Subaru Forester XA TRE 2.0 150 KM brać czy nie brać

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
Sauk
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Subaru Forester XA TRE 2.0 150 KM brać czy nie brać

Post 21 lut 2012, o 16:58

Witam serdecznie,

Przymierzam się do zakupu nowego samochodu. W grę wchodzą Subaru Forester, Mitsubishi Outlander, Toyota RAV4, Ford Kuga, Nissan Quashqai.
Zawsze ciągnęło mnie do Subaru, a dopiero teraz możliwości finansowe na styk pozwalają zainteresować się tego typu samochodem. Nie jeżdżę
dużo, bo 15 tys km rocznie, ale chciałbym do samochodu pakować 4-osobową rodzinę plus bagaże, rowery itp i czasami pojeździć w trochę
trudniejszym terenie (bez żadnych ekstremów). Dlatego myślałem o Foresterze 2.0 150 KM w benzynie. Chciałbym się dowiedzieć czegoś o Waszych wrażeniach z użytkowania, na co w uważać, w czym jest lepszy/gorszy od konkurencji. Czy może polecacie inny silnik/model...

Jeśli podobne pytanie już padło, proszę o odesłanie do odpowiedniego wątku. Szukałem podobnego ale nie znalazłem.

Wielkie dzięki i pozdrawiam!
Sauk



So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Subaru Forester XA TRE 2.0 150 KM brać czy nie brać

Post 21 lut 2012, o 17:07

Sauk, ten Forester to ma być nowy, w aktualnej "budzie"?

Sauk
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Forester XA TRE 2.0 150 KM brać czy nie brać

Post 21 lut 2012, o 17:09

Tak. Nowy.

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Subaru Forester XA TRE 2.0 150 KM brać czy nie brać

Post 21 lut 2012, o 17:17

Sauk, na tym Forum nowego Forestera ma, o ile mnie pamięć nie myli, tylko Forumowicz j33mbo - najlepiej jego podpytać.
Nowy Forester, jak na SUV'a prowadzi się dobrze, choć moim zdaniem dużo gorzej od Forestera poprzedniej generacji (miałem MY'06 2.0 N/A MT). W każdym razie powinien prowadzić się nieznacznie lepiej od pozostałych, wymienionych przez Ciebie SUV'ów. Najlepszym wyjściem byłoby w mojej ocenie zaliczenie jazdy próbnej w każdym z nich.
To, co wyróżnia Forestera, to napęd w wersji ze skrzynią manualną - masz stały napęd na 4 koła, a nie jakieś-tam elektroniczne pseudo-AWD, a więc napęd na przód, z chaotycznie dołączanym tyłem.

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Subaru Forester XA TRE 2.0 150 KM brać czy nie brać

Post 21 lut 2012, o 17:19

Sauk,
tutaj masz test porównawczy 4 aut. Benzynowy Forester 2.0 został oceniony najwyżej.
http://www.auto-swiat.pl/1-honda-cr-v-k ... i-benzynow
Wprawdzie ten test ma już ponad 3 lata, ale akurat jeśli chodzi o Forestera niewiele się zmieniło w tym czasie. Jakieś dodatkowe opcje wyposażenia i udogodnienia doszły, z tego co słyszałem.

Ja mam Forestera poprzedniej generacji.
Dla 4-osobowej rodziny z rowerami, itd... jest trochę mały.
Nowa generacja, ta która Cię interesuje - pod tym względem jest lepsza.

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Subaru Forester XA TRE 2.0 150 KM brać czy nie brać

Post 21 lut 2012, o 17:42

Лукашэнка pisze: Nowa generacja, ta która Cię interesuje - pod tym względem jest lepsza.

