Opony Michelin CrossClimate - moja opinia i prośba o pomoc

Opony letnie, zimowe, szutrowe, rajdowe. Felgi, koła, dojazdówki. Wszystko to, na czym Subaru się toczy.
ODPOWIEDZ
ccwrc
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Auto: WRC
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Opony Michelin CrossClimate - moja opinia i prośba o pomoc

Post 12 maja 2016, o 16:53

Jeśli nie chce ci się czytać, przewiń na koniec, jest tam prośba ode mnie.


Pewnego dnia wpadłem na niezbyt mądry pomysł zakupu opon całorocznych. Jako, że zimy są u nas jakie są "opona letnia z homologacją zimową" wydała mi się ideałem. I w początkach kwietnia 2016 stałem się posiadaczem nowiutkich Michelin CrossClimate 215/60 R16 99V XL :)


To była jedyna chwila szczęścia, reszta... W podpunktach;


- podczas zakładania nówek usłyszałem komentarz od wulkanizatora "Panie, one się wyważają gorzej jak nalewki". To były prorocze słowa...
- okazało się, że jazda też była jak na nalewkach, wibracje całego samochodu od 120 km/h, obraz w lusterku rozmazany.
- już w Warszawie ponowne wyważenie w ASO Dukiewicz. Wibracje nadal występują. Moja mała uwaga: na tych felgach miałem wcześniej i Goodyear i Primacy HP, wszystko było OK.
- bywa, trzeba złożyć reklamację. I tak zrobiłem. Pan Tomasz M. z Michelin doradził mi serwis na ul. Okaryny i kontakt z pracownikiem serwisu imieniem Marek W.
- Pan Marek W. z serwisu na ul. Okaryny niestety nie mógł podejść do telefonu, ale przekonałem się, że telefon ma bardzo dobry mikrofon: złowieszczy szept "tylko nie przymuj mi tej reklamacji!" był słyszalny dość dobrze... Mimo tego chciałem skorzystac z usług serwisu, ale po stwierdzeniu, że "mogą przesłać opony na reklamację" i podaniu dziwnego terminu spasowałem.
- miałem już kupić inny komplet, ale Pan Tomasz M. z Michelina doradził mi serwis na ul. Fieldorfa. (mają wyważarkę Huntera).
- wizyta w serwisie na ul. Fieldorfa i ekspertyza: "opony wadliwe, wymieniamy".
...
- po wymianie na nowe nieprawidłowości występują nadal. Samochód przy niskich prędkościach (do 60 km/h) skacze tak jakby jedna z opon była owalna a nie okrągła. Myślałem nawet, że mam jakiś problem z łożyskiem lub zawieszeniem. Otóż nie, udało mi się sprawdzić forka na innych felgach (stal) i starych oponach zimowych - jedzie idealnie.
- zapłaciłem za ponowne wyważenie na ul. Fieldorfa. Problem występuje nadal.
- mail od Pana Tomasza M. z Michelina "proszę złożyć ponownie reklamację we wskazanym serwisie. Zbadamy opony na nasz koszt.
Po badaniu wymienimy opony na nowe lub zwrócimy gotówkę."
- Jakie efekty przyniosło trzecie wyważanie nowego (drugiego) kompletu opon w serwisie na Fieldorfa?
1. właściciel serwisu strzelił takiego focha, że ze wstydu już nigdy tam się nie pokażę. W sumie mu się nie dziwię, ale nie oceniłem jego jakości pracy, wg. mnie problemem jest raczej "jakość materiału".
2. jedna sztuka została ponownie wyważona.
3. właściciel serwisu stwierdził "mam Pana puścić".
4. teraz zamiast bicia występują wibracje.


Kilka fotek, które powiedzą więcej niż powyższy tekst:

Michelin Primacy HP (Made in Germany) na feldze stalowej, jeden mały odważnik z jednej strony.

Obrazek

Pogardzane Falkeny (Made in nie pamiętam jaki kraj 3 świata), które założyłem niedawno do jednego z moich samochodów, jeden mały odważnik z jednej strony.

Obrazek

I posiadane przeze mnie Michelin CrossClimate (Made in Italy).

