Internety jak rakiety

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
ODPOWIEDZ
Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Piękny dzień dziś mamy

Post 28 paź 2017, o 09:55

Alan, Alan, Alan! pisze:
Grzegorz pisze: chociaż LTE coraz bardzie kusi ale nie mam pojęcia o tych rzeczach, o których pisał Alan, że niby jak mam dowiedzieć się jak "załadowany" jest pobliski BTS?
Tego oczywiście nikt Ci nie powie. Najprościej moim zdaniem to wziąć zestaw na próbę (czyli kupujesz przez Internet) i sprawdzić. Ewentualnie sprawdzić aplikacją speedtest w telefonie jeżeli akurat masz LTE. Ważne żeby sprawdzić o kilku porach dnia, przez kilka dni, bo taki przeciążony nadajnik może działać zupełnie ok do południa, lub w nocy, ale już między 20 a 22 może być kiepsko.
My przed przeprowadzką zamówiliśmy kilka i sprawdzaliśmy przez dwa tygodnie, bo w miarę stabilny (niekoniecznie super szybki) net w naszym przypadku to podstawa.
Nie rób tego błędu Grzegorz. Bo będziesz żałował.
Najbardziej idealne warunki LTE mam w domku na mazurach. Widzę BTS'a przez okno, stoi jakieś 500m ode mnie, więc nic mi nie zakłóca transmisji. A mimo tego są w ciągu dnia chwile kiedy szlag mnie trafia, bo nagle loguje się wiele osób. Zwłaszcza kiedy pracuję stamtąd i potrzebuję stabilnego łącza do systemów klientów, w których coś tam grzebię.

Kabel to kabel. Lepszy słaby kabel, niż najlepsze radio.



barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: Internety jak rakiety

Post 8 lis 2017, o 18:06

FUX pisze:Skrót. Oferta jest do 80 w cenniku. Staraja się utrzymać dolny próg aby klyent nie wszedł w niższą taryfe.

Edyta.

Teraz sprawdziłem i jest tylko do 80.
Przedtem były progi.
Przede wszystkim ta oferta do 80Mbps to nie jest światłowód, na tej infrastrukturze więcej zaoferować się nie da. W ramach oferty gwarantują, że będziesz miał nie mniej niż 20Mbps, a max 80Mbps. Mam takie łącze w firmie od kilku tygodni i idzie 50-60Mbps po wifi.

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Internety jak rakiety

Post 17 mar 2020, o 18:55

Przygotowałem się do kwarantann ekhm ekhm pracy zdalnej :-)

Obrazek
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: outback, starex, crosstrek
Polubił: 187 razy
Polubione posty: 204 razy

Internety jak rakiety

Post 17 mar 2020, o 19:04

Chloru pisze:
17 mar 2020, o 18:55
Przygotowałem się do kwarantann ekhm ekhm pracy zdalnej :-)

Obrazek
Miastowe to dobrze mają...
Ciekawy jestem jak małżonka będzie zdalnie nauczać przy prędkościach 100x mniejszych.

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Internety jak rakiety

Post 17 mar 2020, o 19:10

BiP, akurat ten dostawca ma dobrze opanowany powiat warszawski-zachodni. Ja jako miastowy załapałem się po znajomości ;-)

Będzie pochwała - cała operacją zajęła może 1h:

1. Dzwonię, że chcę aneks do umowy i zmianę danych.
2. Dostaje 2 maile z linkami. Klikam linki, dostaję SMSy do podpisania cyfrowego dokumentu.
3. Klik klik.
4. Krótka przerwa w dostawie usługi - 30 sekund może. Nowy pakiet aktywny.
5. Krótka zabawa z routerem, żeby obsłużyć w pełni nowe możliwości. Voila.
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Internety jak rakiety

Post 17 mar 2020, o 19:21

Jak mam 30 to czad.
;-(
Dolce far niente ;-)

BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: outback, starex, crosstrek
Polubił: 187 razy
Polubione posty: 204 razy

Internety jak rakiety

Post 17 mar 2020, o 19:24

Mi się radiowy dostawca zwinął w styczniu, w ramach podpisanej umowy dostałem Playa za grosze, t-mobila bez limitu zaanektował syn na studia, testowaliśmy "+", ale najgorszy. Teraz takie obciążenia notują, że siądź i płacz...
Tepsy nie ma szans, radiowy lokalny twierdzi, że nie uzyska założonych parametrów u mnie, bo dwa drzewa zasłaniają. Jakby był plastyczny, to byśmy przenegocjowali cenę za obniżone.

