opony 2 komplety - zimowe i letnie

Opony letnie, zimowe, szutrowe, rajdowe. Felgi, koła, dojazdówki. Wszystko to, na czym Subaru się toczy.
Rommel
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Uxbridge/Rzeszów
Auto: Outback 2006 2,5 , byl Forester 2010 2,5X
Polubił: 0
Polubione posty: 0

opony 2 komplety - zimowe i letnie

Post 14 wrz 2014, o 19:30

Panowie, powoli zaczynam sie mierzyć z problemem. Jako że z takimi autami nie miałem do czynienia, a po latach na 2oo nauczyłem się, ze najważniejsze sa opony, hamulce i zawieszenie, to ruszyłemw kierunku opon.

Teraz mam jakieś wielosezonowe continentale założone, piszczą przy mocniejszym zakręcie jak głupie.

Na zimę kolega Hondziarz/Mitsubisiarz poleca bardzo fińskie Nokiany, tylko nie powiedział który model. Wole spytać, bo tam widze ktoś wpadł na pomysł zakładania nalewajek pare tematów niżej.

No i opony na lato - coś w miare wytrzymałego, żeby ze 40 000 km zrobić(no, może mniej, nie wiem jak z przebiegami, w motocyklu nieraz laki po 500 kilosach wymieniam toteż przyjme na klate czasookres i kilometrówkę jak ktoś rzuci). Nie typowe opiny do szaleństw, ale takie które poradzą sobie na mokrym, ale na suchym beda trzymać trakcje. No i w jakichś normalnych pieniądzach :)

Z góry dzięki za pomoc. Zdrówka wszystkim.


"Non homo sed vero mentula magna minax."

waldis
0 gwiazdek
Lokalizacja: 3-miasto
Auto: Forester
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: opony 2 komplety - zimowe i letnie

Post 8 paź 2014, o 20:01

W poprzednim samochodzie (i-AWD) trzy sezony przejeździłem na oponach całorocznych Goodyear Vector 4-seasons. I dopóki będę miał fury 4x4, to gumy całoroczne stosował będę. Poszukaj testów w sieci.

sebek
1 gwiazdka
Auto: Subaru Forester S-Turbo 20th Anniversary
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: opony 2 komplety - zimowe i letnie

Post 27 paź 2014, o 22:56

kiedyś miałem nokian wr i tragedia 3 razy nie wyhamowałem, raz dobiłem do innego auta, ale ponoć wr2 to kompletnie coś innego, niesmak jednak pozostał, opony które lubię to dunlop, bridgestone, może jeszcze goodyear, continental, nie lubię nokian i michellin
twoje opony może piszczą bo są już stare, ile mają lat ? jak więcej niż 5 lat to czas na zmianę nawet jak masz 6mm bieżnika, guma się też starzeje

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Re: opony 2 komplety - zimowe i letnie

Post 28 paź 2014, o 17:59

waldis pisze:W poprzednim samochodzie (i-AWD) trzy sezony przejeździłem na oponach całorocznych Goodyear Vector 4-seasons. I dopóki będę miał fury 4x4, to gumy całoroczne stosował będę. Poszukaj testów w sieci.
Bo to sa genialne gumy do dupowozow.
Wlasnie zamawiam komplet do forestera xt.
Taki tajemny tip dla tych ktorym sie juz nie chce knocic z wymiana opon... Zadne inne caloroczne nie maja porownania z tymi gumami.

zgrocca
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: dwa koła odrzeszowa
Auto: forester black, wolny ssak
Polubił: 25 razy
Polubione posty: 8 razy

Re: opony 2 komplety - zimowe i letnie

Post 25 maja 2015, o 13:27

gregski pisze:
waldis pisze:W poprzednim samochodzie (i-AWD) trzy sezony przejeździłem na oponach całorocznych Goodyear Vector 4-seasons. I dopóki będę miał fury 4x4, to gumy całoroczne stosował będę. Poszukaj testów w sieci.
Bo to sa genialne gumy do dupowozow.
Wlasnie zamawiam komplet do forestera xt.
Taki tajemny tip dla tych ktorym sie juz nie chce knocic z wymiana opon... Zadne inne caloroczne nie maja porownania z tymi gumami.
a najnowsze nokian weatherproof ? weszły w tym roku
czy może ktoś założył właśnie a?
Y geolandar a/t-s odziedziczyłem po poprzednim właścicielu ... trochę ślisko na śniegu zlodzonym, za ślisko
Pracy szukam praca mnie szuka

zinc
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Forester NA MY 99 rally car i Legacy IV 2.0 138hp
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: opony 2 komplety - zimowe i letnie

