Wzmacniane gniazda zaworowe?!Forester 2.0

Sprawy LPG, diesli, hybryd i baterii słonecznych omawiamy tutaj.
subie
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Wzmacniane gniazda zaworowe?!Forester 2.0

Post 16 gru 2014, o 11:35

jeszcze nie widziałem tabliczki znamionowej i nie mam jeszcze takiej możliwości, ale dzwoniłem do subaru polska i po rozkodowaniu VIN przemiły pan z działu technicznego powiedział mi, że w latach 2005 (rocznik modelowy MY2006) do bodajże 2011 (mogłem źle zapamiętać) silniki EJ204 były wyposażone w gniazda zaworowe utwardzone i jest możliwość zasilania gazem.... To teraz już nie wiem w co wierzyć:)



maniooo
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Wzmacniane gniazda zaworowe?!Forester 2.0

Post 16 gru 2014, o 16:12

subie pisze:ale dzwoniłem do subaru polska i po rozkodowaniu VIN przemiły pan z działu technicznego powiedział mi, że w latach 2005 (rocznik modelowy MY2006) do bodajże 2011 (mogłem źle zapamiętać) silniki EJ204 były wyposażone w gniazda zaworowe utwardzone i jest możliwość zasilania gazem.... To teraz już nie wiem w co wierzyć:)
Sugerowałbym wierzyć praktykom, czyli osobom, przez których ręce przeszło nieco tych silników, którzy instalowali instalacje, którzy serwisowali instalacji itp. Jak Jako :-) :
http://forum-subaru.pl/bb3/viewtopic.ph ... 84#p378684
Zwróć uwagę, że auta z "fabryczną" instalacją gazową od naszych zachodnich sąsiadów to właśnie bardzo często EJ20F. Ciekawe, nie ;-) ?

subie
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Wzmacniane gniazda zaworowe?!Forester 2.0

Post 17 gru 2014, o 05:05

Jak najbardziej to rozumiem stronę praktyczną, bo jak mawiał Albert Einstein 'w teorii praktyka równa się teorii':) Czy jednak praktycy porównywali materiał gniazd zaworowych silników ej204 i ej20f? Wyślę jeszcze zapytanie do subaru w japonii, może odpowiedzą...

maniooo
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Wzmacniane gniazda zaworowe?!Forester 2.0

Post 17 gru 2014, o 09:25

subie pisze:Czy jednak praktycy porównywali materiał gniazd zaworowych silników ej204 i ej20f?
Sądzę, że na warsztatach brak spektrometrów ;-) . Raczej praktyka, praktyka, praktyka.

Naczelnik
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Wzmacniane gniazda zaworowe?!Forester 2.0

Post 20 sty 2016, o 13:22

Odgrzeję stary wątek. Kupiłem SG z 2006 ze Szwajcarii i po konsultacji (podbnie jak kolega "subie") oraz lekturze "tamtego" forum subaru (wsie 2.0 wolnossak na europe mają wzmacniane gniazda) założyłem instalacje LPG. Auto miało 44k przelotu, luzy zaworowe sprawdziłem przy 70k i były ciut poniżej nominału ale wciąż powyżej minimum. Zgodnie z zaleceniami po kolejnych 50k a właściwie po juz po 45k sprawdziłem kolejny raz luzy. Brak takowych stwierdzono na wydechowych i pokrywa się to z zachowaniem nierozgrzanego silnika (gaśnie na biegu jałowym i póki nie złapie 90 stopni to "zamula").

Konkluzja 1 Szwajcaria to nie Europa ;-)
Konkluzja 2 Nie lubie tamtego forum (niestety dla mnie ten wątek pojawił się po tym jak założyłem LPG)
Konkluzja 3 Wychodzi na to że jednak F stanowi o adoptowalności LPG w tych silnikach bo ja mam EJ204 na tabliczce "Fuji Heavy Industry"

Pytanie. Wymienić gniazda zaworowe w swoich glowicach na takie co wytrzymują gaz (widziałem takie oferty) czy kupić używany silnik "F" i przełożyć głowice z niego po regulacji zaworów w nich?

milak
1 gwiazdka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Wzmacniane gniazda zaworowe?!Forester 2.0

Post 28 sty 2016, o 08:47

Pytanie nr 1 przed konkluzjami.
Czy instalacja była prawidłowo dobrana, założona, wystrojona ?

