1% podatku -Podaruj 1%

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
ODPOWIEDZ
MAZI
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa/Wrocław
Auto: Srebrne Plejadki Imprezowe
Polubił: 0
Polubione posty: 0

1% podatku -Podaruj 1%

Post 6 lut 2009, o 11:44

Mamy ogromną proźbę znajoma nasza zbiera dla fundacji która opiwkuje się jej ojcem 1% podadku, jeżeli nie macie pomysłu komu go przekazać i chcieli byście pomóc podaje dane fundacji:
" "Serce na dłoni", która objęła mojego Tatę "patronatem" i dzięki której możemy pozyskiwać 1% na jego dalszą rehabilitację i leczenie. 1% mogą wpłacać także osoby rozliczające się na bazie "podatku liniowego" itp. Przedsiębiorcy mogą też dokonywać wpłat darowizn. W zależności jak komu odpowiada. Każdy może pomóc!!wystarczy wpisać w tytule darowizny "darowizna na rzecz Włodka".
1). To są dane do darowizny:
"FUNDACJA SERCE NA DŁONI"
66-400 Gorzów Wlkp. ul. Dowgielewiczowej 7
rachunek bankowy; GBS O/Gorzów Wlkp.12 8363 0004 0000 1209 2000 0001,
NIP:599-289-57-28, REGON 210123556
tytułem: "darowizna na rzecz Włodka"
2). To są dane które należy wpisać w PITa
Fundacja "Serce na dłoni"
Konto GBS O/Gorzów Wlkp. 12 8363 0004 0000 1209 2000 0001
Numer KRS: 00 00 12 12 83
W rubryce Informacje Uzupełniające należy wpisać: "1% na rzecz Włodka"
Z góry pięknie dziękuję. Wszystkie kwoty, nawet te najmniejsze, są dla nas wielkim wsparciem i pomagają zapewnić mojemu Tacie odpowiednią rehabilitację i pielęgnację. Dzięki 1% z zeszłego roku kupiliśmy Tacie pulsoksymetr który monitoruje jego funkcje oddechowe, a tato mój oddycha przez rurkę tracheostomijną. Naprawdę każda kwota to już jakiś wkład.
Stąd jeżeli Twoi bliscy, Tata, Mama, babcia, kuzyni,znajomi itp., nie wiedzą co zrobić z 1% podatku, to przekaż im powyższe dane fundacji "Serce na dłoni". Najważniejsze by w rubryce "Informacje uzupełniające" wpisać "1% na rzecz Włodka". "

Mamy nadzieje że nie olejecie tego posta i kto będzie mógł to pomoże :)
Przylepka i Mazi


NIGDY NIE WIESZ CO PRZYNIESIE NOWY DZIEŃ ALE PAMIETAJ DZISAJ TERAZ W TEJ CHWILI TO JEST TO....

młody
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Suwałki/ Gdańsk
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Pomóżmy małej Mai

Post 22 lut 2009, o 16:48

Niedawno otrzymałem od prowadzącej zajęcia i adiunkta na Katedrze Chemii Farmaceutycznej gdańskiej AM list o takiej treści:

--------------------

Witam!

