Track Day, Wrocław, Tor Redeco, 7 IX 2013

Pojeżdżawki, spoty, spotkania, libacje.
redsun
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Auto: Civic EJ6
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Track Day, Wrocław, Tor Redeco, 7 IX 2013

Post 7 wrz 2013, o 22:55

Obrazek

dla kolegi też się coś znajdzie :)



keni
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Oleśnica
Auto: białe zza oceanu
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Track Day, Wrocław, Tor Redeco, 7 IX 2013

Post 8 wrz 2013, o 08:25

O proszę, dzieki wielkie redsun! Zdjęcie robi robotę, na prawdę :thumb:
Czyszczenie floku, raz na pół roku...

Tomalozi
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Krzeptów / Wrocław
Auto: STI RA
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Track Day, Wrocław, Tor Redeco, 7 IX 2013

Post 8 wrz 2013, o 08:32

A macie już jakieś wyniki?
Zastanawiam się czy jest szansa , by Track Day organizować raz w miesiącu? Są wolne terminy?

Nawet gdyby opłata była np. 150 zł i tak cały dzień upalania za tą kwotę się kalkuluje :-) I kierowcom i organizatorom.

wojtas.
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: nie wiem
Auto: Impreza R 06,turbo dziadek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Track Day, Wrocław, Tor Redeco, 7 IX 2013

Post 8 wrz 2013, o 08:36

a filmik jakiś będzie??
Fotki super,ale zobaczyć Subaryny w ruchu to co innego!! :evilgrin:

Gratki fajnej imprezy.

ryjeks
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Auto: mat
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Track Day, Wrocław, Tor Redeco, 7 IX 2013

Post 8 wrz 2013, o 09:57

Na Euro Sporcie ponoć coś ma być :mrgreen:
Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty – dla szybkich kierowców. Colin McRae

ember
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Wrocław
Auto: GT MY99
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 8 wrz 2013, o 11:45

Beda wyniki, beda. Tylko dajcie mi chwile sie ogarnac bo dopiero wrocilem do domu, a trzeba jeszcze te dane zanalizowac i usunac bledne pomiary :)
Raz w miesiacu nie da rady - nie znajdzie sie dwudziestu chetnych. Wez pod uwage ze wiekszosc uczestnikow to ludzie spoza Wroclawia (Opole, Wodzislaw Śląski), sam dojazd na miejsce to niemala kwota. Ja sam trzymam samochod w garazu ok. 200km od Wroclawia. Kolejna kwestia to wynajecie toru, ja wynajalem go 4 miesiace do przodu, a i tak wstrzelilem sie w luke.
Z bardzo pozotywnych informacji to balem sie ze padl mi dyfer, cale szczescie okazalo sie ze tajemnicze stuki to najprawdopodbniej kamien w oponie :)
Wieczorem postaram sie wszystko podsumowac i napisze co mi sie podobalo a co mniej. Fajnie rowniez ze mam wstepny feedback jesli chodzi o oprogramowanie fotokomorek - wiem co poprawic zeby w przyszlosci nie bylo takich problemow jak wczoraj.
Obrazek

booSTi
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: z piekła rodem
Auto: Black Devil STi
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Track Day, Wrocław, Tor Redeco, 7 IX 2013

Post 8 wrz 2013, o 12:26

Dzięki wszystkim za wsparcie dla czarnucha oraz mnie. Bez was nie dałbym rady!

redsun
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Auto: Civic EJ6
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Track Day, Wrocław, Tor Redeco, 7 IX 2013

Post 8 wrz 2013, o 13:19

jeśli ktoś ma konto na fb to na rozgrzewkę zapraszam tu

https://www.facebook.com/media/set/?set ... ploaded=18

:whistle:

hati
4 gwiazdki
Lokalizacja: DDZ
Auto: forester II, blob wrx kombi
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Track Day, Wrocław, Tor Redeco, 7 IX 2013

Post 8 wrz 2013, o 14:10

booSTi pisze:Dzięki wszystkim za wsparcie dla czarnucha oraz mnie. Bez was nie dałbym rady!
Specjalne podziekowania chyba dla goscia co nosil za Toba Twoj zderzak :)
Pozdrawiam - wszystkich z mijanych po drodze su
Poszukuję - ciekawych pomysłów na iOS /Android


ember
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Wrocław
Auto: GT MY99
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 8 wrz 2013, o 16:28

Ok, jestem gotowy.
Co prawda osobiscie zrobilem moze 4 kolka na torze, ale generalnie mysle ze bylo niezle. Klebia mi sie juz w glowie pomysly jak znaczaco usprawnic pomiar czasu, ale o tym innym razem.
Z poniesionych strat, poszedl stojak fotokomorki, sama fotokomorka oraz akumlator. Na szczescie ten ostatni byl zelowy. Ponadto rozjechany zostal przedluzacz nalezacy do Redeco, ktory musialem odkupic.
Gorace podziekowania dla kilku osob ktore pomogly w posprzataniu toru. W przyszlosci bede zbieral kaucje, ktore oddam pomocnikom po sprzataniu - to co nam zajelo godzine, w 30 osob zrobili bysmy w 10min.

