Tylni most wyciek

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
KRIKRI
0 gwiazdek
Auto: GH 2.0,Yaris 1,5,Felicja 1,3,Ursus C3603p,S15,Polonez1,9 truck
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Tylni most wyciek

Post 13 mar 2019, o 22:00

Witam od 2tygodni jestem posiadaczem imprezy GH 2.0 juz podczas kupna zauwazyłem niewielki wyciek (jak kto woli zapocenie) na tylnim moscie z prawej strony,samochod stoi zaparsprkowany w garazu i od zakupy na podłodze nie zauwazyłe plamy ale wole dmuchac na zimne.Mam pytanie jak tam sprawdzic olej ,wrazie czego jaki dolac?I jszcze samochód ma 180000 przebiegu (sciagniety z Szwecij i sprawdziłem po rejestracij i sie zgadza +ksiazka serwisowa) nie ma nic jaki olej do silnika byl lany ?Ktos cos podpowie? :?



pavelkrasko
0 gwiazdek
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: Tylni most wyciek

Post 13 mar 2019, o 22:05

KRIKRI pisze:Witam od 2tygodni jestem posiadaczem imprezy GH 2.0 juz podczas kupna zauwazyłem niewielki wyciek (jak kto woli zapocenie) na tylnim moscie z prawej strony,samochod stoi zaparsprkowany w garazu i od zakupy na podłodze nie zauwazyłe plamy ale wole dmuchac na zimne.Mam pytanie jak tam sprawdzic olej ,wrazie czego jaki dolac?I jszcze samochód ma 180000 przebiegu (sciagniety z Szwecij i sprawdziłem po rejestracij i sie zgadza +ksiazka serwisowa) nie ma nic jaki olej do silnika byl lany ?Ktos cos podpowie? :?
z tego co pamiętam w tylnym moscie oleju było 0,8 l. (75w-90). w silniku mam millers oils 5w-40.

Отправлено с моего HUAWEI TIT-AL00 через Tapatalk


Ostatnio zmieniony 13 mar 2019, o 22:05 przez pavelkrasko, łącznie zmieniany 1 raz.

KRIKRI
0 gwiazdek
Auto: GH 2.0,Yaris 1,5,Felicja 1,3,Ursus C3603p,S15,Polonez1,9 truck
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Tylni most wyciek

Post 13 mar 2019, o 22:13

Dzieki ktos cos moze dokladniej?

pavelkrasko
0 gwiazdek
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Tylni most wyciek

Post 13 mar 2019, o 22:41

moje zdanie - jeździć dalej - czas pokaże.

ewemarkam
4 gwiazdki
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Forester '98 2.0 N/A AT
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 38 razy

Tylni most wyciek

Post 13 mar 2019, o 23:15

Może po prostu sprawdź poziom. Jak wsadzisz tam palucha to może nawet jego stan. Czy jeszcze czysty czy już nie

KRIKRI
0 gwiazdek
Auto: GH 2.0,Yaris 1,5,Felicja 1,3,Ursus C3603p,S15,Polonez1,9 truck
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Tylni most wyciek

Post 14 mar 2019, o 20:56

ewemarkam pisze:
13 mar 2019, o 23:15
Może po prostu sprawdź poziom. Jak wsadzisz tam palucha to może nawet jego stan. Czy jeszcze czysty czy już nie
To wiem tylko mam tez trucka jak go kupowałem to z mostu tam lało i co 4 miesiace dolewałem 100 ,200 ml oleju byłem u jednego speca wymienił uszczelke i dalej kapało drugi sie podjoł i dalej kapało (stwierdził ze dekiel jest stary i dlatego sa nieszczelnosci itak jezdzilem i dolewałem.Do czasu gdy przyszedł sasiad rolnik i zerknoł i stwierdził ze jak był w 90 roku w wojsku to tez tak miał w starze 266 i przyczyna był za duzy stan oleju ,robiło cisnienie i wywalało przez uszczelke.spusciłem 300ml iteraz trzyma stan i nie kapie. :-) Idlatego sie pytam czy ktos w tym temacie sie orientuje w tym modelu

OlySiaby
0 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Forester '99 2.0 S-Turbo AT
Polubił: 0
Polubione posty: 4 razy

Tylni most wyciek

Post 22 maja 2019, o 17:39

W Subarach w tylnym dyferencjale powinieneś mieć dwa korki:
A dolny do wylewania starego oleju.
B górny do napełniania świeżym olejem.
odkręć górny i zobacz czy coś się uleje z mostu, jeśli nie to poziom nie jest za duży.

ODPOWIEDZ