Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
Jaca68
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: IS 200t, MS 1260
Polubił: 350 razy
Polubione posty: 434 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 30 wrz 2019, o 14:33

skwaro pisze:
30 wrz 2019, o 13:48
Tu akurat można polemizować jakie działania są skuteczne, a jakie nie. Natomiast mi bardziej chodziło o kwestionowanie ograniczania emisji CO2, bo to niby nie jest wina człowieka.
Skoro wszyscy "naukowcy" się zgadzają że za ocieplenie winę ponosi emisja człowieka, podejmuje się działania nieskuteczne sprowadzające się do określania ambitnych celów redukcji emisji i nakładania kar/opłat za przekroczenie. To jeszcze raz powtórzę coś mi tu nie gra i śmierdzi.
A wracają co wklejonego rysunku o średniej temperaturze na ziemi i tej prognozie do 2100 roku. To obecne prognozy pogody wykraczające poza 48 godzin w przyszłość przypominają wróżenie z fusów. Ba nie byli w stanie przewidzieć trasy huraganu 1 września, to skąd mamy pewność że ten rysunek temperatury na 80 lat do przodu ma jakąkolwiek wartość?


MOJE CIAŁO MÓJ WYBÓR

Jaca68
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: IS 200t, MS 1260
Polubił: 350 razy
Polubione posty: 434 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 30 wrz 2019, o 14:36

Piter 35 pisze:
30 wrz 2019, o 14:24
Ostatnio czytałem o "produkcji " gazów i ogromny wpływ ma produkcja wyrobów tekstylnych za to to nikt się nie zabierze
No i jak się w końcu ten klimat ociepli, to będziemy z powrotem w raju,




tzn. paradować nago wśród tropikalnych drzew i zajadać banany. :giggle:
MOJE CIAŁO MÓJ WYBÓR

BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: outback, starex, crosstrek
Polubił: 187 razy
Polubione posty: 204 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 30 wrz 2019, o 15:13

busik pisze:
30 wrz 2019, o 14:04
skwaro pisze:
30 wrz 2019, o 13:48
A odnośnie emisji CO2 to głównymi źródłami produkowanymi przez człowieka są spalanie węgla (42%), olejów i benzyn (33%) i gazu (19%). To chyba nie trzeba wielkiej filozofii żeby wiedzieć jakie dziedziny trzeba ograniczać żeby zmniejszyć emisję.
tu chyba trochę się nie zgodzę
więcej szkodliwych gazów cieplarnianych powstaje przy produkcji żywności, a szczególnie mięsa ...
Gdyby cała ludzkość przestawiła się na wege, to auta spalinowe mogłyby jeździć do usranej śmierci, nie zaszkodziły by tak, jak chów bydła...
Naprawdę nie widzisz różnicy pomiędzy co2 uwolnionym do atmosfery w procesie spalania kopalin, a krowim bąkiem? Uwolniony z kopalin wzbogaca bezpowrotnie biosferę - przynajmniej w naszym pojmowaniu czasu nie wróci do pierwotnej postaci. Nikt jakoś nie zaobserwował, jak się robi ropa. Krowa, czy inny degustator zieleniny robi w najkrótszym obiegu, dołożenie jednego ogniwa, drapieżnika nie robi wielkiej różnicy. Za jakieś naście, max dziesiąt lat będę nawozem. Trawa na mnie wyrośnie, niech ją jedzą trawożercy. Najlepiej, jakby wyrosło drzewo. Będzie akumulować ze mnie kolejny wiek. A w 2150r życzę sobie jego ścięcia i przerobienia na więżbę budowlaną. Będzie wycofane z obiegu przez kolejny wiek.

skwaro
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 52 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 30 wrz 2019, o 15:27