Myślę, że nawet zdecydowanie lepsza

Bergen
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: Wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Subaru Forester XA TRE 2.0 150 KM brać czy nie brać

Post 21 lut 2012, o 22:15

Podczas prac przy rajdzie miałem styczność z nowym Outlanderem z automatem. Nie wiem co za napęd tam siedzi i nie mogę teraz poszukać, ale tragedia. Nie ma porównania z moją prymitywną, acz wierną, 15-letnią Imprezą.

j33mbo
5 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Forester XA TRE 2.0 150 KM brać czy nie brać

Post 21 lut 2012, o 23:01

Sauk, mam forestera XC MY2009 produkcja 2008 benzyna (teraz jeszcze LPG) ze skrzynią AT.
minusy: skrzynia biegów, tylne zawieszenie, słabo z bajerami elektronicznymi w wewnątrz auta (jakiś tam pseudokomputer wyświetla średnie spalanie, temperaturę na zew. i czas) - jak na auto za 30k Euro w 2008 roku to trochę lipa
plusy: napęd na 4 koła - stały (wbrew temu, co sądzą niektórzy tutaj, da się nauczyć kiedy zadziała), duży wygodny bagażnik, duuuuuuuuużo miejsca z tyłu (mam 191cm wzrostu, 120kg wagi), skrzynia AT jest ponoć niezniszczalna

ostatnio w ramach naprawy dostaliśmy zastępczo Nissana Quascośtam, z napędem na 4 koła, ja przepraszam, ale chyba się komuś coś popierdoliło, bo baaaaaaardzo się starałem, ale za chiny ludowe nie byłem w stanie stwierdzić działania tylnej osi.

kup forka z 2010 roku, mają poprawiony setup tylnego zawieszenia (nie buja tak) i koniecznie w manualu, "będzie Pan zadowolony" :-)

Bergen
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: Wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Subaru Forester XA TRE 2.0 150 KM brać czy nie brać

Post 21 lut 2012, o 23:16

j33mbo pisze: wbrew temu, co sądzą niektórzy tutaj
Ty tu mi nie antycypuj :razz:
Moje własne doświadczenia opierają się na automacie z 1993 roku. Musiało by mnie mocno napromieniować, żebym zakładał że od tamtego czasu nic się nie zmieniło.

Ale np. nowego automatu, ale outlanderowego, doświadczyłem nie dawniej jak dwa dni temu i kicha, syf, kiła i mogiła.

Ford Kuga za to nagle przestał rozpoznawać kluczyk w środku lasu. Nie dawał się ani uruchomić na pych, ani holować. Laweta nie mogła dojechać, bo drogi zasypane. I weź tu sobie kup autko z plastiku i rozpowiadaj znajomym że masz "niezniszczalno terenówke" :roll:

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Re: Subaru Forester XA TRE 2.0 150 KM brać czy nie brać

Post 21 lut 2012, o 23:41

ale w tym teście wyżej, to X-Trial'a potraktowali, że ja przepraszam. pełna blokada centralnego dyfra + odpowiedni prześwit + dobre kąty natarcia/zejścia zostały potraktowane tak:
Wystarczający prześwit, dobrze uformowane elementy nadwozia oraz sprawnie działający napęd na wszystkie koła - z uruchamianym ręcznie trybem blokady w trudnych sytuacjach przy ruszaniu z miejsca - powodują, że Nissan porusza się dobrze na śniegu i w terenie...
...Tuż za nim plasuje się Nissan, który skierowany jest do osób poszukujących komfortu i możliwości zabrania dużych ilości bagażu. Jednak "klasyczny" silnik ma za duże zużycie paliwa.
Sauk, to czego za cholerę zrozumieć nie mogę, to Quashqai. bo cena? cena jest idiotyczna za to auto. to już lepszy jest Suzuki S4.


a tak w ogóle, to pojeździj (na jazdach próbnych) wszystkim, co wymieniłeś i będziesz wiedział...

karol76
0 gwiazdek
Lokalizacja: lomza
Auto: forester 2.5xt us
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Forester XA TRE 2.0 150 KM brać czy nie brać

Post 22 lut 2012, o 11:15

Sauk ja jeżdżę foresterem 09 (w nowej budzie) i jeśli chodzi o ilość miejsca dla 4 osób i bagażnik to jest bardziej niż ok!

