Czy słychać u WasTrójkę?

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
ODPOWIEDZ
Jacol
2 gwiazdki
Lokalizacja: Crack'ow
Auto: brak Forestera 2,0 Turbo LPG
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 0

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 4 sty 2012, o 21:32

Tak mnie ciekawość wzięła czy lubicie słuchać Trójki?
Bo ja bardzo, można powiedzieć, że chyba jestem przekręcony, bo nie potrafię słuchać żadnej innej stacji.
:-d


Czyny niezaistniałe często wywołują katastrofalny brak następstw.

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Czy słychać u WasTrójkę?

Post 4 sty 2012, o 21:34

Jacol, przybij piątkę :-)

Jacol
2 gwiazdki
Lokalizacja: Crack'ow
Auto: brak Forestera 2,0 Turbo LPG
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 0

Re: Czy słychać u WasTrójkę?

Post 4 sty 2012, o 21:40

Przybijam nie piątkę tylko... 3kę cha, cha.
Czyny niezaistniałe często wywołują katastrofalny brak następstw.

Arno
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Spa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Czy słychać u WasTrójkę?

Post 4 sty 2012, o 22:13

Ja tam wolę dwójkę, ale łączy te programy podstawowa rzeczy, prowadzący nie są kretynami, lub nie robią z siebie wrzeszczących debili, jak prawie we wszystkich pozostałych stacjach. Stąd, moi drodzy, to przyklejenie do 3.
Kiedyś, dawno temu, kiedy ja WiS i Gal byliśmy młodzi trójka była jedyną stacją której się dało słuchać. Poza trójką była jedynka i dwójka tylko. Jak się nie chciało słuchać rolniczego kwadransa, albo jedynie muzyki poważnej, to się słuchało 3, w której było wszystko, polskie, francuskie, demoludy, ameryka, country, klasyka i wszystko przygotowywane i prowadzone przez ludzi, którzy się na tm znali.
A dziś, włączasz Eskę Rok i się dwóch panów rano niby wydurnia. Włączasz 94 - to samo, w pozostałych stacjach osierocone umysłowo osoby starają się na siłę przebić do słuchaczy. Głownie głupotą. Jakieś słowa im z ust wychodzą, nie bardzo wiedzą jakie, ale za to słuchacze ich rozumieją, bo tłumaczyć osoby mówiące rzeczy niezrozumiałe dawno się nauczyli.
Zrównano do najniższego mianownika wspólnego, dodano do tego play listy także układanego pod taki sam mianownik i się nie da niczego słuchać.
Za naszych czasów to jeszcze i rozrwyka nie musiała być powtórką z rozrywki, bo puszczali oryginały tuż po nagraniu.
Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Czy słychać u WasTrójkę?

Post 4 sty 2012, o 22:17

Arno pisze: prowadzący nie są kretynami, lub nie robią z siebie wrzeszczących debili, jak prawie we wszystkich pozostałych stacjach

no pana Kuby niestety nie trawię, no może nie tyle jego osoby co sposobu prowadzenia rozmów , poza tym fajnie ;-)

burat
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Bielawa
Auto: Łosiarrii , Baśka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Czy słychać u WasTrójkę?

Post 4 sty 2012, o 22:22

Arno, :thumb: :thumb: :thumb:
ja trójka albo PR Wrocław bardzo podobny klimat i do tego moja ulubiona audycja "65 lat rocka" którą tu wszystkim polecam na prawdę genialnie się tego słucha tu macie próbkę :arrow: http://www.prw.pl/ArticlesCategories/in ... -lat-rocka
Mikołaj Rej cyt. " A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swoje Rajdówki mają" :mrgreen:

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Re: Czy słychać u WasTrójkę?

Post 4 sty 2012, o 22:54

Prawda, Trójki da się słuchać. Może za wyjątkiem takiej jednej młodej, której nawet nazwiska nie znam, tak szybko przełączam.
I tak najlepsza była Rozgłośnia Harcerska, w Dwójce IODP, z czytaną Lolitą czy Kompleksem Portnoya. Które radio by teraz coś takiego zrobiło ?
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

Jacol
2 gwiazdki
Lokalizacja: Crack'ow
Auto: brak Forestera 2,0 Turbo LPG
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 0

Re: Czy słychać u WasTrójkę?

