Zrób to sam - Montaż mat grzewczych do foteli skórzanych.

Regulamin forum
Regulamin działu: viewtopic.php?f=31&t=22025
ODPOWIEDZ
ewemarkam
4 gwiazdki
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Forester '98 2.0 N/A AT
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 38 razy

Zrób to sam - Montaż mat grzewczych do foteli skórzanych.

Post 9 cze 2019, o 21:34

Witam
Jak w temacie, ostatnio to robiłem.
Wykonałem parę zdjęć, może się komuś przyda. W każdym razie roboty jest może na godzinę albo ciut więcej.
Zaczynamy.
Potrzebujemy:
1. Maty grzewcze, mogą być uniwersalne albo wyciągnięte z innego fotela (ja miałem ze zwykłych materiałowych)
2. Kleszcze wąskie (tzw płaskoszczypy) najlepiej dwie sztuki. Może być też multitool, nawet tani z marketu za 10-20 pln.
3. Taśma dwustronna, zwykła tania, Ma tylko utrzymać mate aby się nie przemieszczała.
Niżej wrzucę zdjęcia z prac. Są to zdjęcia z demontażu i montażu mat.

Zaczynamy.
Demontujemy fotel, odpinamy kostkę od poduszek, jeśli są. Odkręcamy 4 śruby na klucz 14 (Forester SF) być może w pozostałych modelach są takie same.
Zaczynamy od oparcia.
Fotel, przynajmniej mój ma z tyłu zamki błyskawiczne. Odpinamy je. Dalej Tapicerka trzyma się na takiej jakby szynie. Można centralną cześć wysunąć na bok, Nie ma obawy że coś się potarga. Jak już to rozsuniemy. Mamy luźną tapicerkę z tyłu fotela, W miejscu gdzie kończą się zamki znajdują się dwa pręty, Jeden przytwierdzony do fotela, drugi do naszej tapicerki. Spięte są takimi oczkami z drutu. I właśnie po to są nam potrzebne dwie pary szczypiec, Ułatwią nam pracę. Kolejne druty znajdują się po drugiej stronie, tylko tam już są łącznie 3, dwa po bokach płaskiej powierzchni i jeden na górze. Do montażu maty wystarczy jak rozepniemy boczne (Do rozebrania dawcy trzeba też rozpiąć 3 bo oryginalnie tam też jest zamocowana mata). Nie trzeba zdejmować całej tapicerki. Górny pręt może zostać nie ruszony. Pręty są w zasadzie w miejscu szwów, we wgłębieniach gąbki. Gdy już to rozepniemy, mocujemy na taśmie dwustronnej mate do gąbki oparcia fotela. I składamy wszystko.
Teraz siedzisko.
Siedzisko jest zamocowane na 4 śrubach na klucz 12. Odkręcamy je wyjmujemy siedzisko ze stelarza. Trzeba uważać, w moim fotelu była pęknięta blacha w okolicy jednego otworu, i tym samym nie dało się tego skręcić potem. Gwint wpadł we wnętrze siedziska. Improwizowałem trytytkami, fotel i tak idzie do naprawy jest pęknięty szew na środku, wtedy to ogarnę. Ale wracając do tematu. Tapicerka siedziska trzyma się na takich jakby hakach szerokich plastikowych i elastycznych (nie pękną przy demontażu). Cześć z nich (3 sztuki) są zasłonięte przez kawałek materiału, ten akurat łatwo podrzeć. W siedzisku są 4 pręty, aby zamontować matę trzeba wszystkie 4 odblokować. Zasilanie maty jest od tyłu więc musi ono przechodzić między prętami (tapicerki i gąbki). Matę tak samo jak w przypadku oparcia przyklejamy na taśmę dwustronna. Zapobiegnie to przemieszczaniu się jej. No i składamy w odwrotnej kolejności.
Zdjęcia niżej:

Coś się pochrzaniło i nie mogę dodać zdjęć, ale będą :)
Ostatnio zmieniony 9 cze 2019, o 21:41 przez ewemarkam, łącznie zmieniany 1 raz.



ewemarkam
4 gwiazdki
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Forester '98 2.0 N/A AT
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 38 razy

Zrób to sam - Montaż mat grzewczych do foteli skórzanych.

Post 9 cze 2019, o 21:39

.

dzixd
Awatar użytkownika
Moderator działu
Lokalizacja: Dziki Zachód
Auto: Legacy IV "prawie spec b h6", legacy II 2.2, 2xLegacy III 2.5 MY99, Impuls - Legacy IV H6 5EAT LPG
Polubił: 9 razy
Polubione posty: 307 razy

Zrób to sam - Montaż mat grzewczych do foteli skórzanych.

Post 10 cze 2019, o 09:00

ewemarkam pisze:.
Napisz mi w których momentach tekstu mam dodać zdjęcia.

Wysłane z mojego mądrego telefonu

Jeździć nie umiem, ale się staram :mrgreen:
Naprawiać też nie umiem, ale się staram.
Konto usunięte pisze:
29 gru 2018, o 17:15
masz dobre serducho i ostrego pierdolca :lol: :thumb:
Obrazek

ODPOWIEDZ