Forester SF grzeje się

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
AVANTurnik
0 gwiazdek
Auto: Forester MY99
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Forester SF grzeje się

Post 14 lis 2019, o 06:26

Tak na gorąco objawy.
Zimne powietrze z nawiewów, górny wąż od chłodnicy gorący i sztywny, dolny miękki i zimny.
Wywala płyn zbiorniczkiem wyrównawczym, myślę że się zapowietrza ale boję się że to może być UPG, termostat wymieniony, przez pół dnia było ok, nawet w korkach miejskich a w nocy w trasie objawy jak opisałem, chłodziłem go, dolewałem płynu i jakoś zjechałem do rodzinki ale teraz 350 od domu i co dalej?
Może ktoś zna jakiś warsztat we Włocławku który ogarnia Subaru?, Jaki może być koszt wymiany UPG w razie czego.?
Dziękuję z góry za rady i pozdrawiam.



arturj
2 gwiazdki
Lokalizacja: Karczmiska, Lubelszczyzna
Auto: Forester SF - był, była impreza gd 2.0 n/a, była na szczęście już nie ma e61, jest Forek sh 2,5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Forester SF grzeje się

Post 14 lis 2019, o 07:16

Tak na chłodno :-)
Miałem podobne objawy w imprezie - wymieniłem uszczelki w serwisie w Radomiu całość wyszła oko 3 tyś (trzy lata temu), po wymianie uszczelek problem utrzymywał się dalej co się okazało:
źle podpięty był gaz (szeregowo a nie równolegle), poza tym kupiłem nowy ori korek od chłodnicy i problem zniknął - u mnie grzała się na zejściu w wysokich obrotów wtedy wywalało płyn.
Sprzedam bandita 1200

ewemarkam
4 gwiazdki
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Forester '98 2.0 N/A AT
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 38 razy

Forester SF grzeje się

Post 14 lis 2019, o 07:28

Jeśli masz 2.0 to mała szansa na UPG. Wymień najpierw korek na chłodnicy, ten metalowy. On jest bardzo ważny. Mamy układ chłodzenia ciśnieniowy, korek odpowiada za upuszczenie ciśnienia do zbiornika wyrównawczego, gdy ono zq bardzo wzrośnie. Jeśli jest uszkodzony to będzie upuszczał za wcześnie i wyrzucał tym samym płyn. Bo zbiornik wyrównawczy się przepełni. Korek to niewielki koszt na starym masz podane ciśnienie albo w barach albo w kPa. I zanim zatargasz samochód do warsztatu na UPG. Kup sobie tester za 20-30 płynu zrób test.
Miałem takie same objawy i winny był właśnie korek.
Co do reduktora LPG, to podłączenie go szeregowo jest jak najbardziej prawidłowe tak samo jak równolegle.

AVANTurnik
0 gwiazdek
Auto: Forester MY99
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Forester SF grzeje się

Post 14 lis 2019, o 07:45

We Włocławku jest piękna katedra zaraz pójdę tam na kolanach w intencji tego żeby to był korek, ale szczęście jest takie że brat ma tu warsztat więc najpierw zrobię test, kurde spać nie mogę przez to auto.

ewemarkam
4 gwiazdki
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Forester '98 2.0 N/A AT
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 38 razy

Forester SF grzeje się

Post 14 lis 2019, o 08:24

Też tak miałem, liczyłem już ile to może kosztować, rozważałem wymianę silnika na EJ22. Ale okazało się że korek, całe szczęście.
Kupiłem tez tester i nie wykazał CO2 w układzie.

arturj
2 gwiazdki
Lokalizacja: Karczmiska, Lubelszczyzna
Auto: Forester SF - był, była impreza gd 2.0 n/a, była na szczęście już nie ma e61, jest Forek sh 2,5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Forester SF grzeje się

Post 14 lis 2019, o 08:28

U mnie pompa (nowa) miała problem z przepchnięciem płynu przez połączenie szeregowe- może była zamulona nagrzewnica nie wiem. W każdym razie po przepłukaniu układu, przecięciu gazu i zmianie korka problem przestał mnie dotyczyć - gdybym wcześniej to zrobił to trójka zostałaby w kieszeni
Co zaś do prób co2 - cóż mnie to nie przekonuje
Sprzedam bandita 1200

AVANTurnik
0 gwiazdek
Auto: Forester MY99
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Forester SF grzeje się

Post 14 lis 2019, o 10:49

Próba zrobiona na chłodnicy i płyn nie zmienił barwy, przez chwilę było ok. Na korku jest 1.1 pożyczyłem taki korek od Hyundaia tucsona też 1.1 i pojechałem się przejechać i znowu zimne z nawiewów i temperatura silnika up. Mecher powiedział że chyba jest zapowietrzony bo dolny wąż cały czas zimny

ewemarkam
4 gwiazdki
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Forester '98 2.0 N/A AT
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 38 razy

Forester SF grzeje się

Post 14 lis 2019, o 11:53

Zalej do pełna chłodnice, ale nie na gorącym silniku. Uzupełnij do max zbiornik wyrównawczy. Jak ostygnie to wciągnie że zbiornika, wtedy uzupełnij zbiornik i tak do skutku :)

A jeśli masz LPG może Ci jeszcze reduktor puszczać gaz do płynu.

AVANTurnik
0 gwiazdek
Auto: Forester MY99
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Forester SF grzeje się

Post 14 lis 2019, o 15:24

I dupa nic nie pomaga rence mi opadywujo, ktoś zna jakiegoś speca od Subaru we Włocławku lub okolicach?

