WRX vs WRX STi

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
vibowit
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kiełpin
Auto: szkoda
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: WRX vs WRX STi

Post 8 sie 2008, o 19:09

Paul_78, ja żartowałem.
Z tego co pamiętam, to ktoś zaparkował mu w tyle, ale był zrobiony na pewno dobrze.
Warto obejrzeć.


czarne jest piękne...

mały 5150
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: WWA
Auto: Czarne Zło
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: WRX vs WRX STi

Post 9 sie 2008, o 16:03

A ja Ci powiem Esilon, że ja to już sam nie wiem co bym teraz zrobił jak bym miał taki dylemat jak Ty :roll: Mam WRX'a od roku i oprócz paru rzeczy nie narzekam. Najgorsze co w nim odkryłem to zawieszenie i hamowanie, bo to praktycznie w ogóle nie hamuje, a jak już zahamuje to jedziesz do serwisu przetoczyć tarcze - byłem już 3 razy.
Teraz chcę wymienić zawieszenie na Tein'a, potem zastanowię się nad zestawem hamulcowym, bo to z kolei zadecyduje o tym jakie felgi kupię. I to chyba tyle jak na potrzeby, o których Ty piszesz. Sądzę, że zawieszenie i hamulce to jakieś 10-12 tys. PLN. Oczywiście po tygodniu się przyzwyczaisz, będzie Ci na bank mocy brakowało i będziesz się jak ja zastanawiał czy czasami turbina funguje. No i tu, jeżeli chodzi o WRX'a to ograniczenia są dużo, dużo większe niż w STI.

A i w STI jest piękne czerwone podświetlenie 8-)
Kiedyś miałem żonę... teraz mam Subaru :-d

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: WRX vs WRX STi

Post 9 sie 2008, o 16:08

mały 5150, dzieki za wypowiedź, prawdę mówiąc liczyłem, że napiszesz cos w tym temacie :mrgreen: szczególnie jak zobaczyłem Twój watek o zawieszeniu


pozdrawiam
e

Kłopot polega na tym, ze to nie ja mam ten dylemat, bo ja to bym kupił STi skoro i tak zacząłbym grzebac w WRX bez sensu :mrgreen:

mały 5150
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: WWA
Auto: Czarne Zło
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: WRX vs WRX STi

Post 9 sie 2008, o 16:27

esilon pisze: Kłopot polega na tym, ze to nie ja mam ten dylemat, bo ja to bym kupił STi skoro i tak zacząłbym grzebac w WRX bez sensu :mrgreen:
W STI też byś grzebał :mrgreen:, ja miałem do wyboru dopłacić kolejne 40-45 tys. PLN albo kupić WRX'a wydać 12-15 tys. na zawieszenie, hamulce i skrzynkę na tył i podrywać panienki :-d Dla nich to żadna różnica, a ja mam w kieszeni 30 tys.


P.S. Acha, ponieważ jesteśmy na forum to zapomniałem dodać, że kupiłem ten samochód, bo kocham Subaru :whistle: :-)
Kiedyś miałem żonę... teraz mam Subaru :-d

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: WRX vs WRX STi

Post 9 sie 2008, o 16:31

mały 5150 pisze: Dla nich to żadna różnica, a ja mam w kieszeni 30 tys.

no przyznaję, że jest to Argument :idea: :mrgreen:

czyli WRX 15 tysięcy i spełnione warunki ,

mały 5150, a przyznaj się, po gwarancji będziesz remapował ? ? ? pytam, bo podobno jak sie raz dłubnie to cięzko przestac, a ty zawieszenie juz prawie zmieniłeś :whistle:

nie boisz sie ?

EterycznyŻołądź
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: WRX vs WRX STi

Post 9 sie 2008, o 16:42

Przesadzacie z tym zawieszeniem. To raz. Dwa, jeśli ktoś nie chce się szkolić to i tak różnicy nie zauważy, a lepszy będzie dla niego pasat, z systemami, a 0-100 robi szybciej niż seryjny WRX no i nic nie trzeba inwestować.

