Pompka spryskiwaczy reflektorow forester

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
Bystry
0 gwiazdek
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Subaru Forester '99
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Pompka spryskiwaczy reflektorow forester

Post 15 paź 2012, o 15:03

Witam

Mam pytanko czy probowal ktos zalozyc inna pompke spryskiwaczy reflektorow np od vw. Pytanie takie poniewaz w ciagu roku umarla mi juz druga pompka i niestety nie oszukujac konstrukcja tej pompki to maly nie wypal :wall:
jezeli ktos probowal zalozyc takowa pompke od innego autka niech podrzuci od jakiego????



pitercvc
2 gwiazdki
Auto: Forester sf civic fk civic ec
Polubił: 9 razy
Polubione posty: 13 razy

Pompka spryskiwaczy reflektorow forester

Post 25 gru 2018, o 12:35

Accord 7 od wersji z ksenonami jest identyczna pasuje p&p tylko piny w kostce trzeba przełożyć

paku
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: OBK H6
Polubił: 44 razy
Polubione posty: 97 razy

Pompka spryskiwaczy reflektorow forester

Post 25 gru 2018, o 12:46

Jeśli są identyczne, a pewnie są (Denso?), to trochę dziwne, że pada tak często. Miałem Accorda VII przez 12 lat (!) od nowości, nigdy nie słyszałem żeby padały pompki.
Jeśli pada silniczek to sprawdź napięcie, może coś z elektryką.
"Każdy dobry uczynek będzie słusznie ukarany"
"Kto miał się wystraszyć, to się wystraszył. Kto miał się ześwinić, to się ześwinił"

ewemarkam
4 gwiazdki
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Forester '98 2.0 N/A AT
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 38 razy

Pompka spryskiwaczy reflektorow forester

Post 25 gru 2018, o 18:24

Ale czemu z elektryką. Przecież nie poda wyższego napięcia niż jest w instalacji. Być może po prostu mało używane. I się zastanie. Albo jeżdżone bez dekielka i syf nalapany do zbiornika blokuje pompkę.

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka


pitercvc
2 gwiazdki
Auto: Forester sf civic fk civic ec
Polubił: 9 razy
Polubione posty: 13 razy

Pompka spryskiwaczy reflektorow forester

Post 25 gru 2018, o 20:48

Accord ma doprowadzenie wilgoci taki gumowy cycek a subaru już nie, bynajmniej u mnie tak było ,subarowy rozebralem to jedna kupka rdzy byla w środku acordowy nie wiem jak wyglada w srodku ale działa i ja też nigdy sie nie spotkałem zeby w accordzie sie kiedykolwiek zepsuł a hondami jezdze od kilkunastu lat
Nawet po spotkaniu z sarenką wymieniłem zbiorniczek ale silniczki zostały stare

paku
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: OBK H6
Polubił: 44 razy
Polubione posty: 97 razy

Pompka spryskiwaczy reflektorow forester

Post 25 gru 2018, o 20:51

Właśnie zauważyłem że to pytanie z 2012 roku :)
Może już sobie poradził z problemem ....
"Każdy dobry uczynek będzie słusznie ukarany"
"Kto miał się wystraszyć, to się wystraszył. Kto miał się ześwinić, to się ześwinił"

ewemarkam
4 gwiazdki
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Forester '98 2.0 N/A AT
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 38 razy

Pompka spryskiwaczy reflektorow forester

Post 25 gru 2018, o 21:29

Kolega już zdążył odgrzać dwa stare kotlety. Jeden z 2012 drugi dwa lata młodszy. Ale to w zasadzie na plus bo sam nie wiedziałem że pasuje od hondy. Mój puki co działa. Kiedyś do Mazdy 323f szukałem silnika spryskiwaczy bo zamienników nie było a używka 80 PLN. A okazało się że pasuje idealnie zamiennik z Tico za 15 PLN nowy.

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka



ŁukaszF
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Auto: OBK BP 2.5n/a AT
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Pompka spryskiwaczy reflektorow forester

Post 29 gru 2018, o 08:22

To jeszcze tego kotleta podpiekę.
Wtyczke trzeba przelutować! :mrgreen: Przynajmniej do SFa, nie wiem jak do nowszych aut ;-)
Subarynowe zdychają, bo jak padnie uszczelnienie to zalewa część elektryczną, w hondziarskiej jak padnie uszczelnienie to sobie kapie na zewnątrz, a pompka działa dalej. To jest praktyczne podejście :mrgreen: Obrazek

Obrazek

pitercvc
2 gwiazdki
Auto: Forester sf civic fk civic ec
Polubił: 9 razy
Polubione posty: 13 razy

Pompka spryskiwaczy reflektorow forester

Post 29 gru 2018, o 15:05

Ja nie lutowalem wyrwalem piny i przełożyłem do kostki subaru są troszkę krótsze ale 3mm nie wpływa na nic ,wszystko łączy kostki sie zatrzasneły prawie jak fabryka

ODPOWIEDZ