Zmywarka się kończy, czas na nową.

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
stefanekmac
5 gwiazdek
Auto: był forek XT jest OBK 2,5
Polubił: 26 razy
Polubione posty: 91 razy

Zmywarka się kończy, czas na nową.

Post 30 paź 2019, o 21:34

Po 9 latach Bosch postanowił podziękować. Jakoś mam ochotę na Siemens. Wolnostojąca. Może AEG ? Ma być cicho, dokładnie, tak do 2 tys przeznaczam.


Pamietajmy o Wołyniu.

BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: outback, starex, crosstrek
Polubił: 187 razy
Polubione posty: 204 razy

Zmywarka się kończy, czas na nową.

Post 30 paź 2019, o 23:21

Mój 10-l bosch rok temu próbował wieszać pompę. Po sprawdzeniu ceny - naprawa nieopłacalna. Na elektrodzie znalazłem przepis na lekką rzeźbę - jak zastąpić pompą staszego typu za 1/3 ceny. Z ciekawości zajrzałem, czy wykonalne. Dostała solidnego kopa przy składaniu i o dziwo robi przeszło rok bez scen. Może "rozebrał i złożył" :mrgreen: pomoże???

Na poważnie niedługo też czeka mnie zakup. Na pewno bez fajerwerków. 3 programy u mnie chodzą. Jakiś eko, przy większych imprezach szybki i jeszcze rzadziej 90stopni. Górny koszyk ma mieć regulację wysokości. Koniec wymagań. Na metce może być cokolwiek, byleby przedłużona gwarancja była i dostępność części.

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Zmywarka się kończy, czas na nową.

Post 31 paź 2019, o 00:04

Parę lat temu naprawialne było ztcp gorenje, pamiętam jakieś rodzinne zakupy pralki i wybór nie był marki czy ilości literek A, tylko weryfikację czy jest naprawialna w znajomym serwisie.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, była Skoda, jest BMW :)
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 83 razy

Zmywarka się kończy, czas na nową.

Post 31 paź 2019, o 01:11

Bosch i Siemens to jeden koncern
https://en.wikipedia.org/wiki/BSH_Hausger%C3%A4te

Od 14 lat katuję Boscha i jestem mega zadowolony - nie do zajechania. Ale to jakiś wyższy model. Największą zaletą jest program 29-minutowy - używam tylko ten. W połączeniu z tabletkami z Lidla spisuje się świetnie.

danikl
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: niby mazowsze, ale mentalnie podlasie
Auto: Muł, truposz i czerwone włoskie półwytrawne
Polubił: 90 razy
Polubione posty: 150 razy

Zmywarka się kończy, czas na nową.

Post 31 paź 2019, o 02:07

https://eva-tec.pl/zmywarki-kapturowe-g ... astro.html

Wiem, skrzywienie zawodowe, ale jak słyszę o krótkim programie 30 minutowym, to mam mieszane uczucia :?

Jak włączam w domu zmywarkę to mnie ....... coś strzela :wall:

Grzegorz
5 gwiazdek
Lokalizacja: wsi wielkopolskiej
Auto: Peżot
Polubił: 21 razy
Polubione posty: 34 razy

Zmywarka się kończy, czas na nową.

Post 31 paź 2019, o 09:00

Przebije. Mam Boscha od 17 lat i działa, jakiś średnio tani model. Używam jednego programu.
pozdrawiam
Grzegorz

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Zmywarka się kończy, czas na nową.

Post 31 paź 2019, o 10:02

przetestowałem kilka marek zmywarek w życiu i na razie muszę stwierdzić, że najlepsze efekty po myciu miałem w Siemensie. Bo przecież o to chodzi w zmywarce... Boscha mamy obecnie i zawodzi na całej linii - nie domywa niestety. A to niby ten sam koncern

Ilość literek A w zmywarce nie ma znaczenia. Oszczędność prądu na poziomie 15-20 zł rocznie. A różnica w cenie potrafi być kilkaset złotych. Przy żywotności sprzętu obecnie ok 5-8 lat, mija się z celem dokładanie kasy do literek, czego na prądzie nie zaoszczędzimy. W przypadku lodówek i zamrażarek to zupełnie inna rozmowa.
Nie polecam programów krótkich typu 30 minut - ze względu na niedokładne płukanie, przez co dużo chemii zostaje na naczyniach. Nie widać na pierwszy rzut oka, ale naczynia szybciej się niszczą, nie mówiąc o jedzeniu z takich talerzy. To moje zdanie.

