Forum Subaru

Przejdź do zawartości

Ważne wątki

Krótki FAQ o zabijaniu :)

...czyli sprawy organizacyjne Forum Subaru.

Post 9 sty 2008, o 23:10

Na każdym zebraniu jest tak, że ktoś musi zacząć :)

Słowniczek.

Chlejady -- SIP ma Zlot Plejad, Kreska ma Chlejady. Służą one wzajemnemu zacieśnianiu więzów towarzyskich za pomocą Rozwiązywaczy Języków i nie tylko.

Kreska -- nasze forum, nazwa powstała od łącznika między forum, a subaru w nazwie domeny (forum-subaru.pl). Obecnie zwrot ,,być pod kreską'' nie oznacza wyłącznie zadłużenia. :)

Kropka -- forum SIP, znów nazwa powstała od kropki rozdzielającej człony forum i subaru.

Rada Rejsu -- tajemna Rada Starszych, która pociąga za sznurki na tym forum. Dla niepoznaki mianowała się Radą Rejsu, żeby ukryć swoją prawdziwą twarz: Rady Zgryźliwych Tetryków. ;)

SIP -- Siły Imperatora Palpatine'a . To gdzie są Rebelianci? Tutaj! :) Niektórzy też twierdzą, że SIP to skrót od Subaru Import Polska, ale czy możemy im ufać? :)

Świniacz -- logo japońskiego czasopisma o młodzieży ;) Young Magazine, które można było też spotkać na lusterkach Imprezy WRC. Przyjęło się i zostało znakiem rozpoznawcznym The Forum.

Trytytka -- mylnie nazywana opaską zaciskową, tajemne źródło mocy, pod wpływem którego niejedna rajdówka z roztrzęsionej galarety stawała się maszyną do wygrywania. Trytytka może wszystko i jest bardzo chętnie dodawana do wszelakich pojazdów, nadając im niespotykaną zwartość i wytrzymałość. Trytytkę zaklinać może tylko wtajemniczony Trytytman, początkujący adept sztuki może nią co najwyżej pospinać wiązki elektryczne (do czego zresztą pierwotnie została wymyślona). Cały polski motorsport stoi Trytytką, a kto wie, czy nie cała Polska? Jeśli Twój samochód nie jest jeszcze poskładany na Trytytki, nie martw się, nic straconego. Prędzej czy później będzie :)

TTTM -- Ten Typ Tak Ma. Mantra każdego doświadczonego pracownika Autoryzowanej Stacji Obsługi. Jeśli usłyszysz TTTM, to kaplica, wtedy tylko doświadczony Trytytman (patrz Trytytka) o najwyższym stopniu wtajemniczenia może będzie w stanie coś poradzić. Albo i nie. (Powstanie hasła TTTM zainspirowała EterycznaŻołądź).

Organizacyjne.

P: Co oznacza gwiazdka na ikonce przy temacie wątku?
O: Oznacza tylko tyle, że zabierałaś/-eś głos w tak oznaczonym wątku.

P: Znalazłem post, który jest obraźliwy/niesmaczny/niezgodny z Regulaminem Forum, a moderator nic z nim nie robi?
O: Moderatorzy nie czytają wszystkich wątków i postów, nie starczyłoby im życia na inne zajęcia :) Jeśli widzisz coś, co Twoim zdaniem nie powinno się znaleźć na Forum, zgłoś to moderatorom używając przycisku Obrazek.

P: Czy mogę pisać post pod postem?
O: Sugeruję raczej scalać następujące po sobie posty jednego autora za pomocą przycisku Obrazek. Jeśli winszujesz sobie kolejno cytować wypowiedzi różnych osób, możesz skorzystać z funkcji cytowania selektywnego -- Obrazek. Zaznacz tekst i kliknij we wspomniany przycisk, a na dole, w polu szybkiej odpowiedzi, pojawi sie pożądany cytat.