Nazywam się Darek Lewicki, znacie mnie, bo piszę do rodziny, przyjaciół i znajomych. W dniu 09.12.2008 r. w Szpitalu Wojewódzkim w Gdańsku urodziła się Maja Lewicka, córeczka moja i mojej żony Aśki. Już 3 miesiące przed porodem wiedzieliśmy, że będzie okaleczona przez genetyczną chorobę, achondroplazję. To odmiana karłowatości. Zdarza się raz na 25tys. porodów. W Polsce żyje około 1500 osób z tym schorzeniem. Leczenie jest możliwe, ale kosztuje majątek i nie daje oszałamiających efektów. To wystarczające argumenty dla NFZ-u, by terapii nie refundować, mimo że inne kraje europejskie takie leczenie prowadzą. Niestety, kilka dni po porodzie padło podejrzenie kolejnej choroby, która jest wielokrotnie groźniejszą, gdyż potrafi przedwcześnie odebrać życie. Chodzi również o chorobę genetyczną, zwaną mukowiscydozą. Występuje ona raz na 2,5 tys. porodów. W Polsce zarejestrowanych jest tylko około 1200 chorych z tą przypadłością, ponieważ jak wspomniałem, zazwyczaj nie mają Oni szczęścia do długiego życia. Trzeba podkreślić, że jest to życie pozbawione komfortu, często naznaczone cierpieniem. Niestety, badania genetyczne potwierdziły i tę chorobę u naszej córeczki. Nie muszę już chyba dodawać, że leczenie i opieka nad takim pacjentem trwa przez całe życie i do tanich nie należy. Regułą jest też to, że Polska nie refunduje tego leczenia, jak inne kraje europejskie, choćby Czechy czy Słowacja, że nie wspomnę już o Szwecji itd.

Ze względu na problemy z układem oddechowym, wymagające podawania tlenu, nasza Majka do tej pory nie trafiła do domu. Jak na razie zmienia szpitale. Ze Szpitala Wojewódzkiego w Gdańsku, trafiła do Szpitala Akademii Medycznej w Gdańsku, a stamtąd do Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Gdańsku, gdzie przebywa do dnia dzisiejszego. Mamy nadzieję, że w nadchodzącym tygodniu będzie wypisana do domu. Organizujemy warunki w pokoiku Mai, który trzeba wyposażyć w sprzęt medyczny, zwłaszcza urządzenia do inhalacji dróg oddechowych.

Jeżeli ktoś pokusi się o statystykę, to łatwo obliczy, że przypadek, który przydarzył się naszej córeczce, gdzie te dwie choroby dotknęły jednego człowieka nie powinien wystąpić częściej, niż raz na 62,5 miliona porodów. W Polsce Maja jest jedyną osobą z tymi dwiema chorobami na raz.

Układ oddechowy obciążają obie choroby. Achondroplazja powoduje, że Majka ma malutką klatkę piersiową, w której nie ma wiele miejsca na płuca, a mukowiscydoza zatyka drogi oddechowe gęstym śluzem.

Wiemy jednak, że da się leczyć nasze dziecko i zrobimy wszystko, aby zapewnić Majce przyszłość, licząc na to, że nadejdzie dzień wprowadzenia leku, który odmieni los ludzi z mukowiscydozą. A nie jest to mrzonka, ponieważ w USA osiągnięto już wielce obiecujące efekty w tej dziedzinie i dysponuje się już eksperymentalnymi lekami.

Kończąc wyjaśnianie naszej sytuacji proszę o gest dobrej woli i przeznaczenie 1% podatku za 2008 rok, na leczenie naszej córeczki. Aby wesprzeć leczenie Majki, 1% podatku należy skierować odpowiednim wpisem w PIT-ach na SUBKONTO (Maja Lewicka) Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. Środki te nie będą stanowić gotówki, którą dowolnie będą rozporządzać rodzice małej pacjentki. Regulamin SUBKONTA, dostępny na stronie internetowej Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą wyjaśnia, że Towarzystwo, które założy subkonto dla Majki opłacać będzie tylko faktury za leki i rehabilitację Majki. Poniżej podaję, jak można wesprzeć leczenie Majki. Razem z małżonką dziękujemy za okazane wsparcie i życzymy powodzenia w niełatwym życiu.

Aby dokonać wpłaty 1% na subkonto, należy w zeznaniu podatkowym PIT w rubryce "Nazwa OPP" wpisać:

Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą i dopisać obok, w odpowiedniej rubryce PIT-u Maja Lewicka, dla której przekazujemy 1% podatku.

W rubryce "Numer KRS" należy wpisać: 0000064892

PS: Jeżeli ktoś już złożył PIT, to zawsze można dokonać korekty. Dziękuję raz jeszcze i proszę prześlij dalej, jeśli możesz.


