polecane warsztaty

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
outsub
0 gwiazdek
Auto: outack
Polubił: 0
Polubione posty: 0

polecane warsztaty

Post 12 lut 2011, o 20:21

Witam wszystkich :)
Jestem nowym użytkownikiem tej marki, więc wszystko, o czym tu czytam jest ciekawe :) . Mam też tematy, które bardziej mnie interesują.
Otóż tak jak pisałem jestem nowym użytkownikiem, jednak już doświadczonym :(
Niedawno co kupiłem samochód, a już okazało się, że mam do wymiany uszczelkę pod głowicą (tyle się nacieszyłem).
Nie będę posądzał sprzedającego o nieuczciwość, bo taki zbieg okoliczności jest możliwy, że po zakupie coś siada - po prostu zdarza się.
Objawy jakie były: dymił na biało, bąbelki w chłodnicy, wyrzucał płyn do zbiorniczka - więc chyba się wszystko zgadza (uszczelka pod głowicą)
Jednak mam pytanie, ponieważ pojazd odprowadziłem do warsztatu - Józefów (ul. graniczna). Czy można im zaufać ? czy są ok ? oraz czy 5 dni roboczych na wymianę uszczelki to rozsądny termin?
PS. Jako że już pojazd odprowadziłem do serwisu swoje spostrzeżenia opiszę jak odbiorę auto :?:



AMI
5 gwiazdek
Lokalizacja: Dublin
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: polecane warsztaty

Post 12 lut 2011, o 20:28

Masz na myśli ten Józefów koło Warszawy?

Jeśli tak - to zawsze masz kilka jeszcze innych dość uznanych chyba opcji, jak 4turbo w Mysiadle, Janek Kornecki tez gdzies w okolicy urzęduje.
Jeszcze ASO u Kopra w sumie. Podobno warsztat na Bajecznej tez niezly.

I parę pewnie jeszcze innych warsztatów się znajdzie na przyszłość.
Co do tego konkretnego w Józefowie - to akurat nie wiem :)
Jacek "AMI" Rudowski

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: polecane warsztaty

Post 12 lut 2011, o 20:31

outsub, co do Józefowa są opinie różne. Są tacy co narzekają, są też zadowoleni. Ja należę do tych drugich.

outsub
0 gwiazdek
Auto: outack
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: polecane warsztaty

Post 12 lut 2011, o 20:35

Dzięki.
Z uwagi na fakt, że w dzisiejszych czasach ciężko o jakość może warto stworzyć wielowątkowy temat i wpisywać w nim uwagi spostrzeżenia odnośnie poszczególnych warsztatów (jakie kto ma doświadczenia, najczęściej już po wykonanej usłudze).
Możliwe, że takie wątki są gdzieś poruszane jednak straszeni ciężko je znaleźć.

eror
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Poznań
Auto: FOREK 2.0/158 A/T - LPG - PRZESZŁOŚĆ :-(
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: polecane warsztaty

Post 13 lut 2011, o 23:09

Właśnie, właśnie.
A W Poznaniu ? Parę lat temu chętnie jeździłem na ul.Obornicką do "Taurusa". Robili mi tam kilka poprzednich aut.
Czasem takie rzeźby, których inni "fachofcy" tknąć nie chcieli nawet.
Ostatnio pojechałem Forkiem na geometrię i chwalili się, że Subarynami przeróżnymi ludzkość do nich jeździ.
Czy ktoś może potwierdzić, że znają się na naszych 4x4 z bokserem ?

Yahu
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Poznań
Auto: forester 2.0 turbo
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: polecane warsztaty

Post 14 lut 2011, o 00:19

Ja moge polecic maptek

AMI
5 gwiazdek
Lokalizacja: Dublin
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: polecane warsztaty

Post 14 lut 2011, o 00:20

W Poznaniu macie Kocar :)
Jacek "AMI" Rudowski

Yahu
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Poznań
Auto: forester 2.0 turbo
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: polecane warsztaty

Post 14 lut 2011, o 00:37

Mamy KOCARA :)

AMI
5 gwiazdek
Lokalizacja: Dublin
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: polecane warsztaty

Post 14 lut 2011, o 00:54

Byle ta taniość nie kolidowała za bardzo z jakością - co się często niestety zdarza ze "zwykłymi" warsztatami, a zwłaszcza w turbo-wozach się to lubi zemścić.
Jacek "AMI" Rudowski

Yahu
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Poznań
Auto: forester 2.0 turbo
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: polecane warsztaty