Post 30 maja 2015, o 20:20

Jesli caloroczne to polecam sprawdzic general grabber uhp ( ciezko z dostepnoscia dosyc). Opony dobre w lekkim blocie, na suchym stabilne, na mokrym przeidywalne, wytrzymuja u mnie drugi rok a kupilem uzywki 7mm. Co do zimy ciezko powiedziec bo takiej nie bylo... ale przy niskich temperaturach jezdzilo sie ok, snieg to ciezko powiedziec bo go nie bylo... ale na zmarznietym rano lodosniegokupie szlo przyzwoicie( zimy mam hakkapellity oryginaly wiec ciezko mnie zadowolic)
zeby byla jasnosc bo net dziwnie te oponki pokazuje mi chodzi dokladnie o:
http://allegro.pl/225-65r17-general-gra ... 06335.html
z naszymi rozmiarami tylko ciezej...
z opini kolegi offrodowca to poprostu tansze bf popularne w usa ale na nasze warunki tez sie nadaja
ps sorry za literowki
Proste sa dla szybkich samochodow, zakrety-dla szybkich kierowcow

zgrocca
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: dwa koła odrzeszowa
Auto: forester black, wolny ssak
Polubił: 25 razy
Polubione posty: 8 razy

Re: opony 2 komplety - zimowe i letnie

Post 23 lip 2015, o 11:54

no właśnie .... raczej myślę o oponach "przesuniętych" w kierunku zimy i mam dylemat
jako dupowóz ----> 80% nokian allweather
jako frajda terenowa --->20% nokian rotiiva at
z tym że rotiiva lepsze w ternie i wyjadę tam gdzie allweather utkną
z drugiej strony allweather leprze na mokrym i zimą.... eh
i co tu wybrać :!: :cofee:
Pracy szukam praca mnie szuka

Rommel
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Uxbridge/Rzeszów
Auto: Outback 2006 2,5 , byl Forester 2010 2,5X
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: opony 2 komplety - zimowe i letnie

Post 23 lip 2015, o 14:52

Jak mi te moje Continentale w tym upale jeszcze troche popiszczą, to mnie ** strzeli i jeszcze w lipcu zakupie letnie zamiast tych wielosezonów...
"Non homo sed vero mentula magna minax."

zgrocca
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: dwa koła odrzeszowa
Auto: forester black, wolny ssak
Polubił: 25 razy
Polubione posty: 8 razy

Re: opony 2 komplety - zimowe i letnie

Post 23 lip 2015, o 15:07

Rommel pisze:Jak mi te moje Continentale w tym upale jeszcze troche popiszczą, to mnie ** strzeli i jeszcze w lipcu zakupie letnie zamiast tych wielosezonów...
te lx2?
no właśnie ten polski klimat geolandary at-s popiskują na zakrętach w taki upał jak był wczoraj 36st powietrze asfalt w powietrzu prawie
Pracy szukam praca mnie szuka

Mieszczanin
0 gwiazdek
Auto: Subaru
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: opony 2 komplety - zimowe i letnie

Post 15 lis 2015, o 18:38

Podlacze sie pod temat. Polecicie spoznionemu kupujacemu jakies dobre ogumienie na zime do Subaru? Rozmiar jaki potrzebuje to 205. Czytalem sporo pozytywnych opinii na temat tych opon debica-frigo-2-205-55-R16 ale nie wiem czy ufac tym opiniom na serwisach typu oponeo. Prosze o jakies aktualne propozycje cena/jakosc. :)

PajakWlochaty
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: opony 2 komplety - zimowe i letnie

Post 16 lis 2015, o 13:32

opinia nt. opon opinii nie rowna bo nawet jesli jest ten sam rozmiar to rozni uzyszkodnicy i rozne auta. Debica Frigo/Frigo2 od lat uchodzi za dobra opone na kopny snieg (moge potwierdzic, mialem ja wieki temu w Skodzinie) a na delikatna zime juz mniej. W tym zakresie cenowym wybor nie jest za duzy, mozesz jeszcze rozwazyc Debice Frigo HP (moze bedzie bardziej sztywna wiec lepsza gdy nie ma sniegu?) albo Save Eskimo HP (w zadnym wypadku Eskimo S3+, miekka okrutnie auto plywa jak niewiem). Baruma odradzam, mam fatalne doswiadczenia, podobnie Fuldy.

pozdr

Mieszczanin
0 gwiazdek
Auto: Subaru
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: opony 2 komplety - zimowe i letnie

Post 16 lis 2015, o 23:12

Dokladnie jest tak jak mowisz kolego. Zbyt duzo rozmaitych kombinacji jest auto vs uzytkownik :)
Save Eskimo HP widzialem tez w dobrej promocji. W takim razie bede rozmyslal nad Debica/Eskimo.