Na pytanie co dalej robić trudno odpowiedzieć, ale po przedrążyłbym bardziej temat wymiany gniazd.
W szczególności doświadczenie oferenta/ów, jakaś gwarancja ?
Milak
(ex- OBK MY01 H6)

Naczelnik
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Wzmacniane gniazda zaworowe?!Forester 2.0

Post 19 lut 2016, o 09:29

milak,

Koniec końców wychodzi na to że mogły sie złożyć 2 rzeczy lub 3 rzeczy.
Primo ubogo na górze (powyżej 5500RPM). Na dole było tłusto ale góra sucha bo Pan druciarz zamontował reduktor sharga który ż3e niby ogarnia 200 kucy a nie druciarze mówią że to niewydajny syf. Poza tym wtryski zapętlały mi się przy 6500 czyli o wydajności reduktora nie może byc mowy skoro do tego pracował na 1,3 bar.
Primo nr 2 mam ciężką nogę i duzo jeżdżę po terenie więć często w zakrtesie 5500 i powyżej.
Primo nr 3 bardziej pytanie, mam wątpliwości czy prawidło działa pierwsza szerokopasmowa labmda?
Mój ELM 327 pokazuje normalne napięcie około 2,2 V i raczej ręakcję na każdą zmianę położenia pedału przepustnicy.
No właśnie w całym necie nie moge znaleźć informacji czy to prawidłowe napięcie.

milak
1 gwiazdka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Wzmacniane gniazda zaworowe?!Forester 2.0

Post 23 lut 2016, o 00:23

Hmm...
Shark niby powinien ogarnąć n/a Forka... chociaż to auta o bardzo dużym chwilowym zapotrzebowaniu na paliwo.
1,3 bara to normalne ciśnienie i nie ma co wydziwiać, wersja 1500 ma zasilanie na 8mm i 1,5 bara jako default.
Samo zapętlenie wtryskiwaczy gazowych nie jest jeszcze strasznym złem. Jeżeli jest bogato przy zapętleniu i obserwacja ciśnienia wskazuje, że nie powinno spadać do wartości powodujących ubogość to niech sobie pętlą. Choć oczywiście lepiej i łatwiej jak nie pętlą.

Ale jak wiadomo, że góra uboga i często wykorzystywana no to sorry. Nie gaz popsuł auto ale gazownik.

Sonda szerokopasmowa to sonda prądowa, a nie napięciowa więc olej Volty i szukaj mA. Różne softy potrafią z szerokopasmówki pokazać lambdę albo i AFR i tego szukaj w odczytywanych parametrach.
Milak
(ex- OBK MY01 H6)

malczaki
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Wzmacniane gniazda zaworowe?!Forester 2.0

Post 15 cze 2016, o 21:40

A forester z takim silnikiem EJ255NWSBB (2004 rok) będzie długooooo służył z gazem ?? :-/

taz_xxx
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Wzmacniane gniazda zaworowe?!Forester 2.0

Post 5 lut 2017, o 21:03

malczaki pisze:A forester z takim silnikiem EJ255NWSBB (2004 rok) będzie długooooo służył z gazem ?? :-/
Również jestem ciekaw jak te silniki znoszą LPG


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

skwaro
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 52 razy

Re: Wzmacniane gniazda zaworowe?!Forester 2.0

Post 5 lut 2017, o 22:34

Jak instalacja będzie zrobiona z głową to zawory wytrzymają dłużej niż UPG :P

Naczelnik
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Wzmacniane gniazda zaworowe?!Forester 2.0

Post 15 maja 2017, o 13:07

Pozwolę sobie odkopac wątek raz jeszcze. Od kosztownej naprawy głowic minęło ponad rok a ja przejździłem 24 tys km na skorygowanej instalacji. Tzn mam odcięcie gazu powyżej 4500 rpm i wtedy już idzie tylko na benzynie, po obniżeniu obrotów wraca do gazu. Dodatkowo kontrolowałem częściej mapy pod kątem zapewnienia "bogatej" mieszanki. Cięższej nogi ze względy na lżejsza kieszęń po przypadku z ubiegłego roku też się oduczyłem.

Niestety guwno z tego, 24 tys km jak napisałem powyżej a efekt taki sam jak rok temu. Zaczeły wypadac "zapłony", słabnie szczegołnie pod górkę i buja niemożebnie. Tym razem podjechałem do znajomego mechanika żeby sprawdził luzy. Oczywiście kicha totalna. Tym razem zawieszony jeden ssacy i jeden wydechowy na przeciwnych sobie garach. Co za tym idzie kompresja 7 i 8 bara gdzie na niepodwieszonych zaworach 11 i 12 bar.

Mechanik ktory w tamtym roku demontował i zamontował głowice, nie pamięta i nie ma faktury potwierdzającej w którym warsztacie regenerował te głowice. Jak widac jestem w totalnej dupie. No chyba że jestem nieświadomy prawa w tej materii. Doradźcie proszę. Mam fakture od mechanika, rzadnej dodatkowej gwarancji.

Biorąc pod uwage zawieszony ssacy zawór podejrzewam że sama regeneracja było spier..na. A nie jak poprzednim razem nieodpowiednia instalacja wykończyła głowice. Tym bardzie że zdarzyło się to szybciej bo już po 20 paru tysiącach, a nie tak jak ostatnio po 70.

Może ktoś polecić warsztat który wykona ta robotę w rzetelny sposób?

Yanas
2 gwiazdki
Auto: Subaru Forester 2.0xt
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Wzmacniane gniazda zaworowe?!Forester 2.0

Post 15 maja 2017, o 13:16

Może ktoś polecić warsztat który wykona ta robotę w rzetelny sposób?
W której części Polski?

