Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 12 cze 2018, o 22:07

Prócz wynaturzeń rzeczony prokurator na nic się nie powołał.
Dziki kraj.

Żeby nie było, piec mam na olej.


Dolce far niente ;-)

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 13 cze 2018, o 05:40

Olej od frytek

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 13 cze 2018, o 05:43

No.
:giggle:
Dolce far niente ;-)

skwaro
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 52 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 13 cze 2018, o 07:08

Strażnicy działają w oparciu o art. 379 ustawy Prawo ochrony środowiska, który mówi, że marszałek województwa, starosta oraz wójt (burmistrz lub prezydent miasta), mogą upoważnić do wykonywania funkcji kontrolnych pracowników podległych im urzędów marszałkowskich, powiatowych, miejskich lub gminnych, a także funkcjonariuszy straży gminnych. Mają oni pełne prawo do przeprowadzenia kontroli we wskazanej nieruchomości.
Jeśli natomiast właściciel nieruchomości nie zechce wpuścić strażników miejskich, podlega pod art. 225 Kodeksu karnego. Treść artykułu jest następująca: Kto osobie uprawnionej do przeprowadzania kontroli w zakresie ochrony środowiska lub osobie przybranej jej do pomocy udaremnia lub utrudnia wykonanie czynności służbowej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 13 cze 2018, o 07:50

Pojemny §.
;-)
Dolce far niente ;-)

skwaro
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 52 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 13 cze 2018, o 09:09

Wiem, ale na to się powołują.

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 13 cze 2018, o 12:27

Ten materiał ma już kilka lat, ale dopiero dzisiaj go obejrzałem.
W sam raz przed sezonem wakacyjnym:

BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: outback, starex, crosstrek
Polubił: 187 razy
Polubione posty: 204 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 9 lip 2018, o 12:48


stefanekmac
5 gwiazdek
Auto: był forek XT jest OBK 2,5
Polubił: 26 razy
Polubione posty: 91 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 9 lip 2018, o 12:52

W Obszarze Natura 2000 chciałem mieć domek, pow 25 m, mam przyczepę. Zgody nie dostałem. Kurczę było o zamek wystąpić !
Pamietajmy o Wołyniu.

JARP
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Łódź
Auto: Subaru Libero 1200 Allrad
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 51 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 9 lip 2018, o 15:16

stefanekmac pisze:
9 lip 2018, o 12:52
W Obszarze Natura 2000 chciałem mieć domek, pow 25 m, mam przyczepę. Zgody nie dostałem. Kurczę było o zamek wystąpić !
Trzeba było mieć kasy tak ze 2-3 miliony, to by była zgoda... :razz:
... jeszcze tak nie było, żeby jakoś nie było... :lol:

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 9 lip 2018, o 17:26

JARP pisze:
9 lip 2018, o 15:16
Trzeba było mieć kasy tak ze 2-3 miliony, to by była zgoda... :razz:
albo się zapisać do jakichś grinpisów ;-)
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

WitAce
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Eire
Auto: komis
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 9 lip 2018, o 18:30

Nie wiem o co Wam wszystkim chodzi. Gosciu buduje k..wa zamek!!! W Polsce!!! Zajebiscie!!! Tylko takiemu przyklasnac. Ja tam bym budowal w Hiszpanii jakbym mial kase. Pogoda lepsza, ludzie bardziej zyczliwi ;)

BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: outback, starex, crosstrek
Polubił: 187 razy
Polubione posty: 204 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 9 lip 2018, o 20:23

No jesteśmy tacy zawistni.
Bo komuś wolno nabyć działkę z przepływowym jeziorem. A zwykłemu śmiertelnikowi nie.
Bo można to jezioro zasypać w 1/3. A biedni maluczcy właściciele kempingów na Helu jal przesunęli linię brzegową, to teraz muszą to przywrócić do stanu.