Ok, teraz nieco przyjemniejsza czesc. W sumie mam 772 zmierzone przejazdy, po przefiltrowaniu 586.

Male wyjasnienie odnosnie usuniecia niepoprawnych czasow. Oczywiscie nie robilem tego recznie - napisalem kwerende, ktora obliczala mediane czasu kazdego zawodnika, a nastepnie wyswietlila tylko czasy z przedzialu [ mediana-5s ; mediana+5s ]. Jesli wiec widzisz ze Twoj najlepszy czas zbliza sie do ( mediana - 5s ), mozesz smialo pisac - prawdopodobnie zrobiles jeszcze lepszy.
Jesli dla kogos zaprezentowane czasy sa nieralne, prosze o PW - moge podeslac wszystkie zmierzone.

Wszystkie czasy tutaj:
Tutaj te same wyniki, posortowane wedlug uzysnego czasu:
Najlepsze czasy:
Obrazek

ember
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Wrocław
Auto: GT MY99
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 8 wrz 2013, o 17:05

Zapomnialem uwzglednic strefe czasowa, musicie dodac 2h do godziny.
Obrazek

booSTi
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: z piekła rodem
Auto: Black Devil STi
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Track Day, Wrocław, Tor Redeco, 7 IX 2013

Post 8 wrz 2013, o 21:31

Jak się nazywa kolega z EVO8? Imię, nazwisko, xywa - może być na pw.

TERZO
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: niebieskie
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Track Day, Wrocław, Tor Redeco, 7 IX 2013

Post 8 wrz 2013, o 21:33

:giggle:
Marcin

-_-

ember
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Wrocław
Auto: GT MY99
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 8 wrz 2013, o 23:40

Ok, to teraz kilka sprostowac, bo poprzednie info z mojej strony wyszlo nieco oschle, nie taki byl moj zamiar.
Przede wszystkim - ja absolutnie do nikogo nie mam zadnych pretensji, zdaje sobie sprawe ze nie uprzadzalem o sprzataniu, totez nie mam teraz prawa o cokolwiek sie pluc. Po prostu napisalem jak widze kolejne TD, liczac na wasze komentarze odnosnie rozwiazania problemu - i rowniez sie zgadzam ze zaproponowane rozwiazanie nie jest w 100% idealne.
Z przedluzaczem faktycznie, bardzo mozliwe ze to moja wina, lezal co prawda mocno wdeptany w ziemie, nie w asfalt, ale podobnie jak powyzej - zadnych pretensji, sytacja zalatwiona :)
Co do fotkomorek to musze sie z tym caly czas liczyc - oberwaly pare razy, takze i tak niezle ze wszystko wytrzymalo do konca :)
Obrazek

hati
4 gwiazdki
Lokalizacja: DDZ
Auto: forester II, blob wrx kombi
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Track Day, Wrocław, Tor Redeco, 7 IX 2013

Post 9 wrz 2013, o 08:41

Jako niesmialo stawiajacy pierwsze kroki zapytam o niszczenie opon - po powrocie do domu na (jak mi sie wydawalo) kwadratowych kolach, dokonalem inspekcji opon. Tyl i prawa przednia wygladaja normalnie, nie widac jakichs wiekszych ubytkow, natomiast lewa przednia... w zasadzie nie istnieje(na calym obwodzie), musze dzisiaj na gwalt szukac oponek na przod. Może mnie ktoś wyłożyć , jak krowie na rowie, czemu tak sie stało ? Czy to ten pierwszy ostry skret w prawo, z asfaltu na beton, tak mocno zeżar oponkę ? Dodatkowo - zmierzylem cisnienie po kilku okrazeniach , jak mi sie zaczęlo wydawac że auto coraż latwiej sie slizga - 2.7 bar na tyle - to mogło mieć duży wpływ na wyniki ? Oponki oczywiscie standardowe cywilne używki (widze teraz sens posiadania osobnych kółek na tor, fajna sprawa).
Pozdrawiam - wszystkich z mijanych po drodze su
Poszukuję - ciekawych pomysłów na iOS /Android

brahu
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Track Day, Wrocław, Tor Redeco, 7 IX 2013

