Internety jak rakiety

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
ODPOWIEDZ
So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Piękny dzień dziś mamy

Post 18 sty 2017, o 18:10

esilon pisze: niedawno w robocie podpięli mi światłowodzik

chyba nieźle ?
Spoko. Lada dzień na stałe pojawią przejściowe problemy techniczne :mrgreen:



esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Piękny dzień dziś mamy

Post 18 sty 2017, o 20:33

So What! pisze: Spoko. Lada dzień na stałe pojawią przejściowe problemy techniczne

zobaczymy, na razie jest nadświetlna :giggle: ( w porównaniu do tego co było)

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Re: Piękny dzień dziś mamy

Post 18 sty 2017, o 21:43

esilon pisze:chyba nieźle ?
ta. podpiął wskazanie prędkościomierza swojego nowego dupowozu z ostatniej przejażdżki po bułki i cwaniakuje.



:-p

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: Piękny dzień dziś mamy

Post 19 sty 2017, o 02:58

A weźcie się wszyscy wypchajcie z tym internetem. :-(

Obrazek

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Re: Piękny dzień dziś mamy

Post 19 sty 2017, o 08:50

barbie pisze:A weźcie się wszyscy wypchajcie z tym internetem. :-(

Obrazek
To jest Nerwostrata w opcji do 40 czy do 80 Mbps? ;)
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Piękny dzień dziś mamy

Post 19 sty 2017, o 09:42

Kurde, Marta, cza było wołać. Empetrojek bym nałapał trochę.

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Re: Piękny dzień dziś mamy

Post 19 sty 2017, o 10:31

Alan, Alan, Alan! pisze: Kurde, Marta, cza było wołać. Empetrojek bym nałapał trochę.

Wsiądź w pekaes albo poproś mleczarza (mleko ma najlepszy transport!). Wpadniesz, empetrójek i filmów nałapiesz, Oplem Sti się przejedziesz :mrgreen:
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Re: Piękny dzień dziś mamy

Post 19 sty 2017, o 11:16

barbie pisze:A weźcie się wszyscy wypchajcie z tym internetem. :-(

Obrazek
Znam ten bol. Mieszkalem kilka lat pod Berlinem, jednomegowe lacze udalo mi sie zainstalowac via satelita astra z uploadem i downloadem przez satelite.
Dzis juz tam maja swiatlowod, ale wbrew pozorom wcale nie jest lepsze niemiecka infrastruktura za miastem.

A dzis? wyniki przy niepelnym zasiegu LTE na telefonie:
Obrazek

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: Piękny dzień dziś mamy

Post 19 sty 2017, o 12:39

Chloru pisze: To jest Nerwostrata w opcji do 40 czy do 80 Mbps? ;)
Gorzej. Najszybsza oferowana u nas Neostrada to 512kbps. Przy czym właściwie to jej też już nie oferują, bo nie ma dziurek.
Ten wynik sponsoruje Orange LTE na antenie zewnętrznej.
Ping jest zaskakująco dobry, przesyłanie bywa 40 w dół i 10 w górę. Ale ostatnio jakoś niezbyt, jak dochodzimy do 5-7 w dół, to wielka radość.
Przez wieś oczywiście idzie światłowód, gdyby ktoś miał wątpliwości. Przed naszą bramą go wkopali. Tylko, że nie wyprowadzili go na powierzchnię ziemi :wall:
Aktualnie szanse na cokolwiek są być może wiosną. :-(

Obrazek
stefanekmac pisze: Drogi Modzie załóż jakieś osobne miejsce dla malkontentów.
Uprzejmie informuję iż zarobiony jestem :cofee:

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Re: Piękny dzień dziś mamy

Post 19 sty 2017, o 12:40

gregski pisze: Znam ten bol. Mieszkalem kilka lat pod Berlinem, jednomegowe lacze udalo mi sie zainstalowac via satelita astra z uploadem i downloadem przez satelite.

Jesteś hardkorem.
gregski pisze: A dzis? wyniki przy niepelnym zasiegu LTE na telefonie:

To wyniki na modemie LTE u mnie w domu.

