Gospodarni mają więcej

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
ODPOWIEDZ
barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Gospodarni mają więcej

Post 15 cze 2011, o 12:23

Na fabryce w Żyrardowie jest taki napis ;-)

Obrazek

I jakoś tak mi się skojarzył. Kupiłam w zeszłym miesiącu pendrivy i smycze reklamowe dla uczestników szkoleń w mojej firmie. I oto przychodzi mail od księgowej:
Od kwietnia nastąpiła zmiana przepisów dotyczących przekazania towarów reklamowych kontrahentom. Ma to związek z kupionymi przez Panią pendrivami z logo firmy oraz smyczami reklamowymi. Zgodnie z obecnymi przepisami przekazanie tych towarów kontrahentom jest opodatkowane VAT, jest jednak wyjątek dotyczący prezentów o tzw. małej wartości nie przekraczającej 100 zł przekazanych w ciągu roku 1 osobie. Aby uniknąć opodatkowania przekazanych towarów, należy prowadzić ewidencję osób obdarowanych. Przesyłam artykuł ze wszystkimi przepisami na ten temat. Proszę szczególnie zwrócić uwagę na punkt 3,4,5 dotyczący bieżących zmian.
Jeżeli wydanie tych towarów było już w maju, proszę o przygotowanie takiej ewidencji.
Czyli teraz jak dam komuś długopis firmowy, albo smycz, to każda taka osoba ma mi podać wszystkie swoje dane do ewidencji, żebym spisała komu coś dałam.
I to wszystko przy równoczesnym promowaniu się rządu za pomocą "ustawy deregulacyjnej" która ma ułatwić życie przedsiębiorcom. :x
Ciekawe też czy mam tą bazę osób zgłosić do GIODO? :wall:

Pytam więc po raz nie wiem K#@%WA który: NA KOGO JA MAM GŁOSOWAĆ??????
Bo aktualnie mam wrażenie, że ktoś sobie po prostu robi ze mnie jaja w tym kraju. A PO, rozumiecie, się reklamowało jako "liberałowie". No wolny rynek mamy jak chrystepanie!

PS Oczywiście tym samym odpisuję księgowej że ma wycofać te faktury, bo nie mam czasu na robienie ewidencji. JA P%$@#LĘ co za kraj.



Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Gospodarni mają więcej

Post 15 cze 2011, o 12:26

barbie, poproś o interpretację w US. Zdaje się interpretacje już wydają w promocyjnej cenie 1k pln (było chyba 50pln ale przedsiębiorcy za dużo tyłek truli) :mrgreen:

Lyberały :mrgreen:

Piter 35
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jelenia Góra
Polubił: 169 razy
Polubione posty: 103 razy

Re: Gospodarni mają więcej

Post 15 cze 2011, o 14:01

barbie, teraz wszystko będzie się odbywało na lewiźnie , ludzie nie będą brali f-vat , będą wqurwieni, iż nie będą mogli tego odpisywać od podatków . A szara strefa będzie rosnąć w siłę . No cóż :arrow: TERAZ POPOLSKA :x

marcyś
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: czarna legaśka, kaszląca
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Gospodarni mają więcej

Post 15 cze 2011, o 14:02

Ja to widzę tak: zwolnienie z uciążliwego procesu produkcji masy pre-makulaturowej kosztuje 23% (wybór jedynie poniżej 100PLN na gifta).
I teraz zamiast danych od obywatela, wystarczy że weźmiesz dwie dyszki na VAT...

Sprytne ludzie, panie, w tych urzędach siedzą...




:wall:

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Re: Gospodarni mają więcej

Post 15 cze 2011, o 14:19

wyobraźnia podpowiada mi: impreza targowa, otwarta dla publiczności wszelkiej. na stoisku talerz z cukierkami...
:whistle:












RATUNKU
:wall:

Piter 35
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jelenia Góra
Polubił: 169 razy
Polubione posty: 103 razy

Re: Gospodarni mają więcej

Post 15 cze 2011, o 14:25

damaz pisze: wyobraźnia podpowiada mi: impreza targowa, otwarta dla publiczności wszelkiej. na stoisku talerz z cukierkami...
I każdy wyskakuje z dowodziku :mrgreen:

