problem z uruchomieniem silnika

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
leon5005
0 gwiazdek
Lokalizacja: Wroclaw, Regensburg
Auto: Impreza 2,0 96 rok
Polubił: 0
Polubione posty: 0

problem z uruchomieniem silnika

Post 29 sie 2008, o 18:03

Witam po raz pierwszy wszystkich forumowiczow.
Mam problem z moja Impreza ( 1996 rok, 2,0 litra, 115 koni ).Od czasu do czasu, po najczesciej krotkim postoju, nie chce zapalic. Po 10 do 30 minutach chodzi znowu. Wlasciwie zawsze przydaza sie ta historia gdy jest cieplo, nigdy rano, wtedy odpala bez problemu. Zamontowalem nowe swiece i kable, ale przyczyna lezy gdzies indziej. Czujniki na wale i na walku rozrzadu maja styki jak nowe i sa czyste, choc nie wiem czy dzialaja prawidlowo. Ale jesli silnik chodzi to chyba sa dobre. Sam juz nie wiem co to moze byc. Moze ktos spotkal sie z takim problemem i poradzi jak to naprawic.
Pozdrawiam Leon



pablo2k
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Auto: Legacy 2.2
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: problem z uruchomieniem silnika

Post 29 sie 2008, o 18:17

Wymrygaj błędy - dużo Ci pomoże w lokalizacji usterki - http://www.auto-diagnostic-codes.com/Pe ... gines.html
Po wymryganiu przeanalizuj co to miga - http://theforum.pl/bb3/viewtopic.php?f=3&t=949

- czujnik temperatury cieczy chłodzącej - sprawdzić połączenie, wymienić czujnik - koszt ok 30pln;
- odkręć oba czujniki (wał i wałek rozrz.) i oczyść je z tego syfu - rzadko ale czasem opiłki zakłócają odczyt i ECU nie wie co gdzie ma i w jakiej pozycji;
- uszkodzony czujnik wału lub wałka rozrządu - po rozgrzaniu gdzieś cewka dostaje przerwy i nie bangla;
- ogólnie pomacać kable pod maską - starsze subaraki cierpią z powodu uciekającego prądu;

pozdr i powodzenia :)
Obrazek

mateoos
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Subaru Impreza Kombi 2.0GL '97
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: problem z uruchomieniem silnika

Post 29 sie 2008, o 21:27

Mam to samo w Imprezie 2.0 '97. Jak silnik jest zimny, to pali bez problemu, ale na ciepło często nie ma zamiaru gadać. Za to za drugim razem pali po ułamku sekundy.

Jak będę miał wolną chwilę, to wyczyszczę te czujniki, może coś to pomoże. Jak pomoże, dam znać.
IMPREZA 2.0GL jest do wzięcia. Nadchodzi Legacy ;)

luki266
1 gwiazdka
Auto: Subaru Outback
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: problem z uruchomieniem silnika

Post 30 sie 2008, o 14:15

A może pompa paliwa powoli nie domaga? Nie znam systemu wtrysku w Imprezie, natomiast miałem podobny problem miałem w Omedze. Winna była pompa paliwa, która nie dawała odpowiedniego (wystarczającego) ciśnienia paliwa . Na zimno też nie miałem problemów (podobno wtedy jest inny czas otwarcia wtrysków). W końcu w ogóle nie odpaliłem i po wymianie pompy problem zniknął. Sprawdzić nie zaszkodzi.

Pozdrawiam

leon5005
0 gwiazdek
Lokalizacja: Wroclaw, Regensburg
Auto: Impreza 2,0 96 rok
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: problem z uruchomieniem silnika

Post 30 sie 2008, o 20:38

Dzieki za podpowiedzi, ale niestety nic na razie nie pomaga. Czujniki wyczyscilem a pompa paliwa napewno jest dobra, bo poki silnik jest uruchomiony to nie ma najmniejszego problemu, moge jezdzic caly dzien. Problem zaczyna sie dopiero gdy zgasze silnik i po chwili, 5-30 min, ponownie probuje go uruchomic, zazwyczaj tylko wtedy gdy temperatura na zewnatrz jest wysoka.
Dzieki i pozdro Leon

deLux
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: X.X
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: problem z uruchomieniem silnika

Post 1 wrz 2008, o 21:57

słyszałem opowieści o czujniku położenia wału, który kiedy brudny czy coś powoduje problemy z odpalaniem - nie znam się ale może to wskazówka :idea:

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Re: problem z uruchomieniem silnika

Post 1 wrz 2008, o 22:39

deLux pisze:słyszałem opowieści o czujniku położenia wału, który kiedy brudny czy coś powoduje problemy z odpalaniem - nie znam się ale może to wskazówka :idea:
Prawda to, jak również czujnik wałka nierządu.
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

Bergen
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: Wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: problem z uruchomieniem silnika

Post 1 wrz 2008, o 22:45

To wygląda na prawdę jak podręcznikowy przypadek czujnika wału korbowego. Czy czyszcząc czujniki, przeczyściłeś też styki kontakt - sprayem?

leon5005
0 gwiazdek
Lokalizacja: Wroclaw, Regensburg
Auto: Impreza 2,0 96 rok
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: problem z uruchomieniem silnika

