Subaru Forester

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Subaru Forester

Post 16 maja 2010, o 20:48

j33mbo pisze: coś ci się pomyliło, albo nie kupowałeś w Polsce
Nie kupował w zsipie...


Dolce far niente ;-)

pablito
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Olsztyn
Auto: Subaru Forester xt 2.0
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Forester

Post 16 maja 2010, o 23:34

j33mbo pisze:-za zajechanie auta w niecałe 2 lata waliłbym kule w tył głowy, albo chociaż siarczystego kopa w dupę
-tłumika ci nie wymienią, pomalują, chyba że korozja już jest tak zaawansowana, że nie będzie to miało sensu, chociaż wtedy pewnie powiedzą, że trzeba było zgłaszać na początku korozji,
-środek sobie za 200-300 zł porządnie wyczyścisz, jak nie jarała w środku, to nie powinno być śladu
-gdzie były serwisy? jak we Wrocławiu, to ślepo bym w nie nie wierzył
-skrzynia biegów w tym aucie jest idiot-proof, więc z tej strony zajechać się go raczej nie dało


trochę drogo te 83k
Zgadzam sie z j33mbo w 100%,auto do gruntownego sprawdzenia a i siana mogliby troche odpuscic. :cofee:
Gdzie diabeł nie może tam Subaru pośle:)

tadeklodz
2 gwiazdki
Auto: forester my09
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Forester

Post 16 maja 2010, o 23:37

j33mbo
Wilno.

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Subaru Forester

Post 16 maja 2010, o 23:38

j33mbo pisze: -za zajechanie auta w niecałe 2 lata waliłbym kule w tył głowy, albo chociaż siarczystego kopa w dupę


Każdego auta czy tego konkretnego?

j33mbo
5 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Forester

Post 17 maja 2010, o 06:32

Azrael pisze: Każdego auta czy tego konkretnego?

każdego :evil:

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Re: Subaru Forester

Post 17 maja 2010, o 11:08

No wiesz, jak auto do jazdy na co dzień i tak też jeżdżone, to faktycznie trzeba by się mocno starać.
Ale jak auto używane bywa do zabawy, to powiedziałbym że 2 lata to dość długo okres do zajechania.

pamejudd
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Tue
Auto: Longinus
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 30 cze 2010, o 16:28

mio1: Moje auto mialo w chwili kupienia niecale 10 lat. Tlumik koncowy blyszczal, choc nie byl wymieniany.

pablodomo
0 gwiazdek
Auto: przyszłość
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Forester

Post 5 lip 2010, o 11:29

Witam wszystkich forumowiczów. Jestem nowy i przed zakupem wiec popytam.
Chciałbym Forestera 1. Czy jest gdzieś na forum swego rodzaju "symulacja zakupu"
Chodzi mi o przybliżenie jakie koszty będą mnie czekać po zakupie autka związane z powszechnie znanymi koniecznymi wymianami.
Ciekawi mnie też jaka cena jest odpowiednią za auto z okolic 2000r silnik 2.0 X Chodzi mi o taką średnią co by się wystrzedz przepłaty lub wybitnej "okazji"
Szukałem trochę po forum ale nie natrafiłem na to czego oczekuję. Będę wdzięczny za przekierowanie do odpowiedniego tematu lub jeszcze bardziej jeśli znajdzie się ktoś kto podzieli się info z własnego doświadczenia.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Re: Subaru Forester

Post 6 lip 2010, o 08:02

Koszty po zakupie zależą w jakim stanie kupisz auto. Trudno tu cokolwiek strzelać. Bo na przykład, jak masz pewność, że rozrząd był robiony, to masz go z głowy, jak nie wiesz na 100% to lepiej wymienić (bo koszty olania tego mogą byś spore...). I tak dalej.
Wiadomo, że przy aucie w takim wieku coś trzeba zrobić, ale nikt nie poda "średniej" ceny takich robót. W zależności od zakresu, będę się one swoimi wielokrotnościami.

ewcia
0 gwiazdek
Auto: Forester
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Forester

Post 14 lip 2010, o 23:01

pablodomo pisze:Witam wszystkich forumowiczów. Jestem nowy i przed zakupem wiec popytam.
Chciałbym Forestera 1. Czy jest gdzieś na forum swego rodzaju "symulacja zakupu"
Chodzi mi o przybliżenie jakie koszty będą mnie czekać po zakupie autka związane z powszechnie znanymi koniecznymi wymianami.
Ciekawi mnie też jaka cena jest odpowiednią za auto z okolic 2000r silnik 2.0 X Chodzi mi o taką średnią co by się wystrzedz przepłaty lub wybitnej "okazji"
Szukałem trochę po forum ale nie natrafiłem na to czego oczekuję. Będę wdzięczny za przekierowanie do odpowiedniego tematu lub jeszcze bardziej jeśli znajdzie się ktoś kto podzieli się info z własnego doświadczenia.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Pół roku temu kupiłam forcia z 2002 i własnie robiłam mu "wszystko", rozrząd, płyny i drobiazgi.Mój mechanik wziął 1200 ale jest tani i znajomy.Innny wziął by co najmniej 1500. Ale moje auto podobno nie jest "zajeżdzone" i nie wymagało dodatkowych napraw.

ewcia
0 gwiazdek
Auto: Forester
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Forester

Post 14 lip 2010, o 23:06

acha a w serwisie subaru od razu mi powiedzieli 3000tyś tak jak za przegląd po 100 tys.