Obrazek

Tylko co z tego jak to się w każdej chwili może zmienić a dodatkowo masz dość uciążliwe limity danych. Ja nie mam żadnej kablówki ani satelity, wszystkie filmy i seriale ogladam w sieci (Netflix itp.) Przez 2 miesiące mierzyłem ilość zużytych danych w domu, wychodziło coś między 200 a 300 GB na miesiąc. Żaden operator komórkowy nie oferuje takiego limitu w rozsądnej cenie. P.S. NA telefonie też dobijałem do ~70 Mbps, wynika to chyba z kategorii modemu LTE który jest zaintalowany w telefonie.
barbie pisze: Przez wieś oczywiście idzie światłowód, gdyby ktoś miał wątpliwości. Przed naszą bramą go wkopali. Tylko, że nie wyprowadzili go na powierzchnię ziemi

Barbie ja miałem przez 8 lat studzienkę Poręcz 3 metry od budynku.... ;-) Istotne jest to, czy we wsi masz jakiś splitter optyczny lub też wolne włókno które Ci wciągną do domu. BTW - gadałem z tymi chłopakami co u mnie kładli. Faktycznie podczas mrozów starają się nie kłaść bo a) światłowody potrafią pękać b) żeby je spawać trzeba mieć dużo droższy sprzęt. Oni w gorszych warunkach rozstawiają namiot albo wsiadają z kablem do samochodu żeby pospawać.
Ostatnio zmieniony 19 sty 2017, o 12:44 przez Chloru, łącznie zmieniany 1 raz.
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Re: Piękny dzień dziś mamy

Post 19 sty 2017, o 12:43

6gb i zwezka, ale do telefonu wystarczy. W dodatku na cala europe.

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: Piękny dzień dziś mamy

Post 19 sty 2017, o 12:46

Chloru pisze: Tylko co z tego jak to się w każdej chwili może zmienić a dodatkowo masz dość uciążliwe limity danych. Ja nie mam żadnej kablówki ani satelity, wszystkie filmy i seriale ogladam w sieci (Netflix itp.) Przez 2 miesiące mierzyłem ilość zużytych danych w domu, wychodziło coś między 200 a 300 GB na miesiąc. Żaden operator komórkowy nie oferuje takiego limitu w rozsądnej cenie. P.S. NA telefonie też dobijałem do ~70 Mbps, wynika to chyba z kategorii modemu LTE który jest zaintalowany w telefonie.
Oferuje, ale nie wiem czy w wersji dla osób fizycznych. My mamy http://www.orange.pl/kid,4003445797,id, ... ticle.html ten za 50,99. W promieniu jakimśtam od podanego adresu ta karta sim nie ma limitu. A do tego dostałam drugą na której jest 60GB. Maksymalnie w którymś miesiącu doszliśmy do blisko 400GB transferu i lejka nam nie założyło, ale stabilność tego netu to istny koszmar.
Ciągnie 40 przez 5 minut a potem przez kolejne 5 jak powyżej. A potem reset i od nowa. :wall:

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: Piękny dzień dziś mamy

Post 19 sty 2017, o 12:48

Chloru pisze: Istotne jest to, czy we wsi masz jakiś splitter optyczny lub też wolne włókno które Ci wciągną do domu. BTW - gadałem z tymi chłopakami co u mnie kładli. Faktycznie podczas mrozów starają się nie kłaść bo a) światłowody potrafią pękać b) żeby je spawać trzeba mieć dużo droższy sprzęt. Oni w gorszych warunkach rozstawiają namiot albo wsiadają z kablem do samochodu żeby pospawać.
No właśnie nie mam. Jest w poprzedniej wsi i w następnej. Nas pominęli.
A z zimą jestem skłonna uwierzyć, szczególnie że u nas zimniej niż w Warszawie. Dzisiaj -13. Pozostaje czekać i czytać książki ;-)

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Re: Piękny dzień dziś mamy

Post 19 sty 2017, o 12:52

barbie pisze: Oferuje, ale nie wiem czy w wersji dla osób fizycznych.

