Radio Forester 2006

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
tomek12
2 gwiazdki
Auto: Subaru Forester 2.5xt
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Radio Forester 2006

Post 4 lut 2019, o 20:13

Witam,
czy ktoś może wymieniał radio w Forku SG (2006r 2-DIN) na coś współczesnego?
Jest tego tyle, ale zależy mi żeby pasowało 1:1 beż żadnych większych przeróbek i żeby sterowanie w kierownicy działało.
Będę wdzięczny z info.



kolodziej
0 gwiazdek
Lokalizacja: Częstochowa
Auto: Forester 2,5 XT, 2007, XV 2,0 2015, Nissan Patrol GR Y60
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Radio Forester 2006

Post 4 lut 2019, o 22:12

ja założyłem kenwooda DDX-4017, do tego wymiana głośników w drzwiach przód i tył. W bagażniku to coś niby subwoofer pozostało, ale radio go nie obsługuje. Żeby działało sterowanie w kierownicy trzeba było dołożyć specjalną przejściówkę.
Gra całkiem nieźle, zdecydowanie lepiej od oryginału, ale spodziewałem się czegoś więcej.

pzdr
kolodziej

tomek12
2 gwiazdki
Auto: Subaru Forester 2.5xt
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Radio Forester 2006

Post 5 lut 2019, o 10:31

Dzięki za odpowiedź. A ta specjalna przjeściówka była w komplecie czy osobno dokupywałeś?
Radio pasuje idealnie w miejsce starego czy wystaje?

tomzyl
2 gwiazdki
Lokalizacja: WW
Auto: Forester SG 2.0X AT
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Radio Forester 2006

Post 5 lut 2019, o 13:04

Ja mam Blaupunkt NY 800. Do tego było wyciszanie drzwi, wymiana głośników z przodu i tyłu (ostatecznie tył wyleciał), do tego wzmacniacz pod który podpięte są głośniki w bi-amp.
Sub odpięty, ale mam na to koncepcję poprzez drugi wzmak i 2 głośniki od Pioneera 8" bodajże na dual po obu stronach bagażnika.
Sterowanie radiem bez przejściówki śmiga, ale jedynie rezystancja wyciszenia jest zbyt mała, żeby radio to wykazało i albo nie mam mute albo wyciszania stopniowo. Jakoś nie przeszkadza to w obsłudze, choć jest koncepcja wymiany rezystorów na inne stopniowanie, żeby radio to wyłapało.

kolodziej
0 gwiazdek
Lokalizacja: Częstochowa
Auto: Forester 2,5 XT, 2007, XV 2,0 2015, Nissan Patrol GR Y60
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Radio Forester 2006

Post 5 lut 2019, o 20:45

przejściówkę musiałem dokupić osobno - koszt coś koło 150-200 - nie pamiętam. Wyciszanie drzwi, bagażnika, połowy dachu też poszło. Jest zdecydowanie ciszej, ale i tak głośno :-).
Radio nie wystaje - bym powiedział, że nawet trochę głębiej jest schowane. Wizualnie całkiem ładnie pasuje - dla niezwracających uwagi na szczegóły (jak moja żona) to jak by było od kompletu. Jakość dźwięku zupełnie inna.

Gdyby ktoś chciał, to po wyciszeniach trochę mi się towaru zostało - mogę się podzielić ;-)

pzdr
kolodziej

ODPOWIEDZ