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 74 razy
Polubione posty: 425 razy

Re: WRX vs WRX STi

Post 9 sie 2008, o 16:52

EterycznyŻołądź pisze:jeśli ktoś nie chce się szkolić to i tak różnicy nie zauważy, a lepszy będzie dla niego pasat, z systemami
Ja nigdy nie byłem na żadnycm zorganizowanym szkoleniu, a widzę ogromna różnicę... Ale moży tylko mi się wydaje... :whistle:

:mrgreen:

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: WRX vs WRX STi

Post 9 sie 2008, o 16:53

szkolic to sie mozna nawet skoda felicja wiec EterycznyŻołądźu nie rozumien o co Ci chodzi , czy o to ,ze na tor do upalania to tylko STi ?

EterycznyŻołądź
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: WRX vs WRX STi

Post 9 sie 2008, o 20:35

jarmaj, tacy jak ty rodzą się 1/milion. Przecież wiesz. :-) Jak ktoś na wejściu mówi, że nie chce nawet widzieć toru i zastanawia się nad STi lub WRXem, bo chce szybko z pod świateł ruszać to chyba jednak lekko się od Ciebie różni, nie sądzisz?

BTW, Ty naprawdę kiedyś "jechałeś z systemami"? Myślałem, że to u Ciebie jak z czosnkiem u wampirów. :-)

esilon, pewnie, że można i dobrze to robić, choć takich jest niewielu. Napisałeś, że ten tajemniczy ktoś (ty?) chce mieś auto szybkie jak WRX, ale nie napisałeś jak wygodne i jak proste w prowadzeniu. Czytałem z rok temu wypowiedz na . jak się ktoś z Imprezy przesiadł do audi i był zachwycony, bo w codziennej jeździe nie musi walczyć na koleinach/dziurach/śniegach itp. bo to wszyto za niego robią trzyliterówki.

Druga sprawa, tutaj przesadnie demonizuje się WRXa. Dużo osób jeździ seryjnymi i sobie chwali. Chyba nawet Jarmaj jeździł/jeździ takim (auto ze zmienionymi tarczami na lepsze (ale nie większe) czy ostatnim tłumika jest dla mnie seryjne) i żyje i legendą się stał.

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 74 razy
Polubione posty: 425 razy

Re: WRX vs WRX STi

Post 9 sie 2008, o 21:02

EterycznyŻołądź pisze:Jak ktoś na wejściu mówi, że nie chce nawet widzieć toru i zastanawia się nad STi lub WRXem, bo chce szybko z pod świateł ruszać to chyba jednak lekko się od Ciebie różni, nie sądzisz?

BTW, Ty naprawdę kiedyś "jechałeś z systemami"? Myślałem, że to u Ciebie jak z czosnkiem u wampirów. :-)
Ja też nie jeżdżę na tory upalać...



... zdecydowanie preferuję do tego górskie drogi! ;-)


Z "systemami" niestety czasem muszę się męczyć jak jeżdżę gdzieś służbowymi samochodami. :evil:

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: WRX vs WRX STi

Post 9 sie 2008, o 22:53

EterycznyŻołądź pisze: Jak ktoś na wejściu mówi, że nie chce nawet widzieć toru i zastanawia się nad STi lub WRXem, bo chce szybko z pod świateł ruszać to chyba jednak lekko się od Ciebie różni, nie sądzisz?

takie wnioski z prostego pytania ja w temacie to z przeproszeniem przypominaja mi dyskusje pisu z po (szczególnie ten wątek tajemniczego kogoś :roll: ), temat najzwyczajniej w świecie ma służyc kumplowi mojemu w zebraniu dodatkowych informacji od użytkowników WRX i tych ulepszonych WRX, na razie to rozumiem (starając się za Tobą nadążyć), że skoro masz WRX to codziennie wieczorem jestes na torze i szkolisz się bo jeżeli nie to znaczy,że pasata lub audi powinienes miec, czy tak ?

