Regeneracja pompy wspomagania

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
ziomek4000
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Outback III 2,5 SOHC + LPG 2008r
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Regeneracja pompy wspomagania

Post 21 paź 2019, o 20:08

Zaczyna mi się kończyć pompa wspomagania. Używanej nie chcę kupować bo nie wiadomo w jakim stanie i jak długo podziała. Zastanawiam się nad regeneracją lub kupnem nowej. Czy ktoś regenerował pompę? Jak to wygląda cenowo i od razu jaki warsztat polecacie?

Samochód Outback my08 2,5



leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Regeneracja pompy wspomagania

Post 21 paź 2019, o 21:22

ziomek4000 pisze:
21 paź 2019, o 20:08
Czy ktoś regenerował pompę?
Do starszego modelu.
ziomek4000 pisze:
21 paź 2019, o 20:08
Jak to wygląda cenowo
Kilkanaście złotych.
ziomek4000 pisze:
21 paź 2019, o 20:08
jaki warsztat polecacie?
Żaden, samemu to się robi.
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

ewemarkam
4 gwiazdki
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Forester '98 2.0 N/A AT
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 38 razy

Regeneracja pompy wspomagania

Post 22 paź 2019, o 05:38

Tak gdy, ale gdy są wyjechane łożyska i uszczelnienia. Gdy jest porysowana wewnątrz to już nic nie zrobisz. Łożyska i zimmerigi faktycznie kosztują parę złotych. Są to o typowe części, ogólnie dostępne.

ziomek4000
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Outback III 2,5 SOHC + LPG 2008r
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Regeneracja pompy wspomagania

Post 22 paź 2019, o 06:02

O coś takiego wam chodzi? Cena faktycznie niewielka więc można zaryzykować. Jeśli jest porysowana to firma regenerująca też pewnie nic z tym nie zrobi.
https://allegro.pl/oferta/zestaw-napr-p ... e=facebook

ewemarkam
4 gwiazdki
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Forester '98 2.0 N/A AT
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 38 razy

Regeneracja pompy wspomagania

Post 22 paź 2019, o 06:29

Tak tylko łożysk nie widzę. A nie wierzę że to się kręci na tulejach. Może trzeba je kupić osobno. W każdym razie kup sobie o oznaczeniu 2RS.

ziomek4000
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Outback III 2,5 SOHC + LPG 2008r
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Regeneracja pompy wspomagania

Post 22 paź 2019, o 06:36

ewemarkam pisze:
22 paź 2019, o 06:29
Tak tylko łożysk nie widzę. A nie wierzę że to się kręci na tulejach. Może trzeba je kupić osobno. W każdym razie kup sobie o oznaczeniu 2RS.
Posiadasz wiedzę lub wiesz gdzie można znaleźć wymiary tych łożysk żeby kupić jeszcze przed rozebraniem?

ewemarkam
4 gwiazdki
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Forester '98 2.0 N/A AT
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 38 razy

Regeneracja pompy wspomagania

Post 22 paź 2019, o 08:19

Niestety nie, szukałem teraz w internetach ale nic nie ma. Na jednym filmiku z regeneracji pompy facet nie wymienia łożysk. Pamiętam że jak mi w innym samochodzie pompa ciekła, wymieniałem tylko zewnętrzny zimering. Ale łożyska w zasadzie profilaktycznie. U mnie w mieście nie ma problemu z częściami. Są dwa dobre sklepy z uszczelnieniami, i parę sklepów z łożyskami. U Ciebie w szczecinie też na pewno takie sklepy będą. Więc kup komplet naprawczy, a po łożyska podjedź innym samochodem.

ziomek4000
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Outback III 2,5 SOHC + LPG 2008r
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Regeneracja pompy wspomagania

Post 22 paź 2019, o 16:01

Podjechałem dzisiaj do warsztatu w którym regenerują maglownice i pompy. Gość posłuchał jak działa pompa i stwierdził że wyrobiony jest korpus i regeneracja nie ma sensu.
Zapytałem też o regenerację maglownicy to koszt prawie 1300zł (demontaż, naprawa i montaż). Czy uważacie że to uczciwa cena?