WitAce
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Eire
Auto: komis
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 9 lip 2018, o 21:25

BiP, Mój Św pamięci wujek wybudował dom nad jeziorem w takiej właśnie strefie. Zwykły maluczki zrobił urzędasów w balona. Na początku oczywiście się nie zgodzili, to dokupił 1.5ha ziemi rolnej w tej samej gminie i zrobił z siebie rolnika. Chcąc nie chcąc musieli wydać zgodę na wybudowanie siedliska. To było w 2001r. Teraz już nikomu zgody nie wydadzą, a moja kuzynka odziedziczyła piękną działkę z linią brzegową i bez sąsiadów.
Jesteś bardziej zawistny niż Ci się wydaje. Ja takim ludziom tylko mogę przyklasnąć. I już wiem, że na pewno tam pojadę jak już to skończą. Popodziwiać.

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 67 razy
Polubione posty: 74 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 9 lip 2018, o 21:31

Nie wiem czy dojdziesz na odległość 1 km od zabudowań :razz:

BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: outback, starex, crosstrek
Polubił: 187 razy
Polubione posty: 204 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 9 lip 2018, o 22:17

Witace, bardziej mentalnie mi do skandynawów* niż oligarchów ukraińskich. Mam dość wyebane na dobra doczesne. Na tyle, ile się da w dzisiejszych czasach. Możesz to nazywać zawiścią. Albo niezaradnością życiową :lol: . Bo zamiast zapieprzać po 16h w korpo, żeby mieć najlepsze auto we wsi, wolę codziennie bryknąć na rower, kajak, czy ryby. (samochodem który już nie wygląda, ale daje frajdę z jazdy).

*/ Kiedyś w czasach studenckich pojechaliśmy do Szweda, wielkiego posiadacza ziemskiego popracować w lesie. W czasach przednawigacyjnych. Na 6 chałup we wsi, mieszkał w najskromniejszej. A niczego sobie nie odmawiał, łącznie ze śmigłowcem, który pełnił rolę quada do objeżdżania włosci.
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
ptk22 (25 sty 2019, o 22:29)

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 9 lip 2018, o 23:04

WitAce, nie chodzi tutaj o zawiść ale o to, że jedni co mają dojścia i układu budują wielki kompleks w obszarze chronionym, a tacy co nie mają, mimo własności gruntu w fajnym miejscu mogą sobie całe g... zbudować.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

JARP
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Łódź
Auto: Subaru Libero 1200 Allrad
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 51 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 10 lip 2018, o 07:56

I tak to się kręci już od starożytnego Rzymu... :wall: :wall: :wall:
... jeszcze tak nie było, żeby jakoś nie było... :lol:

WitAce
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Eire
Auto: komis
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 10 lip 2018, o 10:25

inquiz, Polskie prawo jest tak slabe, ze zawsze znajdzie sie furtka. Na pewno bylo i tak w tym przypadku. Cos na zasadzie: "pozwolimy Ci sie wybudowac w tym dokladnie miejscu". Tylko, ze tam bylo jezioro, ale za to prywatne. Problem? Jaki problem? Modelem uwielbionych przez BiP, skandynawow, chlop wzial i nawiozl ziemie pod sztuczna wyspe :giggle:
Konto usunięte, Z tego co wyczytalem zamek ma byc na cele uslugowe, czyli na pewno bedzie to hotel. Nikogo nie stac w tych czasach na to, zeby wywalac taka kase na tego typu inwestycje i nic pozniej z tego nie miec. Polsce przydaloby sie wiecej takich projektow.

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 10 lip 2018, o 22:19

Zacząć należy od tego, że obszary Natura2000 to nie są rezerwaty przyrody. Jest ich całe mnóstwo (sami w jednym mieszkamy) i są skierowane na ochronę jakiegoś aspektu przyrody. To powoduje, że aby dostać zgodę na budowę trzeba udokumentować, że inwestycja nie wpłynie na tenże aspekt. U nas np. jest obszar chroniony ze względu na ptactwo, z tego co widzę tam tak samo. Zatem nie można robić inwestycji, które zakłócą warunki lęgowe. Ale na tych obszarach normalnie mieszkają ludzie, uprawiana jest ziemia, wypasane krowy, pracują maszyny, hotele itp.