Obrazek

Obrazek


Moja prywatna uwaga: jeśli masz zamiar kupić te opony w tym rozmiarze przemyśl to trzy razy. Do czasu aż proces produkcyjny zostanie dopracowany. Bo wg. mnie obecnie nie jest.

I prośba o pomoc: byłbym wdzięczny za podanie adresu serwisu W Warszawie, który poradzi sobie z wyważeniem tego problemu. Czyli serwisu, który podejdzie do tego naprawdę z sercem.
Ostatnio zmieniony 12 maja 2016, o 23:07 przez ccwrc, łącznie zmieniany 1 raz.



Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 37 razy
Polubione posty: 76 razy

Re: Opony Michelin CrossClimate - moja opinia i prośba o pomoc

Post 12 maja 2016, o 18:54

Jesli opona jest wadliwa to mozesz sobie jeździć do stu serwisów i w każdym na maszynie pokaże 000.
Cóż z tego , kiedy opona zatkanie sie z podłożem , podskoczyć musi i wibracje bedą nadal.

Duniek
2 gwiazdki
Auto: tak brzydkie, że aż ładne
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: Opony Michelin CrossClimate - moja opinia i prośba o pomoc

Post 12 maja 2016, o 22:35

Tutaj jest komplet 195/65/15 po przebiegu 200km za ponad 250zł taniej niż nowe.
Pewnie ten rozmiar ma podobne problemy.
http://allegro.pl/opony-jak-nowe-michel ... 46430.html

ccwrc
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Auto: WRC
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Opony Michelin CrossClimate - moja opinia i prośba o pomoc

Post 12 maja 2016, o 22:46

Duniek pisze:Tutaj jest komplet 195/65/15 po przebiegu 200km za ponad 250zł taniej niż nowe.
Pewnie ten rozmiar ma podobne problemy.
http://allegro.pl/opony-jak-nowe-michel ... 46430.html
Wysłałem pytanie do sprzedawcy, sam jestem bardzo ciekaw odpowiedzi.

Duniek
2 gwiazdki
Auto: tak brzydkie, że aż ładne
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: Opony Michelin CrossClimate - moja opinia i prośba o pomoc

Post 13 maja 2016, o 06:17

Też zastanawiałem się nad tymi oponami do ośki bo w zimie i tak jeżdżę Subaru, ale jak widać szkoda nie tyle kasy co nerwów.

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Re: Opony Michelin CrossClimate - moja opinia i prośba o pomoc

Post 13 maja 2016, o 06:52

Duniek pisze: ale jak widać szkoda nie tyle kasy co nerwów.
Czy ja wiem...? Znam osoby jeżdżące na tych oponach i nie mają one żadnych problemów z wibracjami, wyważaniem, itp.

Bergen
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: Wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Opony Michelin CrossClimate - moja opinia i prośba o pomoc

Post 13 maja 2016, o 07:19

Albo siedzą cicho. Albo mają to w dupie.

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Re: Opony Michelin CrossClimate - moja opinia i prośba o pomoc

Post 13 maja 2016, o 07:21

Nie sądzę. Jakby coś było nie tak, to by narzekali. Znam ich trochę. To moi teściowie ;-)

szamot
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Tbg
Auto: Czarne
Polubił: 20 razy
Polubione posty: 41 razy

Re: Opony Michelin CrossClimate - moja opinia i prośba o pomoc

Post 13 maja 2016, o 07:58

jarmaj pisze: Znam osoby jeżdżące na tych oponach i nie mają one żadnych problemów z wibracjami, wyważaniem, itp.
też znam takiego jednego ;-)
Opony założyłem po "zimówkach" więc jak się bedo ślizgać w zimie się zobaczy

komor
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Forester SG 2.0X MY03
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Opony Michelin CrossClimate - moja opinia i prośba o pomoc

Post 18 maja 2016, o 13:46

Trzy spośród czterech moich felg wyglądają tak, jak na obrazkach poniżej. Ale żadnych wibracji nie odczuwam, przynajmniej nie do 150 km/h, bo więcej chyba jeszcze nie jechałem. Opony jeszcze „poniemieckie” (Continental ContiCrossContact LX 2), bo nowe zimówki, które zakupiłem tuż po kupnie auta, już zdjąłem.
IMG_6309.jpg
IMG_6308.jpg
IMG_6305.jpg

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 115 razy
Polubione posty: 180 razy

Re: Opony Michelin CrossClimate - moja opinia i prośba o pomoc

Post 18 maja 2016, o 16:50

komor, ciężarki służą do wyważania, a nie do ozdabiania kół :giggle:
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Opony Michelin CrossClimate - moja opinia i prośba o pomoc

Post 18 maja 2016, o 17:08

komor, a czy te felgi są na pewno proste?

