon i zmierzenia grubości bieżnika itd. Choć zakład wygląda jakby PRL jeszcze się nie skończył. :)

tomek12
2 gwiazdki
Auto: Subaru Forester 2.5xt
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [Wrocław] Serwis

Post 23 kwie 2017, o 11:57

I właśnie o to chodzi. Sam sprzęt nie wystarczy. Co z tego ze przyrządy i narzędzie profesjonalne jak obsługa nieprofesjonalna.

kajtek83
0 gwiazdek
Auto: outback 2.5 benzyna + lpg automat, 2006r
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [Wrocław] Serwis

Post 23 kwie 2017, o 20:49

ZINC, jak zobaczysz moje posty to zobaczysz ze to moja pierwsza wypowiedz w tym temacie i opisałem w nim moje prywatne odczucia i doswiadczenie z których być może kto inny skorzysta, więc nie wiem gdzie tam znalazłeś spam.
Co do spamu to po przeczytaniu całego tematu i Twojego wychwalania Yaco mam wrażenie, że jesteś jego właścicielem lub masz dole od każdego auta z forum które tam przyjedzie.
Nie wypowiem sie dobrze co do Yaco bo nigdy tam nie byłem, ale nie bede też na nich wieszał psów. Może bedę miał do tego prawo gdy skorzystam z ich usług.
Napisałem tylko, że dobre wrażenie zrobili na mnie serwis z owsianej ( chyba stop car) i auto pleyada z klimasa oraz wyraziłem swoje niezadowolenie z wizyty na karmelkowej. W każdym z opisanych warsztatów byłem i korzystałem z ich usług.

zinc
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Forester NA MY 99 rally car i Legacy IV 2.0 138hp
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: [Wrocław] Serwis

Post 28 kwie 2017, o 13:23

eMTi pisze:zinc, ale to było za czasów kiełczowa czy tarnogaju? bo to dwie różne historie.
za czasow kielczowa... na tarno nie bylem i nie oceniam jesli to "nowa" ekipa...
Proste sa dla szybkich samochodow, zakrety-dla szybkich kierowcow

zinc
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Forester NA MY 99 rally car i Legacy IV 2.0 138hp
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re:

Post 28 kwie 2017, o 13:27

siewcu pisze:jeśli chodzi o rm auto i auto plejadę, rozmawiałem jakiś czas temu z właścicielem auto plejady - mówił, że jeśli chodzi o kwestie biznesowe, to rozeszli się ze wspólnikiem i otworzył serwis na tarnogaju - a zasłyszana opinia mówi, że dużo się zmieniło, jeśli chodzi o podejście do serwisowania samochodów...

zinc - nie, to nie jest tak, że mi wszystko nie pasuje, ale Twoje naganianie klientów yaco jest przesadne aż do bólu - i możesz mi wierzyć lub nie, ale na ich temat są negatywne opinie i nie są one wzięte z powietrza. łącznie z tym, co widziałem na własne oczy, ale ten temat możemy pominąć, nie będę pisał co kto gdzie i jak. moja obiektywność jest jaka jest, z pewnych względów nie poprę tego konkretami, jednakże Twoje parcie na polecanie yaco jest tak duże, że Twoja obiektywność jest jeszcze mniejsza.
troche sie mylisz bo pewne rzeczy tez robie w innych miejscach. Polecam te warstzaty do konkretnej roboty... Pare historyjek tez slyszalem, sprawdzilem i padlem ze smiechu... ale to kwestia na niezly film... anyway, u jacka jeszcze mi nic nie zjebali, pare drobiazgow stwierdzili ze nie znaja sie i mam jechac gdzies indziej ale ogolnie polecam. Auto moto pietrzykowice podobnie, mega serwis, zna robote i ceni sie przyzwoicie...
ps to jak ze slynnym Jan Mucha- slyszales zla opinie o nim?? gdybym jego polecal do kazdej pierdolki elektrycznej to bys tez mowil ze mi procent daje?? daj spokoj...
Proste sa dla szybkich samochodow, zakrety-dla szybkich kierowcow

eMTi
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DW
Auto: zaturbione, wymarzone
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: [Wrocław] Serwis

Post 28 kwie 2017, o 17:38

Mucha przegość  :-)
zinc pisze: za czasow kielczowa... na tarno nie bylem i nie oceniam jesli to "nowa" ekipa...
no właśnie wszystko wskazuje, że "tamtej" i "tej" ekipie było nie po drodze w kwestii wizji na prowadzenie biznesu i zapewne to był jeden z powodów rozstania - i dobrze, bo z moich i innych doświadczeń to, co złe zostało odcięte, a na Klimasa zostały same pozytywy :thumb:
"If you try to just go round, you don’t go round. You just go straight on." - Ayrton Senna

ODPOWIEDZ