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Forester SF grzeje się

Post 14 lis 2019, o 15:40

Połowa drogi między Poznaniem a Warszawą - w obydwu miastach znajdziesz dobry warsztat. Chyba, że ktoś z Łodzi coś doradzi.
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

ewemarkam
4 gwiazdki
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Forester '98 2.0 N/A AT
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 38 razy

Forester SF grzeje się

Post 14 lis 2019, o 16:32

Zakrec jeszcze gaz na butli jeśli masz LPG bo chyba nie wspominales.

Ja odpowietrzalem tak:
Płyn jest wciagny w momencie gdy załącza się wentylatory. Łącznie to 3 razy go wciągało. Wtedy już byl odpowietrzony.Obrazek

AVANTurnik
0 gwiazdek
Auto: Forester MY99
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Forester SF grzeje się

Post 18 lis 2019, o 11:31

Powrót do tematu, około miliona prób odpowietrzenia nie powiodło się, przez kilka kilometrów jest ok a potem gotowanie płynu i zimne nawiewy, mimo że szybka próba CO2 nic nie wykazała obstawiam UPG a to podobno w wolnossącym 2.0 nie taka prosta sprawa ale jak to mówią, jak się ma pecha to i w dupie się palec złamie. Powrót do domu bez termostatu i ogrzewania ale za to z akceptowalną temperaturą silnika. Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły? Może pompa wody się przycina, kto to teraz zrobi, w moim rodzinnym mieście mechanicy na widok boxera robili głupawe miny i nie chcieli się podejmować naprawy. A nawet poznałem szamanów którzy diagnozowali usterkę na węch chłodnicy 😱.

dzixd
Awatar użytkownika
Moderator działu
Lokalizacja: Dziki Zachód
Auto: Legacy IV "prawie spec b h6", legacy II 2.2, 2xLegacy III 2.5 MY99, Impuls - Legacy IV H6 5EAT LPG
Polubił: 9 razy
Polubione posty: 307 razy

Forester SF grzeje się

Post 18 lis 2019, o 12:45

1.Kiedy rozrząd wymieniany był?
Miałem sytuację w pandzie, że pompa wody się rozleciała i płyn miał utrudniony przepływ :mrgreen: potem oczywiście upg poszło, bo parę razy się przegrzał. Większą podatność na wydmuchaną upg ma silnik 2.5, ale w 2.0 też może paść, zwłaszcza jak przegrzejesz silnik.
2.Termostat dobrze włożony?
3.Może też być nagrzewnica przypchana.
4.Nie odpowiedziałeś w końcu czy masz LPG.
Jeździć nie umiem, ale się staram :mrgreen:
Naprawiać też nie umiem, ale się staram.
Konto usunięte pisze:
29 gru 2018, o 17:15
masz dobre serducho i ostrego pierdolca :lol: :thumb:
Obrazek

AVANTurnik
0 gwiazdek
Auto: Forester MY99
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Forester SF grzeje się

Post 18 lis 2019, o 14:34

LPG dopiero zamontowane ale przed montażem też raz tak zrobił więc raczej nie podejżewam związku, rozrząd robiony podobno około 12 tysięcy temu, ja to auto mam 4 tygodnie.

arturj
2 gwiazdki
Lokalizacja: Karczmiska, Lubelszczyzna
Auto: Forester SF - był, była impreza gd 2.0 n/a, była na szczęście już nie ma e61, jest Forek sh 2,5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Forester SF grzeje się

Post 18 lis 2019, o 21:15

Wiem, że juz to pisałem ale sprawdzenie tego nic nie będzie kosztować. Odepnił całkiem przewody wodne od gazu połącz tak jak z fabryki wyszedł, przejedź na benzynie kilka km i obczaj sobie. Przy słabszej pompie (wydajności) u mnie, inst wpięta szeregowo dawała własnie takie objawy - grzanie się po zejściu z obrotów, do kompletu dorzuciłem nowy korek i było git.
Sprzedam bandita 1200

ewemarkam
4 gwiazdki
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Forester '98 2.0 N/A AT
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 38 razy

Forester SF grzeje się

Post 19 lis 2019, o 01:14

Czyli tak naprawdę nie wiesz co pomogło. Przepięcie reduktora czy wymiana korka.

arturj
2 gwiazdki
Lokalizacja: Karczmiska, Lubelszczyzna
Auto: Forester SF - był, była impreza gd 2.0 n/a, była na szczęście już nie ma e61, jest Forek sh 2,5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Forester SF grzeje się

Post 27 lis 2019, o 21:06

I toi to. Przed przepięciem reduktora grzał się na wolnych obrotach przejściu z wysokich. potem zacząłem latać po autostradach i na wysokich tak pow 4,5 rpm wywaliło wodę przez korek - pierwsza myśl - UPG, druga myśl - jakieś ch..owe te samochody, trzecia racjonalna - wymień korek - jakieś 90 zł na gc8 - mam nadzieję że mogę powiedzieć gdzie kupiłem i błogi spokój nawet w największe upały bez różnicy czy na wolnych czy nie. Jak się skończyła Twoja przygoda?
Sprzedam bandita 1200

ewemarkam
4 gwiazdki
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Forester '98 2.0 N/A AT
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 38 razy

Forester SF grzeje się

Post 27 lis 2019, o 21:58

Wymieniłem korek, na Calorstat. Nie pamiętam dokładnie ale z 5 litrami płynu zapłaciłem niecałe 50 PLN.

luki_man
4 gwiazdki
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 2 razy

Forester SF grzeje się

Post 5 sty 2020, o 01:16

Ja też tak miałem w moim ej22 że płyn chłodniczy mi wywalało a nie pokazywało zawartości spalin w układzie. U mnie okazało się że to upg. Sam robiłem upg i wyniosło mnie to około 1700zł.

ODPOWIEDZ