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Internety jak rakiety

Post 17 mar 2020, o 19:59

BiP pisze:
17 mar 2020, o 19:24
Mi się radiowy dostawca zwinął w styczniu, w ramach podpisanej umowy dostałem Playa za grosze, t-mobila bez limitu zaanektował syn na studia, testowaliśmy "+", ale najgorszy. Teraz takie obciążenia notują, że siądź i płacz...
Tepsy nie ma szans, radiowy lokalny twierdzi, że nie uzyska założonych parametrów u mnie, bo dwa drzewa zasłaniają. Jakby był plastyczny, to byśmy przenegocjowali cenę za obniżone.
U nas na wsi przed przeprowadzką wybór był taki:
- neostrada i jedna para wolna w rozdzielni, max 1024Mbps, bo rozdzielnia stara
- orange lte na ichnim sprzęcie, max 5-8Mbps w dół, ale często zatkane
- cyfrowy polsat (odu idu) czasami działało, na szczęście pozbyliśmy się wreszcie

Poszliśmy do wójta, że przenosimy się z firmą do lokalnego US, że potrzebujemy internet do pracy etc. Wójt zadzwonił do lokalnego providera.
Trwało niestety ze dwa lata, ale cała wieś ma szybki światłowód.

W międzyczasie jak Wam nie bangla polecam sprawdzić Orange LTE dla firm (nie ma lejka, można pobrać na pewno do 1TB/mc - przy naszym zużyciu połowę, zero oszczędzania) + moim zdaniem inna pula, bo nawet po 20:00 nie było wyraźnego spadku prędkości.
Do tego kupić antenę LTE panelową kierunkową na pasmo 1800Mhz. Na dach i celować w BTSy. Przez dwa lata mieliśmy sprawne LTE 80Mbps (dół)/20Mpbs (góra), co spokojnie wystarczało do jednoczesnego odtwarzania dwóch filmów na Netflix HD 5.1 i jeszcze był spooory zapas.
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
BiP (17 mar 2020, o 20:10)

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Internety jak rakiety

Post 17 mar 2020, o 20:28

Alan, Alan, Alan! pisze:
17 mar 2020, o 19:59
nie ma lejka, można pobrać na pewno do 1TB/mc
Nie jest to do końca prawda. Kolega ma i non-stop kopanie z koniem, szczególnie od zeszłego tygodnia jak się zaczęła praca zdalna. To może być kwestia szczęścia.
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Internety jak rakiety

Post 17 mar 2020, o 21:12

Chloru pisze:
17 mar 2020, o 20:28
Nie jest to do końca prawda. Kolega ma i non-stop kopanie z koniem, szczególnie od zeszłego tygodnia jak się zaczęła praca zdalna. To może być kwestia szczęścia.
Na pewno ma dla firm?
Nigdy mi się nie zdarzyło, żeby coś obcięli. Owszem, raz przez przypadek, jak miałem w starej umowie 500GB i jakimś cudem przekroczyliśmy. Tyle, że ja włączałem sezon na netflixie i szedłem spać, a mimo to zwykle poniżej 400GB zjadaliśmy.

Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, była Skoda, jest BMW :)
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 83 razy

Internety jak rakiety

Post 17 mar 2020, o 21:15

Internet internetem (nawet miastowy), ale jak się ludzie przerzucili na home office, to z VPNem były problemy, Teamsy miały jakieś globalne zwiechy, Skype też się blokuje... W mojej korpo help desk ma sporo roboty.
Chciałbym z ciekawości zobaczyć jakieś statystyki jak się zmieniło użycie netu. Bo np. liczba połączeń w sieci komórkowej (to było akurat publikowane, więc nie zdradzam żadnej tajemnicy) wzrosła dość mocno...

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Internety jak rakiety

Post 17 mar 2020, o 21:48

Alan, Alan, Alan! pisze:
17 mar 2020, o 21:12
Na pewno ma dla firm?
100%
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Internety jak rakiety

Post 3 kwie 2020, o 10:54

Zainstalowałem nowy wynalazek (nowy dla mnie, na rynku już jakiś czas tw urządzenia są obecne) - router LTE, który potrafi agregować pasma. I powiem, że wow! Ping 20ms, Download 100Mbps, upload 20Mbps. Na wewnętrznej antenie. Do BTSa mam z 700m przez drzewo. Działam już tak na pełnych obrotach 4 dni i nie zauważam pogorszenia jakości ani na chwilę. Zarówno Play jak T-Mobile śmigają aż miło.