P: W jaki sposób mogę umieścić obrazek na forum?
O: Kliknij na przycisk ,,Img'' (powyżej pola, w którym wpisujesz treść swego posta), wpisz adres, pod którym jest obrazek, w wyniku czego wyswietli się on w poscie. Jesli masz ten obrazek na swoim dysku, wpierw skorzystaj z jakiegoś serwisu/galerii, np. http://imageshack.us/. Po umieszczeniu tam obrazka otrzymasz adres (a nawet cały fragment BB-kodu do wstawienia do treści postu, wtedy nie musisz korzystać z przycisku ,,Img'').

P: Dlaczego Hogi zwraca się do mnie, choć wcale z nim nie dyskutowałam/-em?
O: Prawdopodobnie padłaś/-eś ofiarą zmiennej [ you ] (uwaga, tu jest zniekształcona pisownia -- gdybym pominął spacje wokół ,,you'', forum by zinterpretowało tę zmienną). Zmienna [ you ] powoduje, że w jej miejscu pojawia się nick osoby, która czyta właśnie tak spreparowany post, czyli Twój. Najłatwiej będzie mi zobrazować na przykładzie: zdanie ,,[ you ] czy rozumiesz już jak działa zmienna [ you ]?'' da następujący wynik:

Gość czy rozumiesz już jak działa zmienna [ you ]?

Uwaga, innym też sie zdarza użyć zmiennej [ you ], ale Fido i EterycznaŻołądź robią nagminnie :)

W pewnych przypadkach zmienna [ you ] może być czasowo wyłączona.

P: Dlaczego tu nie ma działu off-topic?
O: Wprowadzenie działu off-topic na forum SIP było kontrowersyjną decyzją, której w imię zasady ,,chcemy łączyć, a nie dzielić'' na razie nie chcemy podejmować. Więcej na temat forum off-topic tu.

P: Dlaczego wątki w Katalogu Firm są pozamykane? Dlaczego nie mogę wyrazić mojego zdania o firmie?
O: Dawno, dawno temu, w innej galaktyce, Rada Starszych uznała, że oceny negatywne zazwyczaj przeradzają się w pyskówki, które nie są ani eleganckie, ani nie niosą istotnych i pożytecznych informacji, a jedynie przyciągają następne, żądne obrzucania się błotem, osoby. A ponieważ nikt nie chce wziąć na siebie obowiązków i odpowiedzialności sędziego-rozjemcy, Rada uznała, że jedynym prostym, a jednocześnie skutecznym rozwiązaniem będzie brak możliwości oceniania pracy podmiotów z Katalogu Firm. Jeśli chcesz komuś wystawić laurkę albo przypiąć łatkę, zrób to na forum ogólnym.

Galeria osobistości.

GO jest niepełna i zawiera krótkie, niepełne, stronnicze opisy. Brać z przymrużeniem oka!

Barbie -- forumowa Pani Policjant (good cop), lubi różowo. Jeśli zaczniesz rozrabiać, może Cię zamor...derować. Przynależy do tajemnej Rady Starszych. Dodam tylko, że konkurencja pozazdrościła nam Barbie i też mianowała sobie własną wMorderatorkę.

EterycznaŻołądź -- nieliczni, którzy znają tożsamość EterycznejŻołędzi, nie chcą puścić pary z ust, dla pozostałych jest ona nieodgadnioną krainą eklektycznej złośliwości połączonej z efemeryczną nieobecnością na eskapistycznym forum elektronicznym, okraszoną estetycznym awatarem. Przez złośliwych nazywana ErotycznymStraponem. Uśmiechać się, przytakiwać, najlepsi mogą spróbować stanąć w szranki, ale czy Złota Brama stanie przed nimi otworem? :) UWAGA! Prawdopodobnie posiada superbohaterskie moce! Po tym przydługim wstępie możemy napisać, że to Witek. Ostatnio strzelił focha i znikł. Czy wróci?

FUX -- FUX postanowił wyręczyć Hogiego w trudach wypełniania forum treścią :) Jeśli czujesz się poirytowany wypowiedziami FUXa, postępuj tak, jak w przypadku Hogiego.