ewemarkam
4 gwiazdki
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Forester '98 2.0 N/A AT
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 38 razy

Regeneracja pompy wspomagania

Post 22 paź 2019, o 18:12

Mi wzięli za naprawę hydrauliczną 600 pln wzięli. Ale gość od razu zaznaczył że nie naprawią jeśli listwa będzie wyjechana. Tylko mieli ja zdemontowaną. Poszukaj na alledrogo, czasem trafi Ci się tak że Oni Ci wysyłają zregenerowaną i Ty od razu dajesz kurierowi swoją. Tylko ktoś Ci ją musi zdemontować, później zamontować i zrobić zbierznosc.
Zapytaj się czy tylko Ci ją uszczelnią? Czy też jeśli będzie listwa zużyta to ją też regenerują. Jeśli z geometrią od razu i na nowych końcówkach to cena może i wysoka ale moim zdaniem akceptowalna.

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Regeneracja pompy wspomagania

Post 22 paź 2019, o 21:52

ziomek4000 pisze:
22 paź 2019, o 16:01
Zapytałem też o regenerację maglownicy to koszt prawie 1300zł (demontaż, naprawa i montaż). Czy uważacie że to uczciwa cena?
Pytaj lukassa, mi wymienił maglownicę na jakąś nową ale nie oryginalną i chyba była tańsza a z gwarancją. Rocznik ten sam co u mnie.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

ziomek4000
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Outback III 2,5 SOHC + LPG 2008r
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Regeneracja pompy wspomagania

Post 24 paź 2019, o 20:26

inquiz pisze:
22 paź 2019, o 21:52
maglownicę na jakąś nową ale nie oryginalną
Ile czasu minęło od wymiany?

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Regeneracja pompy wspomagania

Post 24 paź 2019, o 20:36

Z rok może, teraz sobie dokładnie nie przypomnę. Nie zauważyłem żeby coś ciekło.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

ziomek4000
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Outback III 2,5 SOHC + LPG 2008r
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Regeneracja pompy wspomagania

Post 24 paź 2019, o 20:41

Na razie mam 2 sprzeczne opinie na temat części firmy NTY. Tutaj na forum opinia pozytywna, na forum SIP że części rozpadają się już od patrzenia.

sebazti
0 gwiazdek
Auto: FORESTER MY06 2.0 158KM
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Regeneracja pompy wspomagania

Post 29 paź 2019, o 16:50

Z mojego doświadczenia, regeneracja pompy to z godzinka roboty, listwę wysyłałem dwa lata temu do regeneracji, zapłaciłem z wysyłką i fv 700zł
wymontowanie maglownicy trwało ok 45 min( samochód na podstawkach), jest bardzo dobry dostęp do niej od spodu, 5 śrub do odkręcenia i końcówki drążków
i dwa węże od płynu, montaż tyle samo,

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Regeneracja pompy wspomagania

Post 29 paź 2019, o 19:09

Zaglądałem wczoraj pod spód, trzyma się i nie cieknie ale gumy już są do wymiany.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

ziomek4000
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Outback III 2,5 SOHC + LPG 2008r
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Regeneracja pompy wspomagania

Post 29 paź 2019, o 19:53

Specjalnie wjechałem na kanał żeby sprawdzić jak zamocowania jest maglownica. Faktycznie demontaż banalnie prosty. Jutro przedzwonię do firmy w której kilka lat temu regenerowałem maglownicę w innym samochodzie. Zobaczymy co mi powiedzą.

ziomek4000
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Outback III 2,5 SOHC + LPG 2008r
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Regeneracja pompy wspomagania

Post 30 lis 2019, o 22:34

ewemarkam pisze:
22 paź 2019, o 06:29
Tak tylko łożysk nie widzę. A nie wierzę że to się kręci na tulejach.
I tutaj Cie zaskoczę bo rozebrałem starą pompę i ośka chodzi w tulejkach. Niestety przy demontażu jednej z nich uszkodziłem gniazdo i pompa nadaje się tylko na złom.