U nas najczęściej idzie program auto, albo jakiś "cieplejszy" dla domycia garnków. Faktycznie max 3 programy większość ludzi używa, stąd kupowanie wyższych modeli, które mają ten sam wsad a tylko więcej programów i gadżetów - nie wiem czy sensowne.
W sobotę będę montował mojej mamie Siemensa 45cm w zabudowie, w promocji za 999 zł. 4 programy, A+, regulowane koszyki, automatyka mycia. Co więcej potrzeba? Poprzedni Electrolux padł po prawie 10 latach, kosztował 1500 zł - a rodzice i tak 2 programów używali...
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

Jaca68
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: IS 200t, MS 1260
Polubił: 350 razy
Polubione posty: 434 razy

Zmywarka się kończy, czas na nową.

Post 31 paź 2019, o 12:19

Niecałe dwa lata temu zmieniałem, jedenastoletnia AEG zaczynała umierać. U mnie priorytetem w wyborze marki był autoryzowany serwis na miejscu. Siemens i Bosch takowego nie posiada, i jakkolwiek naprawa w okresie gwarancyjnym lotnym serwisem z trójmiasta nie stanowi problemu tak po gwarancji koszty samych dojazdów do klienta byłyby znaczne. Dlatego wybór padł na Electrolux, a wyboru modelu dokonałem ze strony producenta, mają tam fajny filtr funkcji. Mnie zależało na cichym urządzeniu, bo mam kuchnie bez otwartą, wybrałem model z hałasem < 43 Db, potem numerem modelu przeszukałem neta i ceneo. Znalazłem sklep gdzie jednego dnia przywieźli nowy sprzęt a następnego przyjechali odebrać i zutylizować stary. Zamontowałem sam i jest mega cicho.
MOJE CIAŁO MÓJ WYBÓR

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Zmywarka się kończy, czas na nową.

Post 31 paź 2019, o 12:25

Jaca68, nie wiem jak z serwisem. Wiem, że kiedy w używanym Boschu pordzewiały koszyki sklepy internetowe chciały ~800 PLN za dwa a do tego nie wiedziały jak zidentyfikować zmywarkę. Zdesperowany zadzwoniłem na infolinię serwisową.... koszyki kosztowały pół ceny a Pan na infolinii był kompetentny i pomocny. W jednym mieszkaniu mam Boscha (jakiś tańszy model, kupiony przez poprzednią właścicielkę) w drugim Siemensa (sam wybierałem, ponieważ kuchnia jest otwarta to priorytetem była głośność). Oba są w sumie OK. Domywanie albo nie zależy od tego jaką mamy wodę i chemii której używamy. U nas najlepiej sprawdzają się tabletki Dreft + oddzielnie sól i nabłyszczacz. Zawsze program ~120 minut. Jedynym mankamentem w obu zmywarkach jest rdza na nożach. Czary z folią aluminiową itp. nie pomagały raczej.
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Zmywarka się kończy, czas na nową.

Post 31 paź 2019, o 13:17

Od 5 lat siemens, myje super, ale tylko z fairy. Fajnie, że jest wyodrębniona górna półka na sztućce.
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Zmywarka się kończy, czas na nową.

Post 31 paź 2019, o 16:58

Electrolux, wtedy najwyższy, w zabudowie od 13 lat.
Raz padła jakaś cewka na silniczku od pompy, która dawała info, że silnik stoi. Naprawa 50 zeta.
Kluczowe są dobre tabletki wszystko mające. Używam teraz dreft.
Program 30 min myje wszystko.
Dolce far niente ;-)

paku
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: OBK H6
Polubił: 44 razy
Polubione posty: 97 razy

Zmywarka się kończy, czas na nową.

Post 2 lis 2019, o 02:29

Wreszcie jakiś techniczny wątek :)
U mnie Siemens chodzi od lat 12. Raz wymieniłem kondensator silnika pompy (ale to było w ramach konserwacji) i raz zatkały się kanały na bocznej ścianie. Myje tak samo dobrze na szybkim jak i na długim. Ale rdza już jest na drutach.

Electrolux to też grupa BSH. W Europie wszystkie AGD są już w łapach tej grupy.
Jak sprzęt starszy to warto zajrzeć np na OLX, Zmywarki "odebrane" od klienta chodzą po kilka dyszek.
Często są dobre na dawcę.
"Każdy dobry uczynek będzie słusznie ukarany"
"Kto miał się wystraszyć, to się wystraszył. Kto miał się ześwinić, to się ześwinił"

Lawnowerman
0 gwiazdek
Auto: Forek SH 2.0D
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 3 razy

Re: Zmywarka się kończy, czas na nową.

Post 2 lis 2019, o 03:26

Jak masz szmal to Miele
Jak nie to cokolwiek

zgrocca
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: dwa koła odrzeszowa
Auto: forester black, wolny ssak
Polubił: 25 razy
Polubione posty: 8 razy

Zmywarka się kończy, czas na nową.