Post 4 sty 2012, o 23:01

ehhh.... a Teatrzyk Zielone Oko ktoś pamięta?
tu jest: http://sluchowisko.com/sluchowiska/tzo
Co prawda jak się miało 12-13 lat i słuchało po ciemku z radia z podświetlaną skalą z ciarkami na plecach to był klimat.
Ale się zrobiło nostalgicznie...
Czyny niezaistniałe często wywołują katastrofalny brak następstw.

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Czy słychać u WasTrójkę?

Post 4 sty 2012, o 23:31

Arno pisze: osierocone umysłowo osoby starają się na siłę przebić do słuchaczy. Głownie głupotą. Jakieś słowa im z ust wychodzą, nie bardzo wiedzą jakie, ale za to słuchacze ich rozumieją, bo tłumaczyć osoby mówiące rzeczy niezrozumiałe dawno się nauczyli.
To niestety dotyczy w zasadzie wszystkich mediów, a zwłaszcza programów informacyjnych (niektóre gazety jeszcze się jakoś trzymają). Najsmutniejsze jest dla mnie przy tym to, że za granicą (np. GB, DE) są stacje komercyjne i niekomercyjne, które potrafią trzymać poziom programów informacyjnych.

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Czy słychać u WasTrójkę?

Post 4 sty 2012, o 23:50

Jacol pisze:Tak mnie ciekawość wzięła czy lubicie słuchać Trójki?
Bo ja bardzo, można powiedzieć, że chyba jestem przekręcony, bo nie potrafię słuchać żadnej innej stacji.
:-d
Najczęściej Trójka. Ale też czasem Dwójki lub Jedynki, jeśli trafię na interesującą mnie audycję.
Najczęściej w samochodzie, bo spędzam w nim sporo czasu.

Jeśli chodzi o Trójkę, to przez kilka lat zastanawiałem się jak załatwiła sobie pracę tam pani redaktor Szydłowska.
Miałem nawet kilka własnych koncepcji, ale żadnej z nich nie udalo mi się zweryfikować.
Teraz już dałem sobie spokój z tą zagadką.
Po prostu, gdy akurat pani redaktor prowadzi swój "program alternatywny", szukam alternatywy na innych stacjach.
:mrgreen:

Bergen
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: Wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Czy słychać u WasTrójkę?

Post 5 sty 2012, o 00:53

Michał Owczarek, Piotr Baron, Piotr Stelmach, Piotr Metz. W tej kolejności, w dowolnej ilości. Nie trawię antenowych "księżniczek" - Niedźwiedzkiego i Kydryńskiego, unikam cholerstwa jak ognia, tak samo wspomnianej Szydłowskiej, Obszańskiej i Kaczkowskiej. Kuba jeszcze ujdzie...
W niedzielę nawet "Trójki" nie włączam.

Oprócz ww. stacji jeszcze "Jedynka", ze wszystkim co przygotuje pani Dorota Truszczak, Radio Gdańsk, moje.polskieradio.pl oraz multum stacji stacji zagranicznych na falach średnich i krótkich np. Funkhaus Europa czy np. AFN jak propagacja pozwala.

A często jest tak, że słucham audycji radiowych z taśmy...

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Czy słychać u WasTrójkę?

Post 5 sty 2012, o 00:55

Piątkowe poranne zapraszamy do trójki z Wojciechem Mannem rządzi ;-)

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Re: Czy słychać u WasTrójkę?

Post 5 sty 2012, o 01:09

Na szczęście jest internet, a tam mnóóóóstwo stacji. O! i Czubówna, z jej francuszczyzną, brrrr.
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

Bergen
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: Wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Czy słychać u WasTrójkę?

Post 5 sty 2012, o 01:12

leon pisze: Czubówna, z jej francuszczyzną, brrrr.

Dlatego u mnie leci Wilczur z kasety :mrgreen:

barton
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Czy słychać u WasTrójkę?

Post 5 sty 2012, o 01:14

Konto usunięte pisze:Piątkowe poranne zapraszamy do trójki z Wojciechem Mannem rządzi ;-)
mnie jego maniera mówienia bardzo odrzuca i wyłączam radio gdy go słyszę.