Sławek
3 gwiazdki
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Forester 2.0XT,Justy G3,Outback H6
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 0

Re: Subaru Forester

Post 14 lip 2010, o 23:19

ewcia pisze:acha a w serwisie subaru od razu mi powiedzieli 3000tyś tak jak za przegląd po 100 tys.
Sorki ale nie chce mi się wieżyć aby zrobili to samo co ASO o 1800 PLN taniej. Zapytaj czy wymienili kompletny rozrząd bo co poniektórzy wymieniają tylko pasek a nie jest to dobra praktyka. Chciałbym się oczywiście mylić.

j33mbo
5 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Forester

Post 15 lip 2010, o 12:11

Sławek pisze: Sorki ale nie chce mi się wieżyć aby zrobili to samo co ASO o 1800 PLN taniej

przy przeglądzie nr 1 w naszym forku jedno ASO (JM Auto Wrocław) chciało 1300zł, a drugie ASO (MTS Dzierżoniów) wzięło ~700zł.

tadeklodz
2 gwiazdki
Auto: forester my09
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Forester

Post 15 lip 2010, o 12:43

a ja w ATZ w Łodzi zapłaciłem chyba 689 zł i diabli mnie brali jak zobaczyłem że olej SLX liczyli po 60 zł za litr

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Subaru Forester

Post 15 lip 2010, o 12:52

ewcia pisze: Pół roku temu kupiłam forcia z 2002 i własnie robiłam mu "wszystko", rozrząd, płyny i drobiazgi.Mój mechanik wziął 1200 ale jest tani i znajomy.Innny wziął by co najmniej 1500. Ale moje auto podobno nie jest "zajeżdzone" i nie wymagało dodatkowych napraw.

"wszystko" to może być BARDZO rózny zakres. Właśnie robimy taki większy przegląd w nastoletnim OBK, które jeździło i tylko niby amory miało do wymainy, a okazało się że do roboty są hamulce, silnik, przekładnia kierownicza. I każda z tych rzeczy moze spokojnie 1800+ kosztować.

pamejudd
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Tue
Auto: Longinus
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 15 lip 2010, o 23:22

poblodomo: a bardzo zalezy Ci na turbo?

żółwik
0 gwiazdek
Auto: ... myślę o Forku
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Forester

Post 28 sie 2010, o 20:53

witam i kłaniam sie nisko Forkom ,jestem świeżo po próbnej jeżdzie "nówka"2,0 D i jeszcze mam ciśnienie podwyższone co za autko ciekaw jestem czy ktoś z Was miał przyjemność porównać możliwości Forka bezpośrednio z innymi autami typu Suw np. rawka, yeti , vitara,
zrobiłem małą traske po terenie i jestem pod wielkim wrażeniem mozliwości auta wjazd pod górę na którą z trudem można wejść w dodatku dzięń wcześniej padało a mało tego na szosowych kapciach a żeby było ciekawiej to zapomnieliśmy wyłączyć elektroniki napędu i co ... skubany wlazł
zjazd odbywał sie po trawie obok "drogi "wjazdowej" a raczej był to ślizg bo auto przy wciśniętym sprzęgle i hamulcu do oporu w pewnym momencie poleciało na ABSie w dół bez mozliwości kontroli wynik % nachylenia stoku oj .... fajnie było , a to opisana górka
http://img69.imageshack.us/gal.php?g=dsc05954i.jpg
poprawiony link przepraszam

zamienię VW Tourana 1,9 DSG 2004 na Forka wartość zamiany ok.35 t/zł
Ostatnio zmieniony 29 sie 2010, o 12:31 przez żółwik, łącznie zmieniany 1 raz.

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Subaru Forester

Post 28 sie 2010, o 21:29

link nie bangla...

Uwierz, że są auta, ktore dają bardziej radę.
Również na oponach pierwszego montażu...
Dolce far niente ;-)

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Subaru Forester

Post 29 sie 2010, o 21:04

FUX pisze: Również na oponach pierwszego montarzu...