Hogi -- historycznie, pierwsza gaduła TheForum, paluszki mu się nie odklejały od klawiatury. Może czasami irytować, w skrajnych wypadkach polecamy skorzystać listy ignorowanych użytkowników, ale prosimy też o poskramianie swoich zapędów wychowawczych. Jeśli już koniecznie musisz zwrócić Hogiemu uwagę, zwróć mu ją korzystając z funkcji Obrazek. Obecnie zdetronizowany przez FUXa.

Jarmaj -- Hitman, jego celem są foczki ze smutnymi oczami, jego narzędziem pracy Wiśnia. Poza tym chętnie Ci doradzi, gdzie korzystnie założyć gaz. Podpowiem: w kuchni!!! :)

LouCyphre -- w starym narzeczu Indian Hopi LouCyphre oznacza ,,ten, który czyni Chlejady''. Dla przyjaciół Lucek.

Remek -- Baczność! Admin, spocznij. Współwłaściciel spóki AdRem zajmującej się rozkręcaniem Imprez. Dlaczego AdRem nie ma w Katalogu Firm?! ;)

Nie działa mi!!!

P: Wchodziłem na forum przez adres zapasowy. Wchodzę teraz przez adres domyślny i mimo zalogowania się, po kliknięciu gdziekolwiek, jestem wylogowany. Co robić?!
O: Zrobić wdech, potem wydech, powtarzać do skutku, zachować spokój :), a następnie usunąć w przeglądarce cookies wygenerowanych przez forum. W tym celu należy nadusić odnośnik ,,Usuń wszystkie ciasteczka'', który znajduje się w prawym dolnym rogu każdej podstrony forum.

Powodzenia!

Wasz Gópi Kaowiec.

PS. Nie odpowiadaj na tę wiadomość celem dodania nowych informacji, sugeruję raczej kontakt z Moderatorami lub autorem tego wątku.
Załączniki
trytytka.jpg
Trytytka wygląda tak:
trytytka.jpg (6.42 KiB) Przeglądane 25874 razy
Wieśniak w trójce. Dla przyjaciół Rufjan.
ky
6 gwiazdek

Auto: die Pflaume

Post 10 sty 2008, o 03:16

Jeśli chcecie tak wielkie moce do uśmiercania tego co żywe lub nie posiąść, zacznijcie ćwiczyć. Na początek możecie zacząć od tego małego, bezbronnego bocia.
EterycznyŻołądź
6 gwiazdek

Post 10 sty 2008, o 04:59

EterycznyŻołądź napisał(a):Jeśli chcecie tak wielkie moce do uśmiercania tego co żywe lub nie posiąść, zacznijcie ćwiczyć. Na początek możecie zacząć od tego małego, bezbronnego bocia.

Dlaczego piszesz chcecie a nie chcemy? Nie należysz do "Nas"?
Po to się tu zarejestrowałeś żeby trochę namieszać?
Czytając Twoje posty, myślę że chętnie zobaczyłbym jak wygląda ban na nowym forum.
hogi
5 gwiazdek

Auto: Kona Stinky

Post 10 sty 2008, o 10:22

HOGI zamordysta ... :lol:
Walcz z hałasem http://www.zielona-sciana.pl / STOP PIRATOM DROGOWYM...ledwo ich wyprzedzam :]
LouCyphre
6 gwiazdek

Auto: H&H

Post 10 sty 2008, o 12:57

Niech sobie pisze. Nie wiem jak się sytuacja rozwinie, ale w skrajnym przypadku na pewno pojawi się tu stado mieszaczy. Trzeba przetrwać falę :-)

A przecież nawet fajnie pisze :-D
Fido__
Specjalne pozdrowienia dla Ciebie Gość
Dziwisz się, że Cię pozdrawiam? Nie pisz na public, priv, pokombinuj, wyloguj się i spróbuj jeszcze raz bez zalogowania
Fido__
6 gwiazdek

Auto: C200

Post 10 sty 2008, o 12:59

ale ty masz dobre serduszko.
Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.
Arno
6 gwiazdek

Post 10 sty 2008, o 13:03

Mnie się też podoba :-D , poczekajmy. Kto wie..., kto wie, chociaż czasem intuicja jest zawodna ;-)
Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce,
tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy d..y, krzycząc : "ALE TO BYŁA JAZDA!"
:)
Doxa
5 gwiazdek

Post 10 sty 2008, o 13:04

hogi napisał(a):
EterycznyŻołądź napisał(a):Jeśli chcecie tak wielkie moce do uśmiercania tego co żywe lub nie posiąść, zacznijcie ćwiczyć. Na początek możecie zacząć od tego małego, bezbronnego bocia.

