Poradnik młodego komputerowca

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
paku
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: OBK H6
Polubił: 44 razy
Polubione posty: 97 razy

Poradnik młodego komputerowca

Post 13 wrz 2019, o 10:30

Obrazek


"Każdy dobry uczynek będzie słusznie ukarany"
"Kto miał się wystraszyć, to się wystraszył. Kto miał się ześwinić, to się ześwinił"

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Poradnik młodego komputerowca

Post 13 wrz 2019, o 10:33

Grzegorz, przyłapałeś? :D
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

Grzegorz
5 gwiazdek
Lokalizacja: wsi wielkopolskiej
Auto: Peżot
Polubił: 21 razy
Polubione posty: 34 razy

Poradnik młodego komputerowca

Post 13 wrz 2019, o 11:15

Stach, prawda, kiedyś nakryłem starszego, którego teraz nie chcę i nie mogę (18+) kontrolować ;) Ale mam jeszcze jednego 10 - latka. Nie nakryłem, ale widzę, że mimo wielokrotnego wałkowania tematu często gęsto się zapomina i przeznacza zbyt wiele czasu na granie. Telefon mu zabieramy ale to ma skutek uboczny - brak kontaktu z dzieckiem.
Paku :thumb:
pozdrawiam
Grzegorz

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Poradnik młodego komputerowca

Post 13 wrz 2019, o 12:20

Grzegorz pisze:Stach, prawda, kiedyś nakryłem starszego, którego teraz nie chcę i nie mogę (18+) kontrolować ;) Ale mam jeszcze jednego 10 - latka.
Starszym odpowiednio ukształtowanym to już nie zaszkodzi, ale dzieci trzeba chronić za wszelką cenę, to fakt. Łatwość dostępu jest porażająca.
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Poradnik młodego komputerowca

Post 14 wrz 2019, o 23:05

Stary dowcip mówi, że najprościej znaleźć dzieci w domu wyłączając wifi ;-)
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, była Skoda, jest BMW :)
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 83 razy

Poradnik młodego komputerowca

Post 15 wrz 2019, o 09:18

Spróbuj Google Family Link

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Poradnik młodego komputerowca

Post 5 lis 2019, o 16:01

Nie znam się na tych zasadach licencyjnych M$, chcę kupić najtańszy legalny office na 1 stanowisko, w wersji 2016 bo mam Win 8.1 i nie planuję przechodzić na 10tkę. Wersje 365 też do mnie nie przemawiają.
Czy taka oferta jest ok? https://allegro.pl/oferta/org-microsoft ... 8542462606
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 115 razy
Polubione posty: 180 razy

Poradnik młodego komputerowca

Post 5 lis 2019, o 17:00

inquiz, jeżeli jest to klucz aktywacyjny, to na bank był już przez kogoś wykorzystany. Począwszy od Office 2013, MS sprzedaje klucze redempcyjne, które dopiero po zarejestrowaniu ich na koncie MS (licencja przypisana do konta) wymieniane są na klucze aktywacyjne. To jest zapewne jakiś klucz z odzysku, z którymi zazwyczaj nie ma problemów podczas aktywacji, bo MS odblokowuje klucze do ponownego użycia po 90 dniach, ale nie masz żadnej gwarancji, ze będzie tylko Twój. Faktura o niczym nie świadczy, komenda policji w Olsztynie też kupiła nielegalne oprogramowanie z fakturą ;-). Gdyby takie oferty były w 100% czyste, to dystrybutorzy i partnerzy MS dawno poszliby z torbami.

[Edyta] W opisie jest, że " Licencja po weryfikacji przypisuje się do konta Microsoft.", więc może faktycznie dorwali się do jakiegoś źródła niewykorzystanych licencji.
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Poradnik młodego komputerowca

Post 5 lis 2019, o 17:11

rrosiak, sprzedają także boxy, niby nowe nieużywane pod 400 zł. Ale jeżeli faktycznie jak piszesz swoje odleżał i się zaaktywuje z moim kontem MS to minima licencyjne powinienem spełnić?
Korzystam z open office ale wkurza mnie interfejs i brak kompatybilności z MSoffice.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Poradnik młodego komputerowca