Darek Lewicki

--------------------

Wspomniana na początku pani dr, to prywatnie znajoma tej rodziny, zaproponowałem "rozdmuchanie" nieco tego tematu.
Gierraaaaaappppppppppaaaaaaaaa

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: Pomóżmy małej Mai

Post 22 lut 2009, o 20:47

Scalam z apelem Maziego o 1% i przyklejam wątek. Jeśli ktoś jeszcze ma jakieś jednoprocentowe apele, to tutaj 8-)

piciu
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Oh Shit !!! I enjoy driving.
Auto: Była Turbowanna po transplantacji jest Forex Karawan
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: 1% podatku -Podaruj 1%

Post 28 lut 2009, o 12:03

Witajcie,

Pozwolę sobie na opublikowanie odnośnika również do 1% podatku. Osoby które są powiązane z dzieckiem bardzo dobrze znam wiec nie jest to łańcuszek szczęścia ;) Rozpisywać natomiast się nie będę.

Odnośniki
http://www.diagtronik.pl/chiptuning/ind ... -1-podatku.
ulotka: http://www.diagtronik.pl/chiptuning/ind ... 5&iPhoto=1

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

1% podatku

Post 18 lut 2010, o 23:45

Jak co roku składając PIT roczny możemy przekazać 1% swojego podatku na rzecz potrzebujących. Jak co roku potrzebujących jest znacznie więcej niż możliwości. Każdy decyzję podejmie samodzielnie, ale pozwolę sobie zaproponować pod rozwagę jedną z organizacji.

Moja koleżanka ma stwardnienie rozsiane. Leczenie SM kosztuje 3000-4000 miesięcznie. NFZ nie lubi finansować leczenia osób po 40, którą koleżanka niedawno przekroczyła, ma zatem duże szanse utracić finansowanie.
Jeśli chcecie przekazać swój 1% albo znacie kogoś życzliwego, kto by chciał wspomóc leczenie mojego robaczywego mózgu, to mam subkonto w
Polskim Towarzystwie Stwardnienia Rozsianego http://www.ptsr.org.pl/pl/?poz=Top/D/3/30&from=1proc
Niezobowiązująco i z pewnym zażenowaniem podaję KRS:
KRS 0000083356
Koleżanka ze względów zawodowych prosiła o nie podawanie publicznie jej nazwiska, a żeby wpłata trafiła na jej subkonto, trzeba je koniecznie podać. Dlatego jeśli ktoś z Was zdecydowałby się przekazać swój 1%, podam dane na PW.

easyrider
0 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: 1% podatku

Post 22 maja 2010, o 17:46

I tak właśnie zrobiliśmy. ;-)

PawełB
0 gwiazdek
Auto: impreza
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: 1% podatku -Podaruj 1%

Post 23 sty 2012, o 15:49

Interesuje mnie los ciężko chorych dzieci z Kresów.
Dlatego swój 1% podatku przekazuje na http://www.1procentdzieciom.pl
Są to dzieci polskiego pochodzenia, nasza pomoc jest ich jedyną szansą na zdrowe, normalne życie.
Pomóżmy naszym dzieciom ze wschodu.

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: 1% podatku -Podaruj 1%

Post 23 sty 2012, o 16:16

Przekazuję apel moich znajomych z fabryki:

Koleżanki i Koledzy! Potrzebujemy Waszej pomocy, a każdy z Was może Nas wesprzeć.
Prosimy o przekazanie 1% podatku na rzecz naszego synka Jasia.
Jaś ma dwa latka jest jest fantasycznym i pogodnym dzieckiem, jednak od początku życia musi mieć wiele sił by żyć normalnie.
Urodził się z wrodzonym brakiem prawej dłoni i tylko z 3 paluszkami w lewej
oraz niewykształconą stopą.
Niestety nie może też się uśmiechać, wyrażać emocji. Ma problemy z jedzeniem i mową, gdyż mięśnie jego twarzy są bardzo sztywne.
Choroba ta nie jest jeszcze zdiagnozowana i najprawdopodobniej jest to problem nerwów, które wymagają ciągłej rehabilitacji,
a w przyszłości będą zoperowane, co i tak nie będzie skutkowało całkowitym uleczeniem .
Jesteśmy jednak dobrej myśli, że dzięki Naszej pracy i Waszemu wielkiemu wsparciu wyrośnie z Jasia fajny chłopak.

