Forek - brak pierwszego biegu wentylatorów

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
arturj
2 gwiazdki
Lokalizacja: Karczmiska, Lubelszczyzna
Auto: Forester SF - był, była impreza gd 2.0 n/a, była na szczęście już nie ma e61, jest Forek sh 2,5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Forek - brak pierwszego biegu wentylatorów

Post 2 maja 2020, o 08:36

Cześć \ jak w temacie forek us 2010 wentylatory starują dopiero przy 100 st. C, Gdzie szukać przyczyny ? Z tego co wiem powinny startować na 1 prędkości w okolicach 93 st


Sprzedam bandita 1200

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Forek - brak pierwszego biegu wentylatorów

Post 2 maja 2020, o 08:38

Czujnik i dalej po kolei.
Dolce far niente ;-)

arturj
2 gwiazdki
Lokalizacja: Karczmiska, Lubelszczyzna
Auto: Forester SF - był, była impreza gd 2.0 n/a, była na szczęście już nie ma e61, jest Forek sh 2,5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Forek - brak pierwszego biegu wentylatorów

Post 2 maja 2020, o 08:40

Jakiś namiar gdzie go znajdę ? Myślałem też o przekaźnikach ale widzę, że jest tylko main i sub, tylko że one obydwa działają z tym, że od drugiej prędkości więc ich uszkodzenie raczej odpada.
Sprzedam bandita 1200

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Forek - brak pierwszego biegu wentylatorów

Post 2 maja 2020, o 10:02

W teorii na chłodnicy.
Dolce far niente ;-)

arturj
2 gwiazdki
Lokalizacja: Karczmiska, Lubelszczyzna
Auto: Forester SF - był, była impreza gd 2.0 n/a, była na szczęście już nie ma e61, jest Forek sh 2,5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Forek - brak pierwszego biegu wentylatorów

Post 2 maja 2020, o 10:19

W teorii na chłodnicy chyba brak - jeśli byłoby to na chłodnicy to nie byłoby miarodajne - czuję, że gdzieś w bloku będzie ale gdzie to nie wiem
Sprzedam bandita 1200

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Forek - brak pierwszego biegu wentylatorów

Post 2 maja 2020, o 10:32

Sprawdź na tej chłodnicy mimo wszystko.
Dolce far niente ;-)

arturj
2 gwiazdki
Lokalizacja: Karczmiska, Lubelszczyzna
Auto: Forester SF - był, była impreza gd 2.0 n/a, była na szczęście już nie ma e61, jest Forek sh 2,5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Forek - brak pierwszego biegu wentylatorów

Post 2 maja 2020, o 12:07

Ok popatrzę czujników pewni jest ze dwa
Sprzedam bandita 1200

ewemarkam
4 gwiazdki
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Forester '98 2.0 N/A AT
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 38 razy

Forek - brak pierwszego biegu wentylatorów

Post 3 maja 2020, o 22:12

Pewnie to EJ25. Ale czujnik jeden przynajmniej powinien być na kolektorze wodnym, pod kolektorem ssącym. Przy lewej połówce silnika.

arturj
2 gwiazdki
Lokalizacja: Karczmiska, Lubelszczyzna
Auto: Forester SF - był, była impreza gd 2.0 n/a, była na szczęście już nie ma e61, jest Forek sh 2,5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Forek - brak pierwszego biegu wentylatorów

Post 4 maja 2020, o 06:39

Dokładnie - silnik ej253, trochę zabawy w dostanie się do tego czujnika bd. Tak sobie teraz myśle ze noże jest tam jeden bo przecież w tym aucie nie ma wskaźnika temp są tylko kontrolki
Znalazłem takie coś
IMG_4778.jpg
Czy to znaczy, że w gnieździe przekaźników prąd powinien być nawet przy wyłączonej statyjce?
Sprzedam bandita 1200

tzi
3 gwiazdki
Auto: Subaru Forester 2.0 X 2
Polubił: 40 razy
Polubione posty: 64 razy

Forek - brak pierwszego biegu wentylatorów

Post 4 maja 2020, o 12:27

arturj pisze:
4 maja 2020, o 06:39
Czy to znaczy, że w gnieździe przekaźników prąd powinien być nawet przy wyłączonej statyjce?
Tak, wentylator może chodzić bez załączenia stacyjki - a raczej po jej wyłączeniu ( dostudzenie po mocnym przegrzaniu nawet po wyłączeniu silnika )

arturj
2 gwiazdki
Lokalizacja: Karczmiska, Lubelszczyzna
Auto: Forester SF - był, była impreza gd 2.0 n/a, była na szczęście już nie ma e61, jest Forek sh 2,5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Forek - brak pierwszego biegu wentylatorów

Post 4 maja 2020, o 21:53

Wiec problem jest taki - są dwa przekaźniki low speed i hi speed - wyjąłem, przeczyściłem złożyłem - cud działa wentylatory działają przy 95 st, zgasiłem autko, za chwilę odpalam i jest dooopa - włącza się dopiero przy 100 z pełną prędkością - małe a upierdliwe. Pewnie jutro elektryk będzie się tym zajmował.
Sprzedam bandita 1200

arturj
2 gwiazdki
Lokalizacja: Karczmiska, Lubelszczyzna
Auto: Forester SF - był, była impreza gd 2.0 n/a, była na szczęście już nie ma e61, jest Forek sh 2,5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Forek - brak pierwszego biegu wentylatorów

Post 12 maja 2020, o 06:52

Update
Przekaźnik sprawne - jest jakiś błąd z elektryką tzn., po odłączeniu aku i dopaleniu samochodu wszystko przebiega książkowo, samochód się rozgrzewa przy temp 95 st włączają się wentylatory na pierwszym biegu, i tak się dzieje kilka razy do momentu aż wyjmę kluczyk i odpalę jeszcze raz - potem pierwszy bieg wentylatorów znika i włączą się dopiero przy 100 st.
Sprzedam bandita 1200

arturj
2 gwiazdki
Lokalizacja: Karczmiska, Lubelszczyzna
Auto: Forester SF - był, była impreza gd 2.0 n/a, była na szczęście już nie ma e61, jest Forek sh 2,5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Forek - brak pierwszego biegu wentylatorów

Post 19 maja 2020, o 22:40

Dodam dla potomnych - sh, przynajmniej w wersji us ma specyficzne działanie wentylatorów - działają w zależności od obrotów- na wolnych włączają sie przy 100 st powyżej 1500 przy 95 - niw wiem czy to kwestia ekologii ale czytałem, że niektóre auta są przewidziane na prace bez obciążenia w zakresie temp powyżej 120 st więc nie ma się czym martwić
Sprzedam bandita 1200

ODPOWIEDZ