No to dla of chyba jest coś koło 200 w regulaminach a potem dupa. No i wlasnie najbardziej boli stabilnosc. U mnie jest od ~30 do ~130 po LTE w play.
barbie pisze: No właśnie nie mam. Jest w poprzedniej wsi i w następnej. Nas pominęli.
To celowa polityka firmy jak można się domyślić z postów w tym wątku :mrgreen:
barbie pisze: A z zimą jestem skłonna uwierzyć, szczególnie że u nas zimniej niż w Warszawie. Dzisiaj -13. Pozostaje czekać i czytać książki

Od 8 do 18 nie ma mnie w domu. Mogę Wam wynająć tanio powierzchnię prawie biurową. Internet gratis ;-) Aha - tylko w środy i piątki Natasza trochę hałasuje ;-)
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: Piękny dzień dziś mamy

Post 19 sty 2017, o 12:58

Chloru, spoko, mam kilka lokali do których mogę wpaść po internet :mrgreen:
Nie wiem jak zima/pogoda wpływa na propagację fal GSM, pewnie jakoś wpływa. Od kiedy przyszła prawdziwa zima po świętach, czyli 3 tygodnie, jest totalny dramat z netem. Wcześniej Netflix chodził bez czkawki i owszem, nie był to światłowód, ale dało się pracować. W tej chwili nie za bardzo.
Net z komórki (czyli bez ant. zewnętrznej) ciągnie podobnie do Orange, więc też mało to sensowne. Maila sprawdzisz, ale nie popracujesz.
Mamy jeszcze awaryjnie cyfrowy polsat, tylko, że modem został na Dolnym Śląsku :wall: więc aktualnie jesteśmy w dupie.

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Re: Piękny dzień dziś mamy

Post 19 sty 2017, o 12:58

barbie pisze: Przez wieś oczywiście idzie światłowód, gdyby ktoś miał wątpliwości. Przed naszą bramą go wkopali. Tylko, że nie wyprowadzili go na powierzchnię ziemi :wall:
Aktualnie szanse na cokolwiek są być może wiosną. :-(

Wybije się jak przebiśnieg ? :giggle:
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: Piękny dzień dziś mamy

Post 19 sty 2017, o 13:00

leon pisze:
barbie pisze: Przez wieś oczywiście idzie światłowód, gdyby ktoś miał wątpliwości. Przed naszą bramą go wkopali. Tylko, że nie wyprowadzili go na powierzchnię ziemi :wall:
Aktualnie szanse na cokolwiek są być może wiosną. :-(

Wybije się jak przebiśnieg ? :giggle:
Z grubsza tak to przedstawia lokalny dostawca :mrgreen:

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Piękny dzień dziś mamy

Post 19 sty 2017, o 13:00

Chloru pisze:
To wyniki na modemie LTE u mnie w domu.

Obrazek
Już ustaliliśmy, że warunki miejskie różnią się nieco od wiejskich. Więc nie musisz nas denerwować swoim biednym backupowym LTE

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Re: Piękny dzień dziś mamy

Post 19 sty 2017, o 13:03

barbie pisze: Nie wiem jak zima/pogoda wpływa na propagację fal GSM, pewnie jakoś wpływa. Od kiedy przyszła prawdziwa zima po świętach, czyli 3 tygodnie, jest totalny dramat z netem.

Poczekaj aż wiejskie dzieciaki będą miały ferie. Dopiero będzie dramat :giggle:
barbie pisze: Net z komórki (czyli bez ant. zewnętrznej) ciągnie podobnie do Orange,

Może się okazać, że Wasz nadajnik jest przeciążony (jest ograniczona pojeność radia oraz on sam jest podłąćzony do internetu jakaś rurą) i pogoda nie ma żadnego znaczenia. Komórki na świeta pokupowali albo co ;-)
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: Piękny dzień dziś mamy

Post 19 sty 2017, o 13:13

Chloru pisze:
barbie pisze: Nie wiem jak zima/pogoda wpływa na propagację fal GSM, pewnie jakoś wpływa. Od kiedy przyszła prawdziwa zima po świętach, czyli 3 tygodnie, jest totalny dramat z netem.

