Konserwacja podwozia

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
kretal
1 gwiazdka
Lokalizacja: Białystok / Warszawa
Auto: Forester S-Turbo A/T '00
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Konserwacja podwozia

Post 3 lis 2013, o 20:09

Koleżanki i Koledzy czy ktoś z Was robił już coś takiego w swoim aucie i może z czystym sumieniem polecić jakiś adres? Najlepiej w okolicach Warszawy lub Białegostoku.

Narazie (chyba gdzieś na kropce) znalazłem coś takiego: http://www.sztukawyciszenia.pl, podobno solidnie ale cena tez solidna.

Będę wdzięczny za sugestie i uwagi.



zinc
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Forester NA MY 99 rally car i Legacy IV 2.0 138hp
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: Konserwacja podwozia

Post 3 lis 2013, o 21:25

jak masz kanal/podnosnik samemu... oczyszczasz, wycierasz, pryskasz i ready... no chyba ze nie lubisz sie bybrac:D
a srodek np http://allegro.pl/baranek-masa-natrysko ... 14572.html
lub http://allegro.pl/niemiecki-baranek-kon ... 94190.html
u mnie robic bede na dniach druga wersja-wneki kol plus "okolice" progow. efekt czy ok bedzie wiadomo po zimie:P
Proste sa dla szybkich samochodow, zakrety-dla szybkich kierowcow

darecki1981
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Dziki zachód polski
Auto: EVO 6 500 KM
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Konserwacja podwozia

Post 3 lis 2013, o 22:19

ja konserwowałem forestera podwozie i lakier, ale powiem Tobie że sam się zdziwiłem ale baranka już nie którzy nie robią są nowsze metody konserwacji. Nie wiem nie znam się na preparatach warsztat wspólpracuje z fiatem i renault.koszt całej konserwacji zapłaciłem 500 zł z gwarancją 2 roczną, ale podstawa to zdrowe blachy inaczej dupa :-)
ps.ale to okolice szczecina ;-)

kretal
1 gwiazdka
Lokalizacja: Białystok / Warszawa
Auto: Forester S-Turbo A/T '00
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Konserwacja podwozia

Post 4 lis 2013, o 00:49

zinc, bybrać się lubię ale problem jest z kanałem/podnośnikiem a jeszcze większy z czasem dlatego szukam jakiegoś sprawdzonego warsztatu w miejscach gdzie najczęściej przebywam.

darecki1981, widzę że mamy podobne auta :) blachy wyglądają ok, ale fachowiec musiałby ocenić, 500 za podwozie i lakier to chyba przyzwoitą cena, dzięki za info

kretal
1 gwiazdka
Lokalizacja: Białystok / Warszawa
Auto: Forester S-Turbo A/T '00
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Konserwacja podwozia

Post 6 lis 2013, o 16:29

Jakieś dodatkowe propozycje / polecane warsztaty / magicy od podwozi? Będę wdzięczny tym co już to zrobili i chcieliby podzielić się doświadczeniami / kontaktami.

kretal
1 gwiazdka
Lokalizacja: Białystok / Warszawa
Auto: Forester S-Turbo A/T '00
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Konserwacja podwozia

Post 16 cze 2014, o 14:04

Poleci coś ktoś?

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Konserwacja podwozia

Post 16 cze 2014, o 16:24

kretal, dawno temu zabezpieczałem swoje auta w Warszawie na prymasa tysiąclecia. Vavoline-Tectyl czy coś takiego. Swego czasu to był jedyny chyba serwis w w-wie. Ale czy to wycisza? Na pewno zabezpiecza antykorozyjnie.

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Konserwacja podwozia

Post 16 cze 2014, o 16:51

kretal, ale po co chcesz to robić?
Mogę Tobie powiedzieć, że zdemontowanie nadwozia z ramy Discovery III w celu oczyszczenia, nałożenia podkładu i zewnętrznej warstwy chlorokauczuku na ramę to koszt około 5 kpln. Firma solidna. Chcesz, to dzwoń i pytaj o Przemka. powołaj się na mnie.

Przy sprzedaży nikt Tobie za taki zabieg złotówki nie dołoży.
Daj se luz.

ccwrc
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Auto: WRC
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Konserwacja podwozia

Post 16 cze 2014, o 17:47

kretal pisze:Poleci coś ktoś?
Ja robiłem u nich 2 samochody:

http://www.autowis.pl/?dzial=20

Wkrótce będzie i trzeci.

kretal
1 gwiazdka
Lokalizacja: Białystok / Warszawa
Auto: Forester S-Turbo A/T '00
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Konserwacja podwozia

Post 16 cze 2014, o 18:48

Konto usunięte, dzięki za info.
FUX, dzięki za namiary.
Auto ma u mnie dożywocie, więc chodzi o to żeby jak najdłużej pojeździło w przyzwoitym stanie. Późną jesienią robiłem zabezpieczenie antykorozyjne podwozia i całe szczęście, że zima była bardzo krótka, bo bym chyba sobie większe kuku zrobił jak pożytek. Obecne zabezpieczenie się całe sypie, odkleja i kruszy. Będę to wyjaśniał z warsztatem który mi to zrobił i żądał zwrotu kosztów.

ccwrc, rozumiem, że jesteś zadowolony z zabiegu, ale napisz proszę jak to wygląda po jakimś czasie, np. po zimie.

ccwrc
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Auto: WRC
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Konserwacja podwozia

Post 16 cze 2014, o 19:10

kretal pisze: ccwrc, rozumiem, że jesteś zadowolony z zabiegu, ale napisz proszę jak to wygląda po jakimś czasie, np. po zimie.
Jest brudne :D i nie odpada.