Post 5 lis 2019, o 17:13

rrosiak pisze:
5 lis 2019, o 17:00
inquiz, jeżeli jest to klucz aktywacyjny, to na bank był już przez kogoś wykorzystany. Począwszy od Office 2013, MS sprzedaje klucze redempcyjne, które dopiero po zarejestrowaniu ich na koncie MS (licencja przypisana do konta) wymieniane są na klucze aktywacyjne. To jest zapewne jakiś klucz z odzysku, z którymi zazwyczaj nie ma problemów podczas aktywacji, bo MS odblokowuje klucze do ponownego użycia po 90 dniach, ale nie masz żadnej gwarancji, ze będzie tylko Twój. Faktura o niczym nie świadczy, komenda policji w Olsztynie też kupiła nielegalne oprogramowanie z fakturą . Gdyby takie oferty były w 100% czyste, to dystrybutorzy i partnerzy MS dawno poszliby z torbami.
Dokładnie. Miałem taką sytuację, gdzie przy zakupie komputera wyraźnie zaznaczyłem, że nie chcę żadnych licencji z odzysku. Mimo to sprzedawca zaryzykował bez uzgodnienia ze mną.
Windowsa nie dało się aktywować, bo już wcześniej aktywowany i była niezbyt przyjemna sytuacja. Na szczęście sprzedawca komputera naprawił swój błąd, choć pewno do mojego komputera w efekcie dołożył (W10Pro, a wycenił pewno licencję używaną).

Na firmę bym nie ryzykował, do domu poszukał pewnego źródła.

paku
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: OBK H6
Polubił: 44 razy
Polubione posty: 97 razy

Poradnik młodego komputerowca

Post 5 lis 2019, o 17:49

inquiz pisze:
5 lis 2019, o 16:01
bo mam Win 8.1 i nie planuję przechodzić na 10tkę
Duży błąd .. szczególnie że za darmo.

W kwestii licencji to ostatnio jeden gość chciał mnie przekonać, że kupił hurtowo dużo licencji Win8 z Della i wyjął taką karteczkę dostarczaną z nowymi Dellami.
Wziąłem jedną bo dał mi za darmo, ale nie użyłem - jeszcze. Mam świadomość że ktoś ma komputer od tej karteczki.
I tak też może być z tym Officem z Allegro.

Kiedyś też czytałem na jakimś forum zagramanicznym historię dzieciaka który wystawił na eBay licencję dając w aukcji zdjęcie naklejki.
Ktoś z M$ twierdził że były tysiące prób podania tego klucza.

Jeszcze jedna bardzo ważna sprawa. A chodzi o prawo w EU.
KE powiedziała M$ i innym że mogą się walić w kwestii odsprzedaży oprogramowania pomiędzy użytkownikami i że w EU jest to legalne.
Oczywiście M$ nie ma tego na swojej stronie ale do sądu nie może Cię podać jak kupisz soft od sąsiada i co więcej musi uznać twoje prawa jak tego pierwszego właściciela.
"Każdy dobry uczynek będzie słusznie ukarany"
"Kto miał się wystraszyć, to się wystraszył. Kto miał się ześwinić, to się ześwinił"

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Poradnik młodego komputerowca

Post 5 lis 2019, o 21:33

Alan, Alan, Alan! pisze:
5 lis 2019, o 17:13
Windowsa nie dało się aktywować
Z systemem bym nie ryzykował pewnie. W razie czego mam gdzieś jeszcze 2 licencje nierozpakowane na 95, w tym jedną na dyskietkach :-) Kiedyś może nabiorą wartości.
paku pisze:
5 lis 2019, o 17:49
Duży błąd .. szczególnie że za darmo.
Używałem chwilę innego kompa z 10tką i dla mnie jako zwykłego usera jakichś widocznych korzyści nie było. Ale nie mam może dużych potrzeb w tym zakresie. Rozważam powrót do dwóch systemów - poprzedni komp jak przestał domagać dostał linuxa i jeszcze jako maszyna do netu i pisania starczał. Do samego netu, poczty itp jest git a mniej syfu.
paku pisze:
5 lis 2019, o 17:49
KE powiedziała M$ i innym że mogą się walić w kwestii odsprzedaży oprogramowania pomiędzy użytkownikami i że w EU jest to legalne.
Oczywiście M$ nie ma tego na swojej stronie ale do sądu nie może Cię podać jak kupisz soft od sąsiada i co więcej musi uznać twoje prawa jak tego pierwszego właściciela.
No czytałem o tym, spróbuję i zobaczymy czy się aktywuje. Najwyżej będzie reklamacja lub chargeback, profilaktycznie kartą zapłacę ;-)
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

paku
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: OBK H6
Polubił: 44 razy
Polubione posty: 97 razy

Poradnik młodego komputerowca

Post 5 lis 2019, o 21:40

Pamiętaj że to co pisali wyżej jest prawdą i dwa kompy na jednym kluczu nie pojadą.
Podpowiem tylko że kiedyś była taka licencja Office domowa, pudełkowa, niedroga i na polski rynek- może takie coś odkup na jakimś OLX. Tam były 3 licencje na domowe maszyny.
Nie sadzę żeby były jakiekolwiek problemy z tymi kluczami, jeśli jest aktywowanych mniej niż 10 naraz :)

Znalazłem:

https://www.olx.pl/oferta/office-2007-d ... 72a38de071

Ale to 2007 sorki … ale ja to mam od tamtych lat i jest kompatybilne plikowo do dzisiaj.