Jaca68 pisze:
skwaro pisze:
30 wrz 2019, o 13:48
Tu akurat można polemizować jakie działania są skuteczne, a jakie nie. Natomiast mi bardziej chodziło o kwestionowanie ograniczania emisji CO2, bo to niby nie jest wina człowieka.
Skoro wszyscy "naukowcy" się zgadzają że za ocieplenie winę ponosi emisja człowieka, podejmuje się działania nieskuteczne sprowadzające się do określania ambitnych celów redukcji emisji i nakładania kar/opłat za przekroczenie. To jeszcze raz powtórzę coś mi tu nie gra i śmierdzi.
A wracają co wklejonego rysunku o średniej temperaturze na ziemi i tej prognozie do 2100 roku. To obecne prognozy pogody wykraczające poza 48 godzin w przyszłość przypominają wróżenie z fusów. Ba nie byli w stanie przewidzieć trasy huraganu 1 września, to skąd mamy pewność że ten rysunek temperatury na 80 lat do przodu ma jakąkolwiek wartość?
Nie tyle nieskuteczne co niewystarczające. Drobna, acz znacząca różnica.

A meteorologia to trochę inny temat niż zmiany klimatu. Mimo że obie odnoszą się do temperatury to modele przewidywania pogody trochę się różnią od przewidywania zmian klimatu. Możesz zamiast ufać naukowcom posłuchać internetowych specjalistów od wszystkiego, na pewno ich opinie są bardziej wartościowe i miarodajne :)

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 30 wrz 2019, o 15:34

BiP tu nie tylko o bąki chodzi
skwaro tu trochę więcej danych
https://naukaoklimacie.pl/fakty-i-mity/ ... nsport-117
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

skwaro
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 52 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 30 wrz 2019, o 15:44

busik pisze:BiP tu nie tylko o bąki chodzi
skwaro tu trochę więcej danych
https://naukaoklimacie.pl/fakty-i-mity/ ... nsport-117
Cytat z tego artykułu:
"W sumie szacuje się, że hodowla zwierząt odpowiada za ok. 9% światowych emisji dwutlenku węgla."

Jaca68
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: IS 200t, MS 1260
Polubił: 350 razy
Polubione posty: 434 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 30 wrz 2019, o 16:03

skwaro pisze:
30 wrz 2019, o 15:27
A meteorologia to trochę inny temat niż zmiany klimatu. Mimo że obie odnoszą się do temperatury to modele przewidywania pogody trochę się różnią od przewidywania zmian klimatu. Możesz zamiast ufać naukowcom posłuchać internetowych specjalistów od wszystkiego, na pewno ich opinie są bardziej wartościowe i miarodajne :)
Inna, nie inna. Jedna i druga dotyczy atmosfery. ;-)
To ze prognozy pogody dobre są na dwa dni to wiem bez internetowych specjalistów.
Tyle się trąbi na temat tego że średnia temperatura nie może wzrosnąć o więcej niż 1.5 st. To trzeba by zacząć od tego jak ta średnia jest liczona . Wiesz może, bo w tym portalu "naukaoklimacie" jakoś mi wynik nie wyskakuje po wpisaniu zapytania w wyszukiwarkę.
MOJE CIAŁO MÓJ WYBÓR

skwaro
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 52 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 30 wrz 2019, o 16:10

Jaca68 pisze:
30 wrz 2019, o 16:03
skwaro pisze:
30 wrz 2019, o 15:27
A meteorologia to trochę inny temat niż zmiany klimatu. Mimo że obie odnoszą się do temperatury to modele przewidywania pogody trochę się różnią od przewidywania zmian klimatu. Możesz zamiast ufać naukowcom posłuchać internetowych specjalistów od wszystkiego, na pewno ich opinie są bardziej wartościowe i miarodajne :)
Inna, nie inna. Jedna i druga dotyczy atmosfery. ;-)
To ze prognozy pogody dobre są na dwa dni to wiem bez internetowych specjalistów.
Tyle się trąbi na temat tego że średnia temperatura nie może wzrosnąć o więcej niż 1.5 st. To trzeba by zacząć od tego jak ta średnia jest liczona . Wiesz może, bo w tym portalu "naukaoklimacie" jakoś mi wynik nie wyskakuje po wpisaniu zapytania w wyszukiwarkę.
Jeżeli naprawdę Cię to interesuje, a nie tylko przekomarzanie się czyja racja jest bardziej "mojsza", to zacznij od tego:
https://www.carbonbrief.org/qa-how-do-c ... odels-work

bojar
6 gwiazdek
Lokalizacja: warszawski-zachodni
Auto: forester 2,5XT,Q5
Polubił: 80 razy
Polubione posty: 232 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 30 wrz 2019, o 16:23

