Błąd P0171 Forester SH 2.5 turbo

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
RallyLeg
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Błąd P0171 Forester SH 2.5 turbo

Post 8 lip 2019, o 11:26

Powoli kończą mi się pomysły na mój problem z Subaru 2.5 Turbo LPG, sprawa wygląda następująco:
Wyciągałem silnik do regulacji zaworów przy okazji wymieniłem pasek rozrządu, silnik złożyłem odpaliłem chodzi super, w pewnym momencie zaczął pojawiać się błąd P0171 i pali około 2 litrów więcej. Po sprawdzeniu szczelności dolotu okazała się dziura w rurze dolotowej do turbo której nie ruszałem podczas remontu, dziury obecnie nie ma błąd nadal wyskakuje. Po załataniu dziury wydaje mi się jak by spalanie obniżyło się, zakładam rękawiczkę gumowa na końcówkę rury od filtra powietrza, pompuje po przez rurkę podciśnienia do około 1,5 bar i widzę ze bardzo powoli z gumowej rekawiczki ucieka powietrze, ale w bardzo minimalnym stopniu, pytanie czy tam ma być zawsze 100% szczelności tzn nie ma ubywać nic powietrza z balonika? Zaznaczę iż błąd wyskakuje przy stałej prędkości i to raz na 100 km nigdy jak stoi na wolnych obrotach czy podczas przyspieszania i to samo się dzieje na benzynie jak i na gazie. Pytanie ile g/s powinna przepływka pokazywać? moja pokazuje na wolnych obrotach 3,6-3,8 g/s.
Czy szukać winy w sondzie lambda która podczas jazdy koryguje mape swoimi odczytami? Czy ten błąd P0171 odpowiada za bank cylidrów od strony pasażera? a błąd P0172 odpowiada za drugi bank cylindrów od strony kierowcy?



lutek34
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Krosno
Auto: '05 Outback 2.5 SOHC + LPG, '17 WRX 6MT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 9 razy

Błąd P0171 Forester SH 2.5 turbo

Post 9 lip 2019, o 16:28

może być wiele powodów błędu P0171, LPG, przepływka, nieszczelny dolot, niewydolna pompa paliwowa itd. Trzeba przejechać się ze skanerem i obserwować korekty, co rysują sondy.
P0171 to ubogo na banku 1 a P0172 to za bogato na banku1.

RallyLeg
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Błąd P0171 Forester SH 2.5 turbo

Post 15 lip 2019, o 10:24

Zagadza się mój błąd z tym P0172, puki co wymieniłem sondę pierwsza na inna używaną, i narazie błędu nie ma, wytypowałem ja poprzez odczyty przy obrotach 2500 nie zawsze ale zdarza sie ze afr pokazywał ubogi, teraz musze pojezdzić i zobaczyc co bedzie na wskazaniach sondy.

lutek34
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Krosno
Auto: '05 Outback 2.5 SOHC + LPG, '17 WRX 6MT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 9 razy

Błąd P0171 Forester SH 2.5 turbo

Post 16 lip 2019, o 19:27

RallyLeg pisze:
15 lip 2019, o 10:24
wytypowałem ja poprzez odczyty przy obrotach 2500 nie zawsze ale zdarza sie ze afr pokazywał ubogi,
no skoro reagowała to raczej wina nie leży po stronie sondy AFR.

ODPOWIEDZ