Temperatura płynu chłodzacego Legacy 2.0R

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
Rajhen
0 gwiazdek
Auto: LEGACY BP 2.0R 2007
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Temperatura płynu chłodzacego Legacy 2.0R

Post 13 wrz 2019, o 13:32

Witam szanowne grono posiadaczy plejad.

mam pytanie o kwestię temperatury płynu chłodzącego w silniku 2.0R (150kM).
Zauważyłem za pomocą modułu OBD, że mój płyn pracuje przeważnie w zakresie 94-98 stopni. W czasie upalnych dni, przy szybszej jeździe, zwłaszcza przy podjazdach temperatura doszła do 100 stopni. Nie mam problemu, w momencie wpadnięcia w korek po takiej jeździe, wentylatory spokojnie trzymają wtedy temperaturę poniżej tych 100. stopni.

pytanie czy to jednak nie za wysoka temperatura dla Subaraka? Wcześniej miałem 2.5 N/A Forka, który podczas zwykłej jazdy przy temperaturze około 20 stopni, trzymał temperaturę poniżej 90 stopni, a teraz w Legasiu mam tą temperaturę zawsze o kilka stopni wyższą.


Czy TTTM, czy mogę mieć problem z chłodnicą lub z nie do końca otwierającym się termostatem? Płynu nie ubywa, jest pod korek, objaw upg nie ma w ogóle.


d



ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: JG
Auto: Subaru Impreza 2.0 GX blobeye LPG
Polubił: 2268 razy
Polubione posty: 137 razy

Temperatura płynu chłodzacego Legacy 2.0R

Post 14 wrz 2019, o 08:50

Możesz zmienić termostat, na taki który otwiera się w niższej temperaturze.
Jest ryzyko, musi być wybór.

Rajhen
0 gwiazdek
Auto: LEGACY BP 2.0R 2007
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Temperatura płynu chłodzacego Legacy 2.0R

Post 16 wrz 2019, o 08:48

Dzięki za sugestię, ale pytanie jaki termostat mogę mieć aktualnie. Myślałem, że wszystkie w Subaru otwierają się od 78 stopni i pełne otwarcie osiągają gdzieś na poziomie 85-88 stopni.

ODPOWIEDZ