Sławek
3 gwiazdki
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Forester 2.0XT,Justy G3,Outback H6
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 0

Re: Opony Michelin CrossClimate - moja opinia i prośba o pomoc

Post 18 maja 2016, o 17:29

So What! pisze:komor, a czy te felgi są na pewno proste?
Bardzo dobre pytanie.

komor
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Forester SG 2.0X MY03
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Opony Michelin CrossClimate - moja opinia i prośba o pomoc

Post 18 maja 2016, o 19:44

Trudno mi powiedzieć :) Niestety nie zwróciłem uwagi na ilość ciężarków gdy były zimówki, więc nie wiem czy one są ze względu na felgi, czy ze względu na te letnie opony założone teraz. Ale panowie oponiarze nic nie marudzili, a pytałem czy wszystko OK.

ccwrc
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Auto: WRC
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Opony Michelin CrossClimate - moja opinia i prośba o pomoc

Post 18 maja 2016, o 20:38

jarmaj pisze:Nie sądzę. Jakby coś było nie tak, to by narzekali. Znam ich trochę. To moi teściowie ;-)
Najważniejsze to dobrze ustawić teściów, co? ;)
komor pisze: Trzy spośród czterech moich felg wyglądają tak, jak na obrazkach poniżej. Ale żadnych wibracji nie odczuwam, przynajmniej nie do 150 km/h, bo więcej chyba jeszcze nie jechałem.
U mnie problem obecnie występuje powyżej 140 km/h. Licznikowo. Czyli realnie powyżej 130.
Bergen pisze:Albo siedzą cicho. Albo mają to w dupie.
Ja uzyskałem odpowiedź od dwóch sprzedających na Allegro używane komplety CrossClimate.

Odp. 1:
„Osobiscie nie jezdzilem na nich, zdjalem je z auta. Byly sprawdzane na wulkanizacji.”

Odp. 2:
„przejechałem na nich tylko około 300 km po suchym i mokrym, w tym ze 160 km/h na autostradzie , ale wiosną ,w temperaturach doidatnich”

Żaden ze sprzedających nie chciał zdradzić kraju produkcji opon…

---
W weekend planuję zdjąć koła, przeczyścić miejsca łączenia, posmarować pastą CU i się zobaczy.

---

EDIT: Po dokładnym wyczyszczeniu i przesmarowaniu jest w miarę OK. Jednak serwisy takimi "drobiazgami" po prostu nie zawracają sobie głowy.

I odpowiedź od Michelina w sprawie kraju produkcji "Michelin CrossClimate produkowany jest jeszcze w Niemczech, Francji, Hiszpanii i Anglii."

tomek76k7
1 gwiazdka
Lokalizacja: Zielona Góra
Auto: SUBARU LEGACY
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Opony Michelin CrossClimate - moja opinia i prośba o pomoc

Post 9 cze 2016, o 19:35

Ja jeżdżę na nich od samego początku jak tylko weszły na rynek, i nie mam z nimi najmniejszego problemu ;)
produkcja niemcy

komin
4 gwiazdki
Lokalizacja: Kielce
Auto: Legacy 2.5 A/T
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Opony Michelin CrossClimate - moja opinia i prośba o pomoc

