[HELP] ramie wycieraczki tylnej FORESTER SF

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
kleyou
1 gwiazdka
Auto: Forek s turbo 2000 polift
Polubił: 0
Polubione posty: 0

[HELP] ramie wycieraczki tylnej FORESTER SF

Post 5 lip 2015, o 12:55

Witam. Wziąłem się dzisiaj za poprawę komfortu pracy wycieraczki tylniej w foresterze sf. Po odsłonięciu osłonki ramienia (która ułamała mi się w mig), oczom mym nie ukazała się śruba, a...- no właśnie, co?

Traktowałem bez opamiętania odrdzewiaczem i nic....

Proszę o oświecenie, bom w w czeluści ciemności popadł




Joozwa
1 gwiazdka
Auto: forester '98 2,0GX
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [HELP] ramie wycieraczki tylnej FORESTER SF

Post 5 lip 2015, o 16:22

Z tego co pamiętam to tam powinna być nakrętka tylko u Ciebie już chyba całą zżarło.
wiper.png
Nie ma wyjścia, jak chcesz to zdjąć to penetrant i tylko penetrant, chyba że masz mały palniczek to podgrzej bo to jest alu i powinno się rozszerzyć bardziej niż ośka (ramię jest na stożkowym wieloklinie)

Kup od razu nowy napęd bo ośka już jest bez gwintu i jak będziesz składał to napchaj pod gumę (5) smaru bezkwasowego żeby nie zaśniedziało i żeby woda nie leciała do napędu.
Mi zaśniedziała ośka w obudowie i wycieraczka chodziła bardzo powoli albo stawała w połowie szyby bo silnik nie dawał rady.

Powodzenia w walce :mrgreen:

kleyou
1 gwiazdka
Auto: Forek s turbo 2000 polift
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [HELP] ramie wycieraczki tylnej FORESTER SF

Post 5 lip 2015, o 17:03

Dzięki za info. Zamówiłem ściągacz do ramion, może będzie łatwiej.

Nowy napęd? Jak tego szukać?

Joozwa
1 gwiazdka
Auto: forester '98 2,0GX
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [HELP] ramie wycieraczki tylnej FORESTER SF

Post 5 lip 2015, o 17:28

kleyou pisze:Dzięki za info. Zamówiłem ściągacz do ramion, może będzie łatwiej.

Nowy napęd? Jak tego szukać?
pisząc "nowy" - miałem na myśli nowy w twoim aucie , czyli używany z alledrogo :giggle:

Chyba że masz kolekcjonerskie auto no to wtedy tylko ASO :whistle:

pszemq
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Auto: Subaru Outback 2.5 SOHC 2005 rok
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 0

Re: [HELP] ramie wycieraczki tylnej FORESTER SF

Post 5 lip 2015, o 17:30

też to przerabiałem jakiś tydzień temu.(wycieraczka przestała działać)pierwszą nakrętkę musiałem przyciąć bo też nie chciała się odkręcić z drugą nakrętka za piórem na klucz chyba 23 też przycinałem (szlifierką o bardzo cienkiej tarczy) jak chcesz coś więcej wiedzieć to daj znać rozkręciłem wszystko na części pierwsze-wyczyściłem/posmarowałem i działa znakomicie.
Kłótnia z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak przewróci wszystkie figury, nasra na szachownicę i będzie dumny z "wygranej"...

kleyou
1 gwiazdka
Auto: Forek s turbo 2000 polift
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [HELP] ramie wycieraczki tylnej FORESTER SF

Post 5 lip 2015, o 22:12

Joozwa pisze:
kleyou pisze:Dzięki za info. Zamówiłem ściągacz do ramion, może będzie łatwiej.

Nowy napęd? Jak tego szukać?
pisząc "nowy" - miałem na myśli nowy w twoim aucie , czyli używany z alledrogo :giggle:

Chyba że masz kolekcjonerskie auto no to wtedy tylko ASO :whistle:


Masz na myśli wymianę całego silniczka? Może jest to jeszcze do odkopania z góry rdzy, co? :P Dodam, że wycieraczka chodziła, nie przycinała się. Była trochę głośniejsza, przyznaje. Eh znowu koszty :evilgrin: :razz:

Joozwa
1 gwiazdka
Auto: forester '98 2,0GX
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [HELP] ramie wycieraczki tylnej FORESTER SF

Post 5 lip 2015, o 22:32

kleyou pisze:Masz na myśli wymianę całego silniczka? Może jest to jeszcze do odkopania z góry rdzy, co? :P Dodam, że wycieraczka chodziła, nie przycinała się. Była trochę głośniejsza, przyznaje. Eh znowu koszty :evilgrin: :razz:
No bez wymiany raczej się nie obejdzie :cofee: (tym bardziej że jest głośniejszy)

Jak nie zejdzie ramię to po prostu obetnij ośkę i wybij to co zostanie z ramienia.
A jak zejdzie to i tak nie będziesz miał już do czego tego ramienia z powrotem przykręcić.
Na zdjęciu to wygląda że ktoś wcześniej chciał to odkręcić a tylko nakrętkę z gwintem urwał i się podał.

Masz jeszcze opcję żeby zrobić tak samo i zostawić to tak jak jest aż do pełnej awarii. :mrgreen:

Wysłałem Ci PW

ozarek
2 gwiazdki
Lokalizacja: SJ
Auto: Lancia Delta HPE GT/ Subaru Forester MY02 N/A
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [HELP] ramie wycieraczki tylnej FORESTER SF

Post 6 lip 2015, o 13:58

kleyou pisze: Proszę o oświecenie, bom w w czeluści ciemności popadł

wygląda jakby ktoś już tam był i ukręcił śrubę. W cuda, że zjadło całość nie uwierzę.
Think.Feel.Drive.

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

[HELP] ramie wycieraczki tylnej FORESTER SF

Post 11 sie 2019, o 13:43

Czy do Legacy III można założyć ramię tylnej wycieraczki z Legacy IV?
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

ODPOWIEDZ