Problem z radiem

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
forek55
0 gwiazdek
Lokalizacja: Lublin
Auto: forester 2oo8, 2000ccm, benzyna
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Problem z radiem

Post 29 sie 2019, o 14:24

Dzień dobry !
Mam problem z moim fabrycznym radiem w Foresterze III. Problem polega na tym że po odpaleniu silnika uruchamia się radio, po ok 1 min słychać strzał w głośnikach i radio przestaje grać, menu radia działa (wyświetla się) prawidłowo, natomiast radio nie gra i w żaden sposób nie da się go uruchomić . Dopiero po zgaszeniu silnika i ponownym przekręceniu kluczyka, radio uruchamia się ale na krótko. Czasami wydaje mi się że to problem z jakimś stykiem w stacyjce, a czasami wydaje mi się że to wynika z wysokiej temperatury na zewnątrz ale niestety nie mogę radykalnie namierzyć usterki. Radio wymontowałem i konserwowałem styki wtyczek, dopychałem je w gniazdach i niestety nie widać tam jakichś nadpalonych styków żeby ewidentnie stwierdzić że to tego wina, chociaż po jednej z wielu takich akcji jakby był rezultat ale wiązał bym to może z tym że obniżyła się temperatura na zewnątrz - nie wiem do końca.
A może jest jakiś przekaźnik sterujący radiem który ma podpalony styk.
Może ktoś miał podobny problem i go rozwiązał, będę wdzięczny za pomoc.



ewemarkam
4 gwiazdki
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Forester '98 2.0 N/A AT
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 38 razy

Problem z radiem

Post 29 sie 2019, o 14:48

Myślę że problem leży w samym radiu. Mianowicie gdzieś na płytce/płytkach radia pojawił się tzw zimny lut. Wyjmij radio, zanieś do serwisu RTV. Nie wygrzeją płytkę. A może będzie od razu widać taki zimny lut.

ODPOWIEDZ