Wymiana czujnika spalania stukowego

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
namiot
2 gwiazdki
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: było sti 2002 teraz 2.0R 2008
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Wymiana czujnika spalania stukowego

Post 1 sie 2017, o 14:03

auto 100% sprawne czujnik też, ja rozwiązałem tak ten parobem ze przykręciłem go do obudowy skrzyni biegów i po problemie



Wąski
0 gwiazdek
Auto: Forester SG ssak / Impreza GT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Wymiana czujnika spalania stukowego

Post 6 sie 2017, o 22:45

Tylko błąd nie oznacza wykrycia spalania stukowego tylko problem z wiązką, masą lub samym czujnikiem tj. ECU wykrywa zbyt niskie napięcie. Tak więc wszystko wskazuje na to że problemy z czujnikami mogą mieć a raczej mają na pewno źródło w wiązce silnika. Ja wymianę czujnika zaliczyłem i pomogło na krótką chwilę i dopiero dodatkowa masa rozwiązała temat a w drugim przypadku winna była szara kostka tzn. połączenie wiązki silnika z wiązką ECU. Od strony kierowcy za aku wchodzą dwie grube wiązki do złączy. W uproszczeniu można powiedzieć że brązowe są prądowe a szare odpowiadają za sygnały z czujników.

autoseba13
0 gwiazdek
Auto: Subaru GH 2,0 benzyna
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Wymiana czujnika spalania stukowego

Post 24 gru 2017, o 14:15

Wąski, Witam cie kolego słyszałem że udało ci się usunać usterkę w subaru forester gh ( MÓJ jest 2007 r 158 km ) polegajaca na muleniu do 3500 obrotów , u mnie problem jest taki sam , zachodzę czytam lecz nie umiem sie pozbyć problemu czy mógłbyś podpowiedzieć co zrobić by pozbyć się usterki .

podmieniłem ; przepustnice , przepływke , luzy zaworowe ok , ciśnienie ok , usterke usunę na jakiś czas odpinając aku , lecz póżniej powraca .

Co zrobić by pozbyć się usterki . Z góry dziękuję
za jakąś sugestię i pomoc . Pozdrawiam wesołych świąt

7greg
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Wymiana czujnika spalania stukowego

Post 17 lip 2021, o 08:38

Cześć
Odgrzewam stary temat, mam nadzieję, że admin mnie za to nie powiesi ;)

Mam Forka SG 2007 2.0 bez turbiny 158koni

Niestety i mnie dopadł problem stukowca i walczę z tym już jakiś czas.
Czy fix o którym tu piszecie ma również zastosowanie do mojego silnika? Czujnik mam na dwóch przewodach.
W serwisie powiedzieli, że sytuacja może być skomplikowana sama diagnoza może trwać kilka godzin (po 220 zł/h) a potem to panie zobaczymy. Szlag mnie trafia jak słyszę takie teksty.

Po VIN w sklepie pasuje do mojego auta ten czujnik:
https://subarak.pl/pl/silnik-czujniki/9 ... aa140.html

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: JG
Auto: Subaru Impreza 2.0 GX blobeye LPG
Polubił: 2268 razy
Polubione posty: 137 razy

Wymiana czujnika spalania stukowego

Post 29 lip 2021, o 06:22

7greg, a komputer pokazuje błędy od tego czujnika?

Skąd wiesz, że jest zły? W tym silniku jest kilka innych rzeczy, które mogą dawać podobne objawy.

Jeśli masz pewność, że to czujnik, to sam bez problemu wymienisz tą część.
Jest ryzyko, musi być wybór.

ODPOWIEDZ