Post 9 wrz 2013, o 09:16

ember, co tu dużo mówić, ale nie ma też co owijać w bawełne ;-) - było iście zajebiście :thumb:
Bardzo fajne połączenie luźnej atmosfery, bez większej spiny, z fajną rywalizacją na torze.
Co do fotokomórek, jak na pierwszy raz, to ogarneliście sprzęta i tak w miarę sprawnie, choć dobrze by było na next raz puścić trasę w odwrotnym kierunku z mierzeniem czasów, fajne urozmaicenie.
Co do nieszczęsnego przedłużacza, przyznaję się bez bicia, że przejechałem po nim min. z 10x :-p ale wszyscy widzieli o co chodziło (wymijanie kolejki do startu), a że leżał w tym miejscu.. dostrzec go też nie było łatwo ;-)
Co do opon.. Trudno wymagać od ludzi, którzy nie byli z Wroc, żeby jeszcze zbierali opony, trzeba jeszcze przecież wrócić do domu ale może następnym razem można zakończyć imprezę pół h wcześniej i sio do opon, ale takie info to trochę wcześniej trzeba ustalić i przekazać. Dużo osób zawijała już ok 17 więc 8h to chyba ciut przydługo, choć były osoby dla których 24h/7 dni w tygodniu latania po torze, to i tak byłoby mało :giggle:
Z moich krytycznych uwag, to... nie było placu do grzania slicków :evil: cała reszta super!
DZIĘKI

brahu
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Track Day, Wrocław, Tor Redeco, 7 IX 2013

Post 9 wrz 2013, o 09:21

hati pisze: natomiast lewa przednia... w zasadzie nie istnieje(na calym obwodzie)
hati, moim zdaniem.. musisz więcej latać bokami :thumb: wtedy opony równiej się zużywają :cofee: zdecydowanie równiej :cofee: Nie wiem, czy nie przesadziłeś z tym 2.7? A co do lewej przedniej, to wydaje mi się, że najbardziej dostawała na hamowaniu za szykaną, a przed dużym rondem. Ja w tym miejscu parę razy zhamowałem się z 4biegu i moje cywilne gumy :mrgreen: tak w dupe dostawały, że na rondku już ich nie było :wall: wredne sucze..

hati
4 gwiazdki
Lokalizacja: DDZ
Auto: forester II, blob wrx kombi
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Track Day, Wrocław, Tor Redeco, 7 IX 2013

Post 9 wrz 2013, o 09:56

Pompuje tak do 2.4 żeby w codziennej jezdzie mniej felgi obywały - zmierzylem na torze i napompowaly sie do 2.7 same, od ciepelka. MOgłem w sumie troche wypuscic, sprezarkę mialem ze sobą - ale pomyślałem o tym troche za późno. Lewa przednia opona oberwala wlasnie najwiecej w swojej srodkowej czesci, boki opony wygladaja znosnie. Wrzuce zaraz jakąś fote.
BTW z 4?! biegu? Mi tam sie nie udawalo rozpedzic do 3. W zasadzie od zakretu na beton, do szykany, krecilem 2 do czerwonego, z gazem w podlodze, Mozliwe ze serduszko w tym moim wrxie jest juz troche cherlawe....
Pozdrawiam - wszystkich z mijanych po drodze su
Poszukuję - ciekawych pomysłów na iOS /Android

brahu
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Track Day, Wrocław, Tor Redeco, 7 IX 2013

Post 9 wrz 2013, o 09:59

hati pisze: zmierzylem na torze i napompowaly sie do 2.7 same, od ciepelka
Nie doczytałem, że już po rozgrzaniu mierzyłeś. Ja też poleciałem ze wszystkimi na 2.4.
hati pisze: BTW z 4?! biegu?
Ja mam DSG w subaraczu..
hati pisze: Lewa przednia opona oberwala wlasnie najwiecej w swojej srodkowej czesci, boki opony wygladaja znosnie
Może tę jedyną napompowałeś trochę więcej przez pomyłkę?

booSTi
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: z piekła rodem
Auto: Black Devil STi
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Track Day, Wrocław, Tor Redeco, 7 IX 2013

Post 9 wrz 2013, o 10:18

Chcecie filmy?! Chcecie?!