Przykład z życia :
Znajomy zakupił sobie w 2009 Q5 w wersji ciężarowej z kratką 4 osobowa. Sporo jeździ więc potrzebował do odliczenia paliwa :idea:
I co :!: Ano to ,że w tym roku zmieniły się przepisy i już nie może sobie odliczać vatu od paliwa :idea:
To ja się pytam gdzie tu jest ciągłość jakiejś polityki podatkowej , a co by było gdyby ktoś zakupił 30 aut dla swoich przedstawicieli :idea: , przecież takie odliczenia przy dużej ilości aut to są koszmarne kwoty .
Niestety ale żyjemy w chorym państwie :evil:

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Gospodarni mają więcej

Post 15 cze 2011, o 14:28

Piter 35 pisze: akupił sobie w 2009 Q5 w wersji ciężarowej z kratką 4 osobowa

mógł kupic caddy skoro potrzebował ciezarówki :-p

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Gospodarni mają więcej

Post 15 cze 2011, o 14:33

Od jakiegoś czasu "kratka" jest elementem kształtowania polityki popytu i podaży samochodów przez kolejne rządy ;-) Coś jak stopy procentowe w RPP ;-)

Piter 35
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jelenia Góra
Polubił: 169 razy
Polubione posty: 103 razy

Re: Gospodarni mają więcej

Post 15 cze 2011, o 14:35

Esi a kto bogatemu zabroni , chciał klasę " premium a nie wyborową " :idea: Ale nie można ludzi tak bezczelnie robić w Ciula - jak to kolega powiedział :idea:

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Gospodarni mają więcej

Post 15 cze 2011, o 14:37

Piter 35 pisze: kto bogatemu zabroni , chciał klasę " premium a nie wyborową

" to niech płaci" :giggle:

Piter 35
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jelenia Góra
Polubił: 169 razy
Polubione posty: 103 razy

Re: Gospodarni mają więcej

Post 15 cze 2011, o 14:43

esilon pisze: " to niech płaci"
Te cwaniaczek a Kibelek to Ty już ten złoty zamontował :idea: Patrzeć jak skarbówa wpadnie na kontrolę :mrgreen:

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Gospodarni mają więcej

Post 15 cze 2011, o 14:46

a co ma do tego kibelek, vatu i tak nie odliczę bo to na użytek własny , prywatny a nie zarobkowy :-)

Piter 35
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jelenia Góra
Polubił: 169 razy
Polubione posty: 103 razy

Re: Gospodarni mają więcej

Post 15 cze 2011, o 14:47

esilon pisze: a co ma do tego kibelek, vatu i tak nie odliczę bo to na użytek własny , prywatny a nie zarobkowy :-)
Ale gdzie ty zarobił na te 20 kg siedziska złotego , Ha :whistle:

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Gospodarni mają więcej

Post 15 cze 2011, o 14:49

Piter 35, cos Ci się pomyliło, w złoto inwestuje chyba ktoś inny,

a swoją droga ciekawe czy zamiast sztabek mozna zamówić w kiblach, w sumie trudniej ukraść

Piter 35
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jelenia Góra
Polubił: 169 razy
Polubione posty: 103 razy

Re: Gospodarni mają więcej

Post 15 cze 2011, o 14:51

esilon pisze: a swoją droga ciekawe czy zamiast sztabek mozna zamówić w kiblach, w sumie trudniej ukraść
:giggle: jest to pomysł :idea: , Esi może odkryłeś niszę rynkową :giggle:

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: Gospodarni mają więcej

Post 15 cze 2011, o 15:17

damaz pisze:wyobraźnia podpowiada mi: impreza targowa, otwarta dla publiczności wszelkiej. na stoisku talerz z cukierkami...
:whistle:
Jeszcze warto dodać, że ta ewidencja to nie jest tylko imię i nazwisko. Spisuje się pełne dane osobnika oraz NIP - tak żeby dało się jednoznacznie zidentyfikować osobę.
Całe info jest tutaj: http://www.czasopismaksiegowych.pl/10,2 ... tml#133230

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Gospodarni mają więcej

Post 15 cze 2011, o 15:30

barbie pisze: Czyli teraz jak dam komuś długopis firmowy, albo smycz, to każda taka osoba ma mi podać wszystkie swoje dane do ewidencji, żebym spisała komu coś dałam.
Kolejny idiotyzm :wall:

danikl
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: niby mazowsze, ale mentalnie podlasie
Auto: Muł, truposz i czerwone włoskie półwytrawne
Polubił: 90 razy
Polubione posty: 150 razy

Re: Gospodarni mają więcej

Post 15 cze 2011, o 15:39

So What! pisze:
barbie pisze: Czyli teraz jak dam komuś długopis firmowy, albo smycz, to każda taka osoba ma mi podać wszystkie swoje dane do ewidencji, żebym spisała komu coś dałam.
Kolejny idiotyzm :wall:
Nie do końca tak jest .
Przykład z w/w artykułu
Firma zakupiła 500 kalendarzy w cenie jednostkowej brutto 11,69 zł (9,50 zł netto plus VAT w wysokości 2,19 zł). VAT został odliczony w całości, gdyż działalność firmy jest opodatkowana. Wydając nieodpłatnie te kalendarze kontrahentom firma nie musi ujmować ich w ewidencji, o której mowa w art. 7 ust. 4 pkt 1, bowiem limit 10 zł nie został przekroczony.

