Sprzedam 100% sprawną sondę lambda XV

kupię / sprzedam / zamienię / wymienię /dam / nie dam
Regulamin forum
Jeśli kupujesz coś z ogłoszenia na Forum robisz to na własne ryzyko!
Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za zamieszczane ogłoszenia. Nie przelewaj pieniędzy ludziom, których nie znasz lub którzy nie mają wiarygodnej historii na Forum!
ODPOWIEDZ
Grzegorz76
0 gwiazdek
Auto: Subaru XV
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Sprzedam 100% sprawną sondę lambda XV

Post 8 wrz 2017, o 16:38

Drodzy,
Autoryzowani niepotrzebnie wymienili mi dondę lambda 1 w XV 1,6 z 2013 roku. Pojawiał się check engine i polecenie sprawdzenia systemu kontroli emisji spalin. Diagnoza? Niech Pan wymieni sondę lambda. Zapłaciłem kupę kasy, a po przejechaniu 400 km ten sam błąd znowu pojawił się. I tak co kilkadziesiąt kilometrów z dziesięć razy. Tymczasem problem leżał gdzie indziej. Po lekturze rozlicznych forum postanowiłem przyjrzeć się przepustnicy. Okazało się, że obejma była zupełnie rozkręcona i gumowy wąż łączący przepustnicę z drugą rurą latał luźno jak trawa na wietrze... Kiedy dokręciłem śrubę w taki sposób, że z gumowego węża niemal poszły soki - problem check engine znikął i nie pojawił się już od 1200 km. Silnik zasysał lewe powietrze. No ale mam za to do sprzedania pierwszą sondę lambda z samochodu z przebiegiem 44000 km. Proszę o kontakt na priv. Dodam, że typowo sonda lambda wymaga wymiany po ok. 160 tysiącach km.



ODPOWIEDZ