Szumy przy słupku A (zza schowka od strony) od strony pasażera.

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
bestfil
0 gwiazdek
Auto: Subaru Outback BH 3.0 H6
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 0

Szumy przy słupku A (zza schowka od strony) od strony pasażera.

Post 17 lis 2019, o 11:40

Dzień dobry Forumowicze.

Od jakiegoś czasu słyszę przy słupku z prawej strony podmuchy powietrza powyżej 80 km/h.
Obstawiam 3 potencjalne przyczyny, że:
- przy naprawie blacharskiej prawego błotnika moje stare subaru outback 2001 zostało pozbawione wygłuszeń.
- puszka rozprężna pod fartuchem uległa uszkodzeniu lub rozszczelnieniu,
- uszczelki drzwi z prawej strony uległy zestarzeniu i niedolegają.

Nie mam obecnie czasu na rozbieranie błotnika. Tak, czy inaczej, potrzebuję warsztatu, który rozpozna właściwie problem i zaoferuje rozsądną cenowo naprawę.
Szukam kogoś w Mazowieckiem.


Pomóżcie proszę.
Dziękuję i pozdrawiam.



FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Szumy przy słupku A (zza schowka od strony) od strony pasażera.

Post 18 lis 2019, o 08:41

Okolice lusterka. Kiedyś ktoś pisał o tym.
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
bestfil (20 lis 2019, o 23:08)
Dolce far niente ;-)

ewemarkam
4 gwiazdki
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Forester '98 2.0 N/A AT
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 38 razy

Szumy przy słupku A (zza schowka od strony) od strony pasażera.

Post 18 lis 2019, o 08:50

Tylko że tutaj wieje zza schowka. Zobacz czy w komorze silnika nie poluzowała Ci się jakaś guma przy ścianie grodziowej.
A ten trójkąt szyby, opuść ja. Ściśnij do siebie miejsca gdzie dotyka on szyby. Powinno pomóc. W google wstukaj najwyżej "Subaru wind noise".
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
bestfil (20 lis 2019, o 23:08)

bestfil
0 gwiazdek
Auto: Subaru Outback BH 3.0 H6
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 0

Szumy przy słupku A (zza schowka od strony) od strony pasażera.

Post 20 lis 2019, o 23:07

FUX pisze:
18 lis 2019, o 08:41
Okolice lusterka. Kiedyś ktoś pisał o tym.
Dzięki za odpowiedź.
Robiłem już to - nagrzewanie suszarką +3 ściski. Nawet przed robotą trójkąt z prawej i lewej nie różnił się w wyglądzie. Jakoś wątpię, że to ten temat. Masz może jakiś dobry manual do tego?
Dzięki!

bestfil
0 gwiazdek
Auto: Subaru Outback BH 3.0 H6
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 0

Szumy przy słupku A (zza schowka od strony) od strony pasażera.

Post 20 lis 2019, o 23:10

ewemarkam pisze:
18 lis 2019, o 08:50
Tylko że tutaj wieje zza schowka. Zobacz czy w komorze silnika nie poluzowała Ci się jakaś guma przy ścianie grodziowej.
A ten trójkąt szyby, opuść ja. Ściśnij do siebie miejsca gdzie dotyka on szyby. Powinno pomóc. W google wstukaj najwyżej "Subaru wind noise".
Nie mniej jednak szukam kogoś, komu mógłbym powierzyć tę upierdliwą robotę.
A może jakieś zloty szykują się niebawem? Wtedy przewiózłbym jednego czy drugiego chętnego, ktoś w końcu wpadnie na to. Jeśli nie, to zostanie mi rozbiórka błotnika.

Pozdrawiam.

Jędruś
0 gwiazdek
Auto: Subaru Forester
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Szumy przy słupku A (zza schowka od strony) od strony pasażera.

Post 26 lis 2019, o 15:51

Sprawdź proszę listwę profilową w drzwiach oddzielającą małe okienko od dużego tam są bardzo małe elementy plastikowo -gumowe szczególnie w górnej części tej prowadnicy listwy w miejscu połączenia do górnego profila drzwi, ja miałem taki sam problem co prawda w Subaru Forester ale elementy są podobne musiałem zakupić nowe elementy i prawidłowo zamontować problem z szumem zniknął, pozdrawiam
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
bestfil (4 mar 2020, o 12:37)

bestfil
0 gwiazdek
Auto: Subaru Outback BH 3.0 H6
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 0

Szumy przy słupku A (zza schowka od strony) od strony pasażera.

Post 4 mar 2020, o 12:43

Jędruś pisze:
26 lis 2019, o 15:51
Sprawdź proszę listwę profilową w drzwiach oddzielającą małe okienko od dużego tam są bardzo małe elementy plastikowo -gumowe szczególnie w górnej części tej prowadnicy listwy w miejscu połączenia do górnego profila drzwi, ja miałem taki sam problem co prawda w Subaru Forester ale elementy są podobne musiałem zakupić nowe elementy i prawidłowo zamontować problem z szumem zniknął, pozdrawiam
Hej.
Tutaj chodzi o przedni słupek, a nie ten tylny. Nie mam tam żadnych dwóch szybek.

Co zrobiłem do tej pory.

1) ścisnąłem trójkąt - nie pomogło,
2) sprawdziłem, czy mam wygłuszenie pod błotnikiem, to pionowe, które wygłusza słupek A od samego dołu do wysokości fartucha - jest obecne i przypięte
3) zdjąłem na chwilę kierownicę dolotu powietrza, tak, żeby swobodnie zasysył, a nie kierował nadciśnienie w element znajdujący się w fartuchu - nie pomogło,

4) muszę rozebrać błotnik
5) zacząłem zaklejać wszystkie szpary "power tape" - na razie nie widzę różnicy.


Ewidentnie przy jeździe z wiatrem jest cicho, a pod wiatr czuć jakiś rezonans zza schowka pasażera.

Ciężki temat...

maciuo
1 gwiazdka
Auto: aktualnie bez Subaru
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Szumy przy słupku A (zza schowka od strony) od strony pasażera.

Post 17 mar 2020, o 10:51

1) Spróbuj włożyć między uszczelkę a szybę chusteczkę tak żeby to naprężyć i zobaczy czy będzie hałas
2) W ścianie grodziowej powinny być gumowe zaślepki może ich brak
3) Jak bardzo poważna była to naprawa- może coś świszczy przy listwie maskującej wkładanej miedzy słupek A oraz szybę czołową- może listwa jest źle spasowana- zaklej power tapem na próbę.

arturj
2 gwiazdki
Lokalizacja: Karczmiska, Lubelszczyzna
Auto: Forester SF - był, była impreza gd 2.0 n/a, była na szczęście już nie ma e61, jest Forek sh 2,5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Szumy przy słupku A (zza schowka od strony) od strony pasażera.

Post 4 maja 2020, o 15:32

Jesli wieje ze schowka to prawdopodobnie pokrywa filtra przeciwpyłkowego (wewnętrznego) się obluzowuje i stad efekt wiatru i dziwnych odgłosów stamtąd
Sprzedam bandita 1200

ODPOWIEDZ