Uwaga, piraci!

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
ODPOWIEDZ
So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Uwaga, piraci!

Post 7 paź 2016, o 16:36

Konto usunięte, jeżeli kierowca osobówki przeżyłby traki wypadek, to rzeczywiście jest to bardzo istotna wiadomość.



Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 7 razy

Re: Uwaga, piraci!

Post 7 paź 2016, o 16:59

Cieszę się, że Ci pomogłem ;-)

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Uwaga, piraci!

Post 25 kwie 2017, o 13:53

"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: Uwaga, piraci!

Post 27 kwie 2017, o 12:06

busik pisze:ciekawa nauczka...
Piratem jest jeden i drugi. Warci siebie koledzy :whistle:

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Uwaga, piraci!

Post 9 maja 2017, o 08:07


inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Re: Uwaga, piraci!

Post 9 maja 2017, o 21:52

FUX, prościej byłoby wprowadzić nakaz myślenia i przewidywania konsekwencji :giggle:
ci ze słuchawkami słuchający muzyki, czy piesi czy rowerzyści, też niebezpieczni...
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Uwaga, piraci!

Post 9 maja 2017, o 22:29

inquiz, tylko kierownik winny, jak takiego pieszego stuknie, gdy wlezie bez patrzenia pod koła.

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Re: Uwaga, piraci!

Post 9 maja 2017, o 22:34

FUX, wiem, jest coraz większa tendencja lezienia pod koła. czekałem ostatnio blisko szkoły i patrzyłem jak dzieci idą chodnikiem - większość wpatrzona w ekrany zupełnie oderwana od rzeczywistości. musimy niestety uważać bardziej niż kiedyś.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

bojar
6 gwiazdek
Lokalizacja: warszawski-zachodni
Auto: forester 2,5XT,Q5
Polubił: 80 razy
Polubione posty: 232 razy

Re: Uwaga, piraci!

Post 9 maja 2017, o 23:19

inquiz pisze:FUX, wiem, jest coraz większa tendencja lezienia pod koła. czekałem ostatnio blisko szkoły i patrzyłem jak dzieci idą chodnikiem - większość wpatrzona w ekrany zupełnie oderwana od rzeczywistości. musimy niestety uważać bardziej niż kiedyś.
I dlatego ten przepis nie jest oderwany od rzeczywistości.Trzeba coś z tym zrobić.

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Re: Uwaga, piraci!

Post 9 maja 2017, o 23:28

bojar pisze:
inquiz pisze:FUX, wiem, jest coraz większa tendencja lezienia pod koła. czekałem ostatnio blisko szkoły i patrzyłem jak dzieci idą chodnikiem - większość wpatrzona w ekrany zupełnie oderwana od rzeczywistości. musimy niestety uważać bardziej niż kiedyś.
I dlatego ten przepis nie jest oderwany od rzeczywistości.Trzeba coś z tym zrobić.

Jest oderwany. Ustawią policjanta przy każdym przejściu ? To będzie kolejne puste prawo, bo po dupie dostanie promil, może mniej, a reszcie "się uda".

Coś z tym zrobić ? No tak, najlepiej zakazać, po co się męczyć i coś logicznego wymyślać.
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Re: Uwaga, piraci!

Post 10 maja 2017, o 00:12

bojar pisze: I dlatego ten przepis nie jest oderwany od rzeczywistości.Trzeba coś z tym zrobić.
przepisami nie da się odwołać głupoty, chyba trzeba by wprowadzić dzieciakom chłostę ale to mało prawdopodobne w eurodemokracji.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Uwaga, piraci!

Post 10 maja 2017, o 08:28

Do szewskiej pasji doprowadzają mnie ludzie idący deptakiem/chodnikiem z nosem w telefonie, którzy na mnie wpadaja.
Od jakiegoś czasu przestałem ustepowac drogi.

Szczytem kretynizmu zaobserowanym a sklepie była sytuacja, gdzie matka na oko 2 letnim dzieckiem w wózku, w ciąży, ze smrfonem w lewj łapie, grzebała w zamrażarkach z mrożonkami.
:wall:
Matka/ojciec na spacerze, zamiast rozmawiać z dzieckiem-telefon.
:wall:

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Re: Uwaga, piraci!