Coś mi się wydaje, że ktoś robi burzę w szklance wody, nie wiedząc o co właściwie chodzi, ale na wszelki wypadek zawsze można zrobić aferkę.

Slawskip
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Jelenia Góra
Auto: Subaru Legacy MY07
Polubił: 12 razy
Polubione posty: 4 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 10 lip 2018, o 22:42

Zgadzam się z Barbie, u nas miała być inwestycja w postaci osiedla domków jednorodzinnych i stacji benzynowej w obszarze natura 2000. Domki mogły stanąć bez problemu, za to żeby powstała stacja musiał być stworzony raport o wpływie na środowisko i wtedy mogło by być różnie. W raporcie mogło by się znaleźć, że stacja będzie znacząco oddziaływać na środowisko i obszar natura 2000 i nie mogła by stanąć, lub będzie oddziaływać na środowisko, ale pod pewnymi warunkami (minimalizującymi ten wpływ) mogła by stanąć. Co ciekawe po drugiej stronie drogi stoi stacja benzynowa (ale nie jest to już obszar natura 2000).

BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: outback, starex, crosstrek
Polubił: 187 razy
Polubione posty: 204 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 10 lip 2018, o 23:50

W skrócie:
Wody płynące stanowią własność skarbu państwa, nie podlegają obrotowi rynkowemu. - złamane Prawo Wodne
Wyłączenie gruntu z produkcji leśnej - wałek, nie było podstaw.
Uchwalenie MPZP to już w ogóle jakaś farsa na zamówienie. Na miejscu radnych nie rozstawałbym się ze szczoteczką.
Raport środowiskowy to bujda na resorach. Napisali, co inwestor chciał dostać. Jestem autorem, współautorem kilku, więc wiem jak wyglądają realia z praca nad takim czymś od środka, szczególnie przepychanki ze zleceniodawcą. Na jutro i żeby tam dobrze wyszło. Nie piszcie, że zasypanie śródleśnego jeziora nie zmienia warunków bytowania. Jezioro w raporcie było martwe, pewnie bioróżnorodność po wybudowaniu zameczku się poprawi :mrgreen: , bo będą miały się gdzie zahaczyć nietoperze i jerzyki... Ludzki pan! A mógł dymiącą kominami fabrykę postawić.
Cba będzie miało co robić w nadleśnictwie, samorządzie, rdosiu. I mało mnie obchodzi, spod jakiego sztandaru ekipa tak się skooorviła. Zniszczyli kawał pięknej przyrody. A inwestor wybuduje straszaka, zamiast wziąć jakiś zabytek pod skrzydła. No ale na wodzie zamarzyło się. A takich w Pl jak na lekarstwo.

Slawskip
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Jelenia Góra
Auto: Subaru Legacy MY07
Polubił: 12 razy
Polubione posty: 4 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 11 lip 2018, o 06:23

Tak, tylko kto płaci za raport? Inwestor. Jak płaci inwestor, to wszystko jest kwestią ceny.

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 11 lip 2018, o 08:49

http://www.portalsamorzadowy.pl/rozmowa ... 10491.html



Jedno jest pewne.

Nawet wydane bez naruszenia prawa decyzje, zgody, pozwolenia można wzruszyć z pnb na wiatę dla psa włącznie.
Prawo w PL nie chroni inwestora.
Przerobione na własnej skórze.
Dolce far niente ;-)

JARP
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Łódź
Auto: Subaru Libero 1200 Allrad
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 51 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 11 lip 2018, o 09:15

FUX pisze:
11 lip 2018, o 08:49
Prawo w PL nie chroni inwestora.
A inwestor zbyt często ma prawo (i przyzwoitość) "w głębokim poważaniu" (taki eufemizm) :x
... jeszcze tak nie było, żeby jakoś nie było... :lol:

ODPOWIEDZ