Chcielibyśmy wszystkich prosić o pomoc i wsparcie finansowe w postaci 1% podatku.
Zebrane pieniądze będą przeznaczone na długotrwałą rehabilitację oraz zakup protez prawej dłoni by Jaś mógł szczęśliwie dorastać.

Dziękujemy za wielkie serce, Waszą pomoc
i trzymajcie za naszego Jaśka kciuki, bo pozytywne myśli bardzo Nam pomagają
Rodzice Jasia, Agnieszka i Marek Jankowscy

Możecie pomóc przekazując 1% podatku
Oto dane potrzebne do pit:
1.Nazwa OPP :Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
2.KRS:0000037904
3.darowizna na leczenie i rehabilitację Jan Jankowski 12523 {wpisujemy w rubryce"informacje uzupełniające-cel 1%"}
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

MForbi
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Prośba o pomoc - 1% podatku

Post 29 sty 2012, o 00:10

Cześć Wam Forumowicze,

do tej pory nie zwracałem się do nikogo z taką prośbą, w tym roku jednak postanowiłem zmienić swoje postępowanie.

Moja siostra cioteczna (nasze mamy są siostrami) ma upośledzoną córkę - ja jestem jej chrzestnym ojcem.
Paulina urodziła się z wodogłowiem i rozszczepem kręgosłupa w części lędźwiowej.
Dzięki szybkiej interwencji chirurgicznej udało się zapanować nad wodogłowiem - dzięki temu dzisiaj jest w pełni sprawną umysłowo nastolatką.
Niestety jest niesprawna fizycznie - bezwładna od pasa w dół.
Wymaga stałej rehabilitacji aby nie dopuścić do zaniku mięśni i utrzymać ją zdolną do przemieszczania.
Paulina porusza się na wózku inwalidzkim, który niestety jest już dla niej zbyt mały i zbyt słaby - używa go praktycznie od samego początku, kiedy była małą dziewczynką.
Dodatkowo po wielu latach użytkowania po prostu już "odmawia współpracy".
Paulina jest podopieczną fundacji "Fundacja Dzieciom - Zdążyć z pomocą", z pomocą której zbieramy pieniądze na nowy wózek - dopasowany wymiarami do jej potrzeb, wykonany z materiałów lekkich aby mogła samodzielnie się poruszać. Zebrane środki pomogą też pokryć część kosztów związanych z rehabilitacją i zakupem środków medycznych koniecznych jej do codziennego funkcjonowania.

Jeśli nie zdecydowaliście jeszcze komu przekazać 1% swojego podatku, poproszę Was o wsparcie Pauliny.

Dane do podanie w formularzu PIT :

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z pomocą"
KRS : 0000037904
W uwagach dopisek : Na leczenie i rehabilitację Pauliny Juszczak.


Za okazaną pomoc w imieniu Pauliny gorąco dziękuję

pozdrawiam

MForbi - Marcin

anetka23
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: 1% podatku -Podaruj 1%

Post 5 lis 2012, o 02:43

Przydatne informacje, na pewno przekażę mój 1 %

majkaSTI
0 gwiazdek
Auto: Subaru impreza STI 2007, Subaru Legacy 2011
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: 1% podatku -Podaruj 1%

Post 28 lis 2012, o 14:44

Pomogę razem z mężem...