Post 14 lut 2011, o 01:01

Tu mam pewność że wiedza jest i to duża :) jeżeli chodzi o subaru...

outsub
0 gwiazdek
Auto: outack
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: polecane warsztaty

Post 14 lut 2011, o 13:58

... i ciąg dalszy :-) (tylko że mi nie do śmiechu)
Jeśli wierzyć sprzedawcy, że usługę naprawy uszczelki pod głowicą w teraz-moim samochodzie wykonał właśnie w tym serwisie, to jest w Polsce autoryzowany serwis SUBARU, który (jak się teraz okazuje) założył nieoryginalne uszczelki, nie splasował (przeszlifował) głowicy i zostawił otwory w zaworach na 4 x przekraczające dopuszczalne wartości. Efekt mam drugi raz po 23 kkm ponowną naprawę i całe zamieszanie. Jeśli to wszystko się potwierdzi (zobaczę felerne uszczelki i fakturę z tamtego serwisu) boldem opiszę "pseudoserwis" ku przestrodze dla potomnych. :x

lokiee
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: wAw
Auto: Impreza WRX 03 blob kombi; TA650
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: polecane warsztaty

Post 15 lut 2011, o 13:37

outsub pisze:... i ciąg dalszy :-) (tylko że mi nie do śmiechu)
Jeśli wierzyć sprzedawcy, że usługę naprawy uszczelki pod głowicą w teraz-moim samochodzie wykonał właśnie w tym serwisie, to jest w Polsce autoryzowany serwis SUBARU, który (jak się teraz okazuje) założył nieoryginalne uszczelki, nie splasował (przeszlifował) głowicy i zostawił otwory w zaworach na 4 x przekraczające dopuszczalne wartości. Efekt mam drugi raz po 23 kkm ponowną naprawę i całe zamieszanie. Jeśli to wszystko się potwierdzi (zobaczę felerne uszczelki i fakturę z tamtego serwisu) boldem opiszę "pseudoserwis" ku przestrodze dla potomnych. :x
Hmm to może uda Ci sie z aso wyciągnąć kasę za 2. naprawę ... Koszty raczej nie małe więc nawet warto się sądzić, albo iść
do telewizji, jak będą się upierać przy swoim ;) Powodzenia !
pozdro
jarek

outsub
0 gwiazdek
Auto: outack
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: polecane warsztaty

Post 15 lut 2011, o 15:33

Myślę, że przeciwko takiemu .... należy się przeciwstawić.
Bardzo poważnie rozważam to co powyżej. Jeżeli ktoś też miał takie przeżycia i przeszedł taką ścieżkę, to chętnie się skontaktuję. Ewentualnie jeżeli ktoś miał dziwne przypadki serwisu na północy Polski to będę wdzięczny (widziałem kilka negatywnych komentarzy).
Wyznaję taką zasadę, że w tym wszystkim można się pomylić, coś zrobić nie tak, trudno - zdarza się - nikt nie będzie dochodził.
Ale w rzeczy samej nienawidzę chamstwa i złodziejstwa w jednym.

sherif
2 gwiazdki
Lokalizacja: Wawa
Auto: Outback 3.0 MY08
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: polecane warsztaty

Post 15 lut 2011, o 21:16

outsub pisze: Jednak mam pytanie, ponieważ pojazd odprowadziłem do warsztatu - Józefów (ul. graniczna). Czy można im zaufać ? czy są ok ? oraz czy 5 dni roboczych na wymianę uszczelki to rozsądny termin?

Jezeli Ci chodzi o p. Jarka to jak najbardziej tak, po przetestowaniu kilku serwisow u mnie zdecydowanie nr1. Serwisuje tam auto od 4 lat, 0 uwag.
Pozdrawiam
Marcin

zielony
0 gwiazdek
Auto: Outback 2005 2.5 121kW
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: polecane warsztaty

Post 15 lut 2011, o 23:07

Kolego "Outsub", jestem posiadaczem Subaru Outback i powoli zbliżam się do 200kkm i tym samym dużego przeglądu, w tym rozrząd, zawieszenie i w związku z tym mam prośbę ...

Czy mógłbyś poinformawać mnie jak zakończyła się twoja historia i jak została wykonana naprawa w danym warsztacie?