inquiz pisze:
30 wrz 2019, o 14:17
a dzikie zwierzęta nie produkują metanu? można by nawet przyjąć że kiedyś, gdy człowiek nie miał rozwiniętej cywilizacji produkowały znacznie więcej bo miały większe terytoria. Można by je wystrzelać w imię walki z ociepleniem, chętnie pomogę w utylizacji dziczyzny ;-)
inquiz to są bzdury.
Dziś w stanach jest kilkakrotnie więcej bydła hodowlanego niż było w najlepszych czasach bizonów.
W Polsce jest ponad 6mln krów, natomiast saren, jeleni itp niecały 1mln. i jest to największa liczba tych ssaków w dziejach.
Dalej- świń ca 11 mln. Dzików "tylko" 200 tyś. Wszystkich ptaków lęgowych w naszym pięknym kraju mamy ca 100mln par.Natomiast samych kur, które się hoduje jest 140mln sztuk. Czy wiesz, że jedna krowa w hodowli bezściółkowej produkuje ok 25 ton gnojowicy rocznie? W dużej fermie może ich być kilkaset.

Jaca68
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: IS 200t, MS 1260
Polubił: 350 razy
Polubione posty: 434 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 30 wrz 2019, o 17:47

skwaro pisze:
30 wrz 2019, o 16:10
Jeżeli naprawdę Cię to interesuje, a nie tylko przekomarzanie się czyja racja jest bardziej "mojsza", to zacznij od tego:
No fajnie naukowcy opracowali model numeryczny klimatu, cały czas go doskonalą, bla bla.
Nadal jest to tylko przybliżony model i nie ma pewności czy uwzględnia wszystkie czynniki.
Swoją drogą wykres umieszczony na tej stronie po nazwą: "Same as prior figure, but from 1880 to 2100. Projections through 2100 use RCP4.5. Note that this and the prior graph use a 1970-2000 baseline period. Chart by Carbon Brief using Highcharts."
Jest dużo mniej alarmujący w kwestii wzrosty temperatury niż ten wcześniejszy.

To w ramach przekomarzania. "naukowcy" alarmują że wzrost temperatury o 4 stopnie spowoduje stopnienie lodowców.
Hmm na Antarktydzie za Wikipedią jest:
Najniższa zarejestrowana przez człowieka temperatura naturalnie występująca na Ziemi, −89,2°C, została stwierdzona 21 lipca 1983 na radzieckiej (obecnie rosyjskiej) stacji polarnej Wostok[a][79][42]. Jeszcze niższe temperatury, sięgające −93,2 C, są znane z obserwacji satelitarnych[80]. Najcieplejszym miesiącem jest styczeń z temperaturą minimalną −30°C, natomiast najchłodniejszy jest sierpień, z temperaturami spadającymi do −70°C. Na wybrzeżu temperatury są wyższe, przy północnych krańcach Półwyspu Antarktycznego mogą sięgać powyżej 0°C. Najniższa średnia temperatura stycznia w miejscu stale zamieszkanym przez ludzi wynosi −33°C (stacja Wostok)[81]. Najwyższą temperaturę na Antarktydzie zanotowano 5 stycznia 1974 w stacji nad jeziorem Vanda, osiągnęła +15°C[42].
Skracając na Antarktydzie generalnie jest zimno od -70 do -30 stopni.
Jak się ociepli o 4 stopnie to będzie od -64 do -26 stopni.
Mnie na fizyce uczyli że lód się topi w dodatnich temperaturach. A dziś słyszę że jak zamiast -30 będzie -26 to się stopi.
Żeby nie było za prosto portal "naukaoklimacie" wyjaśnia ten problem:
https://naukaoklimacie.pl/fakty-i-mity/ ... aly-89?t=2

Można przeczytać o strefie akumulacji lodowca, strefie ablacji i bilansie. I o tym że przyspieszony ruch lodowców powoduje ich topnienie. Wszystko ładnie i z rysunkami.
Tylko nadal za chiny nie wynika z tego czemu teraz te lodowce posuwają się szybciej i czemu wzrost temperatury o 4 stopnie (czemu nie o 14 albo 24?) spowoduje ich zagładę.
Może by temu zapobiec wystarczy postawić kilka pomp które będą polewać czubek lodowca wodą tak żeby przyrastało tyle co ubywa. ;-)
MOJE CIAŁO MÓJ WYBÓR