Outlander ma większy bagażnik, nieźle się prowadzi, ale ja wybrałem subaru. Innych nawet nie brałem pod uwagę.
2.0 z AT to będzie niezły zamulacz, ale zależy jakie są priorytety - jako typowo rodzinne autko super bryczka ;-)

Silnik 2.0 podobno nieśmiertelny. Zawiecha z tyłu trochę za miękka, buja - można się przyzwyczaić. Podobno od MY2010 trochę zawias usztywnili.

Ja ze swego wyboru (2.5xt) jestem mega zadowolony - nawet w przypadku AT, ale tutaj nie miałem wyboru, bo w US 2.5XT tylko w połączeniu z AT.
pozdrawiam
karol

Sauk
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Forester XA TRE 2.0 150 KM brać czy nie brać

Post 24 lut 2012, o 17:23

Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Przejadę się na pewno. Macie jakieś doświadczenia z dealerami Subaru w Wawie? Kogo polecacie, kogo unikać?

bobej
0 gwiazdek
Lokalizacja: Kamieniec Ząbkowicki
Auto: Forek MY '11 2.0D
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Forester XA TRE 2.0 150 KM brać czy nie brać

Post 28 lut 2012, o 12:05

Jeżdże nowym 2.0D XE od pażdziernika 2011 . Do tej pory zrobiłem 25 tys Jeżeli nie będzie Ci przeszkadzać tłuczenie zawieszenia i wszystkiego co możliwe w bagażniku to bierz ... Ja jeżdżę dużo po dziurach i w moim przypadku jest to szczególnie denerwujące .

bojar
6 gwiazdek
Lokalizacja: warszawski-zachodni
Auto: forester 2,5XT,Q5
Polubił: 80 razy
Polubione posty: 232 razy

Re: Subaru Forester XA TRE 2.0 150 KM brać czy nie brać

Post 28 lut 2012, o 12:18

Witam.
karol76 pisze:.

, ale tutaj nie miałem wyboru, bo w US 2.5XT tylko w połączeniu z AT.
Sorki za off.Ale z tym stwierdzeniem się nie zgadzam.

karol76
0 gwiazdek
Lokalizacja: lomza
Auto: forester 2.5xt us
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Forester XA TRE 2.0 150 KM brać czy nie brać

Post 28 lut 2012, o 12:38

bojar pisze:Witam.
karol76 pisze:.

, ale tutaj nie miałem wyboru, bo w US 2.5XT tylko w połączeniu z AT.
Sorki za off.Ale z tym stwierdzeniem się nie zgadzam.
Masz prawo się nie zgadzać. Tylko jak to się ma do rzeczywistości zakupowej w US. (dot. 2.5XT my09 i nowszych) :-/

bojar
6 gwiazdek
Lokalizacja: warszawski-zachodni
Auto: forester 2,5XT,Q5
Polubił: 80 razy
Polubione posty: 232 razy

Re: Subaru Forester XA TRE 2.0 150 KM brać czy nie brać

Post 28 lut 2012, o 16:15

Witam.
Fakt.Nie szukałem w tych latach.Starsze można znaleźć.Zajęło mi trochę czasu,ale znalazłem 2,5XT w manualu.
Pzdr

tadeklodz
2 gwiazdki
Auto: forester my09
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Forester XA TRE 2.0 150 KM brać czy nie brać

Post 28 lut 2012, o 16:37

nie wiem jak jest teraz ale jak kupujesz za gotówkę zapytaj na Litwie np w Wilnie. Ja jak swojego kupowałem to był o 6 tys euro tańszy niż w Polsce

bojar
6 gwiazdek
Lokalizacja: warszawski-zachodni
Auto: forester 2,5XT,Q5
Polubił: 80 razy
Polubione posty: 232 razy