Nie ma przy tym znaczenia, czy podobne kalendarze spółka posiada jako towar handlowy i czy sprzedaje je za cenę wyższą niż cena nabycia.

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: Gospodarni mają więcej

Post 15 cze 2011, o 16:22

danikl pisze:
So What! pisze:
barbie pisze: Czyli teraz jak dam komuś długopis firmowy, albo smycz, to każda taka osoba ma mi podać wszystkie swoje dane do ewidencji, żebym spisała komu coś dałam.
Kolejny idiotyzm :wall:
Nie do końca tak jest .
Przykład z w/w artykułu
Firma zakupiła 500 kalendarzy w cenie jednostkowej brutto 11,69 zł (9,50 zł netto plus VAT w wysokości 2,19 zł). VAT został odliczony w całości, gdyż działalność firmy jest opodatkowana. Wydając nieodpłatnie te kalendarze kontrahentom firma nie musi ujmować ich w ewidencji, o której mowa w art. 7 ust. 4 pkt 1, bowiem limit 10 zł nie został przekroczony.

Nie ma przy tym znaczenia, czy podobne kalendarze spółka posiada jako towar handlowy i czy sprzedaje je za cenę wyższą niż cena nabycia.
Tylko że na fakturze miałam "smycze 100szt" jako tytuł, a ilość szt 1 i cena 300-coś złotych. Zatem wg faktury cena jednostkowa to nie jest 3zł tylko 300zł za ten jeden przedmiot :roll:

vicu
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa
Auto: OBK
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Gospodarni mają więcej

Post 15 cze 2011, o 18:47

Idąc tą logiką, to w tym wypadku chyba potrzebujesz tylko jednego nazwiska, a nie 100? Bo wydałaś jeden przedmiot :whistle:
Obrazek

"Speed never killed anyone, suddenly becoming stationary, that's what gets you." - J. Clarkson

WRC fan
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: inąd
Polubił: 8 razy
Polubione posty: 10 razy

Re: Gospodarni mają więcej

Post 15 cze 2011, o 19:40


barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: Gospodarni mają więcej

Post 15 cze 2011, o 19:51

niestety. idac ta logika przedmiot ma wartosc 300zl, czyli powyzej 100, czyli nalezy go opodatkowac chocby nie wiem co. Dlatego zeby nie tracic nerwow i zycia na szukanie kruczkow kazalam wycofac fakture. Odechciewa sie prowadzic firme w tym kraju, naprawde.

Kruszyn
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Czeczenia
Auto: KARAWAN
Polubił: 111 razy
Polubione posty: 95 razy

Re: Gospodarni mają więcej

Post 15 cze 2011, o 19:53

Zostaw będą na nastepne Chlejady :mrgreen:
Mądremu wystarczy napomknąć, a głupiego nawet biciem się nie nauczy...

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: Gospodarni mają więcej

Post 15 cze 2011, o 21:19

Kruszyn pisze:Zostaw będą na nastepne Chlejady :mrgreen:
Faktury? Chyba na podpałkę ;-)

danikl
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: niby mazowsze, ale mentalnie podlasie
Auto: Muł, truposz i czerwone włoskie półwytrawne
Polubił: 90 razy
Polubione posty: 150 razy

Re: Gospodarni mają więcej

Post 15 cze 2011, o 21:22

barbie pisze:
Tylko że na fakturze miałam "smycze 100szt" jako tytuł, a ilość szt 1 i cena 300-coś złotych. Zatem wg faktury cena jednostkowa to nie jest 3zł tylko 300zł za ten jeden przedmiot :roll:
Czy to taki duży problem ,żeby zmienić na fakturze ten zapis pozycji "smycze 100szt." na "smycz" ilość sztuk 300 :? .
Ja dostaję sporo takich prezencików do rozdawania i zawsze pojedyńczo zapisywane na fakturze właśnie ze względu na te przepisy

ODPOWIEDZ