Od małego słuchałem Trójki (bo rodzice radio tak mieli ustawione), lubiłem zwłaszcza wieczorne audycje, które miały swój klimat.... Potem były przelotne romanse z różnymi rozgłośniami komercyjnymi, choć na dłużej zatrzymałem się przy Radiostacji (załapałem się na końcówkę tej pierwszej alternatywnej, przestałem słuchać gdy zmieniła się w Planetę), Radio Jazz, Radio Złoteprzeboje, Chillizet... Potem znowu trochę Trójki (obecnie to już regularnie tylko jednej audycji) i przez ostatnie 2 lata bardzo dużo Radiofonii (rozgłośnia akademicka z Krakowa), choć ostatnio (od kilu miesięcy) słucham głównie swojej płytoteki.
Ostatnio zmieniony 5 sty 2012, o 15:54 przez barton, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nim cokolwiek napiszesz, pomyśl o swojej matce. Czy byłaby dumna?"

WRC fan
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: inąd
Polubił: 8 razy
Polubione posty: 10 razy

Re: Czy słychać u WasTrójkę?

Post 5 sty 2012, o 03:14

Radia słucham ostatnio właściwie tylko w samochodzie i u mnie jest to głównie miks Radio Kraków (uwielbiam zwłaszcza "Pociąg do muzyki" w wykonaniu Kukuczki, Chronowskiego lub Skarżyńskiego), Trójki i Antyradia. Nie jestem w stanie słuchać jednej rozgłośni cały czas.
Moja mama słuchała RMFu od początku powstania (jeszcze za czasów FUN Radio), więc chcąc-niechcąc na tym radiu się wychowałem (stare czasy JW23, Metzoforte, czytanie "Mrocznego widma") natomiast współczesnej wersji RMF, po zmianie właściciela nie jestem w stanie strawić.

A w domu :arrow: http://www.radioparadise.com/

piotruś
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wielkopolska
Auto: Giulietta Veloce / Hyundai I30N Performance / Ioniq 6 / był Forester 2,5XT
Polubił: 317 razy
Polubione posty: 202 razy

Re: Czy słychać u WasTrójkę?

Post 5 sty 2012, o 09:02

leon, chyba Ci chodzi o Anne Gacek ...

Ja też potrafię słuchać tylko trójki. Też słucham głównie w samochodzie lub w pracy przez internet. No i faktycznie piątkowe ranki są najlepsze (z tą sama końcową piosenką w kolejnej wersji ... :-) )

A pamiętacie audycje (w 3-ce i potem 4-ce) specjalnie przeznaczone do tego aby słuchacz mógł sobie nagrać całą płytę.
Prowadzący dokładnie określali czasy trwania 1 i 2 strony LP i podawali "szum kontrolny" (kanał lewy ... szszszszsz.... kanał prawy ... szczszczszcz ... itd .. ) :mrgreen: Eeeeeech teraz nie do pomyślenia takie jawne piractwo :evilgrin:

stefanekmac
5 gwiazdek
Auto: był forek XT jest OBK 2,5
Polubił: 26 razy
Polubione posty: 91 razy

Re: Czy słychać u WasTrójkę?

Post 5 sty 2012, o 09:22

Słucham głównie 3.trochę 2.Ale panowie 3 ma słaby sygnał.Nie będę wymieniał kto ma,wiecie sami.U mnie jeszcze jak było radio bis to go było słychać a po zmianach tylko trzaski...aha ta Gacek faktycznie denerwująca,nawet tembr głosu ma biedna nieradiowy.
Pamietajmy o Wołyniu.

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 115 razy
Polubione posty: 180 razy

Re: Czy słychać u WasTrójkę?

Post 5 sty 2012, o 09:40

piotruś pisze: Prowadzący dokładnie określali czasy trwania 1 i 2 strony LP i podawali "szum kontrolny" (kanał lewy ... szszszszsz.... kanał prawy ... szczszczszcz ... itd .. )

Ale to chyba w dwójce, bo tylko ona była wówczas stereo.
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Re: Czy słychać u WasTrójkę?

Post 5 sty 2012, o 09:43

Kolekcja kaset jeszcze jest. :mrgreen:

piotruś pisze: leon, chyba Ci chodzi o Anne Gacek ...