A zabezpieczane właściwie nie jest tylko podwozie, także wrażliwe miejsca pod maską, itp.

svavo
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Auto: WRX MY04
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Konserwacja podwozia

Post 12 paź 2014, o 17:32

Chciałbym podłączyć się do tematu - również szukam sprawdzonego zakładu w okolicy W-wy. Czy ma już ktoś z Was jakieś doświadczenia?
Ja znalazłem takie zakłady:
- Autowis (Warszawa),
- Auto Centrum Wyszyński (Warszawa),
- Autosanetra (Warszawa-Rembertów)

Autowis wypada najdrozej, 2 ostatnie nieco taniej.
Bede wdzieczny za jakies info, bo nie chcialbym wtopic ponad 1kpln.

Pozdro,
SK

roburtek
0 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Subaru Legacy '05
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Konserwacja podwozia

Post 17 paź 2014, o 19:37

Witam

To ja też się podejmę :-)
Ja jednak poszukuję warsztatu w Krakowie. Może ktoś poleci fachowy warsztat.
Dzięki

garfield
0 gwiazdek
Auto: wrx 2001
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Konserwacja podwozia

Post 18 paź 2014, o 08:32

Jak jestes estetą to autowis odradzam. Porysowali mi koła przy śrubach od odkręcania ( a zwracałem uwagę żeby na to uważali) pochlapali ta mazią dopiero co po renowacji brembo i wjechali gdzies na 3mm na błotniki ( taka otoczke zrobili wygladalo to strasznie...) Musiałem sam doczyścić to wszystko.

Drugie auto legacy robiłem w Łodzi i jestem zadowolony , nie było takich numerów a cena niższa.

mcc
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Mrowiska
Auto: WRX seria+
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Konserwacja podwozia

Post 21 paź 2014, o 18:12

macie zdjecia - przed i po?

Pzw,
MCC
no pain, no gain

http://www.pundit.pl - INTELIGENTNY BUDYNEK

TOMA52
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Lublin
Auto: Był Forester SG jest Impreza GH
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Konserwacja podwozia

Post 19 lis 2014, o 22:41

Ja bym nie robił tego jesienią. Jeśli dobrze auto nie wyschnie po myciu i zamknie się wilgoć pod warstwą zabezpieczającą to dopiero się zacznie ...
Ja robiłem to w lecie, czekałem na upalny tydzień i cała operacja trwała klika dni - ze względu na konieczność idealnego wysuszenia po dokładnym myciu.
Jeśli firmy robią to teraz w ogrzewanym pomieszczeniu - blokując stanowisko na pewien czas - to musi kosztować ...
http://Motoroils.pl - najlepsze oleje MOTUL i Millers Oils, filtry, części nie tylko do Subaru.
Zniżki dla Forum: http://forum-subaru.pl/bb3/viewtopic.php?f=4&t=7446
Tanie wycieraczki: http://forum-subaru.pl/bb3/viewtopic.php?f=5&t=10407

lutek34
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Krosno
Auto: '05 Outback 2.5 SOHC + LPG, '17 WRX 6MT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 9 razy

Re: Konserwacja podwozia

Post 1 paź 2017, o 19:39

Panowie odświeżę kotleta. Będę konserwował Subarynę, chyba samemu, bo nie mogę znaleźć warsztatu gdzie usługa była by wykonana rzetelnie. Mam pytanie odnośnie środka do zabezpieczenia, co byście polecali żeby nie gryzło się z fabryczną warstwą zabezpieczającą podwozie a zarówno dobrze się trzymało. Na pewno nie będę chciał używać środka na bazie bitumu. Co myślicie o środku HML SAFE FLEX 200?

Eddie77
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Auto: Subaru Outback H6 2001
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Konserwacja podwozia

Post 5 paź 2017, o 19:55

Witam. Podłączę się do wątku. Kupiłem właśnie Outbacka po konserwacji podwozia, ale na przeglądzie przedzakupowym w Subcarze pan Zbyszek powiedział, że robota jest do poprawienia. Znacie może godny polecenia warsztat w Warszawie? Kiedyś czytałem dobre opinie o tym:

http://www.prowarsztat.pl/

kamilos
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Auto: Forek 98 "Rodzyn" 2.0 ASB
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Konserwacja podwozia

Post 22 paź 2017, o 21:44

Poszukaj jakieś firmy która konserwuje preparatem Hammerite Waxoyl - jeden z lepszych na rynku.....jest w wersji do profili zamknietych i podwozia. Jest na chyba 4 czy 5 miejscu w rankingu ktory robily firmy restaurujące samochody.

Martini24
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Konserwacja podwozia

Post 21 kwie 2022, o 20:53

Hej, od kilku miesięcy jestem szczęśliwą posiadaczką "leśnika" i chciałabym się nim cieszyc jak najdłużej w związku z czym zastanawiam się nad konserwacją, tym bardziej że w zeszłym roku miał robiona blacharke. W związku z tym czy polecicie kogoś w okolicach Wałbrzycha/ Świdnicy kto pdejmie się tematu i jeszcze zrobi to dobrze??

ODPOWIEDZ