A jak chcesz zobaczyć co to Office 365 to mogę Ci założyć konto demo i pośmigasz.
O365 to dużo więcej niż Word i Excell, ale w domu to nie ma może aż takiego znaczenia.
"Każdy dobry uczynek będzie słusznie ukarany"
"Kto miał się wystraszyć, to się wystraszył. Kto miał się ześwinić, to się ześwinił"

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Poradnik młodego komputerowca

Post 5 lis 2019, o 22:22

paku pisze:
5 lis 2019, o 21:40
A jak chcesz zobaczyć co to Office 365 to mogę Ci założyć konto demo i pośmigasz.
O365 to dużo więcej niż Word i Excell, ale w domu to nie ma może aż takiego znaczenia.
Działalność założyłem więc domowa mnie nie urządza. Mi trzeba właśnie Worda i Excella, reszta do niczego się nie przyda. Dzięki za propozycję.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 115 razy
Polubione posty: 180 razy

Poradnik młodego komputerowca

Post 5 lis 2019, o 22:35

paku pisze:
5 lis 2019, o 17:49
KE powiedziała M$ i innym że mogą się walić w kwestii odsprzedaży oprogramowania pomiędzy użytkownikami i że w EU jest to legalne.
W przypadku licencji OEM (a o takie głównie chodzi) wcale nie jest to takie oczywiste.
inquiz pisze:
5 lis 2019, o 22:22
Działalność założyłem więc domowa mnie nie urządza.

2007 lub 2010 (nie wymagają rejestracji na koncie MS) oddam za darmo. O papiery nie trzeba się martwić, bo są na tyle stare, że nie musisz już mieć faktur.
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

skwaro
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 52 razy

Poradnik młodego komputerowca

Post 5 lis 2019, o 22:42

Takie licencje z odzysku są zgodne z prawem, czasem nie da się ich aktywować automatycznie ale telefon do M$ załatwia sprawę bo wiedzą że UE jest cięta na nich za próby blokowania odsprzedaży licencji. Chyba że kupiłeś licencję z lewego źródła, wtedy może być lipa, ale większość firm już się pilnuje bo była na nich nagonka.
Sam używam takiej licencji na OS, na Office nie musiałem bo kupiłem pełny pakiet za 50zł z programu pracowniczego.

Co do upgrade do Win10 to obawiam się że nie masz wyjścia. Za chwilę nie będzie poprawek bezpieczeństwa do Win8 i podpinanie takiego kompa do netu będzie igraniem z ogniem.


paku
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: OBK H6
Polubił: 44 razy
Polubione posty: 97 razy

Poradnik młodego komputerowca

Post 5 lis 2019, o 22:44

rrosiak pisze:
5 lis 2019, o 22:35
oddam za darmo
Jakby nie było chętnych to ja chętnie przytulę 2010.
"Każdy dobry uczynek będzie słusznie ukarany"
"Kto miał się wystraszyć, to się wystraszył. Kto miał się ześwinić, to się ześwinił"

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Poradnik młodego komputerowca

Post 5 lis 2019, o 22:50

skwaro pisze:
5 lis 2019, o 22:42
Office nie musiałem bo kupiłem pełny pakiet za 50zł z programu pracowniczego
Też kiedyś miałem okazję ale jak się dowiedziałem o programie to już było za późno.
skwaro pisze:
5 lis 2019, o 22:42
Co do upgrade do Win10 to obawiam się że nie masz wyjścia. Za chwilę nie będzie poprawek bezpieczeństwa do Win8 i podpinanie takiego kompa do netu będzie igraniem z ogniem.
7ka do niedawna miała jeszcze poprawki, liczę że 8.1 jeszcze przetrwa jakiś czas.
paku pisze:
5 lis 2019, o 22:44
Jakby nie było chętnych to ja chętnie przytulę 2010.
;-)
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

skwaro
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 52 razy

Poradnik młodego komputerowca

Post 5 lis 2019, o 22:54

rrosiak pisze:
paku pisze:
5 lis 2019, o 17:49
KE powiedziała M$ i innym że mogą się walić w kwestii odsprzedaży oprogramowania pomiędzy użytkownikami i że w EU jest to legalne.
W przypadku licencji OEM (a o takie głównie chodzi) wcale nie jest to takie oczywiste.
inquiz pisze:
5 lis 2019, o 22:22
Działalność założyłem więc domowa mnie nie urządza.