Rommel
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Uxbridge/Rzeszów
Auto: Outback 2006 2,5 , byl Forester 2010 2,5X
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: opony 2 komplety - zimowe i letnie

Post 23 lis 2015, o 21:32

Odpuśc Dębice Frigo. To są dobre opony do Pandy czy Punto...
"Non homo sed vero mentula magna minax."

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: opony 2 komplety - zimowe i letnie

Post 26 lis 2015, o 01:03



i nie ma co się bawić w wymiany

zgrocca
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: dwa koła odrzeszowa
Auto: forester black, wolny ssak
Polubił: 25 razy
Polubione posty: 8 razy

Re: opony 2 komplety - zimowe i letnie

Post 5 gru 2015, o 23:56

Лукашэнка pisze:

i nie ma co się bawić w wymiany
wybrałem nokiany w-proof cena sie ustabilizowała...inie bede wymieniał
głośność ..o lata świetlne cichsze niż Y-geolandery
czas pokaże
czekam na śnieg :cofee:
Pracy szukam praca mnie szuka

zinc
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Forester NA MY 99 rally car i Legacy IV 2.0 138hp
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: opony 2 komplety - zimowe i letnie

Post 8 gru 2015, o 23:39

a ja pochwale sie zakupem zimowek : http://www.oponeo.pl/dane-opony/cooper- ... #102983736
glownie z racji offroadowych wlasciowsci i duzej przewidywalnosci opony. niestety nikt nie zrobil jeszcze opony do wszystkiego-wiadomo.
Na asfalt suchy jest ok, nawet cos trzyma, na mokrym nie ma dramatu a na pewno jest duzo lepiej niz na geolandarach starych (nowe sa ponoc sporo lepsze). Sniegu nie widzialy (mozna je zakolcowac jak ktos chce) ale bloto, szutry i lesne dukty oraz trawiaste ostre podjazdy-REWELACJA wiec jak ktos szuka zimowki offroadowki to polecam z czystym sumieniem. Na lato/wiosne/jesien jak juz ktos "letnie" chce nadal bede polecal i upieral sie na general grabber uhp :D zaplacze sie jak mi sie skoncza (zreszta jedne i drugie wybralem z kolesiem co sie w baja, offroad i rally bawi profi)
Proste sa dla szybkich samochodow, zakrety-dla szybkich kierowcow

komor
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Forester SG 2.0X MY03
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: opony 2 komplety - zimowe i letnie

Post 8 gru 2015, o 23:58

A co panowie powiedzą o zimówkach Continental ContiCrossContact Winter (do Forestera 2004, czyli 205/70 R15 96T z tego co rozumiem)? Ktoś używa?

zinc
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Forester NA MY 99 rally car i Legacy IV 2.0 138hp
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: opony 2 komplety - zimowe i letnie

Post 9 gru 2015, o 00:46

a gdzie chcesz uzywac?? bo jak bez offroadu, czyli drogi publiczne to swietne opony!! niestety dosc slabe w terenie. Na snieg oki, na asflat oki, na deszczu tez sa dobre. Mialem je ale z racji tego ze byle blotko je zapycha zmienilem. oczywiscie sa lepsze i skuteczniejsze niz osobowkowe ale jednak to opona typu "suv ktory teren widzial w folderze reklamowym ewentualnie na podjezdzie pod ville wlasciciela"
Proste sa dla szybkich samochodow, zakrety-dla szybkich kierowcow

komor
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Forester SG 2.0X MY03
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: opony 2 komplety - zimowe i letnie

Post 14 gru 2015, o 23:47

Normalnie, cywilnie, do dupowożenia. :) Czyli są OK, dziękuję.