Maxi74
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: kolwiek...
Auto: napewno kiedyś znowu będzie...
Polubił: 0
Polubione posty: 0

POMOC DLA CHOREGO DZIECKA - PODARUJ 1%

Post 26 lut 2013, o 14:39

Cześć,

Poniżej historia mojego chrześniaka - dziecko pomimo wieku dopiero 5lat przeszło już naprawdę dużo, a czeka go dalsze długie leczenie.
Korzystając z okresu rozliczania PITów zwracam się do Was z serdeczną prośbą o przekazanie 1% podatku na szczytny cel leczenia dzieci z chorobą nowotworową.

To nic Was nie kosztuje, a możecie komuś pomóc - być może nawet uratować życie...

Z góry serdecznie dziękuję ;)

Szczegóły w poniższej ulotce:

Obrazek
Memento quod nix egisse etiam noceat possit ...

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: 1% podatku -Podaruj 1%

Post 28 paź 2016, o 08:30

jeśli uznacie że to spam to wywalcie tego mojego posta :cofee:

może ktoś z tego korzysta, a może pierwszy raz o tym usłyszy
o stronie dowiedziałem się od mojego byłego szwagra (często miał dobre pomysły biznesowe) - bo sam ją założył
Przy dokonywaniu zakupów na internecie w ponad 800 sklepach (i lista ciągle rośnie) można dzięki tej stronie przekazywać % od swoich zakupów na wskazane organizacje charytatywne, fundacje itp. Jeśli danej fundacji nie ma na liście, można ją zgłosić - zatem wszelkie akcje 1% można prowadzić cały rok - czym może pomóc wielu ludziom, zwierzętom itd.

http://www.fanimani.pl

Obrazek

NuLa założyła fundację Psi Wybieg (jest zgłoszona już na Fanimani), więc każdy nasz zakup karmy dla psiaków czy innych rzeczy w necie będzie dokładał kasę na fundację. Jakoś działalność trzeba zacząć ;-)

Jak ktoś ma ochotę - to polecam
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: 1% podatku -Podaruj 1%

Post 22 mar 2018, o 10:54

Czy ktoś z Waszych bliskich w tym sezonie potrzebuje 1%? Oddam w dobre ręce :-)

Slawskip
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Jelenia Góra
Auto: Subaru Legacy MY07
Polubił: 12 razy
Polubione posty: 4 razy

Re: 1% podatku -Podaruj 1%

Post 22 mar 2018, o 11:40

Mateusz Musik, syn mojego kuzyna, ma dziecięce porażenie mózgowe o postaci spastycznej czterokończynowej. Od wczesnego dzieciństwa jest intensywnie rehabilitowany, w czerwcu 2017 Mateusz przeszedł zabieg selektywnej rizotomii, gdyż miał coraz większe problemy z chodzeniem i generalnie poruszaniem się. Po zabiegu są potrzebne środki na rehabilitację, tutaj informacje na temat zbiórki pieniędzy na operację: https://www.siepomaga.pl/mateusz-musik
jest również podopiecznym fundacji: Fundacja Dzieciom: https://dzieciom.pl/

Dane do 1%:
0000037904
cel szczegółowy: 6518 MUSIK MATEUSZ

Jeśli ktoś miałby chęć wesprzeć Mateusza, to z góry wszystkim w jego i jego rodziców imieniu dziękuję.

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: 1% podatku -Podaruj 1%

Post 12 kwie 2018, o 00:17

Jakby, ktoś miał jeszcze 1% niezagospodarowany to proszę rozważyć:
Załączniki
26239765_931730673658472_7107246173508978439_n.jpg

danikl
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: niby mazowsze, ale mentalnie podlasie
Auto: Muł, truposz i czerwone włoskie półwytrawne
Polubił: 90 razy
Polubione posty: 150 razy

1% podatku -Podaruj 1%

Post 18 sty 2020, o 23:50

Jakby ktoś chciał się dołączyć. Znajomy naszego pracownika.
https://www.siepomaga.pl/kacpi-boruta

ODPOWIEDZ