Post 2 lis 2019, o 04:05

Boscha mam z dwoma wirnikami na górze .myje dokladnie. Indesit poprzednik zdech po 5latach i wiecznie miał przytkany filtr . Myślę że warto zwrócić uwagę na powierzchnię tego cylindrycznego przy zakupie
Pracy szukam praca mnie szuka

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Zmywarka się kończy, czas na nową.

Post 2 lis 2019, o 08:55

Lawnowerman pisze:
2 lis 2019, o 03:26
Jak masz szmal to Miele
Jak nie to cokolwiek
Miele to etykieta a nie fizyczny producent.
Dolce far niente ;-)

stefanekmac
5 gwiazdek
Auto: był forek XT jest OBK 2,5
Polubił: 26 razy
Polubione posty: 91 razy

Zmywarka się kończy, czas na nową.

Post 2 lis 2019, o 21:59

Stanęło na takim Boschu pomiędzy tanim i drogim. Ok 2100. Podoba mi się koszyk na sztućce na górze.Obecna ma coś z pompą. Nie chce pobierać wody. Hmm ale trik z sieci polegający na uchylaniu drzwiczek pomaga. Wtedy rusza . Tyle że ostatnio dopiero za 7 razem...Nasz forumowy konstruktor AGD też radził Miele. Ale kobieta nie chce wycofać transakcji a i nie ma gdzie obejrzeć Miele w moim grajdole.
Pamietajmy o Wołyniu.

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Zmywarka się kończy, czas na nową.

Post 2 lis 2019, o 22:43

Sprawdź, dolną pompę. U mnie był podobny objaw, który sygnalizował uszkodzoną dolną pompę. Znaczy pompa była ok tylko ten pierdolnik nie widział, że pompa jest ok. Wymiana cewki i robota kosztowała 50 zł.
Dolce far niente ;-)

Lawnowerman
0 gwiazdek
Auto: Forek SH 2.0D
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 3 razy

Re: Zmywarka się kończy, czas na nową.

Post 3 lis 2019, o 11:03

FUX pisze:
Lawnowerman pisze:
2 lis 2019, o 03:26
Jak masz szmal to Miele
Jak nie to cokolwiek
Miele to etykieta a nie fizyczny producent.

Tzn?

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Zmywarka się kończy, czas na nową.

Post 3 lis 2019, o 11:41

Brandują zmodyfikowane produkty wytwarzane przez innych.
Dolce far niente ;-)

Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, była Skoda, jest BMW :)
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 83 razy

Zmywarka się kończy, czas na nową.

Post 3 lis 2019, o 16:33

Ostatnio szukałem fachowca do pralki i zwróciłem uwagę, że w kilku serwisach było wyraźnie zaznaczone, że nie naprawiają Miele. Ciekawe z czego to wynika...

ata
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Auto: Subaru
Polubił: 8 razy
Polubione posty: 10 razy

Zmywarka się kończy, czas na nową.

Post 3 lis 2019, o 17:20

Godlik pisze:
3 lis 2019, o 16:33
Ciekawe z czego to wynika...
Brak części i/lub bardzo drogie części.
Odkąd Miele przykleja swoje logo na sprzęt robiony przez innych trudno o części zamienne od "producenta", a zamienniki są jakie są (chińskie).
Ich produkty sprzed nastu lat były bardzo dobre, w tej chwili to tylko jedna z marek chińskich wyrobów. Fabrykę nadal mają! w Europie, nawet więcej niż jedną (Niemcy i Czechy, i może jeszcze gdzieś). Ale co w nich robią nie mam pojęcia, pewnie montaż końcowy. Na części sprzętu AGD nie ma napisu "made in PRC", czyli musi być składany poza China Mainland. Odkurzacze produkują w Dongguan, gdzieś obok produkują drobny sprzęt.

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Zmywarka się kończy, czas na nową.

Post 3 lis 2019, o 18:09

Nawet nie zdajecie sobie sprawy, ile sprzętu AGD jest montowane dla wielu czołowych producentów w jednej fabryce na północy PL...
;-)
Dolce far niente ;-)

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Zmywarka się kończy, czas na nową.

Post 3 lis 2019, o 18:21

FUX pisze:
3 lis 2019, o 18:09
ile sprzętu AGD jest montowane dla wielu czołowych producentów w jednej fabryce na północy PL...
Na Podlasiu produkują wiele ciekawych rzeczy. :-)
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

Lawnowerman
0 gwiazdek
Auto: Forek SH 2.0D
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 3 razy

Re: Zmywarka się kończy, czas na nową.

Post 3 lis 2019, o 21:35

FUX pisze:Brandują zmodyfikowane produkty wytwarzane przez innych.

To chyba jak każdy

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Zmywarka się kończy, czas na nową.

Post 3 lis 2019, o 22:19

Np. Bosch nie udaje Boscha.
;-)
Dolce far niente ;-)

ODPOWIEDZ