Naczelnik
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Wzmacniane gniazda zaworowe?!Forester 2.0

Post 15 maja 2017, o 13:33

Święte miasto. Ale tu już raz robiłem więc rozważam wysyłkę głowic do regenracji.

Yanas
2 gwiazdki
Auto: Subaru Forester 2.0xt
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Wzmacniane gniazda zaworowe?!Forester 2.0

Post 15 maja 2017, o 13:52

To nie pomogę niestety..

Naczelnik
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Wzmacniane gniazda zaworowe?!Forester 2.0

Post 20 maja 2017, o 11:17

Tak jak pisze nie zalezy mi na remoncie glowic w Czestochowie. Moge je podeslac kurierem dokąd kolwiek. Poleci ktos firme ktora zagwarantuje ta usluge???

Martingie
0 gwiazdek
Lokalizacja: Pieniężmo
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Wzmacniane gniazda zaworowe?!Forester 2.0

Post 4 sty 2018, o 14:18

Witam!
Odgrzeję trochę temat. Mianowicie mam Forka 2001 2.0 125KM z silnikiem EJ202NW. Przewałkowałem chyba wszystkie tematy związane z "gazownictwem" i mam dylemat co do założenia lpg na tym silniku. Wiem ,że najlepszy to Ej20f. A jak się ma gaz do do starszych generacji jak mój egzemplarz?
Dostęp do regulacji zaworów wydaje się być w miarę ok.
Chcę montować Stag bo mam blisko serwis.
Z góry dzięki za wskazówki i sugestie.

milak
1 gwiazdka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Wzmacniane gniazda zaworowe?!Forester 2.0

Post 7 sty 2018, o 15:50

Martingie pisze:. A jak się ma gaz do do starszych generacji jak mój egzemplarz?
Dostęp do regulacji zaworów wydaje się być w miarę ok.
Chcę montować Stag bo mam blisko serwis.
Regulacja zaworów bezproblemowa. Dobry dostęp i regulacja "śrubką".
Skontroluj / wyreguluj przed montażem i skontroluj po 20k km od montażu. A dalej w zależności od wyników...
Bliskość serwisu jest dość ważna, ale nie powinno być to być kryterium wyboru.
Milak
(ex- OBK MY01 H6)

Yanas
2 gwiazdki
Auto: Subaru Forester 2.0xt
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Wzmacniane gniazda zaworowe?!Forester 2.0

Post 7 sty 2018, o 17:39

Martingie pisze:Witam!
Odgrzeję trochę temat. Mianowicie mam Forka 2001 2.0 125KM z silnikiem EJ202NW. Przewałkowałem chyba wszystkie tematy związane z "gazownictwem" i mam dylemat co do założenia lpg na tym silniku. Wiem ,że najlepszy to Ej20f. A jak się ma gaz do do starszych generacji jak mój egzemplarz?
Dostęp do regulacji zaworów wydaje się być w miarę ok.
Chcę montować Stag bo mam blisko serwis.
Z góry dzięki za wskazówki i sugestie.
Stare EJ20 jest wytrzymałe i proste jak budowa cepa. Montaż instalacji do tego silnika to żadna filozofia. Regulacja zaworów na śrubki, ja płaciłem 100 albo 200zł raz na kilkadziesiąt tysięcy km. EJ20f to zupełnie inny silnik, mimo wzmocnionych gniazd zaworowych wytrzymuje mniej, niż ten stary.

SematiWro
0 gwiazdek
Auto: Subaru Impreza
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Wzmacniane gniazda zaworowe?!Forester 2.0

Post 28 sty 2018, o 11:16

Czytając te wątki to jestem teraz chyba głęboko w d..... jadę dziś odebrać forestera i aż się boję zajrzeć co On tam m a napisane w numerach... :)

Frycek
0 gwiazdek
Lokalizacja: Gdynia
Auto: Forester
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Wzmacniane gniazda zaworowe?!Forester 2.0

Post 25 lut 2018, o 09:17

To ja dorzucę swoje pytanie: czy można jeszcze w jakiś inny sposób sprawdzić silnik EJ20F oprócze sprawdzenia na tabliczce znamionowej? Dlaczego pytam, bo na tabliczce znamionowej jest EJ20F a po sprawdzeniu VIN-u na stronie autobaza podaje kod silnka EJ204. Pacjent Forester 2006 2.0 158KM :-|

skwaro
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 52 razy

Re: Wzmacniane gniazda zaworowe?!Forester 2.0

Post 25 lut 2018, o 09:24

Dane z autobazy możesz sobie włożyć głęboko. Jak nikt nie zmieniał silnika to jest jak na tabliczce, jak zmieniał to nie sprawdzisz.

Frycek
0 gwiazdek
Lokalizacja: Gdynia
Auto: Forester
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Wzmacniane gniazda zaworowe?!Forester 2.0

Post 25 lut 2018, o 09:35

ok dzięki tak btw to 26,4zl se liczą...

ODPOWIEDZ