Dlaczego piszesz chcecie a nie chcemy? Nie należysz do "Nas"?

Ok, ufam, że następnego bota ty zabijesz, a jeśli nie będziesz potrafił własnoręcznie to własnomózgowo wymyślisz trafniejsze riposty, si? :-P
EterycznyŻołądź
6 gwiazdek

Post 10 sty 2008, o 13:07

EterycznyŻołądź, ale myjesz czasem głowę? ;-)
Fido__
Dziwisz się, że Cię pozdrawiam? Nie pisz na public, priv, pokombinuj, wyloguj się i spróbuj jeszcze raz bez zalogowania
Fido__
6 gwiazdek

Post 10 sty 2008, o 13:16

EterycznyŻołądź napisał(a):Ok, ufam, że następnego bota ty zabijesz

Z botami (przynajmniej przez chwile) bedzie spokoj.
A poza tym przepraszam. Nie wiem czy mogę z racji pełnionej funkcji.
Alan, Alan, Alan!
Administrator

Auto: WiśniaNieWiśnia

Post 10 sty 2008, o 13:19

remek napisał(a):
EterycznyŻołądź napisał(a):Ok, ufam, że następnego bota ty zabijesz

Z botami (przynajmniej przez chwile) bedzie spokoj.

Merderca! :shock: Skuteczny. 8-)

Jeszcze możesz zmienić czas pokazywania ostatniego użytkownika na forum z 24h->1h. Sensowniej będzie, a ufam, że mało z tym roboty.
EterycznyŻołądź
6 gwiazdek

Post 10 sty 2008, o 13:26

EterycznyŻołądź napisał(a):Merderca! :shock: Skuteczny. 8-)

Jeszcze możesz zmienić czas pokazywania ostatniego użytkownika na forum z 24h->1h. Sensowniej będzie, a ufam, że mało z tym roboty.

W. odrobine polechtales moja proznosc wiec co mi tam 8-)
A poza tym przepraszam. Nie wiem czy mogę z racji pełnionej funkcji.
Alan, Alan, Alan!
Administrator

Auto: WiśniaNieWiśnia

Post 10 sty 2008, o 13:39

remek, zbyt skromny jesteś. Nikt ty nie łechta twojej próżności. Nie ważne co się robi, ważne, żeby to robić dobrze i z przekonaniem. Tylko nie mów tego szambiarzom, bo to proste, acz gwałtowne, chłopy bez pomyślunku som. Nie zrozumieją.

Fido__ napisał(a):EterycznyŻołądź, ale myjesz czasem głowę? ;-)

ETERYCZNY! NIE erotyczny, pieskowa mać! Wyraźnie jest, napisano!
EterycznyŻołądź
6 gwiazdek

Post 10 sty 2008, o 13:57

Eklektyczny? :P

r.
ky
6 gwiazdek

Post 10 sty 2008, o 14:00

ELEKTRYCZNY! Tak cały czas widziałem. I to miało sens, w skrócie - dildo.

Muszę zmienić okulary
Gal
5 gwiazdek

Auto: XC 70

Post 10 sty 2008, o 14:05

Gal napisał(a):ELEKTRYCZNY! Tak cały czas widziałem. I to miało sens, w skrócie - dildo.

Muszę zmienić okulary

I w bonusie strap-on

pzdr/m
michal
5 gwiazdek

Auto: matikgetriebe

Post 10 sty 2008, o 14:13

Hildo, podaj mi dildo! ;)

r.

