Rozkładanie przednich świateł - Impreza 2004

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
matzerath
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: STi 2004
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Rozkładanie przednich świateł - Impreza 2004

Post 5 gru 2009, o 10:23

Czy ktoś rozkładał już nierozkładalne przednie lampy od Imprezy 04-06? Plastikowe klosze zachodzą brzydkim żółtym nalotem od środka. Znalazłem sposób na youtubie - trzeba je wsadzić do pieca i poczekać :mrgreen: . Właśnie się za to zabieram. Jak ktoś już próbował to będę wdzięczny za wskazówki...



matzerath
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: STi 2004
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Rozkładanie przednich świateł - Impreza 2004

Post 5 gru 2009, o 12:04

Dobra wobec mnogości odpowiedzi może łatwiejsze pytanie :mrgreen: Jak to jest z ksenonami? Mam tu ksenona - w mojej naiwności i zacofaniu sądziłem, że ksenon to kosmiczna technologia z tajnych laboratoriów usa a tu hoplasiup żarówka mi wyskoczyła. Teraz pytanie: czy mogę dowolnie zakładać sobie mocniejsze lub słabsze żarówki ksenonowe? Czy muszę kupić dokładnie z takim samym oznaczeniem jak ta, którą przed chwilą wydłubałem?

strongi
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Impreza 2.0 STI 2002
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Rozkładanie przednich świateł - Impreza 2004

Post 5 gru 2009, o 12:39

Oznaczenie które masz na żarniku (żarówce) musi być zachowane ze względu na konstrukcję lampy. Prawdopodobnie masz D2R lub D2S. Jeśli w ogóle uda Ci się założyć żarnik o innym oznaczeniu, lampa będzie źle świecić (nie będzie odcięcia, będzie świecić w kosmos albo metr przed autem). Co do mocy żarników to nie spotkałem się jeszcze żeby można było kupić mocniejsze. W xenonach podaje się ich ciepłotę w Kelwinach, a odpowiada ona za kolor. Najbardziej neutralne to te 4300K i 5000K wyższa ciepłota to bardziej niebieski kolor i gorsza widoczność podczas deszczu (ale bardziej tuningowy wygląd :-) )

matzerath
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: STi 2004
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Rozkładanie przednich świateł - Impreza 2004

Post 5 gru 2009, o 13:01

No właśnie wyjąłem lampę z pieca i rozkleiłem. Ta metoda działa. Klosz jest cały beżowo-syfiaty z dziwnym nalotem od środka. Podobno to typowe dla wszystkich lamp plastikowych. Teraz pasta polerska i do roboty. Co do świecenia dotychczasowych żarników to było tak jak mówisz - świeciły naokoło i metr przed maską. Wygląda na to, że ktoś już przy tych lampach kombiniren- przy okazji większość zatrzasków połamał... W każdym razie mam wątpliwości, czy te żarniki, które są zamontowane są oryginalne. Orientuje się ktoś może jakie powinny być seryjnie? D2S, D2R - na czym polega różnica? S - spotr, R - Rally?? :-)

No chyba, że są jakieś jeszcze lepsze :mrgreen:

strongi kusisz :giggle:

AMI
5 gwiazdek
Lokalizacja: Dublin
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Rozkładanie przednich świateł - Impreza 2004

Post 5 gru 2009, o 13:07

Zakup nowych, niezniszczonych reflektorow jak rozumiem to takze rozwiazanie dla frajerow, a nie git-kolesi, co to "niepotrzebnie" kasy nie wydaja?
Jacek "AMI" Rudowski

matzerath
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: STi 2004
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Rozkładanie przednich świateł - Impreza 2004

Post 5 gru 2009, o 13:23

kasę wydać zawsze można. Warto najpierw samemu spróbować. A co? To też ci się nie podoba?

matzerath
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: STi 2004
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Rozkładanie przednich świateł - Impreza 2004

Post 5 gru 2009, o 13:27

Ami mam pytanie... Za podcieranie tyłka też komuś płacisz?? :mrgreen:

AMI
5 gwiazdek
Lokalizacja: Dublin
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Rozkładanie przednich świateł - Impreza 2004

Post 5 gru 2009, o 13:32

Ciesze sie, ze Tobie podcieraja za darmo... ale obys sie nie przekonal o tym, ze to, co robisz to dziadowanie i druciarstwo, jak ktos oslepiony reflektorami po takiej domowej robocie da ci po twarzy.
Jacek "AMI" Rudowski

matzerath
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: STi 2004
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Rozkładanie przednich świateł - Impreza 2004

Post 5 gru 2009, o 13:39

GÓW.O wiesz kolego. Ocena czy to dziadowanie i druciarstwo to sprawa pomiędzy mną a panem robiącym przegląd. Jak nie masz odpowiedzi na moje pytanie to zajmij się czymś innym. Zaczyna mnie to wkurzać. Czy to jest forum Subaru - dział techniczny, czy może forum menopauza, frustracja - porady praktyczne?