Re: Subaru Forester XA TRE 2.0 150 KM brać czy nie brać

Post 28 lut 2012, o 16:52

Witam.
Ale ja szukałem w Hameryce.Tam znalazłem takiego jak chciałem i go ściągnąłem.Dlatego napisałem,że zajęło mi to trochę(nawet sporo) czasu.Ale jeśli nic nie goni to można znaleźć 2,5XT MA.
Pzdr.

karol76
0 gwiazdek
Lokalizacja: lomza
Auto: forester 2.5xt us
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Forester XA TRE 2.0 150 KM brać czy nie brać

Post 29 lut 2012, o 10:23

bojar pisze:Witam.
Ale ja szukałem w Hameryce.Tam znalazłem takiego jak chciałem i go ściągnąłem.Dlatego napisałem,że zajęło mi to trochę(nawet sporo) czasu.Ale jeśli nic nie goni to można znaleźć 2,5XT MA.
Pzdr.
Jak kupowałem w 2009 roku nowego Forestera 2.5XT w US to w ofercie Subaru były dostępne tylko z AT. Podobnie jest z nowszymi rocznikami z silnikiem 2.5 turbo - nie można wybrać opcji z MT.
Zapewne wcześniej było inaczej, ale ja chciałem kupić nowy samochód i nie było innej opcji jak z AT.

MForbi
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Forester XA TRE 2.0 150 KM brać czy nie brać

Post 8 mar 2012, o 17:20

Cześć, moja ślubna użytkuje takiego właśnie Forka.
Ale do rzeczy - z pośród tych które wymieniłeś tylko Forek ma stały napęd 4x4, reszta "wynalazki" mniej lub bardziej udanie działające.
Ja teraz mam OBK-a , wcześniej miałem RAV 4 i powiem Ci że tych napędów nie da się porównać.
Co do Forka - piszesz że chcesz go również pomęczyć w terenie - pamiętaj więc że tylko Forek w Twoim zestawieniu ma reduktor, co w terenie jest istotne.

Tetaz w kwestii Dealerów - ja oba samochody (OBK i Forka) kupowałem w SUBARU Koper u P. Michała Witorzeńcia i jestem bardzo zadowolony z obsługi.
Ilekroć pojawiam się w tym miejscu (przeglądy serwisowe) zawsze miło można pogawędzić, nie ukrywam że wieką frajdę sprawia mi możliwość pogadania z legendą naszych rajdów - samym Szefem- P. Andrzejem Koperem.

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji - pisz , mailuj , PW-uj :)

grindz0ne
0 gwiazdek
Auto: Poszukuję Foresta III Manual Benzyna
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Subaru Forester XA TRE 2.0 150 KM brać czy nie brać

Post 16 mar 2023, o 13:02

Czy ktoś rzeczywiście używał lub posiada aktualnie model z wyżej napisanego tematu tzn . Subaru Forester 2.0 XA TRE widzę tylko jeden samochód na chwilę obecna z komisu sprowadzony z Holandii , czy warto go brać może ktoś go już sprawdził ? Kraków Auto Komis Rybitwy.

grindz0ne
0 gwiazdek
Auto: Poszukuję Foresta III Manual Benzyna
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Subaru Forester XA TRE 2.0 150 KM brać czy nie brać

Post 20 mar 2023, o 23:08

grindz0ne pisze:
16 mar 2023, o 13:02
Czy ktoś rzeczywiście używał lub posiada aktualnie model z wyżej napisanego tematu tzn . Subaru Forester 2.0 XA TRE widzę tylko jeden samochód na chwilę obecna z komisu sprowadzony z Holandii , czy warto go brać może ktoś go już sprawdził ? Kraków Auto Komis Rybitwy.
ok nie było tematu gość to jakiś przekręt z komisu dzwonię rano to mówi że auto sprzedane a dziś widzę znów odnowione na allegro ogłoszenie. :thumb:

ODPOWIEDZ