PS. No dobrze, ale to miał być raczej FAQ, trzeba by panów Wessona i Smitha poprosić o podzielenie tej dyskusyji na dwoje.
ky
6 gwiazdek

Post 10 sty 2008, o 14:23

EterycznyŻołądź napisał(a):

Eteryczny, znaczy, że podśmierduje czasem ;-) Dlatego pytam :mrgreen:
Fido__
Fido__
6 gwiazdek

Post 10 sty 2008, o 14:28

Fido__, zanim karzesz komuś zmieniać szampon, zmień słownik. W ogólnym rozrachunku taniej wyjdzie. Na dumie. Nie pieniondzach. - Tako rzecze pierwsze prawo fryzjera.
EterycznyŻołądź
6 gwiazdek

Post 10 sty 2008, o 14:32

Fido__ napisał(a):
EterycznyŻołądź napisał(a):

Eteryczny, znaczy, że podśmierduje czasem ;-) Dlatego pytam :mrgreen:

I wszyscy śpiewają znaną pieśń zaczynającą się od słów:
"Nie boję się gdy ciemno jest,
Żołądź za rękę prowadzi mnie"

pzdr/m
michal
5 gwiazdek

Auto: matikgetriebe

Post 10 sty 2008, o 14:43

EterycznyŻołądź napisał(a):Fido__, zanim karzesz komuś zmieniać szampon, zmień słownik. W ogólnym rozrachunku taniej wyjdzie. Na dumie. Nie pieniondzach. - Tako rzecze pierwsze prawo fryzjera.

Słownik dobry mam :-D Duma też na poziomie akceptowalnym. Jeszcze coś pisuję TAM, ale coraz mniej mi się chce. Myj koniecznie głowę dobrym szamponem, żebyśmy nie pomdleli tutaj ;-)
Fido__
Fido__
6 gwiazdek

Post 10 sty 2008, o 14:49

Fido__, mówiłem, że lepiej prędzej niż później? Nie? Nie! Pisałem.

eteryczny właściwy eterowi; lotny; lekki, zwiewny, subtelny; niematerialny.
Za Słownikiem [internetowym] wyrazów obcych i zwrotów obcojęzycznych Władysława Kopalińskiego.
EterycznyŻołądź
6 gwiazdek

Post 10 sty 2008, o 14:55

EterycznyŻołądź, hehe no wiedziałem, że to zrobisz :mrgreen: Ale przecież sam sobie wymyśliłeś tego nicka :-D

Eteryczny, czyli lotny, gazowy. Eter jest stosowany jako środek usypiający, więc skojarzenie ze smrodkiem jest. Dodatkowo olejki eteryczne. No i jak sobie nie skojarzyć z fryzjerem? :-P

No ale mogę pójść inną drogą jeśli jest to kłopotliwe ;-) Ja dobry chłopak jestem :-D
Fido__
Fido__
6 gwiazdek

Post 10 sty 2008, o 14:59

A może eklektyczny :mrgreen:
Bardziej pasuje. ;-)
hogi
5 gwiazdek

Auto: Kona Stinky

Post 10 sty 2008, o 15:08

Fido__ napisał(a):EterycznyŻołądź, hehe no wiedziałem, że to zrobisz :mrgreen: Ale przecież sam sobie wymyśliłeś tego nicka :-D

Eteryczny, czyli lotny, gazowy. Eter jest stosowany jako środek usypiający, więc skojarzenie ze smrodkiem jest. Dodatkowo olejki eteryczne. No i jak sobie nie skojarzyć z fryzjerem? :-P

No ale mogę pójść inną drogą jeśli jest to kłopotliwe ;-) Ja dobry chłopak jestem :-D

A widzisz, eteryczny, nie eterowy. Zaczynam wątpić w twoje umiejętności rozumowe, no ale, to nie ja mam problemy w rzeczowej dyspucie z... żołędziem, wprawdzie boskim, ale jednak żołędziem. :mrgreen:
EterycznyŻołądź
6 gwiazdek

Następna strona

Powrót do Recepcja i sekretariat