Być może ona. Jakoś do prowadzących kobiet nie mają szczęścia.
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Czy słychać u WasTrójkę?

Post 5 sty 2012, o 10:26

rrosiak pisze:
piotruś pisze: Prowadzący dokładnie określali czasy trwania 1 i 2 strony LP i podawali "szum kontrolny" (kanał lewy ... szszszszsz.... kanał prawy ... szczszczszcz ... itd .. )

Ale to chyba w dwójce, bo tylko ona była wówczas stereo.
Dokładnie tak - to był program 2 PR w niedzielę o 21 - program nazywał się Wieczór Płytowy i prowadził go śp Tomasz Beksiński, znany np. z tego że przetłumaczył całego Monty Pythona dla polskiej tv. Z reguły były dwie płyty, często te lepsze jako drugie, więc do północy się słuchało.

Ja też wychowany na trójce (choć i właśnie na dwójkowym Wieczorze Płytowym Beksińskiego) - najbardziej pamiętam słuchanie o północy w niedziele MiniMaxa Kaczkowskiego - a w pon trza było rano wstać, ale co tam :-)
Fajne mieli też czasy, gdy poranne ZD3 codziennie prowadził ktoś inny, wtedy lubiłem słuchac np Filipa Łobodzińskiego i jego opowieści o piosence francuckiej (za którą nie przepadam), no i całej reszty ludzi którzy z tego radia wyszli - Sianecki, Miecugow, Ziemiec itd
Dzisiaj to głownie trójka w samochodzie - czyli ZD3 rano i po południu, czasem poznańska Planeta (to jest inna stacja niż ogólnopolska Planeta - ale należy do grupy), choć powoli zaczynają się szmacić, a w robocie ChilliZet - bo najmniej gadania i najspokojniejsza muza do pracy
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 67 razy
Polubione posty: 74 razy

Re: Czy słychać u WasTrójkę?

Post 5 sty 2012, o 10:41

na spacerach z wózkiem 3 i uwaga 1 PR PL Radia :?
w samochodzie muzyka własna- reklamy mnie dobijają :wall:

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 5 sty 2012, o 11:44

Stare dziady. Ja oprocz trojki wlaczam czworke, chilli, dwojke czy rmf classic, a i Kydrynskiego lubie. A Szydlo to mlode pokolenie hipsterow i jak by nie patrzyl oni istnieja, wiec krytyka to jakby troche walka pokolen.. Kiedys to bylo...

Bergen, co to za funkhaus europa na srednich?
Bo jest tez na fmach u nas funkhauseuropa na ktorym codzinny polski program o 22:00 prowadzi m. in. ekipa nieudacznika

ky
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Boat City
Auto: die Pflaume
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Czy słychać u WasTrójkę?

Post 5 sty 2012, o 12:05

Bergen pisze: Michał Owczarek
Pierwszy do odstrzału. Prowadzi fenomenalną audycję, tylko absolutnie niepotrzebnie otwiera gębę. Zwłaszcza od czasu, gdy przycięli mu czas antenowy, jego pretensjonalny ragchew jest jeszcze większą stratą pasma niż wcześniej.
Bergen pisze: Nie trawię antenowych "księżniczek" - Niedźwiedzkiego

Nie chciałbyś posłuchać kolejnej porcji elevator-mu... tfu! smuffdżezu i poznać nowego kawałka Sade? ;>
Barthol pisze: mnie jego maniera mówienia bardzo odrzuca i wyłączam radio gdy go słyszę.
Man wymiata. A gdy dzwoni do radia oburzona dziunia, której nie odpowiada ,,mlaskanie i sapanie Mana'' i ten spokojnie jej odpowiada, że po 30 latach mlaskania i sapania w radiu nadal będzie to robił, to ręce się same do klaskania składają. Zresztą u Mana ważne jest nie to jak mówi tylko co mówi.

r.
Wieśniak w trójce. Dla przyjaciół Rufjan.

smok
1 gwiazdka
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Subaru Impreza WRX 2001 i Dodge W200 1976
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Czy słychać u WasTrójkę?

Post 5 sty 2012, o 12:09

U mnie trójki jeszcze nie słychać, ale znając opinię o wueriksowych skrzyniach 5MT może to długo nie potrwać ;-)

ODPOWIEDZ