Forester MY07 i Webasto zrobione i działa

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
piotrusz
0 gwiazdek
Auto: Forester 2.0 NA MY07
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Forester MY07 i Webasto zrobione i działa

Post 27 lis 2012, o 00:29

Nadeszła ta chwila że Forek dostał Webasto ... lekko nie było ale sie udało.

Webasto (oryginalne nie montowane fabrycznie, czyli nie z logo VW, Audi czy inne ) z demontażu z pełnym zestawem akcesoriów kupiłem ponad rok temu do poprzedniego auta (wymontowane z toyoty) :roll: ale jakos tak wyszło że auto sie sprzedało a webasto czekało na swoja chwilę. No i ona nadeszła na początku listopada :)
Piec to Thermo Top C czyli 5,2kW plus trochę rurek używka sprawna za 1000zł. Kupiłem zestaw montażowy do Forestera 05-07 za jakieś 540zł ... ilość blaszek i innych drobiazgów nie był warty tej kasy ... po za dokładną instrukcją ze zdjęciami co, gdzie i jak zamontować - to było warte tej ceny, włącznie z tym jak sie wpiąć w nawiewy kabiny żeby działało.

Montaż zajął mi w sumie 7 dni ( dni robocze po pracy od ok. 18 do 20-21) w garażu bez kanału. Pracy pod autem nie było dużo ale bez kanału była męcząca (montaż pompki paliwa i przewodów od baku oraz wydech od pieca) - to było w sumie 2 dni :wall:

Reszta to juz spokojna robota :whistle: instrukacja była na tyle precyzyjna że spokojnie sie robiło - wbicie do baku, później przewody paliwowe tak jak fabryczne ... w kabinie i dalej do komory silnika.

Miałem problem ponieważ mam gazownię i oczywiście reduktor był tam gdzie najlepiej pasuje piec ale nie ma rzeczy niemożliwych. Trzeba było przenieść reduktor i dodatkowa modyfikacja układu chłodzenia (reduktor - równolegle, webasto - szeregowo).

Po testach piec działa, posiada programator w kabinie - ustawienie czasu grzania i jest też pilot ... wg manuala działa z 1000metrów ale tak nie jest, ale z mieszkania uruchamia piec :). Po pierwszych testach przy temperaturach dodatnich 2 do 7 stopni w zależności od nastawień nawiewu po 15 minutach działania jest gorąco w kabinie ... nawet sauna lub temp. silnika pozwala na załaczenie gazu praktycznie od startu.
Całość wyszła mi około 1700zł plus moja robota.
Fotki zapodam
Służę pomocą dla chcących ciepła :)


Baj de wej :) Poprosiłem o ofertę od webasto na piec i montaż ... nowy piec w zależności od sterowania to 5-6,5k pln, robocizna to ok. 1700zł brutto czyli do 8k pln


mam słabą ... silną wolę

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Re: Forester MY07 i Webasto zrobione i działa

Post 27 lis 2012, o 14:09

jakie zakladales? powietrzne czy wodne? sporo sie nagrzebalem w moich busach przy postojowym, ale jak slyszysz potem jak Twoje dziecko mowi zima po spacerze: " Tatusiu chodzmy do busa, bo zimno" to wiesz, ze warto bylo ;)
oczywiscie ma to sens tylko gdy nie masz garazu czy gniazdka 230v w miejscu w ktorym parkujesz na noc.
spodziewaj sie przy czestym uzywaniu wymiany akumulatora raz na dwa lata.

piotrusz
0 gwiazdek
Auto: Forester 2.0 NA MY07
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Forester MY07 i Webasto zrobione i działa

Post 27 lis 2012, o 21:42

To jest wodne, wiem jak jest już testuję ciepełko :)
Pewna alternatywą jest Defa za ok. 400zł grzałka z kablami. Ale tu jestem niezależny od gniazdka 230v, a na parkingu pod robotą tego brak. A z akumulatorem zobaczymy ;)
mam słabą ... silną wolę

PLANAR
0 gwiazdek
Auto: Toyota Avensis Verso
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Forester MY07 i Webasto zrobione i działa

Post 8 lis 2017, o 20:36

Witam!Dzis zalozylem takie same webasto TTC 5.2kW do Forestera 2006r...jak podlaczyc 2 kable do wiartaka nagrzewnicy?Na wiatraku wtyczka na 3 kable..zawsze obcina sie plus i obydwa konca lacza sie z kablami od przekaznika...nie zadzialalo(plus z przekaznika pojawia sie jak nalezy po rozgrzaniu,alle nie uruchamia wiatrak(

piotrusz
0 gwiazdek
Auto: Forester 2.0 NA MY07
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Forester MY07 i Webasto zrobione i działa

Post 8 lis 2017, o 21:19

2 kable do wiatraka podłączasz w kabinie w puszce bezpieczników - lewa strona pod kierownicą.
Nad bezpiecznikami jest centralka (kostka) z wchodzącymi kablami - PIN 7 niebieski kabelek (dolny rząd drugi od prawej chyba). Kabelek trzeba przeciąć i do obu końców podpiąć kable z webasto.
- od strony pinu - czerwony, do drugiego końca czarny.
mam słabą ... silną wolę

obione89
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Forester MY07 i Webasto zrobione i działa

Post 10 lis 2017, o 17:04

A czy mógł byś wrzucić ta instrukcję montażu?

owad
1 gwiazdka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Forester MY07 i Webasto zrobione i działa

Post 2 gru 2017, o 03:04

Witaj,

Mógłbyś wrzucić schemat/instrukcje tej instalacji do forka?

Pozdr


owad
1 gwiazdka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Forester MY07 i Webasto zrobione i działa

Post 10 gru 2017, o 02:43

Dzięki!

ODPOWIEDZ