Szkoły Doskonalenia Techniki Jazdy

Pojeżdżawki, spoty, spotkania, libacje.
ODPOWIEDZ
tomek_k
1 gwiazdka
Lokalizacja: Wrocław
Auto: WRX '02
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Szkoły Doskonalenia Techniki Jazdy

Post 29 paź 2013, o 12:53

Witam,

Szukałem informacji o szkołach wartych zainteresowania, ale zbyt wiele nie znalazłem.
Proszę podzielcie się informacjami na temat szkół, z usług których korzystaliście. Opiszcie plusy, minusy i ogólne wrażenia ze szkolenia.
Fajnie byłoby dowiedzieć się również jak i czym jeździcie, oraz czego oczekiwaliście od szkolenia.

Ja jeżdżę już parę lat (AWD 2 sezony) i, patrząc subiektywnie, w miarę zaczynam ogarniać co mi się z autem dzieje, ale słyszałem, że szlif podstaw może wiele zmienić.
Oczekuję od szkolenia poprawienia złych nawyków w podstawach prowadzenia, a dalej poprawienia panowania nad autem (AWD) w warunkach szybkiej jazdy, zahaczającej o wyczynową, szczególnie na mało przyczepnych nawierzchniach.
Ważne dla mnie jest pełne ogarnięcie instruktorów z autami AWD - fajnie byłoby pogadać i pojeździć pod okiem jakiegoś rajdowca.

Wiem, że jest SJS. Czy ta szkoła jest najlepsza?
Czy są inne godne uwagi? Może coś bliżej Wrocławia?

Myślę, że wiele osób będzie chciało skorzystać z tych informacji, więc proszę od razu, w miarę możliwości, o same rzeczowe posty.
Oczywiście konstruktywna krytyka i dyskusja jak najbardziej jest tu mile widziana (swoją drogą nie do uniknięcia na tym forum :p).

Ps. jeżeli takie info jest już gdzieś na forum zebrane, to czekam na zjebkę i linka :)

Pozdrawiam,
Tomek



So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Szkoły Doskonalenia Techniki Jazdy

Post 29 paź 2013, o 13:18

Jeżeli chodzi o szkolenia organizowane w ramach forum to najczęściej są to:
- szkolenia u AL'a. Dość łatwo jest znaleźć stosowne wątki
- szkolenia SJS. Było ich trochę, ale brało w nich udział kilka osób tych samych osób z forum.
Informację o szkoleniach znajdziesz w forumowym katalogu firm

tomek_k
1 gwiazdka
Lokalizacja: Wrocław
Auto: WRX '02
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Szkoły Doskonalenia Techniki Jazdy

Post 29 paź 2013, o 13:49

...czyli bardziej zjebka i linki :) dzięki!
Przyznaję, do katalogu firm nie zaglądałem :/

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Szkoły Doskonalenia Techniki Jazdy

Post 29 paź 2013, o 13:51

tomek_k pisze: czyli bardziej zjebka
a możesz rozwinąć?

tomek_k
1 gwiazdka
Lokalizacja: Wrocław
Auto: WRX '02
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Szkoły Doskonalenia Techniki Jazdy

Post 29 paź 2013, o 14:06

tomek_k pisze:Ps. jeżeli takie info jest już gdzieś na forum zebrane, to czekam na zjebkę i linka :)
FUX pisze:
tomek_k pisze: czyli bardziej zjebka
a możesz rozwinąć?
ja wolę wersję:
tomek_k pisze:...czyli bardziej zjebka i linki :)
...idziemy w złą stronę.

lotion
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Legaś III 2.0 kombi
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Szkoły Doskonalenia Techniki Jazdy

Post 28 lis 2013, o 10:31

zajrzyj tutaj http://www.rspw.pl, co prawda daleko od Wrocławia, ale wiedza i doświadczenie (pedagogiczne) b.duże.
szukam pracy :(

" prawdziwą sztuką jest nie prowadzić, lecz utrzymać prowadzenie..."

piotruś
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wielkopolska
Auto: Giulietta Veloce / Hyundai I30N Performance / Ioniq 6 / był Forester 2,5XT
Polubił: 317 razy
Polubione posty: 202 razy

Re: Szkoły Doskonalenia Techniki Jazdy

Post 28 lis 2013, o 11:45

tomek_k, zajrzyj na Tor Rakietowa (obok lotniska) we WRO. Ja tam byłem 3 lata temu na szkoleniu zorganizowanym tylko dla Subaru. Było 6 aut, wiec sporo miejsca i czasu. Instruktor podobno były rajdowiec. To szkolenie raczej na pewno nie umywa sie do SJS, ale przybliżono nam: podstawy, prostowanie złych nawyków, prowadzenie w zakręcie i wyprowadzanie z poślizgu (były maty poślizgowe i kurtyny wodne) oraz skuteczne hamowanie. W sumie fajna zabawa i dobre szkolenie, chociaż nie ma mowy o, jak napisałeś "warunkach szybkiej jazdy, zahaczającej o wyczynową.." , bo to raczej autodrom do nauki aniżeli tor. Chociaż kawałek szutrów jest ;-). Zorientuj się co tam teraz oferują i za ile. Ja, gdyby było drogo, wybrałbym się na SJS, a jak cena przystępna, to bym znowu się przejechał tam, bo mam zdecydowanie bliżej do WRO niż Kielc :-)

eMTi
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DW
Auto: zaturbione, wymarzone
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Szkoły Doskonalenia Techniki Jazdy