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 30 wrz 2019, o 18:04

Mi nie trzeba aż tak mądrych opracowań. Mi wystarczy informacja, że 2 lub trzy lata temu zima w Europie osiągnęła najwyższe temperatury od czasu kiedy była mierzona, czyli jakieś 200lat.
Wiem również że na 5 ostatnich zim tylko w trakcie jednej musiałem wyciągać odśnieżarkę.
Trochę lat już żyję i doskonale wiem jakie mieliśmy kiedyś zimy.
Brak opadów to druga sprawa, którą łatwo samemu zauważyć.
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

skwaro
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 52 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 30 wrz 2019, o 18:37

Jaca68 pisze:
30 wrz 2019, o 17:47
skwaro pisze:
30 wrz 2019, o 16:10
Jeżeli naprawdę Cię to interesuje, a nie tylko przekomarzanie się czyja racja jest bardziej "mojsza", to zacznij od tego:
No fajnie naukowcy opracowali model numeryczny klimatu, cały czas go doskonalą, bla bla.
Nadal jest to tylko przybliżony model i nie ma pewności czy uwzględnia wszystkie czynniki.
Swoją drogą wykres umieszczony na tej stronie po nazwą: "Same as prior figure, but from 1880 to 2100. Projections through 2100 use RCP4.5. Note that this and the prior graph use a 1970-2000 baseline period. Chart by Carbon Brief using Highcharts."
Jest dużo mniej alarmujący w kwestii wzrosty temperatury niż ten wcześniejszy.
Ten artykuł miał Ci wyjaśnić zasady, aktualne predykcje masz np. tutaj:
https://climateactiontracker.org/global/temperatures/
Naukowcy jeszcze kilka lat temu się mylili w przewidywaniach, ocieplenie klimatu następuje znacznie szybciej niż przewidywali.
Jaca68 pisze:
30 wrz 2019, o 17:47
To w ramach przekomarzania. "naukowcy" alarmują że wzrost temperatury o 4 stopnie spowoduje stopnienie lodowców.
Hmm na Antarktydzie za Wikipedią jest:
Najniższa zarejestrowana przez człowieka temperatura naturalnie występująca na Ziemi, −89,2°C, została stwierdzona 21 lipca 1983 na radzieckiej (obecnie rosyjskiej) stacji polarnej Wostok[a][79][42]. Jeszcze niższe temperatury, sięgające −93,2 C, są znane z obserwacji satelitarnych[80]. Najcieplejszym miesiącem jest styczeń z temperaturą minimalną −30°C, natomiast najchłodniejszy jest sierpień, z temperaturami spadającymi do −70°C. Na wybrzeżu temperatury są wyższe, przy północnych krańcach Półwyspu Antarktycznego mogą sięgać powyżej 0°C. Najniższa średnia temperatura stycznia w miejscu stale zamieszkanym przez ludzi wynosi −33°C (stacja Wostok)[81]. Najwyższą temperaturę na Antarktydzie zanotowano 5 stycznia 1974 w stacji nad jeziorem Vanda, osiągnęła +15°C[42].
Skracając na Antarktydzie generalnie jest zimno od -70 do -30 stopni.
Jak się ociepli o 4 stopnie to będzie od -64 do -26 stopni.
Mnie na fizyce uczyli że lód się topi w dodatnich temperaturach. A dziś słyszę że jak zamiast -30 będzie -26 to się stopi.
Żeby nie było za prosto portal "naukaoklimacie" wyjaśnia ten problem:
https://naukaoklimacie.pl/fakty-i-mity/ ... aly-89?t=2

Można przeczytać o strefie akumulacji lodowca, strefie ablacji i bilansie. I o tym że przyspieszony ruch lodowców powoduje ich topnienie. Wszystko ładnie i z rysunkami.
Tylko nadal za chiny nie wynika z tego czemu teraz te lodowce posuwają się szybciej i czemu wzrost temperatury o 4 stopnie (czemu nie o 14 albo 24?) spowoduje ich zagładę.
Może by temu zapobiec wystarczy postawić kilka pomp które będą polewać czubek lodowca wodą tak żeby przyrastało tyle co ubywa. ;-)
Mylisz średnią temperaturę roczną z ekstremami w lecie i zimie, poczytaj tu:
https://www.forbes.com/sites/marshallsh ... 6441c252e7

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 30 wrz 2019, o 18:48

Ja myślę, że pytanie nie jest, czy klimat się zmienia, tylko czy ma to związek z działalnością ludzi.