Post 10 maja 2017, o 12:42

FUX, ciężkie czasy, jak mawiał sołdat zdejmując zegar z wieży ratusza.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Uwaga, piraci!

Post 11 maja 2017, o 15:29

dalej pewnie było ciekawiej... :wall:


Link: https://www.youtube.com/watch?v=n5zZEP5Q2MY
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Uwaga, piraci!

Post 12 maja 2017, o 09:07

"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Uwaga, piraci!

Post 12 maja 2017, o 10:39

:thumb:

Piter 35
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jelenia Góra
Polubił: 169 razy
Polubione posty: 103 razy

Re: Uwaga, piraci!

Post 12 maja 2017, o 11:19

To jest interwencja :thumb:

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Uwaga, piraci!

Post 20 cze 2017, o 13:34

już na paru portalach to lata od jakiegoś czasu - na mój nos wina kierowcy autobusu, który ewidentnie ścina martwe pole i leci po ciągłej
a kierowca osobówki ma prawo wjechać na pas rozbiegowy

patrząc na to gdzie kończy się linia ciągła, nie bardzo kumam, jak autobus ma wjechać na przystanek, który jest na pasie rozbiegowym - bez zrobienia manewru jaki właśnie wykonują tam kierowcy autobusów
paranoja


Link: https://www.youtube.com/watch?v=HMyqGmjeb2c
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 115 razy
Polubione posty: 180 razy

Re: Uwaga, piraci!

Post 20 cze 2017, o 14:47

busik pisze: jak autobus ma wjechać na przystanek, który jest na pasie rozbiegowym - bez zrobienia manewru jaki właśnie wykonują tam kierowcy autobusów
Spokojnie dałby radę :arrow: https://goo.gl/maps/TST69ubn4Yp.
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Uwaga, piraci!

Post 20 cze 2017, o 14:51

rrosiu, zauważ, że oni ścinają to pole martwe po to, żeby zachować płynność ruchu na DW724 - jakby miał zachować się zgodnie z oznaczeniem poziomym, musiałby zwolnić do zera praktycznie, żeby wjechać w "zatokę"

nie tłumaczy to zachowania kierowcy, któremu ktoś popsuł plan ułatwienia sobie pracy
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

otome
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Uwaga, piraci!

Post 20 cze 2017, o 17:02

Ja na miejscu gościa z osobówki też bym się nie spodziewała takiego manewru autobusu. Nie muszę wiedzieć, w których miejscach kierowcy autobusów robią jakie niezgodne z przepisami manewry. A jakby jeszcze tak wydarł na mnie mordę, to bym policję wezwała, bo to on wjechał na ciągłą linię. I jeszcze fotka na pamiątkę i skarga do ztmu.

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Re: Uwaga, piraci!

Post 20 cze 2017, o 19:51

Kierowcy komunikacji często przesadzają i łamią przepisy. Zrozumiałe że mają trzymać się rozkładu i są monitorowani ale uchodzą im płazem manewry na mieście, za które policja zwykłego kierowcę potrafi zatrzymać.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 115 razy
Polubione posty: 180 razy

Re: Uwaga, piraci!

Post 20 cze 2017, o 21:02

busik, na tym fragmencie w zależności od pory dnia jest albo pusto i wówczas można spokojnie wyprzedzić autobus lewym pasem, albo tworzy się korek, więc płynności i tak nie ma.
A przystanek jest na żądanie ;-)
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, była Skoda, jest BMW :)
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 83 razy

Re: Uwaga, piraci!

Post 20 cze 2017, o 22:02

Takich miejsc w Wawie jest chyba sporo... Moje ulubione to skrzyżowanie Dominikańskiej z Al.Wilanowską - już kilka razy prawie się wpakowałem pod autobus, który postanowił sobie ominąć korek i skrócić drogę na przystanek
https://goo.gl/maps/9CTnSW8SFK12

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Uwaga, piraci!

Post 21 cze 2017, o 09:10

Godlik, Ty tu nie ściemniaj, tylko dokończ relację z wyprawy, bo się obijasz :mrgreen:
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

ODPOWIEDZ