Poczekaj aż wiejskie dzieciaki będą miały ferie. Dopiero będzie dramat :giggle:
Nic mi nie mów :-(
Chloru pisze:
barbie pisze: Net z komórki (czyli bez ant. zewnętrznej) ciągnie podobnie do Orange,

Może się okazać, że Wasz nadajnik jest przeciążony (jest ograniczona pojeność radia oraz on sam jest podłąćzony do internetu jakaś rurą) i pogoda nie ma żadnego znaczenia. Komórki na świeta pokupowali albo co ;-)
Cała wieś ma Cyfrowy Polsat, niedaleko jest przekaźnik i wszyscy w niego strzelają. Wzięliśmy Polsat na próbę i po godz 18 w zasadzie przestawał działać.
Przekaźnik Orange stoi daleko (6km), nawet telefony Orange tu nie za bardzo działają. Ale z anteny zewnętrznej zawieszonej na poziomie +1 w pierwszych miesiącach trzymał fason całą dobę, 3 kreski LTE. Od kilku tygodni ma taką czkawkę.

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Piękny dzień dziś mamy

Post 19 sty 2017, o 13:15

barbie, generalnie to Wam współczuję. Z doświadczenia to działa tak, że jakiś Zygmunt z sąsiedniej wsi zakłada zgłoszenia u komórkowca, robi kilka awantur i oni zmieniają lekko konfigurację, przez co jemu lepiej ciągnie, ale Wy przez kilka miesięcy jesteście w dupie.
Potem Wy robicie awanturę i Zygmunt jest w ciemnej dupie. Dodatkowo jak warszawka będzie wracać z mazur, to będzie Wam zdychało do 500Kb jak dobrze pójdzie z pingiem 1000ms

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Re: Piękny dzień dziś mamy

Post 19 sty 2017, o 13:52

Nigdy nie wracałem z Mazur przez Węgrów ale co ja tam wiem :giggle:

barbie, podzwoń po firmach z okolicy takich jak ta - http://www.ittmedia.pl/obszar-dzialania.html Niektóre mają jakieś dofinansowanie i mogą być zainteresowane, szczególnie jak jeszcze kilku sąsiadów się zgłosi. Jak nie podciagną swiatłowodu to może zestawią porządną radiolinię i spokojnie dostarczą 20-50 Mbps, które będzie o niego stabilniejsze niż LTE.
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: Piękny dzień dziś mamy

Post 19 sty 2017, o 14:18

Chloru, been there, done that. Jesteśmy na etapie, w którym wiadomo, że będzie to http://domtel.com.pl/ na bazie światłowodu Orange który idzie przez wieś. Będą się albo wcinać, albo zawrócą do nas kabel z następnej wsi.
Miał być przed zimą, ale nie wyjszło, teraz trzeba zaczekać na wiosnę, bo zimą nie robią.
Już nawet były zapisy kto się chce podłączyć. Wszystko się powoli toczy, tylko że to mogą być jeszcze miesiące, w czasie których mamy (hura!) niecały 1mbps LTE :roll:

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Re: Piękny dzień dziś mamy

Post 19 sty 2017, o 14:23

barbie, eee to luz :thumb: . U mnie też się lekko obsunęło ale generalnie poszło bardzo sprawnie. Myślałem, że gadacie z Poręcz a tutaj bezwładność organizacji jest ogromna. W ramach oczekiwania kup AAA pistolet na klej i jakąś wiertarkę i niech kabelki w domu ładnie ułoży bo przy takich prędkościach Wifi nie zawsze wyrabia ;-)
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Piękny dzień dziś mamy

Post 19 sty 2017, o 14:35

Chloru pisze: Nigdy nie wracałem z Mazur przez Węgrów ale co ja tam wiem :giggle:

Jak nie warszawka z Mazur to ekolodzy z Białowieży, to naprawdę ma niewielkie znaczenie skąd wracają, ważne, że wracają a ich dzieci ciągną jak smoki z LTE

ODPOWIEDZ