Bo żeby zobaczyć, że jest coraz cieplej, wystarczy popatrzeć na Alpejskie lodowce. Jakieś 25 lat temu podziwiałem lodowiec pod Grossglockner. W środku lata sporo poniżej punktu widokowego był jeszcze jęzor lodu, całkiem spory i gruby. Potem byłem byłem tam jakieś 2-3 lata temu i lodowca nie ma! Pod punktem widokowym jest głęboka kamienista dolina, taki charakterystyczny krajobraz po wyszlifowaniu przez lodowiec, ale lodu ani trochę, No stopił się.

Ale. Zawsze jest jakieś ale.
Na rzeczonym punkcie widokowym są tablice ze zdjęciami sprzed wojny. Wtedy lodowiec wypełniał całą dolinę, sięgając aż do poziomu punktu widokowego. Był ze 200-300 metrów wyższy, niż jak byłem tam te 25 lat temu. Czyli zmniejsza się już co najmniej od 100 lat.
Czy jest coraz cieplej? Jak widać tak. Czy mamy na to wpływ...? Trudno powiedzieć, tym bardziej ze dziś bardzo trudno oddzielić propagandę lansowaną przez lobby robiące na tym grube pieniądze, do faktów.

skwaro
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 52 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 30 wrz 2019, o 18:54

jarmaj pisze:
30 wrz 2019, o 18:48
Ja myślę, że pytanie nie jest, czy klimat się zmienia, tylko czy ma to związek z działalnością ludzi.

Bo żeby zobaczyć, że jest coraz cieplej, wystarczy popatrzeć na Alpejskie lodowce. Jakieś 25 lat temu podziwiałem lodowiec pod Grossglockner. W środku lata sporo poniżej punktu widokowego był jeszcze jęzor lodu, całkiem spory i gruby. Potem byłem byłem tam jakieś 2-3 lata temu i lodowca nie ma! Pod punktem widokowym jest głęboka kamienista dolina, taki charakterystyczny krajobraz po wyszlifowaniu przez lodowiec, ale lodu ani trochę, No stopił się.

Ale. Zawsze jest jakieś ale.
Na rzeczonym punkcie widokowym są tablice ze zdjęciami sprzed wojny. Wtedy lodowiec wypełniał całą dolinę, sięgając aż do poziomu punktu widokowego. Był ze 200-300 metrów wyższy, niż jak byłem tam te 25 lat temu. Czyli zmniejsza się już co najmniej od 100 lat.
Czy jest coraz cieplej? Jak widać tak. Czy mamy na to wpływ...? Trudno powiedzieć, tym bardziej ze dziś bardzo trudno oddzielić propagandę lansowaną przez lobby robiące na tym grube pieniądze, do faktów.
Naukowcy nie mają wątpliwości, a przynajmniej większość. Wkleję jeszcze raz, naprawdę polecam poczytać:

"A Skeptical Science peer-reviewed survey of all (over 12,000) peer-reviewed abstracts on the subject 'global climate change' and 'global warming' published between 1991 and 2011 (Cook et al. 2013) found that over 97% of the papers taking a position on the subject agreed with the consensus position that humans are causing global warming. In a second phase of the project, the scientist authors were emailed and rated over 2,000 of their own papers. Once again, over 97% of the papers taking a position on the cause of global warming agreed that humans are causing it."

https://skepticalscience.com/global-war ... ediate.htm

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 30 wrz 2019, o 19:13

skwaro pisze:
30 wrz 2019, o 18:54
Naukowcy nie mają wątpliwości
Mają i to spore. Tylko to trochę tak jak badaniami, co jest zdrowsze (lub co bardziej szkodliwe), kawa czy herbata. Kto w danym momencie zasponsoruje badania, taki wynik otrzymuje ;-)
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
Jaca68 (30 wrz 2019, o 23:27)

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 30 wrz 2019, o 19:14

inquiz pisze:
30 wrz 2019, o 12:29
Tak samo jak poziom mórz i oceanów
Obrazek
z https://www.forbes.com/sites/uhenergy/2 ... 8ba04f9b39

Może mi ktoś wyjaśnić, ile samochodów było 140 tys lat temu, że globalne ocieplenie tak bardzo podniosło poziom oceanów?

