Uszczelka przedniego okna

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
siczka
0 gwiazdek
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Forek 2.0 XT ATE
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Uszczelka przedniego okna

Post 4 wrz 2017, o 08:59

Witam,
Z racji wolnego czasu naprawiam sobie takie drobne rzeczy w moim Forku.
Jedna z rzeczy jest taka przypadłość jak odklejanie się uszczelki przedniej szyby. Jak można by to naprawić może jakiś silokon do dachów by się nadał ? jakieś pomysły ?
Na razie woda się nie dostaje ale chciał bym to naprawić aby nic nie po jakimś czasie nie wydarzyło.

Do tej pory udało mi się zrobić:
Wyciszyć komplet drzwi- matami
Wymiana trójkątów w drzwiach
Generalnie czyszczenia zdjąłem wszystkie plastiki pod którymi było sporo brudu + ozonowanie ale jedno nie wystarczyło + pranie tapicerki doł góra itd
Pomalowałem mocowania foteli ponieważ te oryginalne już brała rdza ( ostrzegam dużo pracy i męczarni z czyszczeniem)
Teraz jestem w trakcie malowania przedniego grilla bo ten już jest bardzo zżółknięty od słońca porysowany.
Zabezpieczenie antykorozyjne podwozia- to już w zakładzie
Załączniki
IMG_1811_2.jpg
Uszczelka


sky is the limit

arturj
2 gwiazdki
Lokalizacja: Karczmiska, Lubelszczyzna
Auto: Forester SF - był, była impreza gd 2.0 n/a, była na szczęście już nie ma e61, jest Forek sh 2,5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Uszczelka przedniego okna

Post 4 wrz 2017, o 20:44

Sorry za offtop ale mam pytanie: Jakie wrażenia po wyciszeniu drzwi matami ?
Sprzedam bandita 1200

siczka
0 gwiazdek
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Forek 2.0 XT ATE
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Uszczelka przedniego okna

Post 4 wrz 2017, o 21:15

Jest znacznie lepiej, przynajmniej takie są moje odczucia. Nie mierzyłem natężenia dźwięku przed i po wiec dowodów zbitych nie mam. Ostatnio zakończyłem tylne drzwi i przy jeździe ok 120 km i było całkiem cicho. Moja żona mówi że jest lepiej a ja jej wieżę. Koniecznie trzeba kupić wałek do dociskania mat bez niego to ciężko.
sky is the limit

arturj
2 gwiazdki
Lokalizacja: Karczmiska, Lubelszczyzna
Auto: Forester SF - był, była impreza gd 2.0 n/a, była na szczęście już nie ma e61, jest Forek sh 2,5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Uszczelka przedniego okna

Post 6 wrz 2017, o 17:18

Waśnie o płeć piękną mi chodzi - bo osobiście nie przeszkadza mi że jest głośno
Sprzedam bandita 1200

Izabela
0 gwiazdek
Auto: Forester 2.0 X
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Uszczelka przedniego okna

Post 23 kwie 2018, o 09:57

Przeszukując forum w poszukiwaniu rozwiązania mojego problemu trafiłam na ten wątek.
W pewnym momencie, przy prędkości około 80km uszczelka "wyrywana" była przez pęd powietrza i radośnie łomotała niczym chorągiewka.
DO przyklejenia jej na miejsce użyliśmy "sekundowego" kleju Technicqll, nie dodawaliśmy silikonu. Forek był już na myjce i przecieków nie stwierdzono.

ODPOWIEDZ