.... nie ukrywam, że poszukuję takiego miejsca i słyszałem już sporo pozytywnych opinii właśnie o tym warsztacie, w którym leczysz swoje auto. Pozdrawiam !

adamignac
0 gwiazdek
Auto: forester
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: polecane warsztaty

Post 21 maja 2013, o 14:35

Witajcie
chciałem Was ostrzec przed naciągaczem z Niezależny Serwis SUBARU RM - AUTO.
NACIĄGACZE !!!
Mój leśnik (FORESTER) miał tylko przestawiony rozrząd, ale Panowie z RM auto rozebrali cały silnik, chcieli zrobić kapitalny remont, ponieważ stwierdzili że wszystko jest uszkodzone, zatarte. Wyliczyli koszt za który można kupić 3 inne silnik używane. A właściciel, który pracował w stanach 7 lat i twierdzi, że wie wszystko o subaru a tak naprawdę nie wie nic. Nie polecam szkoda waszego, czasu, zdrowia i pieniędzy. UWAGA NACIĄGACZE

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 115 razy
Polubione posty: 180 razy

Re: polecane warsztaty

Post 21 maja 2013, o 14:46

adamignac, a po co oddawałeś auto z przestawionym rozrządem do warsztatu, skoro wcześniej napisałeś , że potrafisz zrobić to sam?
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

AMI
5 gwiazdek
Lokalizacja: Dublin
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: polecane warsztaty

Post 22 maja 2013, o 13:09

adamignac pisze: Wyliczyli koszt za który można kupić 3 inne silnik używane.

No to, to akurat zadna nowosc, ale i zaden argument. Chyba, ze lubisz loterie. :)
Jacek "AMI" Rudowski

roweroholik
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Żolisady
Auto: Forester 2.0 X rok2001
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: polecane warsztaty

Post 26 cze 2013, o 19:25

Aloha.
W celu kopnięcia tematu:
Polecam warsztat OKSY w Ząbkach.
Rozrząd, regulacja zaworów, wymiana świec, wymiana łożyska w kole tył, sinenblok wymiana.
Jutro wizyta z cieknącym dachem :whistle:

Naprawy wykonane UWAGA! w umówionym terminie i bardzo sprawnie :thumb:
Jestem zadowolony i polecam.
Może ktoś ma opinnie o tym warsztacie?
Dziwne że jeszcze nikt nie polecił bo Subaraków tam stoi co chwila wiele.

Wczoraj widziałem pod uświnione czerwone STI 8-)
Pozdro.
Obrazek

pauluss33
0 gwiazdek
Auto: Subaru Forester
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: polecane warsztaty

Post 26 cze 2013, o 21:42

Witam.
Czy w Kielcach lub okolicach możecie polecić warsztat aby bezpiecznie serwisować Subaru?

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: polecane warsztaty

Post 26 cze 2013, o 22:26

pauluss33, w Kielcach ASO daję radę, w każdym razie ja (i paru kolegów również mających auta pogwarancyjne) jeździmy tam czasami, i jeszcze nam krzywdy nie zrobili.
Chłopaki są sympatyczne, sensowne i ewidentnie lubią samochody.
Inna rzecz, ze chyba nikt z nas nie miał żadnej poważniejszej potrzeby - w takim przypadku rozważyłbym pewnie bardziej doświadczone serwisy "w okolicy", czyli Krakowie i Warszawie (a jeden kolega jeździ w takich razach do Sącza :cofee: ).
Poza ASO - jest jeszcze w Kielcach np. Rokar (też przy wylocie na W-wę, tylko nieco bliżej), szef czasami chodzi w niebieskim polarku z Plejadami ;-)
A, mnie zdarzało się podskoczyć z jakimiś duperelami w Foresterze także do... ASO Toyoty, ale to bardziej po starej znajomości i sympatii.

kowalowal
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: wwl
Auto: si gt 2000
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: polecane warsztaty

Post 27 cze 2013, o 22:10

roweroholik jakiś namiar na ten warsztat byś dał

roweroholik
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Żolisady
Auto: Forester 2.0 X rok2001
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: polecane warsztaty

Post 29 cze 2013, o 00:25

Privatnie bo nie wiem czy mr. Sebastian życzy sobie upubliczniać.
;-)
Obrazek

roweroholik
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Żolisady
Auto: Forester 2.0 X rok2001
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: polecane warsztaty

Post 29 cze 2013, o 00:30

kowalowal, Gdzież tam na WWLu gt pomyka? Ziomuś, jak masz gazomontarz to też magików polecę;)
Obrazek

kowalowal
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: wwl
Auto: si gt 2000
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: polecane warsztaty

Post 29 cze 2013, o 08:11

roweroholik, Radzymin , bazu niet :whistle:

ODPOWIEDZ