AMI
5 gwiazdek
Lokalizacja: Dublin
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Rozkładanie przednich świateł - Impreza 2004

Post 5 gru 2009, o 13:41

Wyluzuj sie, bo Ci zylka peknie.

Jesli porady dla Ciebie to tylko poklepywanie Cie po plecach ze slowami "super, dobrze robisz" - to poznales zla definicje tego slowa.
Jacek "AMI" Rudowski

matzerath
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: STi 2004
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Rozkładanie przednich świateł - Impreza 2004

Post 5 gru 2009, o 13:48

AMI pisze:Zakup nowych, niezniszczonych reflektorow jak rozumiem to takze rozwiazanie dla frajerow, a nie git-kolesi, co to "niepotrzebnie" kasy nie wydaja?
Czy to według ciebie jest porada kolego?!?!Na moje to uszczypliwość. Nie pasuje ci, że staram się zrobić coś sam w samochodzie a nie po prostu wydawać pieniądze? OK. Nie odpowiadaj na moje wątki. Proste?

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 74 razy
Polubione posty: 425 razy

Re: Rozkładanie przednich świateł - Impreza 2004

Post 5 gru 2009, o 14:31

matzerath pisze:Dobra wobec mnogości odpowiedzi może łatwiejsze pytanie :mrgreen:
No wiesz, wypiekanie świateł w piekarniku jest dość świeżym podejściem do tematu, więc chyba nie powinienieś się dziwić, że ludność raczej z zapartym tchem śledzi doświadczenie i wyczekuje wyników, niż się udziela w wątku ;-)

matzerath
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: STi 2004
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Rozkładanie przednich świateł - Impreza 2004

Post 5 gru 2009, o 15:12

No wiem - moja dziewczyna też była zdziwiona. Tutaj to http://www.rexnet.com.au/forum/index.ph ... opic=64061 znalazłem i działa bezproblemowo, trochę się tylko poparzyłem. Jakby ktoś robił - to w rękawiczkach. Właśnie poleruję klosz. No i zastanawiam się co z tym żarnikiem xenonowym...

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Rozkładanie przednich świateł - Impreza 2004

Post 5 gru 2009, o 17:19

matzerath pisze: Czy to jest forum Subaru - dział techniczny, czy może forum menopauza, frustracja - porady praktyczne?

Słyszałem, że na forum SIP jest lepszy dział techniczny. Może spróbuj tam

owoc666
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: było STi '05
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Rozkładanie przednich świateł - Impreza 2004

Post 5 gru 2009, o 19:22

Obrazek Obrazek

411KM @ 575Nm

ky
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Boat City
Auto: die Pflaume
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Rozkładanie przednich świateł - Impreza 2004

Post 5 gru 2009, o 19:30

matzerath pisze: Ocena czy to dziadowanie i druciarstwo to sprawa pomiędzy mną a panem robiącym przegląd.
To by było prawdziwe zdanie, gdyby nie to, że w polskim wykonaniu budzi we mnie uśmiech politowania. Przez ostatnie pięć lat tylko raz diagnosta pobieżnie sprawdził światła...

r.
Wieśniak w trójce. Dla przyjaciół Rufjan.

matzerath
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: STi 2004
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Rozkładanie przednich świateł - Impreza 2004

Post 5 gru 2009, o 19:55

aMI, kY, fIDO - naprawdę nie chcę mi się prowadzić bezsensownych dyskusji mimo waszych starań. Albo pomóżcie albo dajcie sobie siana.

Owoc666 no właśnie wedle tej instrukcji postępowałem - sprawdziłem działa. Udało mi się usunąć osad. Nie był to nawet osad a chyba stopiony plastik. Wnioskuję, że żarnik miał za wysoką temp. Powierzchnię zeszlifowałem i spolerowałem klnąc na czym świat stoi. W sumie mógłbym to już składać ale powierzchnia jeszcze nie jest do końca zadowalająca.

Ma ktoś jakieś doświadczenia z polerowaniem plastiku? Zeszlifowałem b.drobnym papierem ściernym na mokro, potem polerowałem zieloną pastą taką w "kamieniu", nie pamiętam jak się nazywa. Jak już mam to wymontowane to najchętniej doprowadziłbym do stanu "igła". Jakieś patenty?

ky
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Boat City
Auto: die Pflaume
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Rozkładanie przednich świateł - Impreza 2004

Post 5 gru 2009, o 20:24

Generalnie to mam to w pompie, czy sobie coś popsujesz, czy nie. Sam już udowodniłeś, że wiesz lepiej. Natomiast majstrowanie przy światłach jest o tyle wkurzające, że efekty tego majstrowania najbardziej odczuwają z przeciwka. I pół biedy, gdy, wk* jak nietoperz, TIRman Cię zatrzyma i oćwiczy śrubokrętem specjalnym -- będzie to typowe ,,you've got, what you paid for''. Gorzej, gdy ktoś z przeciwka, kogo oślepisz, skasuje jakiegoś nocnego jastrzębia na swoim pasie czy poboczu.

