[STi MY04] Odglos turbiny?

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
mizoo
Awatar użytkownika
Administrator
Lokalizacja: to tu, to tam
Auto: U r a bus (GT)
Polubił: 0
Polubione posty: 0

[STi MY04] Odglos turbiny?

Post 22 sty 2008, o 16:31

Calkiem niedawno pojawil sie odglos, ktory spowodowal u mnie zaniepokojenie. W momencie gdy wciskam gaz, niewazne czy do podlogi czy nieznacznie (jadac na biegu), pojawia sie odglos przy okolo 2500 rpm do 3500 (okolo), ktory przypomina szmeranie jakichs paprochow w wentylatorze polaczone naraz z glosniejsza praca zaworow. Mysle, ze ten odglos dobiega z turbiny. Nazwalbym to szelestem... :) Nie wiem czy to znacie, czy mozecie sobie wyobrazic - ale pytam - wie ktos moze co to za objaw? A moze to norma? Wczesniej takiego odglosu nie bylo, dopiero jak sie zrobilo zimno. Jak samochod jest wysprzeglony i przygazuje to tego nie slychac. Nie mialem okazji innym STi jezdzic wiec nie mam porownania.

Stad tez moja dodatkowa prosba - musze jechac podciagnac reczny, przy okazji chcialbym zdiagnozowac ten odglos u kogos kto zna temat Subarynek.;)
Mozecie kogos polecic w Warszawie lub najblizszych okolicach?



ky
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Boat City
Auto: die Pflaume
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 22 sty 2008, o 18:40

W Warszawie to połączone siły KAS-u i 4Turbo :)

r.
Wieśniak w trójce. Dla przyjaciół Rufjan.

Grzesiek_67
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Adamów
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 22 sty 2008, o 19:44

mizoo,
zasłuchuje u siebie czasami podobnie. Paniki bym nie robił ale z przyjemnością dowiem się czy abym nie za bardzo rozlużnionym :mrgreen:
Brak podpisu.

mizoo
Awatar użytkownika
Administrator
Lokalizacja: to tu, to tam
Auto: U r a bus (GT)
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 22 sty 2008, o 20:02

Nie znam budowy turbiny, jest w niej lozysko, prawda? Jaki jest objaw padania takowego?

Interceptor
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: takie zuzycie paliwa?
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 23 sty 2008, o 00:14

mizoo pisze:Nie znam budowy turbiny, jest w niej lozysko, prawda? Jaki jest objaw padania takowego?
Nie wiem czy mowimy o tym samym jak jest ponizej zera na zimnym silniku tez jest u mnie jakis dziwny dzwiek, nie stukot, tylko cos jak szelest, szumienie? Tak jaby sie w rurkach cos przemieszczaloz powietrzem. Tez sie zastanawialem co to moze byc. Mowimy o tym samym?
I'm addicted to adrenaline ...

Obrazek

hogi
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Kona Stinky
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Post 23 sty 2008, o 02:57

Mozecie kogos polecic w Warszawie lub najblizszych okolicach?
Może Zbyszek z Bajecznej może Ci pomóc. 8-)
Doradca Finansowy
http://www.greatpe.pl

mizoo
Awatar użytkownika
Administrator
Lokalizacja: to tu, to tam
Auto: U r a bus (GT)
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 23 sty 2008, o 12:10

Mowimy o tym samym?
Mysle, ze tak ;-) U mnie jednak to wystepuje nawet jak sie rozgrzeje silnik.
hogi pisze:Może Zbyszek z Bajecznej może Ci pomóc.
Musze Cie o niego wypytac w takim razie :-P
Obrazek
Subaru - the source of wanderlust. || http://mizoo.pl - foto galeria

hogi
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Kona Stinky
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Post 23 sty 2008, o 12:11

Zbyszek Bajeczna 0-501-754-814 8-)
Doradca Finansowy
http://www.greatpe.pl

Paweł_BB
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Evo VIII GT340
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 23 sty 2008, o 12:52

może łożysko albo BOV ?

