tylne amory sls outback III

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
wladekkow
0 gwiazdek
Auto: OBK '07 MT+R
Polubił: 0
Polubione posty: 0

tylne amory sls outback III

Post 21 cze 2019, o 18:08

Czołem!

Amorki z tyłu domagają się wymiany. Oczywiście jest to samopoziomujące się zawieszenie. Opcje są trzy:
- zakup nowych samopoziomujących. Cena ori zabija, ktoś zna jakikolwiek akceptowalny cenowo zamiennik?
- zakup zwykłych amorów - Jak ich szukać? Często widzę w opisie że niby pasują do Legacy i do Outbacka co wydaje mi się nieprawdą. I czy wtedy trzeba zmienić sprężyny?
- zakup używanych sprawnych - w czasach kiedy dieselki rozbierane są masowo na części nie jest to problem. Pytanie czy da się jakkolwiek ocenić czy dany amor trzyma się kupy? Oczywiście wiem że ma być suchusieńki a dawca ma stać wysoko ale pytam o inne porady?

Najchętniej skorzystałbym z opcji nr 1 - sprawdzony niezabijający ceną zamiennik. Przy czym wiem że nie będzie to 200zł za sztukę ;) Jestem otwarty na wszelkie sugestie!



wladekkow
0 gwiazdek
Auto: OBK '07 MT+R
Polubił: 0
Polubione posty: 0

tylne amory sls outback III

Post 21 cze 2019, o 19:05

Ok wgłębiam się w temat i powoli dochodzę do prawdy. Wiem że można wrzucić amory KYB_341354 i co ciekawe jednak chyba są identico w OBK i Legacy. Niech im będzie. Pytanie czy muszę wtedy zmienić sprężyny a jeśli tak to na jakie? Oraz czy w tych amorach w ogóle są odboje? Osłony widzę do kupienia ale odbojów nie.

ODPOWIEDZ