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Internety jak rakiety

Post 3 kwie 2020, o 11:02

Konto usunięte pisze:
3 kwie 2020, o 10:54
I powiem, że wow! Ping 20ms, Download 100Mbps, upload 20Mbps.
Miałem tak (maks jakieś 130 Mbps) z modemem na USB 3-4 lata temu. Nie wiem czy agregował pasma, jakiś najtańszy (200 PLN zestaw prepaid z Play).
Konto usunięte pisze:
3 kwie 2020, o 10:54
Działam już tak na pełnych obrotach 4 dni i nie zauważam pogorszenia jakości ani na chwilę. Zarówno Play jak T-Mobile śmigają aż miło.
Dopóki Ci lejka nie założą. ;-)
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Internety jak rakiety

Post 3 kwie 2020, o 11:26

Chloru pisze:
3 kwie 2020, o 11:02
Miałem tak (maks jakieś 130 Mbps) z modemem na USB 3-4 lata temu. Nie wiem czy agregował pasma, jakiś najtańszy (200 PLN zestaw prepaid z Play).
Jestem pewien, że to był świetny sprzęt za najlepsze pieniądze :cofee: . Też mam tu taki z modemem USB, który na pojedynczym paśmie wyciągał takie wartości jak nikt nie był zalogowany w nocy ;-)

Jednak gdy jest to narzędzie pracy, to najważniejsza jest stabilność, co w lte zależy od obciążenia nadajnika. Mając możliwość wyboru najmniej obciążonych częstotliwości i dodatkowo zagregowania ich (routery cat 9 mogą zagregować do 3 częstotliwości, co teoretycznie w idealnych warunkach może dać 450/50 Mbps) osiągamy naprawdę zadziwiającą stabilność połączenia. I to w dodatku, gdy wszyscy siedzą w domu i oglądają lekcje na stronie TVP.

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Internety jak rakiety

Post 3 kwie 2020, o 11:29

Wczoraj zadzwoniłem do Orange, bo net przymulony. Jakąś frazę z cyferką 6 na 4 gdzieś tak kazali odhaczyć i jest zauważalnie szybciej. Ale i tak tylko pod 30, bo po kablu.
Niby konkurencja niedługo ma światełko zakładać. Zobaczymy.

Po LTE teraz 27

Po kablu Orange i WIFI to samo.
Dolce far niente ;-)

Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, była Skoda, jest BMW :)
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 83 razy

Internety jak rakiety

Post 3 kwie 2020, o 11:36

Ja ostatnio kupiłem jakieś budżetowe rozwiązanie pod sieć mesh - to była jedna z najlepszych inwestycji. Wypieprzyłem ten gówniany 'WIFI extender".
Skończyły się krzyki "taaata, internet znowu nie działa!!!" i nastała błoga cisza :) Nastolatki siedzą w pokojach i grzecznie odrabiają lekcje ;-)

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 115 razy
Polubione posty: 180 razy

Internety jak rakiety

Post 3 kwie 2020, o 11:38

Godlik pisze:
3 kwie 2020, o 11:36
Ja ostatnio kupiłem jakieś budżetowe rozwiązanie pod sieć
Jakie budżetowe? Ostatnio miałeś zapędy na niebudżetowe ;-) .
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Internety jak rakiety

Post 3 kwie 2020, o 11:41

FUX pisze:
3 kwie 2020, o 11:29
Wczoraj zadzwoniłem do Orange, bo net przymulony. Jakąś frazę z cyferką 6 na 4 gdzieś tak kazali odhaczyć i jest zauważalnie szybciej. Ale i tak tylko pod 30, bo po kablu.
Zmień na "dla firm", dokup takie coś https://archiwum.allegro.pl/oferta/ante ... 25008.html i wyceluj w najbliższego BTSa.
Zadzwoń do Orange i zapytaj jak zablokować pasmo na 1800Mhz w routerze i tylko połączania LTE.

Tylko trzeba sprawdzić jak daleko masz BTS w tej częstotliwości. U mnie ~6km dawało 80Mbps (dół)/20Mpbs (góra) i pinga zwykle koło 20ms. Pracowałem na tym 2 lata.
~70 pln/miesiąc brutto.
Chloru pisze:
17 mar 2020, o 21:48
100%
Już chyba się domyślam. Czasami zdarza się tak, że Orangeowi wydaje się, że zmieniła Ci się lokalizacja. Jak nie masz zablokowane tylko na LTE to wtedy zjesz szybko. Trzeba do nich zadzwonić i powiedzieć, że nie przenosiłeś domu w ostatnim czasie.

Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, była Skoda, jest BMW :)
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 83 razy

Internety jak rakiety

Post 3 kwie 2020, o 11:45

rrosiak pisze:
3 kwie 2020, o 11:38
Jakie budżetowe? Ostatnio miałeś zapędy na niebudżetowe .
Przemyślałem temat :giggle:
Coś takiego:
https://www.komputronik.pl/product/6050 ... pack-.html

Na razie działa, skończyło się marudzenie
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
rrosiak (3 kwie 2020, o 11:49)

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Internety jak rakiety

Post 3 kwie 2020, o 11:56

Konto usunięte pisze:
3 kwie 2020, o 11:26
Jestem pewien, że to był świetny sprzęt za najlepsze pieniądze . Też mam tu taki z modemem USB, który na pojedynczym paśmie wyciągał takie wartości jak nikt nie był zalogowany w nocy
Kupiłem go wtedy jako backup. Dobrze się dogadywał wpięty w router wifi który wtedy miałem. I nie, testowałem w dzień albo popołudniu nie w nocy. W nocy śpię.

Konto usunięte pisze:
3 kwie 2020, o 11:26
ednak gdy jest to narzędzie pracy, to najważniejsza jest stabilność, co w lte zależy od obciążenia nadajnika.
Jak to ma być narzędzie pracy to LTE jest obejściem dla docelowego rozwiązania.
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
Alan, Alan, Alan! (3 kwie 2020, o 12:02)
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Internety jak rakiety

Post 3 kwie 2020, o 12:04

Chloru pisze:
3 kwie 2020, o 11:56
Jak to ma być narzędzie pracy to LTE jest obejściem dla docelowego rozwiązania.
Zgoda. Przy kwarantannie na działce, ciężko mówić o docelowym rozwiązaniu. Najtańszy kabel zawsze będzie lepszy.
Co nie zmienia faktu, że chciałem podzielić się swoim pozytywnym odczuciem. Choć bazując na wieloletniej walce o sensowny internet na wsi byłem czołowym kontestatorem internetu mobilnego ;-)

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Internety jak rakiety

Post 3 kwie 2020, o 12:14

Konto usunięte pisze:
3 kwie 2020, o 12:04
Najtańszy kabel zawsze będzie lepszy.
Prawie zawsze. Bywają niestety neostrady które jak jest dobrze robią 20 Mbps a jak jest źle to 1-5 Mbps.

Żeby była jasność jak wtedy miałem radiowy internet to LTE był od niego wyraźnie szybszy. Często też opóźnienia w grach były niższe. Tylko, że ja mam szczęście do lokalizacji, mała gęstość zaludnienia (test z telefonu teraz, orange: ping 12, down 117, up 22).
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Internety jak rakiety

Post 3 kwie 2020, o 16:23

Alan, Alan, Alan! pisze:
3 kwie 2020, o 11:41
Zmień na "dla firm", dokup takie coś https://archiwum.allegro.pl/oferta/ante ... 25008.html i wyceluj w najbliższego BTSa.
Zadzwoń do Orange i zapytaj jak zablokować pasmo na 1800Mhz w routerze i tylko połączania LTE.

Tylko trzeba sprawdzić jak daleko masz BTS w tej częstotliwości. U mnie ~6km dawało 80Mbps (dół)/20Mpbs (góra) i pinga zwykle koło 20ms. Pracowałem na tym 2 lata.
~70 pln/miesiąc brutto.
Pod 30 jest stabilne przez kabel Orange.
LTE, różnie. Ze 3 km do starego BTS.
Poczekam kilka tygodni na to światełko.
Dolce far niente ;-)

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Internety jak rakiety

Post 3 kwie 2020, o 16:52

Alan, Alan, Alan! pisze:
3 kwie 2020, o 11:41
Zmień na "dla firm", dokup takie coś https://archiwum.allegro.pl/oferta/ante ... 25008.html i wyceluj w najbliższego BTSa.
Zadzwoń do Orange i zapytaj jak zablokować pasmo na 1800Mhz w routerze i tylko połączania LTE.
Wszystko zależy od tego jakie częstotliwości oferuje BTS. Kupowanie anteny na jedną częstotliwość (1800Mhz) jest trochę loterią. Bo może się okazać, że najlepszy poziom sygnału LTE na lokalnym BTS-ie ma na 800Mhz, albo 2100, czy 2600.
Jest fajna aplikacja na androida Network Cell Info, która pokazuje jakie są najlepsze pasma LTE w danej lokalizacji u danego operatora.

ODPOWIEDZ