Post 2 wrz 2008, o 18:41

Jeszcze raz sprawdze styki na czujnikach i psikne na wszelki wypadek sprayem, ale na moje oko sa jak nowe, zadnej rdzy czy sniedzi.
Leon

leon5005
0 gwiazdek
Lokalizacja: Wroclaw, Regensburg
Auto: Impreza 2,0 96 rok
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: problem z uruchomieniem silnika

Post 5 wrz 2008, o 16:53

Poki co chodzi, zobaczymy jak dlugo...
Dzieki za zaangazowanie.
Leon

deLux
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: X.X
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: problem z uruchomieniem silnika

Post 6 wrz 2008, o 15:58

to się pochwal co zadziałało

leon5005
0 gwiazdek
Lokalizacja: Wroclaw, Regensburg
Auto: Impreza 2,0 96 rok
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: problem z uruchomieniem silnika

Post 7 wrz 2008, o 19:14

nic nie robilem i czasem nie chce odpalac, na szczescie na tyle zadko, ze da sie z tym zyc, ale na nieszczescie nie ma jak zdiagnozowac ( jesli dziala ).

EterycznyŻołądź
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: problem z uruchomieniem silnika

Post 7 wrz 2008, o 21:41

Pamiętam, że taki problem z nieodpalającym nagrzanym silnikiem był kilkukrotnie omawiany na kropce. Nie pamiętam jednak co było przyczyną.

leon5005
0 gwiazdek
Lokalizacja: Wroclaw, Regensburg
Auto: Impreza 2,0 96 rok
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: problem z uruchomieniem silnika

Post 7 wrz 2008, o 22:29

no to szkoda

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Renp. : problem z uruchomieniem silnika

Post 7 wrz 2008, o 22:54

leon5005, pisał o tym np. Michal Bajorek w kontekście Forestera. Może dojdziesz do tego za pomocą szukajki na kropce.

ratinal
0 gwiazdek
Lokalizacja: prawie z Warszawy
Auto: Uświniony Swift + Forek 2.5XT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: problem z uruchomieniem silnika

Post 9 wrz 2008, o 12:43

Dokładnie identycznie zachowywał się mój antyk. Mięśnie mi się po pewnym czasie wyrobiły, bo na pych odpalał bez problemu :giggle:
Problemem była jedna z kostek, która po nagrzaniu silnika "głupiała" i nie przekazywała sygnału. Niestety elektrykiem ani mechanikiem nie jestem, a samochód na pół godziny oddałem do poleconego elektryka i za 30zł (bodajże) miałem problem z głowy. :cofee:
Mam bardzo nieskomplikowany gust,
zawsze wybieram to, co najlepsze...

leon5005
0 gwiazdek
Lokalizacja: Wroclaw, Regensburg
Auto: Impreza 2,0 96 rok
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: problem z uruchomieniem silnika

Post 12 wrz 2008, o 16:02

Czy ktos wie gdzie we Wroclawiu mozna to naprawic? Moze jakis spec od elektryki albo po prostu od Subaru???
Pozdro Leon

Bergen
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: Wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: problem z uruchomieniem silnika

Post 12 wrz 2008, o 18:11

Leon, czy popsikałeś styki sprayem do kontaktów? Czasami wystarczy tylko rozłączyć i podłączyć kilkakrotnie szybkozłączki, żeby mechanicznie zetrzeć tlenki ze styków. Pamiętaj - tu nie chodzi o BRAK napięcia, tylko o jego SPADEK O BARDZO MAŁE WARTOŚCI. Subaraki tego nie lubią!

leon5005
0 gwiazdek
Lokalizacja: Wroclaw, Regensburg
Auto: Impreza 2,0 96 rok
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: problem z uruchomieniem silnika

Post 13 wrz 2008, o 18:54

Hallo,
wypsikalem chyba wszystkie styki pod maska, poki co chodzi :)
Leon

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: problem z uruchomieniem silnika

Post 14 wrz 2008, o 17:09

No i oby tak dalej.
Dolce far niente ;-)

leon5005
0 gwiazdek
Lokalizacja: Wroclaw, Regensburg
Auto: Impreza 2,0 96 rok
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: problem z uruchomieniem silnika

Post 5 paź 2008, o 23:26

Czesc .
Cala zabawa zaczela sie ponownie. Chyba opier..le tego rzecha i kupie cos innego. Myslalem , ze Subaru to fajne auto ale, poza prowadzeniem, zadna rewelacja. Wszystko sie psuje. Silnik nie pali, hamulce do niczego, rdza go juz niezle zjada, uklad kierowniczy cieknie i jeszcze pare pierdol by sie znalazlo.

deLux
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: X.X
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: problem z uruchomieniem silnika

Post 6 paź 2008, o 21:40

I miałeś rację Subaru, to fajne auto. Egzemplarze są dobre i różne. Widać masz różny.

leon5005
0 gwiazdek
Lokalizacja: Wroclaw, Regensburg
Auto: Impreza 2,0 96 rok
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: problem z uruchomieniem silnika

Post 14 lis 2008, o 19:37

W koncu udalo mi sie naprawic . Winny byl czujnik na wale korbowym, ale najciekawsza byla metoda jaka szef zacnego serwisu Subaru, znalazl przyczyne niedomagan silnika. Proste jak drut. Silnik nie chcial odpalac gdy byl goracy, wiec nalezy szybko schlodzic elektryczne elementy silnika. Jeden "psik "schladzaczem na czujnik na wale i od razu odpalil. Podobnie mozna testowac inne czujniki i elementy elektryczne ( cewka...).
Pozdro Leon

ODPOWIEDZ