2007 lub 2010 (nie wymagają rejestracji na koncie MS) oddam za darmo. O papiery nie trzeba się martwić, bo są na tyle stare, że nie musisz już mieć faktur.
Chodzi o licencje boxowe, OEM możesz aktywować tylko jak nie były używane bo taka licencja przypisana jest do identyfikatorów sprzętu i wymiana więcej niż 3 komponentów komputera deaktywuje licencję, przestaje być ona ważna. Dodam że darmowy upgrade do Win10 (który zresztą już się skończył) robił nawet z wersji box wcześniejszego systemu wersję OEM. Czyli ten upgrade reklamowany jako dożywotni był tak naprawdę dożywotni tylko dla danego komputera.

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 115 razy
Polubione posty: 180 razy

Poradnik młodego komputerowca

Post 5 lis 2019, o 22:54

skwaro pisze:
5 lis 2019, o 22:42
Za chwilę nie będzie poprawek bezpieczeństwa do Win8
Wsparcie do 14 stycznia 2023, więc do tego czasu pewnie kompa zmieni ;-).
skwaro pisze:
5 lis 2019, o 22:54
Chodzi o licencje boxowe
Handel na Allegro dotyczy bardzo często kluczy OEM.
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

skwaro
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 52 razy

Poradnik młodego komputerowca

Post 5 lis 2019, o 22:55

Jeszcze 2 lata i koniec.

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 115 razy
Polubione posty: 180 razy

Poradnik młodego komputerowca

Post 5 lis 2019, o 22:57

skwaro pisze:
5 lis 2019, o 22:55
Jeszcze 2 lata i koniec.
Mamy rok 2019 ;-)
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Poradnik młodego komputerowca

Post 5 lis 2019, o 23:07

skwaro pisze:
5 lis 2019, o 22:54
Dodam że darmowy upgrade do Win10 (który zresztą już się skończył) robił nawet z wersji box wcześniejszego systemu wersję OEM.
No to już chyba podpada pod niezgodność towaru z umową i różne organy od konkurencji.
rrosiak pisze:
5 lis 2019, o 22:54
Wsparcie do 14 stycznia 2023, więc do tego czasu pewnie kompa zmieni
Pewnie tak, duża szansa że dokupię sufrace jako drugi więc już będzie i tak z 10tką.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

paku
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: OBK H6
Polubił: 44 razy
Polubione posty: 97 razy

Poradnik młodego komputerowca

Post 5 lis 2019, o 23:44

skwaro pisze:
5 lis 2019, o 22:54
(który zresztą już się skończył)
Nie skończył .. Upgrade jest nieoficjalny ale nadal na kluczach od 7 w górę możesz zainstalować Win10 bez problemów, ale musi to być nowa instalka Win10 (pobrana z MS), nie ma tego upgradu "przerabiającego" 7/8 na 10.

W ostatnim czasie widziałem kilka notebooków poleasingowych od nowa stawianych na Win10 na podstawie ich oryginalnej naklejki z Win7. Wszystkie chodzą bez pudła. Licencje aktywują się na koncie użytkownika.
MS zależy na końcówkach, robią wszystko żeby mieć klientów na Windows. Teraz zarabiają na OneDrive i O365 czy Azure. Czyli na abonamentach.

Dlatego mówiłem że inquiz, może za darmo zrobić sobie Win10. Jeśli ma swój klucz Win8, albo sobie sczyta. Tyle że system musi postawić od nowa.

A inny sposób używania win10 to zapisać się do programu testów. Ostatni notebook jaki miałem na takim W10 chodzi do dziś, tzn leży już w szafie, ale W10 masz na zawsze.

PS. Zakładając że jak jest napisane "aktywowany" to aktywowany i legalny (patrz opinia UE)
"Każdy dobry uczynek będzie słusznie ukarany"
"Kto miał się wystraszyć, to się wystraszył. Kto miał się ześwinić, to się ześwinił"

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Poradnik młodego komputerowca

Post 6 lis 2019, o 00:54

Inquiz, rozważałeś zakup korporacyjnej wersji Office do użytku domowego? Ktoś, kto pracuje w korpo, mógłby ją dla Ciebie kupić za jakieś 20$

Licencyjnie jest to powiedzmy wątpliwe, ale przynajmniej masz pewność, że nikt inny Ci nie aktywuje tego numeru seryjnego

ODPOWIEDZ