mały 5150
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: WWA
Auto: Czarne Zło
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: WRX vs WRX STi

Post 10 sie 2008, o 00:40

esilon pisze: mały 5150, a przyznaj się, po gwarancji będziesz remapował ? ? ?
Będę :-)

esilon pisze: a ty zawieszenie juz prawie zmieniłeś :whistle:

nie boisz sie ?
Zmienić nie zmieniłem, poważnie się zastanawiam. Z drugiej strony ile razy mam podjeżdżać do serwisu. Tylne amortyzatory poszły po 7 tys. Od 4 miesięcy coś puka z przodu, nawet liwit słyszała jak nim jechała, a w DaWoju za każdym razem nikt nic nie słyszy i patrzą na mnie jak na kosmitę. Jeżeli nawet odbiorą mi gwarancję na zawieszenie to co :?: Jeszcze tylko 2 lata Panie R. :-p
Kiedyś miałem żonę... teraz mam Subaru :-d

cArLoS
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Łódź
Auto: WRX Spec Carlos 440/585
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: WRX vs WRX STi

Post 25 mar 2009, o 18:10

Witam.

Nowy jestem - świeży posiadacz wrx-a, także myśle o nowej mapie - co możecie mi podpowiedzieć?

Podziękował
projekt "Huragan" Carlos - 440/585
Obrazek

AMI
5 gwiazdek
Lokalizacja: Dublin
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: WRX vs WRX STi

Post 25 mar 2009, o 18:39

Carlos - a co konkretnie chcialbys miec podpowiedziane? :)

Sprobuj np. telefonu do Maptek-u, 4turbo - dowiesz sie, jakie sa mozliwosci, co trzeba zmienic, ile bedzie kosztowac.
Ale przede wszystkim musisz wiedziec sam, czego oczekujesz od samochodu i co chcialbys osiagnac modyfikacjami.


Pozdrawiam
Jacek "AMI" Rudowski

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 74 razy
Polubione posty: 425 razy

Re: WRX vs WRX STi

Post 25 mar 2009, o 18:57

cArLoS pisze:Witam.

Nowy jestem - świeży posiadacz wrx-a, także myśle o nowej mapie - co możecie mi podpowiedzieć?

Podziękował
Jeżeli nie masz zmodyfikowanego wydechu, to musisz wpierw go odetkać.

Potem strojenie, myślę że na pewno warto. Opcje masz jak już napisał AMI dwie: 4turbo lub Maptek.

Zadzwoń do 4turbo w Katowicach, poproś Łukasza i wszystkiego łącznie z cenami się dowiesz.

cArLoS
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Łódź
Auto: WRX Spec Carlos 440/585
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: WRX vs WRX STi

Post 25 mar 2009, o 19:39

raczkuję w temacie subaru, do tej pory moje wyobrażenia o możliwościach turbo benzyny były ograniczone przez francuską myśl technologiczną, zadzwoniłem kiedyś do chłopaków z VTG (był to koniec 2003 roku) i mówię, że jestem szczęśliwym posiadaczem Laguny 2.0T i co mogą mi z NIą zrobić - w słuchawce usłyszałem odpowiedź, że conajwyżej mogą mi ją umyć :)

zacznę od podstaw i tak jak mi podpowiadacie zadzwonię do mądrzejszych od siebie - pozdrawiam i dziękuję
projekt "Huragan" Carlos - 440/585
Obrazek

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 74 razy
Polubione posty: 425 razy

Re: WRX vs WRX STi

Post 25 mar 2009, o 19:59

Jak raczkujesz to tak:

- jak masz auto na gwarancji, to ją stracisz

- musisz zmianić wydech, najlepiej wywal kat, i jakiś 2,5" przelot z nierdzewki. Zrobić możesz np tu: http://www.mgmotorsport.pl/ (godni polecenia) lub kupić gotowe (tylko wtedy jakieś 2xdrożej)

- zmapować pewnie będziesz mógł w okolicy 260-270KM - koszt strojenia pewnie w okolicy 3 tyś PLN

ODPOWIEDZ