Klepanie silnika Forester 2.0 D

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
Alicja
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Klepanie silnika Forester 2.0 D

Post 7 sie 2017, o 20:49

W trakcie jazdy silnik zaczął klepać. Na Youtubie znalazłam filmik z identyczna praca silnika.
Auto na lawecie pojechalo do mechanika. Dianoza mechanika - padł ci silnik. to jak wrozenie z fusow.

Na moje ucho to klepanie jest jak glosny klekot diesela(zawory?). Poradzcie, co to moze być? Czy jest az tak zle jak mowi mechanik?
To moje pierwsze subaru :-(

Tylko prosze bez zbędnych dolujacych komentazy typu "kupilas diesla to co się dziwisz one zyja do 200tys km" (mój ma 171 tys)




otome
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Klepanie silnika Forester 2.0 D

Post 8 sie 2017, o 09:42

Kupiła subaru w dieslu to co się dziwisz. Sorry nie mogłam się powstrzymać. :-p Ale taka prawda. Subaru nie umie robić diesli. Czego oczekujesz - zaklinania rzeczywistości? Te silniki padają i tyle.

Ciara
4 gwiazdki
Auto: Impreza GL 2.0
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Klepanie silnika Forester 2.0 D

Post 8 sie 2017, o 09:58

No niestety mechanik ma racje. Czeka Cie kilka tysiecy zł w plecy. Jezeli Subaru ma byc ekonomiczne to juz lepiej zagazowac niz diesla ...

piotruś
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wielkopolska
Auto: Giulietta Veloce / Hyundai I30N Performance / Ioniq 6 / był Forester 2,5XT
Polubił: 317 razy
Polubione posty: 202 razy

Re: Klepanie silnika Forester 2.0 D

Post 8 sie 2017, o 10:03

Alicja pisze:W trakcie jazdy silnik zaczął klepać. Na Youtubie znalazłam filmik z identyczna praca silnika.
Auto na lawecie pojechalo do mechanika. Dianoza mechanika - padł ci silnik. to jak wrozenie z fusow.

Na moje ucho to klepanie jest jak glosny klekot diesela(zawory?). Poradzcie, co to moze być? Czy jest az tak zle jak mowi mechanik?
To moje pierwsze subaru :-(

Tylko prosze bez zbędnych dolujacych komentazy typu "kupilas diesla to co się dziwisz one zyja do 200tys km" (mój ma 171 tys)



Tutaj, na forum, też Ci nikt nie powie co się stało ... Powodów "klepania" może być wiele. Może to być oznaką, że "silnik ci padł" i czeka Cię duży wydatek, a może wcale "nie padł", tylko trzeba coś naprawić. Nie lubię dieseli i nic o nich nie wiem, ale oprócz tego, co piszą na forach o SBD, spotkałem naprawdę wielu użytkowników bardzo zadowolonych z tych silników.

Przede wszystkim jedź do mechanika, który zna się na Subaru i nie bój się ASO! Silnik muszą "pomacać" ludzie, którzy dobrze zdiagnozują usterkę.
Powodzenia :-)

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Klepanie silnika Forester 2.0 D

Post 8 sie 2017, o 10:45

Zrób jak mówi piotruś, z jakiego miasta jesteś?

Alicja
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Klepanie silnika Forester 2.0 D

Post 8 sie 2017, o 14:28

Dziekuje, już wiem w która strone mam isc i co poczynić.
Dzis diagnoze mechanik postawil na "ucho" - probowal odpalić i stwierdził - silnik umarl. Niestety nie zapamietalam nazw elementow silnika, które uznal za zepsute. Przekazalam paleczke mezowi.

Duniek
2 gwiazdki
Auto: tak brzydkie, że aż ładne
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: Klepanie silnika Forester 2.0 D

Post 8 sie 2017, o 15:17

otome pisze:Subaru nie umie robić diesli. Czego oczekujesz - zaklinania rzeczywistości? Te silniki padają i tyle.
Umie, ale niechce.
Są dwa wyjścia:
1.Remont 15k+ pln
2.Sprzedaż 10k- pln

rafeekk
1 gwiazdka
Lokalizacja: Kraków Michałowice
Auto: SuruBuru
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Klepanie silnika Forester 2.0 D

Post 9 sie 2017, o 01:12

Myślę, że badanie na ucho jakiegokolwiek silnika raczej odpada. Jeżeli chodzi o Subaru i BexeraDiesla to jest wiele rzeczy które stukać może.... zacznę od pompy vacum :-)
Silniki wcale nie takie nieudane, raczej sposób obsługi i eksploatacji.
Mamy u siebie w obsłudze kilkanaście z roczników 2008-2009 które mają ponad 400 k i silnik nie był remontowany, natomiast dwumas kilkukrotnie i wtryski co najmniej raz.
Centrum-Subaru

Duniek
2 gwiazdki
Auto: tak brzydkie, że aż ładne
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: Klepanie silnika Forester 2.0 D

Post 9 sie 2017, o 20:28

Bo jesteśmy przyzwyczajeni, że tdi to lać paliwo i but, a sbd potrzebuje odpowiedniego traktowania.

Panter
2 gwiazdki
Lokalizacja: Jarosław, Podkarpacie
Auto: OBK III H6 2007. ex. Outback 2,0 +ICOM, '02 manual
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: Klepanie silnika Forester 2.0 D

Post 12 sie 2017, o 22:25

Z tymi 400kkm to jestem zaskoczony, ale w sumie nikt nie powiedział, że 100% padnie przed 200.
Szukałem dobrego silnika EJ251 lub tani do remontu, bo jeździłem na 2,0. Teraz podwoiłem moc - H6.

Czujnik
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Mannheim
Auto: obk diesel byl - forester i bmw do upalania
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Klepanie silnika Forester 2.0 D

Post 13 sie 2017, o 12:00

Duniek pisze:... tdi to lać paliwo i but, a sbd potrzebuje odpowiedniego traktowania.
Ja leję paliwo i but i dobijam do 300tys :mrgreen:
Nie dotykałem turbiny, wtrysków, egr, dpf, olej w silniku co 15tys, w napędach i cvt co 60tys. Raz wymieniałem rury przed turbiną bo popękały.
Po prostu nie przejmować się i jeździć.

Cdriver
0 gwiazdek
Auto: Subaru Impreza WRX 2.5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Klepanie silnika Forester 2.0 D

Post 15 sie 2017, o 02:22

No niestety mój tak klepał, jak pękł wał korbowy (rok 2008, pierwsza dostawa do PL). Masz wyciek oleju?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

ODPOWIEDZ