Więc raz mógłbyś sobie darować dziadowanie i wymienić zniszczone odbłyśniki, zwłaszcza że, jak sam piszesz, nie są zmatowiałe, a stopione (znaczy że ktoś wsadził tam zbyt mocne żarówki/palniki), bo rezaniem tego ręcznie właściwej geometrii lustra nie uzyskasz.

r.

PS. Co więcej, jak rozumiem, masz palniki wstawione w zwykłe odbłyśniki (jakoś nie kojarzę, żeby MY04 miała projektory)?! Miałem coś takiego w obecnym aucie, gdy je kupiłem. Po niecałym tygodniu wywaliłem w pizdu. Nie oświetlało toto dobrze drogi (może prócz tego, że trupiobiało, która to barwa nijak mi nie leży), za to przeciętnie co drugi TIR pokazywał mi moc swojej baterii halogenów. To chyba o czymś świadczy. Jak ktoś chce, to mogę mu takie gówno, montowane w miejsce żarówek HR3, sprzedać. Do pokazywania na zlotach i tuningowiskach.
Wieśniak w trójce. Dla przyjaciół Rufjan.

matzerath
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: STi 2004
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Rozkładanie przednich świateł - Impreza 2004

Post 5 gru 2009, o 21:11

ky pisze: Sam już udowodniłeś, że wiesz lepiej

Już? No to nieźle. Jakbyś poskładał literki z tego co napisałem zamiast krytykować za wszelką cenę to może zauważyłbyś, że nie było słowa o odbłyśnikach. Te są cacy. Zmatowiony był klosz tak jak to się dzieje w astrach, mercedesach, toyotach i innych z plastikowym badziewiem. Może zauważyłbyś też, że staram się usunąć nalot żeby dobrze świecić a nie po to żeby sobie popyskować na forum z kolesiami. Założenie z klucza, że wszystko co robi się samemu jest złe, błędne, wybuchnie i zabije jest dla mnie obce, ograniczone i mojego zdania nie zmienię bo nie muszę. Może tobie się nic nie udaje ale mi owszem więc czemu nie mam spróbować. Wnioskując z drugiej połowy twojej wypowiedzi (było to pierwsze sensowne pół wypowiedzi kierowane do mnie od ciebie) faktycznie wydaje mi się, że to może być jakiś gówniany zestaw tuningowy, który ktoś sobie założył.W związku z tym zadałem wcześniej pytanie ogólne :"jak to z tymi ksenonami jest" licząc, że ktoś mnie na trop naprowadzi.

Ponawiam zatem: jaki żarnik założyć??
i poszerzam: po czym poznać czy odbłyśniki są fabrycznie zaprojektowane do zwykłych żarówek czy ksenonów??

ky
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Boat City
Auto: die Pflaume
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Rozkładanie przednich świateł - Impreza 2004

Post 5 gru 2009, o 21:28

1. Kloszy tym bardziej się nie szlifuje! (tak samo jak przednich szyb, z tego samego powodu -- powstają soczewki). No chyba że umiesz idealnie zachować grubość klosza na całej powierzchni tak, aby nie zmienić jego geometrii. W co bardzo wątpię.

2. Po oznaczeniach. HC, HCR, HR-- zwykłe żarówki; DC, DC/R, DCR, DR -- palniki ksenonowe.

r.
Wieśniak w trójce. Dla przyjaciół Rufjan.

matzerath
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: STi 2004
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Rozkładanie przednich świateł - Impreza 2004

Post 5 gru 2009, o 21:40

:-d oo dziękuję

matzerath
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: STi 2004
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Rozkładanie przednich świateł - Impreza 2004

Post 5 gru 2009, o 21:56

Ky już naprawde nie chce nadużywać twojej życzliwości ale wyjaw mi gdzie szukać tych oznaczeń? Na kloszu mam: DOT VOL H1 HB3 Coś Ci to mówi?

ky
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Boat City
Auto: die Pflaume
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Rozkładanie przednich świateł - Impreza 2004

Post 5 gru 2009, o 22:01

No masz na kloszu: H1 i HB3 czyli konkretne typy żarówek. Do tego gdzieś pewnie będą HC i HR lub HC/R. Czyli, jak w mordę, pod zwykłe żarówki.

Jeszcze dwa sznurki:

http://swiatla.arbiter.pl/galeria/ksenon.halogen
http://swiatla.arbiter.pl/galeria/uwaga.na.h7r.xenon

r.
Wieśniak w trójce. Dla przyjaciół Rufjan.

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Rozkładanie przednich świateł - Impreza 2004

Post 5 gru 2009, o 22:07

DOT to amerykańska specyfikacja żarówek i lamp http://www.endosquid.com/audi/audinfo_lightFAQ.htm

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 74 razy
Polubione posty: 425 razy

Re: Rozkładanie przednich świateł - Impreza 2004

Post 5 gru 2009, o 22:09

ky, tak z drugiej strony, to widziałem włożone w lampy z STi MY03-05 ksenony, które nie raziły i działały (działają?) całkiem OK.

ODPOWIEDZ