Post 9 gru 2013, o 18:55

tomek_k - wróciłeś widzę zza wielkiej wody :-) Ja byłem i we wro, i u ALa i na SJS… Wniosek? SJS only i pal licho te 350km w jedną stronę ;-) I zapomnij, że bez 1 stopnia zrobisz coś z programu wyżej, no chyba, że wykupisz sobie szkolenie 1:1 (ponad 1k), wtedy to co innego. Trzeba dumę schować do kieszeni, podkulić ogon, odklepać cały dzień 1ego stopnia, a potem można lecieć wyżej. ;-)
"If you try to just go round, you don’t go round. You just go straight on." - Ayrton Senna

tomek_k
1 gwiazdka
Lokalizacja: Wrocław
Auto: WRX '02
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Szkoły Doskonalenia Techniki Jazdy

Post 19 gru 2013, o 13:03

Dzięki eMTi za odpowiedź! Liczyłem na Twój komentarz :)
W skrócie: potwierdziłeś mój początkowy plan - jutro SJS stopień I.

eMTi
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DW
Auto: zaturbione, wymarzone
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Szkoły Doskonalenia Techniki Jazdy

Post 19 gru 2013, o 13:08

noooo Panie! To się nazywa nie rzucać słów na wiatr! :thumb: Powodzenia i zdaj relację, jak Ci się podobało, jako osobie, która jednak ma apetyt na coś więcej i który z instruktorów Cię ogarniał. Ja byłem w kielcach w sobotę - nawet jak nie będzie śniegu, polecam zimówki ;-)
"If you try to just go round, you don’t go round. You just go straight on." - Ayrton Senna

eMTi
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DW
Auto: zaturbione, wymarzone
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Szkoły Doskonalenia Techniki Jazdy

Post 28 gru 2013, o 00:13

nooooo iiiii…..????? :whistle: :cofee:
"If you try to just go round, you don’t go round. You just go straight on." - Ayrton Senna

tomek_k
1 gwiazdka
Lokalizacja: Wrocław
Auto: WRX '02
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Szkoły Doskonalenia Techniki Jazdy

Post 28 gru 2013, o 11:55

Ostatni tydzień jakiś taki pracowity był i nie siadałem za bardzo do kompa.
Ale do rzeczy...
Byłem, zimówki były, ogarniał Jacek w fajnym Porsche :D
Wrażenia ogólne bardzo pozytywne! Uważam, że każdy kierowca powinien przejść coś takiego. Zostały usystematyzowane podstawy i doszło kilka ciekawych informacji podczas części teoretycznej. Nie mogę powiedzieć, że cały program był dla mnie czymś nowym, ale na pewno warto było powalczyć pod okiem Jacka, od którego dostałem kilka dobrych rad. Część praktyczną zakończyliśmy małą sesją na małej pętli, więc można było sobie polatać szybciej (...i już nie tak "czysto" :D ...przy okazji ubijając chyba wisko :/ - już się biorę za pisanie w technicznym, bo potrzebna porada).

Największa upierdliwość to wg mnie odległość. Wydaje mi się, że przyjazd z Wrocławia może odebrać sporą część siły i koncentracji, które możnaby wykorzystać na miejscu (może jest przy torze jakieś tanie miejsce do spania?). Mi udało się połączyć wyjazd z planowaną wizytą w Krakowie, więc wyszło nie tak źle (no i rano krótsza dojazdówka).

Duże plusy, poza wspomnianymi, to podejście instruktora (Jacek dał radę, opisywał wszystko zrozumiale i podczas części praktycznej odpowiadał na pytania i poświęcał wszystkim tyle czasu, ile potrzebowali), możliwość poznania przynajmniej kawałeczka Toru Kielce (Jacek tylko podsycił opowieściami ciekawość mrocznej "pętli leśnej") i otwarcie drogi do stopnia II :D

eMTi
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DW
Auto: zaturbione, wymarzone
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Szkoły Doskonalenia Techniki Jazdy

Post 28 gru 2013, o 14:31

no i gitara!! :thumb: O to mi właśnie chodziło. Jesteś najlepszym przykładem tego, że mimo, że masz mocną furę i trochę już jeździłeś, byłeś z nami w górach, na suchym i na śniegu, to jednak potwierdziłeś, że nawet dla takiej osoby I stopień jest jak najbardziej wskazany - ja to próbuję wielu osobom wytłumaczyć. Niestety sporo jest osób, którym wydaje się, że 1-nka to tylko dla niedzielnych kierowców Tico :wall:

Jeśli chodzi o odległość, to absolutnie nie polecam nikomu obracania tego wszystkiego na raz, bo to nie ma sensu… Jak już, to wracać spokojnie autostradą po szkoleniu, ale broń Boże nie wyjeżdżać w nocy, żeby na rano być na torze :!: Spać można w motelu na torze, tak jest najwygodniej dla tych, którzy nie mają nigdzie mety, ale tanio nie jest, ok 100zł za noc, o ile pamiętam :-/

Wg mnie, na takie szkolenie nie jeździ się co miesiąc, więc warto te kilometry zrobić.. Tak samo, jak nie jedzie się tuningować fury do Pana Kazia za rogiem, bo jest blisko ;-)
tomek_k pisze: Jacek tylko podsycił opowieściami ciekawość mrocznej "pętli leśnej"
oj uwierz mi, że wiele tam się dzieje :evilgrin: I wielu z nas się tam spociło :evilgrin: :evilgrin: Przelot pełnym ogniem lasu daje mega adrenalinę, ale też nie wybacza żadnych błędów i jest niebezpieczny.. Zasadniczo nie wpuszczają tam w samochodach bez klatek.. Na II stopniu również ;-)
tomek_k pisze: otwarcie drogi do stopnia II
i o to chodzi, tutaj dopiero zacznie się fun i tłumaczenie, jak skręcać przy użyciu nóg, a nie rąk :thumb:
"If you try to just go round, you don’t go round. You just go straight on." - Ayrton Senna

ODPOWIEDZ