Jak wyłączyć kontrolę trakcji

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
GajowyPH
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Jak wyłączyć kontrolę trakcji

Post 25 sie 2019, o 10:21

Witam. jak wyłączyć kontrolę trakcji w Foresterze z 2009 roku 2.0 benzyna automat. Przyciskiem nie mogę, próbowałem na wszystkich pozycjach skrzyni, na postoju i w czasie jazdy i nic, kontrolka się nie zapala. Kabel to przycisku podpiety. Nie posiadam instrukcji użytkownika. Jest jakiś magiczny sposób. Czytałem gdzieś o włożeniu bezpiecznika vcd czy jakoś tak, ale w skrzynce z bezp. nie widze opisu w które miejsce go włożyć. Słyszałem też że być może mam coś zablokowane w komputerze, czy to w ogóle możliwe? jeżdżę po lesie i  na glinie jest problem, auto nie chce jechac tylko cały czas jest duszone przez kontrolę trakcji.



Kazik86
0 gwiazdek
Lokalizacja: Jelenia Góra
Auto: Impreza WRX GC
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Jak wyłączyć kontrolę trakcji

Post 25 sie 2019, o 13:58

Taka tylko sugestia laika. ja jeździłem autem pół roku myśląc, że wszystko działa i gdy nagle musiałem ostro hamować zblokowało mi koła. Padł jeden z czujników i ukręcili go przy próbie wymianu więc wyjęli lampkę... :wall: Rozumiem że kontrole trakcji czuć jak jeździsz w terenie ale może na automacie jest trudniej. To o czym mówię można sprawdzić na kompie albo oczywiście zdejmując zegary. Chyba że jesteś pewien, że w tak świeżym aucie nikt przy zegarach nie grzebał. Powodzenia i daj znać jak już znajdziesz przyczynę bo to ciekawy problem.

GajowyPH
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Jak wyłączyć kontrolę trakcji

Post 27 sie 2019, o 09:02

Kontrolki są ok bo świecą przy zapłonie. Trakcja działa tak jak napisałem wyżej. W piasku bądź na sliskim mokrym podłożu nie chce iść z kopyta tylko silnik zostaje zduszony i nie bardzo ma ochotę jechać. Martwię się tym bo w zimę jak napada śniegu będę miał problem. A pracuje w terenie więc odśnieżone drogi to marzenie...

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 116 razy
Polubione posty: 180 razy

Jak wyłączyć kontrolę trakcji

Post 27 sie 2019, o 09:14

GajowyPH pisze:
25 sie 2019, o 10:21
Kabel to przycisku podpiety.
A próbowałeś zewrzeć na krótko? U mnie w OBK czasami nie działał od razu przełącznik (prawdopodobnie zaśniedziałe styki od dłuższego nieużywania) i dopiero po kilku/kilkunastu przełączeniach załapywał.
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

Kazik86
0 gwiazdek
Lokalizacja: Jelenia Góra
Auto: Impreza WRX GC
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Jak wyłączyć kontrolę trakcji

Post 29 sie 2019, o 09:49

Wydaje mi się, że Forek po 09r z automatem nigdy nie ruszy z kopyta (zerwanie przyczepności na wszystkich lub chociaż dwóch kołach). To jest taka ochrona półosi, przegubów itp bo zakładają, że ktoś mógłby próbować tak na asfalcie. To jest też ochrona skrzyni bo zdaje się, że on przy tym nie wchodzi na wysokie obroty?

GajowyPH
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Jak wyłączyć kontrolę trakcji

Post 31 sie 2019, o 11:45

Słuchajcie rozwiązalem problem który okazał się banalny. Znalazłem chwilę czasu i odkrecilem włącznik. Okazało się że ktoś kto poprzednio nie wiem po co( zapewne przy montażu kontrolki od LPG) wkładając wtyczkę od kontroli zgial jeden pin i nie bylo połączenia. Wyprostowalem pin i jest ok. Mogę wyłączyć kontrolę. Pozdrawiam.

Kazik86
0 gwiazdek
Lokalizacja: Jelenia Góra
Auto: Impreza WRX GC
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Jak wyłączyć kontrolę trakcji

Post 1 wrz 2019, o 10:57

Nie testuj tego zbyt często, ale czy teraz na luźnym podłożu rusza z poślizgiem kół? Jeśli tak to fajnie bo model z 2015 w aut. tak nie umie.

ODPOWIEDZ