Zatem otwieram nasz program i już:


Link: https://www.youtube.com/watch?v=D7IjBvuzEoE

Link: https://www.youtube.com/watch?v=nCH6rMPZO4Q

hati
4 gwiazdki
Lokalizacja: DDZ
Auto: forester II, blob wrx kombi
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Track Day, Wrocław, Tor Redeco, 7 IX 2013

Post 9 wrz 2013, o 10:42

Tak to wyglada na fotkach, w czasie jazdy jakbym jechal po tarce:

Obrazek

3 fotki z bliska

https://plus.google.com/u/0/photos/1155 ... 2854272997
Pozdrawiam - wszystkich z mijanych po drodze su
Poszukuję - ciekawych pomysłów na iOS /Android

hati
4 gwiazdki
Lokalizacja: DDZ
Auto: forester II, blob wrx kombi
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Track Day, Wrocław, Tor Redeco, 7 IX 2013

Post 9 wrz 2013, o 10:47

brahu pisze: hati, moim zdaniem.. musisz więcej latać bokami wtedy opony równiej się zużywaja

No tak, to mam na uwadze i na pewno będę się bardziej starał :)
Pozdrawiam - wszystkich z mijanych po drodze su
Poszukuję - ciekawych pomysłów na iOS /Android

booSTi
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: z piekła rodem
Auto: Black Devil STi
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Track Day, Wrocław, Tor Redeco, 7 IX 2013

Post 9 wrz 2013, o 11:00

Tutaj kolega w EVO8 próbuje jechać równie szybko jak my :giggle:

Link: https://www.youtube.com/watch?v=b7E9KZiWG4I


A tu prawdziwe dwie wisieńki na torcie, zobaczcie jakie słodkie :mrgreen:

Link: https://www.youtube.com/watch?v=bP4Rlncqw8w

Link: https://www.youtube.com/watch?v=FCzBXpuJuOc

eMTi
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DW
Auto: zaturbione, wymarzone
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Track Day, Wrocław, Tor Redeco, 7 IX 2013

Post 9 wrz 2013, o 12:31

gratuluję Wam fajnej zabawy, ja niestety kolejny raz nie mogłem się stawić..

booSTi dal do pieca... teraz to dopiero żałuję, że mnie nie było :lol: I kilka spostrzeżeń:

1. wreszcie fajny spoiler
2. fajne malowanie tego spoilera, lusterek i logos na IC.. lepiej to wygląda, niż te Twoje wcześniejsze fotoszopy :-)
3. pasażerki bardzo zacne (zwłaszcza pierwsza), ale zdecydowanie źle zapięte pasy :evilgrin: Nie widziałeś na niektórych filmikach, jak się paniom pasy zapina? :mrgreen:
4. otwarta szyba dodaje plastyczności całej scenie - nie wpadłem na to u siebie :-)
5. trzeba nasadzić na torze dużo drzew i zrobić betonowe bariery tuż przy trasie - wtedy dopiero będziemy mieli ciekawe onboardy.. Bo widzę, że nawet w Twoim potworze strachu i piszczenia za dużo nie ma, a myślałem, że tak tylko u mnie jest :lol:
6. że Ci tych slicków nie szkoda na całodzienne upalanie ;-)
7. rozumiem, że zderzak zgubiłeś z tą pierwszą pasażerką? :evilgrin:
8. geo tyłu już poprawione?
9. jakim cudem masz dopiero 4 czas? :evilgrin:

hati, na torze przed jazdą musisz spuszczać powietrze, żeby opona po rozgrzaniu trzymała żądane ciśnienie, czyli powinieneś zaczynać od okolic 1,9-2,0 i po upalaniu kontrolować, czy znowu nie jest za dużo. To po pierwsze. Po drugie, to zarówno za duże jak i za małe ciśnienie jest złe.. Przy cywilnej oponie niestety jest miękki bok i opona się lubi kłaść, co można nadrabiać większym trochę ciśnieniem, ale bez przegięć. Jak miałeś 2.7 na tyle, to nie wiem, ile miałeś na przodzie :o U mnie w STi new age, który waży prawie 1600kg na tył jest zalecane.. 1.9
Pamiętaj też, że jeździsz na cywilnej i nieusportowionej oponie - taką oponę BARDZO łatwo jest przegrzać, co zapewne zrobiłeś.. W taką pogodę wystarczy zrobić 3-4 kółka pod rząd i jest po temacie, co na pewno wpłynęło na to, że oponki szybciej uległy degradacji. A że nie wszstykie równomiernie zużyte, to wynika z tego, że były różnie obciążone przez układ trasy. Jak ktoś jedzie na trackday'a na cywilnej gumie i to tej, na której jeździ normalnie, to MUSI robić max 3 okrążenia i potem sporo studzenia.. Wjeżdżanie na tarki, zwłaszcza bokiem, nie pomaga, a przy takim ciśnieniu i przegrzanej gumie to wręcz musi się tak skończyć... :roll:
"If you try to just go round, you don’t go round. You just go straight on." - Ayrton Senna

ODPOWIEDZ