A tutaj -> https://www.ncas.ac.uk/en/climate-blog/ ... n-the-past taka ciekawostka: "And of course there were no modern humans." Czyli: kiedyś też było gorąco, było dużo CO2, ale to się nie liczy bo nie było wtedy ludzi. Taka trochę radziecka nauka.
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 30 wrz 2019, o 19:19

Istotne jest nagle przyspieszenie ocieplania klimatu, za to odpowiedzialny jest bezwzględnie człowiek.
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 30 wrz 2019, o 19:22

No skoro Stach tak mówi, to bez wątpienia bezwzględnie :lol:

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 30 wrz 2019, o 19:27

jarmaj pisze:No skoro Stach tak mówi, to bez wątpienia bezwzględnie :lol:
Nie tylko Stach. Otwórz się trochę szerzej na świat ;-)

No ale przecież Duda, Matołusz i ostatnio ekspert Gowin też podważają wpływ działalności człowieka na zmianę klimatu.
Podążasz jak widać za idolami.
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

skwaro
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 52 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 30 wrz 2019, o 19:27

jarmaj pisze:
30 wrz 2019, o 19:13
skwaro pisze:
30 wrz 2019, o 18:54
Naukowcy nie mają wątpliwości
Mają i to spore. Tylko to trochę tak jak badaniami, co jest zdrowsze (lub co bardziej szkodliwe), kawa czy herbata. Kto w danym momencie zasponsoruje badania, taki wynik otrzymuje ;-)
Czyli jak rozumiem sugerujesz że z 12 000 publikacji 97% mówiąca że człowiek jest przyczyną ocieplenia klimatu było sponsorowane przez lobby robiące na tym pieniądze, a 3% twierdzące inaczej, że są niezależne?
leon pisze:
30 wrz 2019, o 19:14
inquiz pisze:
30 wrz 2019, o 12:29
Tak samo jak poziom mórz i oceanów
Obrazek
z https://www.forbes.com/sites/uhenergy/2 ... 8ba04f9b39

Może mi ktoś wyjaśnić, ile samochodów było 140 tys lat temu, że globalne ocieplenie tak bardzo podniosło poziom oceanów?

A tutaj -> https://www.ncas.ac.uk/en/climate-blog/ ... n-the-past taka ciekawostka: "And of course there were no modern humans." Czyli: kiedyś też było gorąco, było dużo CO2, ale to się nie liczy bo nie było wtedy ludzi. Taka trochę radziecka nauka.
Stary numer ludzi zaprzeczających ociepleniu klimatu, wystarczy zrobić odpowiednią skalę wykresu, żeby nie było widać tempa zmian w ostatnich 100 lat to po pierwsze. Po drugie to tylko potwierdza jaki efekt na życie na ziemi miało raptem 2 stopnie średniej temperatury więcej podczas interglacjału, obecnie przewidywane jest 4 stopnie więcej w 2100 jeśli nic nie zostanie zrobione. Interglacjał trwał 15 000 lat, obecne zmiany rozkładają się na lat 200...
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
stach22 (30 wrz 2019, o 19:52)

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 30 wrz 2019, o 19:43

skwaro pisze:
30 wrz 2019, o 19:27
Stary numer ludzi zaprzeczających ociepleniu klimatu, wystarczy zrobić odpowiednią skalę wykresu,
W odróżnieniu od tych naukowców, nie dobieram sobie danych żeby pasowały do teorii, jak to ci "naukowcy" robili.