MacieQ
0 gwiazdek
Lokalizacja: PGO/Poznań
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 23 sty 2008, o 17:44

W moim WRX'ie też ostatnio przy mrozach się pojawiło coś takiego, ale bardziej przypomina to jakis metaliczny rezonans.Zakres obrotow podobny (od okolo 2600 - 3200 RPM), odgłos dochodzi raczej na pewno z turbiny.Moglby ktos poradzic co z tym zrobic?

mizoo
Awatar użytkownika
Administrator
Lokalizacja: to tu, to tam
Auto: U r a bus (GT)
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 23 sty 2008, o 21:17

Jak tylko uda mi sie podjechac do Majstra Zbyszka to wypytam i podziele sie informacjami :)

Kolega, w turbo-burbo innej marki, powiedzial, ze ma to samo....

hemek
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Michałowice
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 24 sty 2008, o 11:45

ja mam podobny dźwięk w swoim wiec myślę że to normalne.(mam dopiero 6000 km zrobione)

mizoo
Awatar użytkownika
Administrator
Lokalizacja: to tu, to tam
Auto: U r a bus (GT)
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 24 sty 2008, o 12:46

hemek pisze:ja mam podobny dźwięk w swoim wiec myślę że to normalne.(mam dopiero 6000 km zrobione)
Ja tez wiele nie mam bo 42k, dziwie sie tylko, ze wczesniej tego odglosu nie bylo. ;-)

hemek
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Michałowice
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 24 sty 2008, o 15:51

może sie nie wsłuchiwałeś ?? Ja to jak zacznę sie przysłuchiwać to bardzo dużo rożnych dziwnych dźwięków wyłapuje i mam wrażenie ze coś nie tak jest :-D

mizoo
Awatar użytkownika
Administrator
Lokalizacja: to tu, to tam
Auto: U r a bus (GT)
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 24 sty 2008, o 21:38

hemek pisze:może sie nie wsłuchiwałeś ?? Ja to jak zacznę sie przysłuchiwać to bardzo dużo rożnych dziwnych dźwięków wyłapuje i mam wrażenie ze coś nie tak jest :-D
Mozliwe, kto wie. ;-) Z tymi odglosami to cierpie na ta sama paranoje. :mrgreen: Trzeba z tym zyc...

Bylem dzisiaj u Zbyszka. Popatrzylem jak konczyli grzebac przy jednym GT-ku, pogadalem. Chcialem tylko podciagnac reczny, ale jak ekipa zobaczyla, ze moj samochod stal ponad tydzien i ze opylki rdzy sa na felgach od razu zdjeli (to bylo tempo dopiero) kola, zaciski i tarcze i ladnie je oczyscili tam gdzie hamuja okladziny recznego. Pieknie.

Zapytalem wiec przy okazji o odglosy, ale zapomnialem pozniej poprosic o posluchanie podczas przejazdzki - taki bylem zaaferowany robota :-o
Moze to byc kwestia jakiejs oslony od wydechu, ktora wpada w rezonans przy tych obrotach... Pozniej uswiadomilem sobie, ze na turbo tez jest taka oslona, ciekawe czy to nie ona daje te dzwieki. Moze ktos ja u siebie odkrecic i sprawdzic efekt?

Interceptor
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: takie zuzycie paliwa?
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 24 sty 2008, o 23:14

mizoo pisze:
hemek pisze:może sie nie wsłuchiwałeś ?? Ja to jak zacznę sie przysłuchiwać to bardzo dużo rożnych dziwnych dźwięków wyłapuje i mam wrażenie ze coś nie tak jest :-D
Mozliwe, kto wie. ;-) Z tymi odglosami to cierpie na ta sama paranoje. :mrgreen: Trzeba z tym zyc...
Hehe tez to mam, obsesja stukow, pukow itp, a juz istnym horrorem jest to ze mogly by sie panewki odezwac ;-) Swoista panewkofobia :lol:
I'm addicted to adrenaline ...

Obrazek

Grzesiek_67
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Adamów
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 26 sty 2008, o 14:36

Interceptor pisze:Hehe tez to mam, obsesja stukow, pukow itp, a juz istnym horrorem jest to ze mogly by sie panewki odezwac Swoista panewkofobia
Interceptor, wciąż za cichy wydech posiadasz - jeszcze głośniejszy, jeszcze głośniejszy trza wkładać :mrgreen:
Brak podpisu.

carfit
3 gwiazdki
Lokalizacja: nowy sącz
Auto: RS6 MY17, JAG E-PACE, WRX by Carfit i inne
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 26 sty 2008, o 22:22

hemek pisze:ja mam podobny dźwięk w swoim wiec myślę że to normalne.(mam dopiero 6000 km zrobione)

Taki dzwięk ( jezeli nic nie jest przerabiane w dolocie, typu filtr stożkowy, dolot) oznacza przeważnie jakś nieszczelność w układzie dolotywm, lub nieszczelny uppipe.
trzeba sprawdzić przede wszystkim rurę filtr powietrza/turbina/intecooler , BOV itd.\
Turbina jak ma lekki luz , też tak ją słychac, podjedż to kogos kompetenego niech to osłucha.
Jak ktos się zna na subaru , to wsiądzie przjedzie sie 500metrów i bedzie wiedział

ODPOWIEDZ