Post 26 cze 2016, o 21:18

kolega zaprzyjaźniony z dużym serwisem opon z Germanii wspominał o takich problemach, co więcej zdarza się to nadzwyczaj często żeby nie powiedzieć nagminnie. nowy Michelin to lipa, osobiście nie zakładałem tego ani razu, ale te wypowiedzi potwierdziły to czego się wcześniej dowiedziałem :cofee:
w citroen czy peugeot montowali takie felgi bez otworu centrującego przelotowego, zanczy sie miejsce na mocowanie na piaście było ale nie przelotowe i tym samym nie dało sie tego zamontować na normalną wyważarkę, potrzeba jest odpowiednia przystawka która jest zwyczajnie za droga, a samochodów na taką usługę jest za mło żeby sie opłaciło. żebyt nie było problemów z wibracjami zakładało sie własnie michelina i w 95% było dobrze, żadko zdarzały sie problemy ale z tymi nowymi to wesoło nie jest.... omijajcie szerokim łukiem :whistle:
Regeneracja felg ;
Malowanie proszkowe
Prostowanie felg
Spawanie felg
Świętokrzyskie 507304269

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Re: Opony Michelin CrossClimate - moja opinia i prośba o pomoc

Post 28 cze 2016, o 23:56

Nie panikowal bym, gadalem ze znajomym z miszelina, nie ma zadnej masakry, normy obowiazuja jak dawniej, model opony jak kazdy inny.

ccwrc
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Auto: WRC
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Opony Michelin CrossClimate - moja opinia i prośba o pomoc

Post 3 lip 2016, o 19:36

gregski pisze:Nie panikowal bym, gadalem ze znajomym z miszelina, nie ma zadnej masakry, normy obowiazuja jak dawniej, model opony jak kazdy inny.
Nie panikowałbym, gadałem ze znajomym prawnikiem, nie ma żadnej masakry, prawo obowiązuje jak dawniej, rząd jak każdy inny.

Widzisz analogię? :razz:

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Re: Opony Michelin CrossClimate - moja opinia i prośba o pomoc

Post 5 paź 2016, o 10:45

i co tam w sprawie miszelinek? bo nie wiem czy eksperymentowac z nimi czy brac sprawdzone goodyeary 4seasons...

zaklinaczwrc
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Opony Michelin CrossClimate - moja opinia i prośba o pomoc

Post 5 paź 2016, o 11:17

Dziewczyna założyła do kii soul komplet nowych 205/55/R16, wyważyły się elegancko, żadnych wibracji itd.
Ja byłem na wymianie i się też nasłuchałem od gościa co to niby za syf, że michelin się z tego wycofuje i inne jakieś ciekawe teorie.
W każdym razie na razie bez problemów, na dodatek pozytywnie zaskoczony jestem ich głośnością.
Pozdrawiam
MK

ccwrc
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Auto: WRC
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Opony Michelin CrossClimate - moja opinia i prośba o pomoc

Post 5 paź 2016, o 11:25

gregski pisze:i co tam w sprawie miszelinek? bo nie wiem czy eksperymentowac z nimi czy brac sprawdzone goodyeary 4seasons...
Wszystko jest opisane, wystarczy przeczytać temat :)

Co do samych gum nie mam większych zastrzeżeń, ale szczerze odradzam te produkowane we Włoszech - jakość wg. mnie jest poniżej krytyki.

Sławek
3 gwiazdki
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Forester 2.0XT,Justy G3,Outback H6
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 0

Re: Opony Michelin CrossClimate - moja opinia i prośba o pomoc

Post 5 mar 2017, o 22:44

Zastanawiam się nad tymi oponami. Może są jakieś uwagi?

submaniak
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Auto: niebieskie i szybkie
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Opony Michelin CrossClimate - moja opinia i prośba o pomoc

Post 25 kwie 2017, o 16:02

Sławek pisze:Zastanawiam się nad tymi oponami. Może są jakieś uwagi?
Skoro zastanawisz się nad tymi oponami to wiedz że od marca w sprzedaży powinny być micheliny cross climaty + (plus) czyli ulepszona wersja opon które cie interesowały. Nie wiem czy lepsze czy gorsze czy tańszcz czy droższe ale na pewno trzeba mieć na uwadze fakt iż są. Łukasz Wulkanista opisuje bieznik z plusem na swoim blogu http://wulkanista.pl wystarczy pewnie w szukajce wpisać crossclimete plus czy coś w tym stylu bo już kiedyś na niego trafiłem.

ODPOWIEDZ