I drugi cytat:
"The Pliocene

After some more glacial-interglacial cycles during the Pleistocene (the last 2.6 million years), we find another period which was warmer than today: the Pliocene (between 5.3 million years and 2.6 million years). The CO2 concentration was also relatively high (Tripati, 2009). It is a very interesting period because it shows a general cooling associated to a decline of atmospheric CO2 and corresponds to the transition towards greater glaciations in the Northern Hemisphere (the increase of δ18O in figure 1 is due to the Northern ice sheets becoming bigger and the climate getting colder). That makes it a good period to study to better understand the links between CO2, climate and the ice sheets. It is unclear, however, as to why CO2 declined in this way."

Szczególnie ciekawe jest ostatnie zdanie. Nie wiadomo jak CO2 zniknął, ale wiadomo jak się pojawił?

A jak na dodatek patrzę na tę tabelkę, bo myślę że ktoś chce, by ogon machał psem.
http://www.naukowiec.org/tablice/chemia ... y_404.html
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

skwaro
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 52 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 30 wrz 2019, o 19:49

leon pisze:
30 wrz 2019, o 19:43
skwaro pisze:
30 wrz 2019, o 19:27
Stary numer ludzi zaprzeczających ociepleniu klimatu, wystarczy zrobić odpowiednią skalę wykresu,
W odróżnieniu od tych naukowców, nie dobieram sobie danych żeby pasowały do teorii, jak to ci "naukowcy" robili.

I drugi cytat:
"The Pliocene

After some more glacial-interglacial cycles during the Pleistocene (the last 2.6 million years), we find another period which was warmer than today: the Pliocene (between 5.3 million years and 2.6 million years). The CO2 concentration was also relatively high (Tripati, 2009). It is a very interesting period because it shows a general cooling associated to a decline of atmospheric CO2 and corresponds to the transition towards greater glaciations in the Northern Hemisphere (the increase of δ18O in figure 1 is due to the Northern ice sheets becoming bigger and the climate getting colder). That makes it a good period to study to better understand the links between CO2, climate and the ice sheets. It is unclear, however, as to why CO2 declined in this way."

Szczególnie ciekawe jest ostatnie zdanie. Nie wiadomo jak CO2 zniknął, ale wiadomo jak się pojawił?

A jak na dodatek patrzę na tę tabelkę, bo myślę że ktoś chce, by ogon machał psem.
http://www.naukowiec.org/tablice/chemia ... y_404.html
W odróżnieniu od nich zabawnie dobierasz sobie długość okresu żeby pasował do teorii, ile znasz przypadków w historii Ziemi (ok. 4,5 miliarda lat) z tak szybkimi zmianami klimatu? Bo drugi przykład o długości 2,7 miliona lat jest jeszcze zabawniejszy biorąc pod uwagę że ludzkość ma ok. 32 tysiące lat. Przypominam że obecne zmiany klimatu mają ok. 100 lat.
Szybkie pytanie pomocnicze, ile lat trzeba żeby CO2 zniknął jak wtedy? Pół miliona lat? Milion? :)
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
stach22 (30 wrz 2019, o 19:52)

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 30 wrz 2019, o 19:54

skwaro pisze:
30 wrz 2019, o 19:49
biorąc pod uwagę że ludzkość ma ok. 32 tysiące lat.
Nie jedź do Australii, bo Aborygeni mogą ci sprzedać wpierdol, jak się dowiedzą, że nie uważasz ich za ludzi.

http://wyborcza.pl/1,75400,20727686,taj ... rects=true
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

skwaro
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 52 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 30 wrz 2019, o 19:58

leon pisze:
30 wrz 2019, o 19:54
skwaro pisze:
30 wrz 2019, o 19:49
biorąc pod uwagę że ludzkość ma ok. 32 tysiące lat.
Nie jedź do Australii, bo Aborygeni mogą ci sprzedać wpierdol, jak się dowiedzą, że nie uważasz ich za ludzi.
I co to zmienia w powyższym? Nawet jak mają 2 czy 3x tyle, nadal jest to "sekunda" przy tempie zmian klimatu w przykładach, które przytoczyłeś. Jak się to ma do zmian klimatu w ostatnie 100 lat?

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 30 wrz 2019, o 20:07

Leon, Aborygeni tez pochodzą z Afryki, podobnie jak i my.
To Ci powinno wiele wyjaśnić, DNA nie kłamie.


Ale nie o to tu chodzi, to temat poboczny.
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

ODPOWIEDZ