W międzyczasie postanowiłem kupić jednak używaną pompę. Niestety okazała się niesprawna więc będę ją oddawał. Tutaj filmik pokazujący działanie:


Koszt regenerowanej oryginalnej pompy zwala z nóg więc chcę kupić nowy zamiennik. Znalazłem coś takiego:
https://allegro.pl/oferta/pompa-wspomag ... 8708868725
Ma ktoś może jakieś doświadczenie z częściami tego producenta? Z informacji jakie znalazłem w sieci to chyba Polska produkcja.

fudżisubo;)
2 gwiazdki
Lokalizacja: WR
Auto: Forester S turbo MY-01
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 0

Regeneracja pompy wspomagania

Post 3 gru 2019, o 16:12

Szukaj sprawnej używki najtańszy chyba sposób.

ziomek4000
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Outback III 2,5 SOHC + LPG 2008r
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Regeneracja pompy wspomagania

Post 3 gru 2019, o 16:17

fudżisubo;) pisze:
3 gru 2019, o 16:12
Szukaj sprawnej używki najtańszy chyba sposób.
Ta którą widać na filmie to właśnie kupiona sprawna używka. Znaczy miała być sprawna ale jest jak jest. Na szczęście sprzedający jest uczciwy i bez problemu mogę oddać.

fudżisubo;)
2 gwiazdki
Lokalizacja: WR
Auto: Forester S turbo MY-01
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 0

Regeneracja pompy wspomagania

Post 3 gru 2019, o 16:39

Szukaj dalej ja do forka kupiłem i już 2 lata działa nic się z nią nie dzieje.

ziomek4000
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Outback III 2,5 SOHC + LPG 2008r
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Regeneracja pompy wspomagania

Post 4 gru 2019, o 11:58

fudżisubo;) pisze:
3 gru 2019, o 16:39
Szukaj dalej
Niestety poszukiwania nie są łatwe. Obdzwoniłem już wszystkich co mają wystawione na allegro i albo pompa nie pasuje do mojego silnika i samochodu albo ogłoszenie nieaktualne. Obdzwoniłem kilka szrotów i też nikt nie ma. Dzwoniłem do firm które mają nowe zamienniki to też nikt nie ma na stanie i nie wiadomo kiedy będzie. Udało mi się trafić jedną firmę która regeneruje i chcą 1200zł za zregenerowaną.

arturj
2 gwiazdki
Lokalizacja: Karczmiska, Lubelszczyzna
Auto: Forester SF - był, była impreza gd 2.0 n/a, była na szczęście już nie ma e61, jest Forek sh 2,5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Regeneracja pompy wspomagania

Post 16 gru 2019, o 23:43

Moja też kuleje - wymieniłem płyn na świeżego ATF-a pojeździłem, nic nie dało wymieniłem uszczelniacz - dalej nic, zalałem prestone stop leak - dalej doopa, myślę nad wymianą = podaż niewielka i stąd pytanie - do czego są kabelki (wiązka elektryczna) przy pompie bo zastanawiam się czy nie kupić razem ze zbiorniczkiem z np starszej wersji (kruciec napełniania mają pod kątem zbiornik na przednim pasie). Czy muszę kupić taką jaka jest?
Sprzedam bandita 1200

ziomek4000
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Outback III 2,5 SOHC + LPG 2008r
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Regeneracja pompy wspomagania

Post 17 gru 2019, o 01:07

Ja jak szukałem dla siebie to na pierwszy rzut oka pompa do 2,5 i 3,0 wygląda tak samo ale gość który miał w ofercie tą do 3,0 powiedział że nie będzie pasowała i muszę szukać takiej jaką mam teraz.

arturj
2 gwiazdki
Lokalizacja: Karczmiska, Lubelszczyzna
Auto: Forester SF - był, była impreza gd 2.0 n/a, była na szczęście już nie ma e61, jest Forek sh 2,5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Regeneracja pompy wspomagania

Post 17 gru 2019, o 07:29

A do czego jest wiązka elektryczna?
Sprzedam bandita 1200

tomzyl
2 gwiazdki
Lokalizacja: WW
Auto: Forester SG 2.0X AT
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Regeneracja pompy wspomagania

Post 17 gru 2019, o 08:20

twór się zwie (w tłumaczeniu googlowym) - przełącznik ciśnienia oleju w układzie wspomagania kierownicy

ODPOWIEDZ