Rommel
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Uxbridge/Rzeszów
Auto: Outback 2006 2,5 , byl Forester 2010 2,5X
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: opony 2 komplety - zimowe i letnie

Post 26 gru 2015, o 16:48

Polecam, własnie te Continentale miałem okazje przetestować na WRXie w Anglii... Miazga ;]
"Non homo sed vero mentula magna minax."

Panther
2 gwiazdki
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: opony 2 komplety - zimowe i letnie

Post 27 gru 2015, o 00:04

zinc pisze:bede polecal i upieral sie na general grabber uhp :D
Jakie masz grabbery w forku? Chodzi mi o rozmiar.

zgrocca
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: dwa koła odrzeszowa
Auto: forester black, wolny ssak
Polubił: 25 razy
Polubione posty: 8 razy

Re: opony 2 komplety - zimowe i letnie

Post 14 sty 2016, o 13:34

pierwsze ogledziny
Nokian weatherproof 215/65 R16
o oponach mogę się wypowiadać jedynie porównawczo w stosunku do kilkuletnich geoladerów at-s więc również uniwersalnych. opony wymieniłem mimo całkiem wysokiego bieżnika. po pierwszym zlodzonym śniegu nie dało się po prostu jechać (drift bez wysiłku). Pierwszym zaskoczeniem było znaczne zmniejszenie hałasu w całym przedziale prędkości. Na suchej nawierzchni są to najlepsze opony jakie miałem (ponad 20 lat prowadzenia różnych samochodów), praktycznie brak aquaplaningu na kałużach 5-7cm prędkość 60km/h. Wadą jest bardzo silne rozpraszanie wody - zabrudzenie tylnej szyby jest nieporównywalnie większe w stosunku do poprzednich. w chwili obecnej stwierdzam , po solidnych opadach śniegu że trakcja i hamowanie na śniegu nawet zajeżdżonym jest bezpieczne - oczywiście w granicach rozsądku. z pewnością lepiej trzymają się niż zimowe dębice które miałem w poprzednim aucie. jeśli chodzi o zużycie paliwa testując na tej samej trasie ten sam pojazd z oponami geo at-s z mniej więcej tym samym tempem spalanie spadło o ok 0,7 l/100km :cofee:
Pracy szukam praca mnie szuka

BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: outback, starex, crosstrek
Polubił: 187 razy
Polubione posty: 204 razy

opony 2 komplety - zimowe i letnie

Post 23 wrz 2019, o 22:37

225/55r17 na subaru XV. Najchętniej włożyłbym jeden zestaw AT-S, bo marzę sobie, że żona da mi czasami...
do lasu.
Ale to jej samochód i chce mieć dwa komplety. 90% asfalt nędznie utrzymany, 5% eski i hajłeje, sporadycznie szutry.
Propozycje na zimę?

KacpaOlszewski
0 gwiazdek
Auto: subaru
Polubił: 0
Polubione posty: 0

opony 2 komplety - zimowe i letnie

Post 30 gru 2019, o 19:02

zinc pisze:
8 gru 2015, o 23:39
a ja pochwale sie zakupem zimowek : http://www.oponeo.pl/dane-opony/cooper- ... #102983736
glownie z racji offroadowych wlasciowsci i duzej przewidywalnosci opony. niestety nikt nie zrobil jeszcze opony do wszystkiego-wiadomo.
Na asfalt suchy jest ok, nawet cos trzyma, na mokrym nie ma dramatu a na pewno jest duzo lepiej niz na geolandarach starych (nowe sa ponoc sporo lepsze). Sniegu nie widzialy (mozna je zakolcowac jak ktos chce) ale bloto, szutry i lesne dukty oraz trawiaste ostre podjazdy-REWELACJA wiec jak ktos szuka zimowki offroadowki to polecam z czystym sumieniem. Na lato/wiosne/jesien jak juz ktos "letnie" chce nadal bede polecal i upieral sie na general grabber uhp :D zaplacze sie jak mi sie skoncza (zreszta jedne i drugie wybralem z kolesiem co sie w baja, offroad i rally bawi profi)
Kupiłem go kilka razy, trochę za drogi, ale produkt jest wysokiej jakości.

ruslan03
0 gwiazdek
Auto: Subaru Legacy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

opony 2 komplety - zimowe i letnie

Post 20 sty 2020, o 08:34

Też rozglądam się za letnimi. Indeks prędkości - czy ma duże znaczenie? Nie chcę brać takiej opony, aby było to na styk.

ODPOWIEDZ