Walnę se do rymu setkę dla kurarzu :razz:

Kruszyn
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Czeczenia
Auto: KARAWAN
Polubił: 111 razy
Polubione posty: 95 razy

Re: Subaru Forester

Post 29 sie 2010, o 21:13

Konto usunięte, dyżur się skończył :?:
Mądremu wystarczy napomknąć, a głupiego nawet biciem się nie nauczy...

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Re: Subaru Forester

Post 30 sie 2010, o 11:02

żółwik pisze:auto przy wciśniętym sprzęgle i hamulcu do oporu
chłopie, ty lepiej sam nie wjeżdżaj w żaden teren. przynajmniej na razie. bo kupisz zajefajny samochód i mu zaraz krzywdę zrobisz.
:wall: :wall: :wall:
żółwik pisze:porównać możliwości Forka bezpośrednio z innymi autami typu Suw
w 2007 sprawdzaliśmy RAV4 i Grand Vitarę i Outlandera i Forestera (poprzedni model). jeśli do błota/na trawę, to Forester, Grand Vitara i (nie sprawdzaliśmy osobiście) X Trial. Forestera wybraliśmy, bo w porównaniu z Grand Vitarą był cichy i się fenomenalnie prowadził. RAV 4 to porażka pod każdym względem. Outlander bardzo fajny na asfalt.

a jeśli auto naprawdę w teren, to żadne z powyższych.

żółwik
0 gwiazdek
Auto: ... myślę o Forku
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Forester

Post 31 sie 2010, o 15:07

wiem że zjazd z góry na sprzęgle w podłodze to samobójstwo ale chciałem zobaczyć jak wielki jest kąt "górki" i zobaczyłem
co do porównań aut to też tak bym wybrał
może macie jakieś rozeznanie zachowania się Forka z silnikiem ON / PB bo w ON moment jest wyższy z dołu i powinien sie lepiej sprawować w terenie mniejsze prawdopodobieństwo uślizgu kół od startu /niższe obroty silnika/ .
w testowanym 2.o D spożycie średnie oczywiście bez terenu oscylowało ok 6 l ON myślę że teren to max 10 l zaś PB to ....
oj czekam na odzew zamiany ale chyba brak chętnych cóż się nie dziwię
znalazłem taki egzemplarz
http://allegro.pl/subaru-forester-2-0-s ... 91242.html

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Re: Subaru Forester

Post 31 sie 2010, o 16:31

żółwik, żóóóółłłłwik :!:
już po jeździe. już wysiadłeś. spokojnie. powoli...
:giggle:

się chyba Ci się za szybko pisze albo coś myli, ale po kolei.
nie będę cytował, ale najpierw piszesz "wartość zamiany ok. 35kPLN" a potem "czy ma ktoś porównanie diesla z otto" i podajesz spalane dla otto. otóż:
1. jeśli chcesz kupić Leśnika w cenie ok .35 PLN, jedyne co powinieneś porównywać, to otto + turbo vs. otto. Forester diesel pojawił się niedawno i tylko w nowej budzie. na pewno nie za 35kPLN.
2. wolnossące forestery (nie wiem, czy wszystkie modele) mają reduktor, który zdecydowanie wpływa na charakterystykę momentu. nie silnika, tylko tego na kołach.
3. jeśli chcesz jednak porównać Twojego wybrańca z dieslem, to musisz sprawdzić rocznik (model) wybrańca, bo silniki w Foresterach bywały różne.

w każdym jednak razie, o czym nie raz pisano na forumie (szukajka, szukajka !), spalanie wolnossącego otto, to mniej/więcej 12 w mieście.


spalanie w "terenie" może być dowolne. zwłaszcza jak osiągniesz szczyt możliwości terenowych pojazdu, którym się poruszasz :giggle:

żółwik
0 gwiazdek
Auto: ... myślę o Forku
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Forester

Post 31 sie 2010, o 20:31

[quote="damaz"]żółwik, żóóóółłłłwik :!:
już po jeździe. już wysiadłeś. spokojnie. powoli...
:giggle:

tak wiem , trochę chaotycznie pisałem .
wybraniec oczywiście nie może być w ON bo to sa duże ZŁ a ja mam do dyspozycji wartość Vw lub Wymianę i dlatego tylko forek Pb 2,0
add 2, przyznaję zapomniałem o reduktorze i blokadzie w turbo tylnego mostu a przecież te mechanizmy wpływają na mobilność nie zaś bezpośrednio silnik /moment Nm /
dzięki za "spowolnienie"

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Re: Subaru Forester

Post 31 sie 2010, o 21:19

żółwik pisze:i blokadzie w turbo tylnego mostu
Tak po ścisłości, to tam nie ma blokady dyfra, tylko jest dyfer ze szperą, inaczej dyfer o zwiększonym tarciu wewnętrznym. Nie za mocną szerą, ale zawsze poprawiającą trakcję.

ODPOWIEDZ